Skoči na vsebino

Nova Mazda 6 GT - svetlo siva notranjost


Robert

Priporočeno sporočilo

Zanima me ali ?e kdo ima novo Mazdo 6 GT s svetlo sivo notranjostjo (uradna oznaka GM0). Me zanima kako izgleda in bi prosil za kak?ne slike. Tista notranjost na internetnih straneh je bolj beige barve kot svetlo siva.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pred kratkim sem imel mo?nost popeljeti se na testno vo?njo z novo Mazdo 6 CDI 140. Kon?nice ne vem. Je v?e?en lepo in kvalitetno izdelan voz. Mislim, da sem do neke meje poznavalec avtomobilske tehnike, vendar pa moja ocena ni merodajna, ?e posebej ne za ljubitelje Mazd. Lahko povem, da nisem do?ivel kakega posebnega u?ivanja, sede? je za visokorasle osebe neudoben, premajhen. Ker jih nimam ve? 20, mi je ?e posebej mote?e bilo izredno trdo in poskakujo?e vzmetenje, kar vsekakor ni za moje ?e nekoliko bolj votle kosti. Motor je odziven, menjalnik poslu?en. To s trdim vzmetenjem verjetno ve?ini od vas, ki ste izpod 35 ne bo mote?e, za mene pa je zelo in je zelo podobno enemu od fordov, ki je ?e skoraj eno leto na na?em parkirnem prostoru.

 

Imel sem priliko preizkusiti tudi novi citroen C5. Do nedavnega sem bil nekoliko na to znamko navezan, z novo linijo citroenovih vozil zadnjih nekaj let pa ne ve? toliko. Od hi?e sta ?la dva stara citroena in nadomestili sta ju drugi dve blagovni znamki, ki sta pri?li k hi?i zaradi racionalizacije. Do tistega, ki je ?e ostal v mojih rokah pa sem dokaj kriti?en zaradi muhavosti elektronike.

Torej novi C5 me ne navdu?uje toliko z obliko, kot z novo notranjostjo in udobnostjo in lahkotnostjo vo?nje. Novi sekven?ni 6 stopenjski avtomatski menjalnik zaslu?i vse pohvale, pri ne?nej?i vo?nji pospe?uje neopazno, ?e pa se plin pohodi se opazi prehod iz ene prestave v drugo. Vse pohvale zaslu?i tudi sekven?no prestavljanje, ki ga ne dohaja nobeno ro?no prestavljanje. Opazna je razlika v izbiri notranjih materialov in kvaliteti plastike. Dokaj ?portni sede? sem z lahkoto nastavil in ni? me ni zvijalo v hrbtu. Pravijo, da so veliko naredili tudi na kvaliteti elektronike in kakovosti nasploh, v to bom verjel, ko bo to tudi praksa dokazala. Torej ta voz je na mene naredil zelo dober vtis, ki je povsem zasen?il novo Mazdo 6. Gre za isti cenovni razred. Mazda je v notranjosti nekoliko zadr?ana, C5 je »avionski«. Ra?unalnik je kazal povpre?no porabo 6,8 l/100km, pri Mazdi pa 8 l/100. Motorja sta skoraj enakih zmogljivosti in ccm, dejansko sta brata, ki sta nastala v kooperaciji forda in PSA. Res je, da je poraba odvisna od noge, vendar je potrebno upo?tevati tudi pove?ano porabo avtomatike za 0,3-0,6 l/100km.

 

Zanimalo bi me tudi mnenje kakega mazda?a na isto temo, ?e ima kdo mo?nost preizkusa teh dveh vozil naj poda tudi on svoje videnje, namre? vsake o?i imajo svojega malarja.

Nikoli ne bom imel toliko znanja, da se tudi od tebe ne bi nekaj nau?il.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

No Sirius jaz jih mam manj kot 35 in je nova Mazda 6 tudi zame pretrda...

Moja mi je bolj vsec.

Pri novi me je edino navdusila tisina pri recimo 180km/h

 

Citroen pa hmmm zadnja dobra zame sta bla Xm pa Xantia...

It's all fun and games 'til someone loses an eye, then it's just fun you can't see

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

No Sirius jaz jih mam manj kot 35 in je nova Mazda 6 tudi zame pretrda...

Moja mi je bolj vsec.

Pri novi me je edino navdusila tisina pri recimo 180km/h

 

Citroen pa hmmm zadnja dobra zame sta bla Xm pa Xantia...

 

Imel sem oba tipa, XM je bil celo dogo ?asa neuresni?ena simpatija, potem pa me je po uresni?itvi sanj nekoliko minilo. Imel sem dizla, bil je nekoliko grob na gasu, mo?an kot medved, prelahek volan.

 

?e ima? priliko probaj C5, ne glej obliko, preizkusi tehniko pa napi?i do?ivetje od znotraj na cesti. Ni nujno, da ti bo v?e?. Preizkusi avtomatika, izberi ?portni na?in vzmetenja in tudi S na menjalniku. Pa po gasu. Me prav zanima, kak?na bo tvoja ocena. Poskusi dati predsodke ob stran.

Prijetno vo?njo.

Nikoli ne bom imel toliko znanja, da se tudi od tebe ne bi nekaj nau?il.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

No pa se oglasim ?e jaz, za?etnik tega posta. Ker sem v ?asu faze menjave vozila (ozir. sem se ?e odlo?il) je moje mnenje naslednje. Imam ?e Laguno II (bencinar), ki jo bom konec leta zamenjal za Mazdo 6 GT 2.5 Sport (?e naro?ena). Z Laguno II nisem imel nekih ve?jih problemov (z motorjem nobenih, le z vgrajeno elektroniko) pa jo imam ?e ve? kot 7 let. Ker pa je pri?el ?as za menjavo vozila sem se odlo?al med novimi: Laguno III, Mazdo 6 in tudi Citroenom C5. Testiral sem tako Laguno kot Mazdo, C5 pa sem si le ogledal vizualno. Oba (Laguna in Mazda) sta me prijetno presenetila v pogledih vo?nje, opreme in udobja. Res se mi je zdela Mazda (6 GTA Diesel) precej tr?a pa vseeno zelo vodljiva po cesti. Dolgo ?asa sem razmi?ljal (in gledal + in -lastnosti obeh vozil) pa sem se na koncu le odlo?il za Mazdo 6. C5 sicer nisem vozil, vendar se mi zdi skoraj preve? presti?en tako v notranjosti kot zunanjosti (le vizualen pogled). Ker avto kupujem za dalj?i ?as in pri Mazdi 6 GT lahko izbira? barvo notranjosti, sem se odlo?il za olivno zeleno barvo (da se malo pohvalim, bo prva taka v SLO - preverjeno na MMS), ker mi je bila svetlo siva presvetla, pa ?e brez dopla?ila je. Ker sem tudi jaz ?e preko 45 (let) upam, da mi trdota vozila ne bo preve? "razmajala" hrbtenice. Toliko o mislih z moje strani.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Dobro si se odlo?il. Olivno zelena notranjost? To pa moram videti. Ko pride avto, hitro kak?no fotko na forum. Pa ?e enkrat ?estitke. :bravo:

Success is getting what U want, happiness is wanting what U get.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

No pa se oglasim ?e jaz, za?etnik tega posta. Ker sem v ?asu faze menjave vozila (ozir. sem se ?e odlo?il) je moje mnenje naslednje. Imam ?e Laguno II (bencinar), ki jo bom konec leta zamenjal za Mazdo 6 GT 2.5 Sport (?e naro?ena). Z Laguno II nisem imel nekih ve?jih problemov (z motorjem nobenih, le z vgrajeno elektroniko) pa jo imam ?e ve? kot 7 let. Ker pa je pri?el ?as za menjavo vozila sem se odlo?al med novimi: Laguno III, Mazdo 6 in tudi Citroenom C5. Testiral sem tako Laguno kot Mazdo, C5 pa sem si le ogledal vizualno. Oba (Laguna in Mazda) sta me prijetno presenetila v pogledih vo?nje, opreme in udobja. Res se mi je zdela Mazda (6 GTA Diesel) precej tr?a pa vseeno zelo vodljiva po cesti. Dolgo ?asa sem razmi?ljal (in gledal + in -lastnosti obeh vozil) pa sem se na koncu le odlo?il za Mazdo 6. C5 sicer nisem vozil, vendar se mi zdi skoraj preve? presti?en tako v notranjosti kot zunanjosti (le vizualen pogled). Ker avto kupujem za dalj?i ?as in pri Mazdi 6 GT lahko izbira? barvo notranjosti, sem se odlo?il za olivno zeleno barvo (da se malo pohvalim, bo prva taka v SLO - preverjeno na MMS), ker mi je bila svetlo siva presvetla, pa ?e brez dopla?ila je. Ker sem tudi jaz ?e preko 45 (let) upam, da mi trdota vozila ne bo preve? "razmajala" hrbtenice. Toliko o mislih z moje strani.

 

Da ti je pri dostavi ne bodo razbili kot so jo mojemu bratrancu, tako se bo ?e nekaj ?asa vozil z Cliem in Subarujem.

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 2 tedna kasneje...

Dobro si se odlo?il. Olivno zelena notranjost? To pa moram videti. Ko pride avto, hitro kak?no fotko na forum. Pa ?e enkrat ?estitke. :bravo:

 

Men so odsvetovli olivno zeleno, ces da ne pase v tak avto... tisti, ki so jo videli ze v zivo... zato sem raje narocil tisto beige ... ker crna mi nekako ne sede... :) ... Upam, da ne bo presvetla, in da se ne bo poznala prav vsaka svinjarija... :)

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Men so odsvetovli olivno zeleno, ces da ne pase v tak avto... tisti, ki so jo videli ze v zivo... zato sem raje narocil tisto beige ... ker crna mi nekako ne sede... :) ... Upam, da ne bo presvetla, in da se ne bo poznala prav vsaka svinjarija... :)

 

Po moje bo ravno obratno. Prahu se ne bo toliko poznalo kot pri ?rni + notranjost je bolj svetla :bravo:

Success is getting what U want, happiness is wanting what U get.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 2 tedna kasneje...

Men so odsvetovli olivno zeleno, ces da ne pase v tak avto... tisti, ki so jo videli ze v zivo... zato sem raje narocil tisto beige ... ker crna mi nekako ne sede... :) ... Upam, da ne bo presvetla, in da se ne bo poznala prav vsaka svinjarija... :)

 

Videl sem v ?ivo kako izgleda siva notranjost nove Mazde 6 pa se mi je zdela presvetla (pa? stvar okusa), ker je mejila ?e na belo barvo. Zato sem se raje odlo?il za olivno zeleno, ki jo sicer nisem videl v ?ivo ampak bom ?el na "riziko". Sivo notranjost Mazde sem tudi poslikal na digitalca zato ?e te zanima kako izgleda mi po?lji svoj mail, da ti po?ljem slike.

Moj mail: Robert.Kos@siol.net

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.