Skoči na vsebino

Xedos 6 1.6 pri 2500 obr. malo cukne


Priporočeno sporočilo

spet cukanje! :hohoho:

Ja glede cukanja in mo?nih vzrokih je bilo ?e mnogo napisanega mal pre?ikeri teme!

20% mladih vidi svojo prihodnost zelo ro?nato-ostalih 80% pa nima denarja za nakup droge!!

attachmentzbg1.gif
FWD je za ?enske, RWD je za mo?ke, 4WD pa je za invalide

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Imam popolnoma enako ma?ino v Xedosu - 1.6 16V 79 kW.

 

Pri mojem se to ne dogaja - mi pa cuka ko recimo po mestu v drugi pri 1500 obratih malo gas pohodim in rahlo pospe?ujem (sem to pa? re?il s tem, da ?altam v ni?jo in pospe?ujem ?ele od nekje 2200 obratih navzgor).... zdej pa sploh, ko ga ?e klima ekstra obremenjuje... <_<

 

 

Mi je v?asih kar ?al, da nisem Xedosa 2.0 vzel...

Va?n je da piha - na morju al pa na motorju.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Probaj si od nekoga sposodit v?igalni tuljavi pa sprobaj a ?e cuka. V?igalne z leti oslabijo in dajo manj "mo?no" iskro. Tako se lahko zgodi, da taka iskra ne v?ge me?anice v valju v enem taktu in avto rahlo "kolcne".

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Probaj si od nekoga sposodit v?igalni tuljavi pa sprobaj a ?e cuka. V?igalne z leti oslabijo in dajo manj "mo?no" iskro. Tako se lahko zgodi, da taka iskra ne v?ge me?anice v valju v enem taktu in avto rahlo "kolcne".

 

Ma pol bi tudi kdaj pri drugih obratih, tu pa cukne le pri 2500 obr. kadar pospe?uje? iz 2. v 3.

To mora bit nekaj drugega...MAF, ECU, al pa nek senzor, ... :ne vem: Mogo?e bo yavar kej vedu.

Sex, V6 and Rock 'N' Roll

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ma pol bi tudi kdaj pri drugih obratih, tu pa cukne le pri 2500 obr. kadar pospe?uje? iz 2. v 3.

To mora bit nekaj drugega...MAF, ECU, al pa nek senzor, ... :ne vem: Mogo?e bo yavar kej vedu.

 

 

Ups sorry, Si?i nisem napisal, da je moj odgovor bolj theBillu namenjen.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Isto men, sam na f-ki... po menjavi kablov pa sve?k je nehu cukat...

sam zdj po treh mescih spet cuka... tokrat pa ?e nevem uzroka :) hehe

 

men je isto delala xedoska

zamenji kable in sve?ke pa je stvar re?ena

men je pol nehu cukat

 

Ja a tudi samo pri 2500 obratih, al kakor kdaj?

Sex, V6 and Rock 'N' Roll

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Zamenjaj avto, ni druge. :D

 

 

 

Lahk pa zamenja? samo v?igalne kable in bo verjetno mir. :bravo:

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 5 tednov kasneje...

A se komu sanja zakaj pri Xedos-u 6, 1.6 (79kW) motorju vedno ko pospe?uje? pri 2500 obratov cukne :ne vem: Sicer ?ist mal ampak vseeno.

 

 

Danes sem ugotovil da se to dogaja tudi pri meni. Imam namre? Renault Megana Coupe 1.6 16v 79 kw. In ko pospe?ujem mi tudi cukne pri 2500 obratih. ?uti se predvsem v prvi in drugi prestavi. Pa ?e to komaj da. Toda pojma nimam kaj bi lahko bilo to. Mogo?e zaradi faaajn vro?ega motorja ter pri?gane klime? Ne vem, bom poskusil ?e s hladnim motorjem brez pri?gane klime.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Fantje...

tri najbolj mo?ni vzroki:

 

-v?igalna tuljava

-kabli

-sve?ke

 

Ne more? to kar tak ugotovit kaj je. ?e nisi sve?k menjal ?e 100k km, potem so sve?ke...ddddddddddddd! :D

 

Za?nemo pa? raziskovati pri najcenej?ih stro?kih - sve?ke - kupimo. Potem na kablih (fajn si jih je prej sposodit in probat) - ?e je to to - kupimo KVALITETNE!!!, nato pa ?e tuljava, ki jo je tudi fain sprobat preden kupimo.

 

je ?e lahk kei druga? MAF? ?e bi bil MAF potem avto ne bi cukal...ampak ne bi vlekel...in bi nazaj sekalo, ali bi pa bil zalit...

 

benz filter in podobne zadeve bi se tudi druga?e kazale...

 

?e prav konkretno cukne (iz nenada na polno, ampak kratko) pol je vsekakor nekaj na v?igu <_<

:)
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 4 tedne kasneje...

Probaj si od nekoga sposodit v?igalni tuljavi pa sprobaj a ?e cuka. V?igalne z leti oslabijo in dajo manj "mo?no" iskro. Tako se lahko zgodi, da taka iskra ne v?ge me?anice v valju v enem taktu in avto rahlo "kolcne".

 

Menjal kable in zdej je OK.

 

Se mi zdi da je avto tudi na splo?no bolj tih in lep?e laufa.

Va?n je da piha - na morju al pa na motorju.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.