Skoči na vsebino

Problem Mazda 6


krco22

Priporočeno sporočilo

Mogoce je ze bilo kaj napisanega na to temo sam jaz nisem nasel nic tko da se lepo zahvaljujem za pomoc! Sicer sem pa skoraj nov lastnik mazde 6 karavan 2004 kupljeno lansko poletje pa mi se ni vse jasn glede teh hib!

 

1. Imam problem z potovalnim ra?unalnikom oziroma z displejem ko je mrzel oziroma ko mu pase kaze podatke (stevilke) cisto vredu in tocno kose pa segreje ali pa kar tako mu pa stevilke izdinjajo in ne kaze tko da se ne da prebrat! Je mogoce kateremu kaj jasn ker men ni nebi pa rad dal za nov displej 400 evrov brez veze ce se da mogoce tega porihtat! :ne vem:

 

 

2. Bose ozvocenej oziroma radio! Ko poslusam musko (cd ali radio)se mi kar samo vmes malo stisa glasnost cez cas pa spet na glas sicer to ni tako potiho da bi bilo motece sam slisi se pa razlika! Mogoce kdo ve kaj bi bilo to? :unsure:

 

 

3. Ima kdo mogoce kaksne slike kako se rastavi armatura da bi prisel do radia in displeja da mal konektorje pogledam? :ne vem:

 

 

Hvala za pomoc sicer je pa mazda 6 super avto! :jupiii:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Mogoce je ze bilo kaj napisanega na to temo sam jaz nisem nasel nic tko da se lepo zahvaljujem za pomoc! Sicer sem pa skoraj nov lastnik mazde 6 karavan 2004 kupljeno lansko poletje pa mi se ni vse jasn glede teh hib!

 

1. Imam problem z potovalnim ra?unalnikom oziroma z displejem ko je mrzel oziroma ko mu pase kaze podatke (stevilke) cisto vredu in tocno kose pa segreje ali pa kar tako mu pa stevilke izdinjajo in ne kaze tko da se ne da prebrat! Je mogoce kateremu kaj jasn ker men ni nebi pa rad dal za nov displej 400 evrov brez veze ce se da mogoce tega porihtat! :ne vem:

2. Bose ozvocenej oziroma radio! Ko poslusam musko (cd ali radio)se mi kar samo vmes malo stisa glasnost cez cas pa spet na glas sicer to ni tako potiho da bi bilo motece sam slisi se pa razlika! Mogoce kdo ve kaj bi bilo to? :unsure:

3. Ima kdo mogoce kaksne slike kako se rastavi armatura da bi prisel do radia in displeja da mal konektorje pogledam? :ne vem:

Hvala za pomoc sicer je pa mazda 6 super avto! :jupiii:

 

1. Glede prve tocke... je verjetno nekaj narobe z displejem ali pa je nekje kaksen slab stik...

 

2. Preveri v nastavitvah radija, ce imas vkljuceno fukncijo samodejne izravnave glasnosti (ALC) ... Pri moji stari sestici (brez Bose) je bilo to tam, kjer se nastavlja barvo tonov (bass, middle, trebble,...) in sicer so bile tri stopnje (+ izklop te funkcije) se mi zdi... Pri tanovi z Bose tega sicer ni, je pa neka nastavitev AudioPilot pri nastavitvah Sound ...

 

3. Armatura se zacne razstavljati pri sredinski konzoli... ce se prav spomnim, so celo nekje tukaj ze navodila... samo pobrskati je treba...

 

http://www.mazda-si.net/index.php?showtopi...&hl=konzola

 

http://www.ozmazdaclub.com/forum/6-626-how...ion-mazda6.html

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sem ze rastavu konzolo pa sm prsu do displeja sem preveru konektor pa je vredu sam sem pogruntu da tisti lepotni okvir okoli displeja tolk pritiska na displej da ga mede ker ce sem ga mal stran potegnu je vse takoj prav kazal tako da bom ko bo mal bol topl probu mal predelat da ne bo tako pritisku pr minus 7 mi pa ne desi delat zunaj! :D

 

 

Hvala za pomoc mi je bilo vec kot v pomoc :bravo:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

A z displeji je problem pri vecina avtih??? :blink:

Mene osebno grozn moti avto za 29000? pa taki problemi! :angry:

 

Ni problem... mislim, da sta na tem forumu samo dva (?estki pred faceliftom) imela neke te?ave z displey?kom.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ja,to ni neka pogosta ali tovarni?ka napaka.Na toliko ?tevilo avtomobilov se pa? pojavi zanemarljiv % teh

napakic.Mislim,da se da te zadevice vse re?it pri kakem dobrem doma?em mojstru. ;)

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

moj ma tud probleme z displaye....vcasih manjka kaksna vertikalna crtica....no drugic je pa spet vse ok...tko da je lohk zarad mraza

 

Ma ne.Tukaj nima mraz nobene veze.Ponavadi je lahko slabo priklju?en konektor ali pa gre kaka malenkost

na displeju.

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Mogoce je ze bilo kaj napisanega na to temo sam jaz nisem nasel nic tko da se lepo zahvaljujem za pomoc! Sicer sem pa skoraj nov lastnik mazde 6 karavan 2004 kupljeno lansko poletje pa mi se ni vse jasn glede teh hib!

 

1. Imam problem z potovalnim ra?unalnikom oziroma z displejem ko je mrzel oziroma ko mu pase kaze podatke (stevilke) cisto vredu in tocno kose pa segreje ali pa kar tako mu pa stevilke izdinjajo in ne kaze tko da se ne da prebrat! Je mogoce kateremu kaj jasn ker men ni nebi pa rad dal za nov displej 400 evrov brez veze ce se da mogoce tega porihtat! :ne vem:

2. Bose ozvocenej oziroma radio! Ko poslusam musko (cd ali radio)se mi kar samo vmes malo stisa glasnost cez cas pa spet na glas sicer to ni tako potiho da bi bilo motece sam slisi se pa razlika! Mogoce kdo ve kaj bi bilo to? :unsure:

3. Ima kdo mogoce kaksne slike kako se rastavi armatura da bi prisel do radia in displeja da mal konektorje pogledam? :ne vem:

Hvala za pomoc sicer je pa mazda 6 super avto! :jupiii:

 

to?ka 2 - kako imas v meniju radia nastiman ACL?? Automatic control Level ti sam niza/visa glasnost glede na hitrost ali ?um....imas ACL 0,1,2...

 

Zacni z ACL 0 - to ne bi smelo potem vplivati na avtomaticno glasnost...

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

A z displeji je problem pri vecina avtih??? :blink:

Mene osebno grozn moti avto za 29000? pa taki problemi! :angry:

 

ne razumem, kaj si hotel povedati s ceno ?

 

?e kupi? Mazgu za 29 jurjev, jo kupi? verjetno novo, ali skoraj novo, in ima? 3 (TRI) leta garancijskega roka, v katerem ti morebitne napake odpravijo, tudi display ti zamenjajo ?e crkuje ;)

 

?al, ?e pa se napaka pojavi pri starej?em avtu... pa si mora? pa? sam pomagat :(

 

druga?e pa to pri Mazdah ni nek posplo?en problem, se pa pojavi tu in tam komu.

LP KAALman
post-11-0-20527300-1509737445.png

post-11-0-02591300-1509952290.gif

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

kako odstrani? avtoradio:

 

post-11-1231779359_thumb.jpg

 

?e prej pa odstrani? sredinsko konzolo, vsaj zgornji del le-te:

 

konzola.pdf

 

ja hotu je povedat, da ne more razumet, kako so lahko taki problemi pr avtih ki stanejo 30k evrov...eno je ?e se to pojavlja pr twingotu, drugo pa pr mazdi 6..verjetno

 

ma isto je to ;) Twingo pa? glede na velikost ni vreden ve? denarja, zatorej je "Value for money" pribli?no isti...

 

zakaj bi se torej na winkoju, ki je manj?i in manj stane, lahko pojavila napaka pri izdelavi ali materialu, na enem ve?jem avtu z ve? opreme pa ne ?

 

saj vem, kaj je mislil, ampak vseeno :)

 

napake se pojavljajo tudi na npr. BMW X5, ki stanejo od 70k EUR navzgor... pa bi morali taki avti biti torej skoraj brezmade?ni :D

LP KAALman
post-11-0-20527300-1509737445.png

post-11-0-02591300-1509952290.gif

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Se vem da se pri vseh avtih pokazejo kake pomanjklivosti sam mene moti ker tista okrasna plastika okrog displeja tolk pritiska na displej da ga mede :blink: to vem pa zato ker sem rastavu celo konzolo in dospley pa sem vidu ko sem je odmaknil je normalno delu!

 

 

Ce ne sm kupu pa rablen avto pa se iz uvoza je tko da nimam vec garancije ! Ce pa drugac gledas da majo nekateri z masino ali turbino probleme pa hvala bogu da je sam displey ker vse ostalo dela kot urca zaenkrat :bravo:

 

 

Hvala za pomoc radio sm ze zrihtu!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Se vem da se pri vseh avtih pokazejo kake pomanjklivosti sam mene moti ker tista okrasna plastika okrog displeja tolk pritiska na displej da ga mede :blink: to vem pa zato ker sem rastavu celo konzolo in dospley pa sem vidu ko sem je odmaknil je normalno delu!

Ce ne sm kupu pa rablen avto pa se iz uvoza je tko da nimam vec garancije ! Ce pa drugac gledas da majo nekateri z masino ali turbino probleme pa hvala bogu da je sam displey ker vse ostalo dela kot urca zaenkrat :bravo:

Hvala za pomoc radio sm ze zrihtu!

 

Drugac pr Boseju je AudioPilot ON/OFF, ne ACL, to je pri non-boseju...sorci

 

P.S: je tud v navodilih.... :vesel::lol:

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Drugac pr Boseju je AudioPilot ON/OFF, ne ACL, to je pri non-boseju...sorci

 

P.S: je tud v navodilih.... :vesel::lol:

 

To sem ze jaz napisal v taprvem odgovoru :jupiii::danzoman:

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 4 tedne kasneje...

Ja,to ni neka pogosta ali tovarni?ka napaka.Na toliko ?tevilo avtomobilov se pa? pojavi zanemarljiv % teh

napakic.Mislim,da se da te zadevice vse re?it pri kakem dobrem doma?em mojstru. ;)

 

No jaz sem tudi sodim med tisti zanemarljivi procent,ki ima te?ave z displeyem <_< .Opazil sem,da mi manjka ve? vertikalnih ?rt,ki pa se ponovno pojavijo,ko se v kabini ogreje.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

No jaz sem tudi sodim med tisti zanemarljivi procent,ki ima te?ave z displeyem <_< .Opazil sem,da mi manjka ve? vertikalnih ?rt,ki pa se ponovno pojavijo,ko se v kabini ogreje.

 

Talno oz. stensko gretje? :bravo:

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 2 meseca kasneje...

Evo porihtu displej razdru sem komplet vse tut displey pa ne bote vrjel sm ga sam mal skrivu(ne vem kako naj to drga? opi?em, desni konec sem zakrivu dol levega pa gor zdej pa dela zaenkrat brez priblema!) :bravo:

 

 

Glede elektri?arju pa mam obcutek da kakor sm jaz gledu displey sploh ne mor? zraven do vezja pridit ker je vse nekam ?udn zaprt pa na enih dolgih konektorjih! :huh:

 

Bomo vidl kolk cajta bo delal! :D

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.