Skoči na vsebino

Gume 2008


LabiGT

Priporočeno sporočilo

Meni je z letnimi v prvem sne?enju prej?nji mesec kopalo, z mesta je bilo te?ko speljati v koloni in na ravnini, na parkiri??u pred blokom sem pa skoraj ostal v 5-7cm nesplu?enem snegu, gume so pa ?e original Bridgestonke 205/60/16, profila ?e dosti. Tudi po mokrem se tele zimske zelo zelo zelo bolje dr?ijo kot letne na mojem avtu. ?e dobro da sem potem v dveh dneh namontiral zimake ker prej nisem felten dobil.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • Odgovori 500
  • Ustvarjeno
  • Zadnji odgovor

Najbolj aktivni uporabniki v tej temi

Najbolj aktivni uporabniki v tej temi

Naložene slike

?voh al pa ne, je pa ?e z mesta la?je bencinarja spelat kot pa dizla.

 

Ja, tole je dr?al za mojo prej?njo trojko s CD 110 ma?ino, ki je ?e imela tisti sunek okrog 2500 rpm. V spodnjem obmo?ju vrtljajev je bil len, kar se je pokazalo tud pri speljevanju. Motor pri novi ?estici CD 140 je druga?en. Precej enakomerno vle?e ?ez celo obmo?je vrtljajev, zato se tudi z mesta bistveno la?je spelje. Mislim, da glede tega sploh ni ve? bistvene razlike do bencinarja.

Nikad ne veruj ?eni, koja la?e.

Bog daj neumnim pamet, nam pa denar...

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ja, tole je dr?al za mojo prej?njo trojko s CD 110 ma?ino, ki je ?e imela tisti sunek okrog 2500 rpm. V spodnjem obmo?ju vrtljajev je bil len, kar se je pokazalo tud pri speljevanju. Motor pri novi ?estici CD 140 je druga?en. Precej enakomerno vle?e ?ez celo obmo?je vrtljajev, zato se tudi z mesta bistveno la?je spelje. Mislim, da glede tega sploh ni ve? bistvene razlike do bencinarja.

 

Po moje nima smisl, da razlaga?, ker ne vem ?e verjamejo... :hohoho: saj ve? bencin je zakon ;) diesel se iz mesta sploh ne premakne, ?e ne stopi? ven pa mal porine? :hohoho::hohoho:

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

sicer brezveze napisat, ker je ze znano ampak vseen:

mazda na letnih (michelin pilot exalto pe2) prisel cez ljubelj (okoli je sneg, na cesti pa samo mokro, temperatura 0 stopinj) in se pelje kot po tracnicah...

It's all fun and games 'til someone loses an eye, then it's just fun you can't see

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 3 tedne kasneje...

imam mazdo 6 2.0 diesel , 2004 Nov (trenutno imam letne gume 205/55 R16)

 

?e nikoli nisem kupoval gum pa me zanima...

 

ali raje kupiti za zimo gume 205/55 R16 ali 195/65 R15 skupaj s plati??i..

 

gledaj sem teste za 195/65 R15 in videl da so ok goodyear UG7+, za 205/55 R16 pa pojma nimam..

 

kaj mi torej svetujete?

 

lp

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Dr?i, sam ima? nato dva kompleta koles in na leto prihrani? za dve menjavi koles kar je na u? cca 70?. ?e pa pri?teje? teh 70?, ki si jih prihranil, v nakup plati??, pa namesto kovinskih ?e dobi? alu feltne. Govorim za nove feltne, ?e pa kupi? rabljene pa si lahko celo ceneje skozi, kot pri 16 colskih. Razmisli ;)

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Se strinjam, pa tudi za feltne in sploh gume ni dobro, da jih dvakrat letno vulkanizer dol "mesari", poleg tega, ?e ima? dvojna plati??a, si jih lahko v cca. pol urce (odvisno pa? od motori?nih sposobnosti in pripomo?kov) sam premontira?, s tem prihrani? na ?asu, ?ivcih ter tudi denarcih! :bravo::P

 

Se je pa dobro pozanimat ?e sploh gredo gor 15, da nima morda prevelikih diskov in je najmanj?a mo?na dimenzija 16 (samo ugibam)? B)

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ni problema ... na ?estko prve generacije so serijsko gor kovinska plati??a 15 col pri opremah CE in TE.

 

Boj? recimo ima zimske na 15 colah alu pa avtu prav dobr pa?ejo. Moj fotr recimo tudi, sam da so gor letne, ampak letnim vseeno bolj pa?ejo vsaj 16 al pa raje 17 colske ;)

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

hehe odkar mas 18col si spremenil mnenje o velikosti feltn...bom moral mal iskat, ko si govoril da je 16 vrh glave :ph34r:

 

?e vedno trdim, da je za staro ?estko 16 colska optimalna (udobje in izgled)... odkar pa so cene ve?jih dimenzij gum padle pa tud 17-ke niso ve? slab nakup, medtem ko so 18-ke pa? preseravanje sramezljiv

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

?e vedno trdim, da je za staro ?estko 16 colska optimalna (udobje in izgled)... odkar pa so cene ve?jih dimenzij gum padle pa tud 17-ke niso ve? slab nakup, medtem ko so 18-ke pa? preseravanje sramezljiv

 

Meni pa se zdi,da so vseeno 17 optimalne-kar se ti?e izgleda in "udobje" je ?e vedno tu.(stare 6-ke,se razume :D Lahko dobi? 17-ke z rahlim dopla?ilom za ceno 16-k.)

Sem pa ?e videl novo z 19-kami gor in moram re?i,da je izgledalo fenomenalno.Boss?? :P

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.