Skoči na vsebino

Led osvetlitev notranjosti v M3


mazdacon3

Priporočeno sporočilo

No pa sem svoji trojki privo??il prvo spremembo, ?eprav vidno kve?jemu v notranjosti. Po Taubkovem postu na forumu in ogledu njegovih kreacij, sem se odlo?il nekoliko polep?ati no?no vo?njo v trojki z osvetlitvijo sprednjega talnega prostora avta. Odlo?il sem se za rde?o osvetlitev (2 x 10 diod), saj se je edino ta niansa najbolje podala k osvetlitvi in?trumentov (?tevci, sredinska konzola). Mr.Ledika je tako poskrbel za hitro in u?inkovito po?iljko, kompletna zadeva pa se je montirala na Rakitni pri.............komu ?e??

Na?emu Uklopku seveda :jupiii: .

 

V ponedeljek zve?er je padla ?e zadnja beseda glede monta?e in tako sva se naslednje jutro s silverko napotila po dolenjki, skozi ?rno vas in Preserje na son?no Rakitno.Seveda ni ?lo brez nekaj sprotnih Uklopkovih gsm napotkov, a kdor i??e ? ta najde. Pri?akal me je Uro?ev obvezno nasmejan obraz z zdaj ?e standard opazko » lej jo, spet se sveti tale tvoja motorka...«. Po kraj?em pogovoru sva se spravila k stvari, oziroma se je spravil. Uro? je namre? pohvalno opravil ve?ji del dela ter pokazal veliko mero spretnosti pri delu z avtoelektriko (izku?nje :bravo: ), medtem ko sem sam bolj kot ne podajal orodja in umikal odve?en material (kolikor ga je pa? bilo :P ).

 

 

Pred monta?o samih diod je bilo potrebno odstraniti okrasno letvico na armaturi pred sovoznikom, ter nato ?e radio. Po kraj?i delitvi mnenj sva se odlo?ila, da plus za diode potegneva iz napeljave radia, podobno sva storila z maso (-). Po zvezani in izolirani napeljavi sva pri?ela z namestitvijo samih diod, pred tem pa sva poleg ro?ke pokrova motorja namestila ?e stikalo. Diode na sovoznikovi strani je majster Uro? pritrdil z vezicami in sicer na spodnji rob armature, kjer so ostale ve? kot dobro skrite. Enako sva pozicionirala diode na voznikovi strani, le vezice zaradi pritrdilne podlage tam niso bile primerne. Problem je bil re?en z nekaj centimetri »je?kov«, ki so se izkazali za enako zanesljiv pritrdilni element. Tudi tu je profil z diodami ostal o?em ve? kot dobro skrit. Sledila je ?e kamufla?a nekaj malega ?trle?ih kablov, namestitev radia in letvice nazaj na svoje mesto in diode so zasijale. Sicer ne v polnem sijaju saj je ura kazala poldne, a ?e isti ve?er je bil efekt popoln.

 

Med monta?o sem se spomnil tudi na najine forumske kolege, zato slike niso bile pozabljene. Kar pa ne velja za digitalca, ki je ostal doma. Edina varianta je tako ostal gsm, za slab?o kvaliteto dnevnih slik se vnaprej opravi?ujem. Tiste gotovo najbolj zanimiva, no?na, je digitalne kvalitete.

 

 

 

 

 

Taubkove diode so pri?le na moj naslov v roku enega dne, pohvalno.

Objavljena slika

 

 

Portret Uklopkove doma?ije obsijane s soncem, ki ga kotlina dopoldan ne premore.

Objavljena slika

 

 

Nova kraljica Uro?eve gara?e :rispekt: .

Objavljena slika

 

 

Monta?a diod na sovoznikovi strani.

Objavljena slika

 

 

In?talacija leve strani.

Objavljena slika

 

Mojster v elementu :) .

Objavljena slika

 

 

Velike poteze majhnih rok.

Objavljena slika

 

 

Kon?ano :vesel: ! Pospravit orodje in na zaslu?eno :pepsi: .

Objavljena slika

 

 

Pija?a na (nekaterim ?e) znani lokaciji B) .

Objavljena slika

 

 

Kon?ni, predvsem pa zadovoljujo? efekt. Tako po materialni kot tehni?ni strani.

Objavljena slika

 

 

 

 

 

Taubek, Uklopko - ?e enkrat hvala za vso pomo? :) .

58461.png
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

hudo dobro zgleda tole. pohvalno. :bravo:

Kjer je um vedno zaseden, je srce mirno in tiho; kjer um analizira in deli, srce usklajuje, zdru?uje in ?uti enost z vsem; in kjer um omahuje in dvomi, je srce mogo?no in samozavestno ter ve dobro kaj storiti.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

js tud mel!!! :bravo: Zgleda pa mega!

ledike pa so ?ist posre?ene pa ?e ?irokokotne(pod kakim kotom ?e svetijo) :P

20% mladih vidi svojo prihodnost zelo ro?nato-ostalih 80% pa nima denarja za nakup droge!!

attachmentzbg1.gif
FWD je za ?enske, RWD je za mo?ke, 4WD pa je za invalide

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Superca :rispekt: tud jaz imam ?e lep cajt ledice pri?timane ampak ne vem kako bi pri?el do kabla za notranjo osvetlitev :( kako si ti ugotovil :( ozirima kam-kako si priklju?il :ne vem:

 

 

Led diodam (slika 1) sva podalj?ala prekratke kable, nato pa njun + vezala na stalen plus (radio). Preostala kabla se ve?eta na maso (v tem primeru bli?nji vijak). Ker pa ne gre brez stikala za vklop/izklop, le-tega namesti? med tokokrog oz. ve?e? preostala kabla prek stikala na maso.

58461.png
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Led diodam (slika 1) sva podalj?ala prekratke kable, nato pa njun + vezala na stalen plus (radio). Preostala kabla se ve?eta na maso (v tem primeru bli?nji vijak). Ker pa ne gre brez stikala za vklop/izklop, le-tega namesti? med tokokrog oz. ve?e? preostala kabla prek stikala na maso.

 

Ja to ?e...sem mislil, da si vezal na stikalo za vrata 'door light'

Sex, V6 and Rock 'N' Roll

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

tud ke bi lahko vezala!

20% mladih vidi svojo prihodnost zelo ro?nato-ostalih 80% pa nima denarja za nakup droge!!

attachmentzbg1.gif
FWD je za ?enske, RWD je za mo?ke, 4WD pa je za invalide

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ko smo ravno pri notranji osvetljavi. A kdo kupi modre neonke, ki jih prodajam v sosednji temi:

http://www.mazda-si.net/index.php?showtopic=5170

Aja prodajam ?e 2 modri neonki, ki sem jih imel svoj ?as v Mazdi. happy0158.gif Dol?ina steklenega dela je 15cm, celotna dol?ina pa 35cm. Utripa po basu, ob?utljivost se da uravnavati. Kabel (z vgrajeno varovalko) je dolg kot ponedeljek. Cena je 20?.

Objavljena slika
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 5 tednov kasneje...

za door switch...

 

od?raufaj tisti bincl, ko je stikalo za vrata (spodaj na srebri?ku). Poglej barvo kabla, ki je priklju?en na njega. Potem ta isti kabel najdi spredaj levo pri varovalkah, oziroma konektorju ob oz. pod ?katlo. Preveri z metrom, ?e je to taprav kabel. Namre? to stikalo prekinja maso. Vse te lu?i, ki delujejo na door switch imajo stalen + in prekinjajo maso. Zato ima stikalo samo en kabel, ki gre do lu?i, ker drugi je u bistvu ?asija - masa.

 

Jst sem mel na prvi mx-3 to narejen, da se mi je pod vrati pri?galo 40 tahudih rde?ih ledic. Je blo kr v?e?no. Za zamik je potrebno dodati majhno elektroniko. Ali jo kupi?, ?e ne pa pogooglaj kak se naredi :D

:)
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Zakaj zamik!

To je tisto ko avto zapre? in zaklene? lu?ka pa se gori nadalnih cca 10sec

 

 

To gre? pa v IC in ti bodo dal to zadevo-mislim prodal :D

20% mladih vidi svojo prihodnost zelo ro?nato-ostalih 80% pa nima denarja za nakup droge!!

attachmentzbg1.gif
FWD je za ?enske, RWD je za mo?ke, 4WD pa je za invalide

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.