Skoči na vsebino

Mazda 3 1,6 Activka 2008


Marija

Priporočeno sporočilo

Ziv!

 

Ima mogo?e kdo probleme z novo M3 Activko?? Meni je namre? nekaj zelo sumljivo.

Ko jo ?tartam zjutraj mam v?asih ob?utek, da bo neki vn iz motorja sko?ilo. Pravzaprav ?e od vsega za?etka je en tak ?uden ob?utek, kot da neki ni vse OK. Res da nima bohve kakega motorja, samo nekam "opehana" se mi zdi. Me samo zanima, ?e ima kdo iste probleme, al pa celo mogo?e, da je isti avto vrnil nazaj prodajalcu in sem ga potem jez pokasirala???? Mam pa seveda namen jo pelat v Gamo po novem letu in se bom glede na stanje odlo?ila, ?e bom ?la na in?pekcijo.

 

lpm

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Bi lahko po doma?e povedala kaj te dajeoziroma mazdo ? <_<

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

eh...

se mi zdi da nima nekih pospe?kov.

namre? sestrin Colt z 1,3 motorjem jo pi?i u primerjavi z mojo mazdo.

ko jo zalaufam je pa glasna ko traktor. Dons pa ko sem jo ?tartala je za?ela "skakat" - mislm, avto se je zamuvu konkretno - kej takega ?e nism do?vela.

Res da ga nism pelala na priporo?ljiv servis po 2000km, sam ?e zmer no...

pa na cesti mam ob?utek, da jo zana?a... da o ?kripanju ?ez le?e?e polcaje sploh ne govorim.

 

 

ah :huh: razo?arana....

 

 

 

p.s.: a vi na ta va?a sre?anja sprejemate novince???

 

a ja ?e to...

 

sej pol ko jo zalaufam pa ?altam v 2 je z ma?ino OK... mislm ne traktorira ve?.

 

lpm

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

 

p.s.: a vi na ta va?a sre?anja sprejemate novince???

 

 

o seveda, vedno in povsod si dobrodo?la, da se nam pridru?i? na izvenforumskih aktivnostih... :bravo:

 

 

Glede na avto pa predvidevam, da ti nekje kabli prebijajo al pa je kak?na sve?ka z nepravilnim luftom na anodi. Zgleda kot, da bi ti kak?en od valjev ne v?igal ob zagonu in zato motor podrhtava. Mo?no je tudi, da kak?na v?igalna tuljava ne daje dovolj iskre in je zopet problem pri v?igu v valju. To bi znal obrazlo?it tudi slab?e performance.

 

Je pa lahko razlogov ?e mali milijon od preluknjanih cevkic, senzorja pretoka zraka, slabe kompresije (zelo malo verjetno), te?ave s ?rpalko za gorivo, zama?en filter, umazane sve?ke, itd itd

 

Kolk kilometrov pa ima avto ?e za sabo?

 

Kar se ti?e zana?anja pa je mo?no, da ima? premalo napolnjene gume ali pa da so le te kak?ne ?unga lunga znamke :ne vem:

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Brez strahu... vse zgoraj na?teto razen gum ;) je v garanciji tako, da kr lepo zapelji avto na servis pa naj ga pogledajo... obvezno jim pa ?imbolj natan?no povej kaj vse avto po?ne oziroma ?esar ne po?ne pa bi na?eloma moral ;)

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

ajme... sem se zdej ?ist zgrozila ko sem tole prebrala.....

ja gume so valda ?unga lunga - so jih dal v salonu gor.

avto ma fri?nih 3 000km je ?ele en mesec star...

a to je garancija???

 

 

poz!

 

Punca upam, da se zaveda?, da tako fri?nega avtomobila ni priporo?ljivo gnati preko 3000 obratov na minuto?

Sicer pa ?e gre za bencinarja, imajo zjutraj malenkost glasnej?i zvok, vendar na kratko pohodi? gas, da zapoje do ene 2500 obratov pa utihne. (samonastavljanje ventilov) Sicer pa do ene 10.000km ne pri?akuj nekih velikih performanc, ker:

1. Avta tako ali tako ne sme? obremenjevat, da se motor ute?e kot treba

2. Avto je v fazi utekanja, ko ?e gre bolj "rodo"

 

Nikakor pa ne priganjaj hladnega in nasloh neute?enega vozila!

 

 

lp, Ale?.

mazda_banner.jpg
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

sej da nebi kdo mislil, da ga ?enem ko pr norcih.

sem se pelala ko po jajcih prvih 2 000 km (tako kot so v salonu rekl).

vseeno ga bom po novem letu pelala na servis ?e bo ?e kej jamral.

pa kakor Ale? prau... "po jajcih do 10 000 km" :rispekt:

 

pa lepo bo?i?no kosilo ?elim vsem skupaj, :mi pijemoo:

 

lpm

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

S enakim modelom sem naredil ?e okoli 6000 km, pa laufa brez problema :bravo: . Ne cvili, ne ?kripa, ceste se dr?i kot pribita, pravi u?itek je vo?nja z njo. Pa upam da bo ?e dolgo tako. :bravo::bravo:

 

Druga?e pa ima avto 3 leta garancije. ?e je res kaj narobe, daj najprej servisu prilo?nost, da odpravijo morebitno napako, ?e pa to ne bo ?lo potem pa so navoljo ?e druge poti. Res pa ni prijetno, da da? celo premo?enje za nov avto, potem pa ne dela tako kot bi mogel, pa ?e ?as zabija? s servisi.

 

Vozi se nekaj tiso? kilometrov po pameti, ?e ga pa kdaj za kratek ?as stisne? do konca (seveda segretega), ga pa tudi ne bo hudi? vzel.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jaz bi ti rekel da ne odlasaj s servisom, ce je nov garancija in basta!

Da se ti ne bi zgodila se hujsa napaka zaradi trenutne, bej? (v lepem smislu) na servis opi?i te?ave in bodo pogledal.

 

Drugace pa, ce imas slucajno dizla potem sedaj ko je mraz vedi da najprej ropota ko traktor, in da potrebuje vsaj 10 min voznje da se ogreje, takrat pa tudi dela tako kot je treba.

 

Za foro ga enkrat zalavfi pocak da se ogreje in pol probi s prvo....vsekakor pa servis ce tako naprej :rozico:

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Samo kot zanimivost naj povem, da smo ob nakupu nove Honde Civic dobili navodila od vodje servisa, ki nam je predal avto v uporabo, da so vsi motorji ?e tovarni?ko ute?eni in "cjazenje" na za?etku kve?jem naredi ve? slabega kot dobrega. Rekel je, da je to navodilo iz tovarne in da ljudje zgleda ne morejo pozabit ?asov, ko si kupil novega Fi?ota in so ti ga potem po dolo?eni kilometrini "odklenil" na vso ( :hohoho: ) mo?...kot da bi jo res kej mel :bravo:

Isto se je glasil tudi odgovor vodi?a na ogledu Revoza ?e nekaj let nazaj, ko je eden od obiskovalcev postavil to vpra?anje. Rekel je celo tko, da kot kupcu novega avtomobila ti mora bit zagotovljeno, da lahko uporablja? avto od samega za?etka z vsemi njegovimi zmo?nostmi brez nastanka kakr?nekoli ?kode na vozilu...no ja na koncu je sicer sarkasti?no dodal da to ne pomeni, da je treba vseh 8-ih airbagov sprobat na prvem drevesu ko se iz salona odpele?. Rekel je, da je za?etno "utakavanje" avtomobila iz strani kupca ?e dolgo v realnosti v avtomobilski industriji ena sama traparija.

?e po pravici priznam tud mene ?e zmer boli nov avto ti??at.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Najbolj pomembno, je da prvih 1000 km, ne vozi? s tempomatom in da ?im ve? menja? obrate. To je po moje vse kar je treba pazit... no ja pa do blokada ga pa tud ni treba ti??at pa bremze do konca probavat, ker tud rabjo par 100km da se pravilno "ule?ejo" .

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

......."da to ne pomeni, da je treba vseh 8-ih airbagov sprobat na prvem drevesu ko se iz salona odpele?" :hohoho::hohoho::hohoho:

 

a je kdo od vas peljal mazdo na tisti "priporo?eni servis" po 2000km. Seveda gre ta servis na svoje stro?ke in ne stro?ke servisa. A je ta servis res tok smiseln, kot to opevajo v salonu???

Mazdica je kot zakleto pridna! mislm, da je za?utla, da jo ho?em k mehankarju pelat (kot jez ko je govora o zobarju)... Ko je ogreta lepo prede.

 

pa ?e to... KR DU?KO... 10 min prej ustat, pa nau treba trapat po avtocesti!! :D

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

poz!

 

Moja pa ni videla servisa na 2k km, pa me ni? ne boli za to (ker so serviserji na na?i sceni tako ali tako preleni, da bi nardili kaj koristnega). Kar pa se ti?e utekanja, je res, da so motorji ?e do neke mere ute?eni, vendar to ni to. Ker ?e ?e kupi? rabljen, zale?an avto s 200k km, ki je utekanje ?e "kdavno" dal skoz, ga je pravtako potrebno ute?t. Materiali, pa? z ?asom in obremenitvami spreminjajo svoje lastnosti in na to se je potrebno prilagodit. So pa prijateljici recimo rekli v salonu. da je obvezna menjava olja na 3k km, zaradi morebitnih opilkov od utekanja motorja (WTF!), kar pri?a o tem, da ?e motor ni ute?en (okej, bol kot ne se gre za reklamo in prodajo olja). Gre pa se a hyndaj Getza. Tako, da jaz novi avto ?e vedno ute?em, ker ni? ne boli ?e ga ?para? prve 3 mesece in ?ele potem gas do daske. In ja, lahko re?em, da se pozna da avto pridobi pospe?ke, po dovolj prevo?enih kilometrih. Enako izku?njo sem imel sam. Pri 2000km je bil avto pravi lenuh, sedaj, ko pa ima prevo?enih 33k km, pa gre ko sama pra**a.

 

 

lp, Ale?.

mazda_banner.jpg
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

tudi jaz sem dal nardit tisto famozno priporo?eno menjavo olja pri nekaj ?ez 2000..

bolj zato da mi slu?ajno potem,?e bi ?lo kej narobe ne bi to o?itali...

jaaa gospud ,ste spustili NUJNI priporo?eni prvi pregled..

 

sicer pa menim ,da nimajo biti nikakr?ni opilki in podobne marnje v prvem olju...

imajo motorji oljne filtre ,al ne ?

 

se pa avto uteka v prvih par tav?ent ,nedvomno

ho?em re?i ,da je sedaj vseeno bolj posko?en kot pa ?ist nov..

 

sam novega probam uvozit ?imbolj ?ivahno,ga takoj peljat na kako dalj?o relacjio,

po mo?nosti ?ez kake hribe, ne po avocesti,da se re?im delovanja skoz menja.

da motor zavira ,da delajo zavore..

in nikakor ne samo do 3000 obratov, ma da se zavrti na kratko tud do rde?e..

to se mi zdi narbol primerno.

14762217.jpg

 

Ex......... M6 136 diesel , l.02

Present.. M6 2.0 benz + gas no more , l.08

Forever.. MX5 1.6 , l.99

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Am,..Ok ?ist moje BLOND mnenje,..posodo tud pomije? predn jo uporabla? za kuhat a ne? Zakaj bi blo pr motorju kej druga?? Pa? se tistih 1000km "pomiva" z oljem, tko kukr posodo pomije? s Prilom :ne vem:

Al pa nove obleke tud opere? predn jih oble?e?,..

 

Ok, vem da je glupa primerjava ampak,..upam da ste dojel poanto :P

 

 

Bom tih :hohoho:

NiKoLi Ne ReCi NiKoLi!
 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pred kratkim sem kupil Hondo Jazz, :bravo: in ni nobenega servisa na 2000 km. :) Servis je ?ez eno leto. Trgovec mi je svetoval, da motorja ne ?param ampak naj vozim kakor ho?em pod visokimi obrati ali niskimi. ?e bo kaj z motorjem narobe je pa itak 3 letna garancija. Naredil sem 1500 km pa prede "kot mali mucek". Nobenih ?udnih zvokov ali kaker?ni koli drugega nepotrebnega zvoka. Ve?ina kilometrov sem naredil po avtocesti kjer je hitrost 130 km/h, vendar sem ga takoj sprobal na 180 in ?e malo ?ez. Zaenkrat sem zadovoljen z avtom poraba pa je 6.2 l na 100km (po ra?unalniku) :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

1. Na mojih obeh Mazdah je bil priporo?eni servis 1500km narejen in je brezpla?en. Zatorej ne oklevajte.

 

2. Glede tovarni?ko ogretega - ute?enega motorja pa je en VELIK LARIFARI!

Ali tovarna la?e pa ima motor ?e 10.000km preden ga vgradijo, ali pa to pravijo na podlagi testnega.

Vsak nov motor je sestavljen iz kovinskih delov ki se pod prvimi vecjimi napori - temperaturo - se raztezavajo, krcijo in se iscejo svojo lego.

 

To je neizpodbitno dejstvo, ki ga je treba upostevati. Na zacetku se material se 'drgne' drug ob drugega, nato zacnejo pleasati skupaj.

 

ravno zato pregled na 1500km, kjer vidijo ali se ?e 'vse drzi skupaj, kot se mora' in zato tudi vsak nov avto smrdi po plastiki izpod haube, ker se tudi plasticni pokrovi prilagajajo finalni poziciji.

 

tudi gume so prve 1000km skorajda neuporabne, ker se morajo utecti in izrabiti do uporabnega sloja!!!

 

 

Torej pozor, ker kriv je na koncu le voznik, ne glede na razli?na navodila!

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

1. Na mojih obeh Mazdah je bil priporo?eni servis 1500km narejen in je brezpla?en. Zatorej ne oklevajte.

 

2. Glede tovarni?ko ogretega - ute?enega motorja pa je en VELIK LARIFARI!

Ali tovarna la?e pa ima motor ?e 10.000km preden ga vgradijo, ali pa to pravijo na podlagi testnega.

Vsak nov motor je sestavljen iz kovinskih delov ki se pod prvimi vecjimi napori - temperaturo - se raztezavajo, krcijo in se iscejo svojo lego.

 

To je neizpodbitno dejstvo, ki ga je treba upostevati. Na zacetku se material se 'drgne' drug ob drugega, nato zacnejo pleasati skupaj.

 

ravno zato pregled na 1500km, kjer vidijo ali se ?e 'vse drzi skupaj, kot se mora' in zato tudi vsak nov avto smrdi po plastiki izpod haube, ker se tudi plasticni pokrovi prilagajajo finalni poziciji.

 

tudi gume so prve 1000km skorajda neuporabne, ker se morajo utecti in izrabiti do uporabnega sloja!!!

Torej pozor, ker kriv je na koncu le voznik, ne glede na razli?na navodila!

 

1. Od kdaj je brezpla?en :ne vem: ?e nima? kak?nega posebnega dogovora o tem ni ni? brezpla?no ne materjal (olje, filter) niti delo

 

2.) Ni? ne gledajo, ?e se "?e vse dr?i skupaj" ampak zgolj zamenjajo olje in je to vse. Tisto kar pa zasmrdi izpod pokrova pri novem avtu pa ni plastika ampak so raznorazni namazi, konzervans ipd, ki se zaradi visokih temperatur zdaj zape?ejo in oddajajo tak zna?ilen vonj. To je tudi dokaz, da motor po vgradnji ni nikoli segret do delovne temperature.

 

Tudi pri gumah se ne bi strinjal, ker ne obstaja neuporabni in uporabni sloj, kve?emu guma z obrabo zgublja na oprijemu in dobrih karakteristikah. Edina stvar, ki bi jo pri namestitvi novih gum omenil je le to, da je treba paziti vsaj kak?en dan dva, da se ne ?tartuje na silo, saj se lahko feltna obrne v gumi in s tem se podere centra?a. Velja, tudi za tiste, ki imate samo ene feltne in vsaki? menjavate samo med letnimi in zimskimi pnevmatikami.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sem se kar stresel, ko sem prebral prvi post. Sam sem namre? ?e vedno v pri?akovanju 3ke.

 

Mislim, da je bilo odgovorov ?e dovolj upam, da zdej vse ?tima.

 

?e bi bil problem samo pri zagonu...nevem zgodaj zjutraj -10, pr?igana klima, radio in vsa ostala mo?na elektrika se zna avto malo pomatrat.

 

Kako ste lastniki ta nove Activ mazde zadovoljni?

Lp

Nathan

 

Blog - nathan.si

Flickr - Gallery

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.