Skoči na vsebino

M6 - redni servis 80.000 km


Priporočeno sporočilo

zdaj pa jaz tebe vpra?am, a si ti videl, kaj je na ra?unu pisalo, kaj so mu delali ?

 

To ima? prav, res je vpra?anje, kaj je pisalo na ra?unu/kaj so mu delali... tak da tega ne moremo upo?tevati.. samo je pa tudi vpra?anje: verjetno ?e bi bil kak ve?ji servis in ne navaden, potem vendar mo?akar tam nebi dobesedno popizdil in jih poslal v 3 krasne... sicer pa tega nikoli ne bomo zvedli, razen ?e mo?akarja lociramo in ga povpra?amo kar pa mislim, da nima smisla ;)

 

 

nekje sem o tem ?e enkrat pisal, pa bom dal ?e enkrat tule:

 

na 20k km - 264 EUR

na 37k km - 412 EUR z menjavo zavornih oblog in stru?enjem diskov ( 160 EUR )

na 58k km - 283 EUR

na 74k km - 274 EUR (tule sem bil ?e jaz lastnik)

trenutno ma avto 92k km in ?aka na redni letni servis :)

 

redni servisi pri poobla??enem serviserju

 

kar se ti?e pa pogojevanja servisov s servisiranjem na poobla??enem servisu, pa nekaj malega tule:

 

http://www.boschcarservice.co.uk/pdf/warranty.pdf

 

 

 

Kolega ma Alfo 156, in pla?uje servise od 150 do 200 EUR... jaz pa pa? od 210 do 260... al pa 300

 

 

to sta 2 tvoja posta, ki si ju objavil v isti temi - in jaz zdaj ne razumem, kako si lahko v drugem postu napisal, da pla?uje? za servis "od 210 do 260..." ?e pa zgoraj noben znesek ni ni?ji od 264?.. in ?e vzamemo tvoje povpre?je normalnega servisa je to nekje 273?, in od kolega povpre?je nekje 175?, potem si lahko zra?una?, kolik?na je % razlika... (v povpre?ju ca. 60%).

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

@ducky: tvoje kalkulacije so pravilne... vendar te kalkulacije dr?ijo samo za dva tipa vozil, Alfo in Mazdo... :) jaz pa? pravim, da ni vedno 1x dra?ji servis... 60% razlike je ?e vedno manj kot 100%...

 

razumem pa popolnoma, kaj si mi hotel povedati...

 

skratka... cene kot so, so, in jih mi s svojim jamranjem ne bomo spremenili... lahko pa se tisti, ki imamo vozila, ki so malce starej?a, pa? odlo?imo, in jih servisiramo pri doma?ih mojstrih, brez garancije itd...

 

vsak je sam svoje sre?e kova? :)

 

Jaz s 6ko tudi nisem tak zadovoljen, kot sem bil s Xedosom ali celo z MX-3, dejstvo pa je, da mi avto nudi to?no to kar rabim, in sem zato z njim zadovoljen, tudi s servisom v Velenju dosedaj lepo sodelujemo, in smo vse te?ave sproti odpravili brez nepotrebnih zdrah in nejasnosti.

 

Zaenkrat torej ?e vozim na poobla??eni Mazda servis ;)

LP KAALman
post-11-0-20527300-1509737445.png

post-11-0-02591300-1509952290.gif

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ne vem no ampak meni se vseeno ne zdijo tile servisi ne vem kako astronomsko dragi (OK menjava jermenov res ni poceni ampak vseeno

 

05.02.2008 833,00 ? Servis na 120.000 km

24.07.2007 173,00 ? Servis ne 100.000 km

21.12.2006 248,46 ? Servis na 80.000 km

06.06.2006 283,76 ? Servis na 60.000 km

04.10.2005 244,12 ? Servis na 40.000 km

07.04.2005 45,48 ? Servis na 20.000 km

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ne vem no ampak meni se vseeno ne zdijo tile servisi ne vem kako astronomsko dragi (OK menjava jermenov res ni poceni ampak vseeno

 

05.02.2008 833,00 ? Servis na 120.000 km

24.07.2007 173,00 ? Servis ne 100.000 km

21.12.2006 248,46 ? Servis na 80.000 km

06.06.2006 283,76 ? Servis na 60.000 km

04.10.2005 244,12 ? Servis na 40.000 km

07.04.2005 45,48 ? Servis na 20.000 km

 

Boss, ne me nearobe razumeti, tole je bilo skoraj 3 leta nazaj. Ti samo poglej prvi servis na 20.000km in drugega na 40.000. Podra?il se je kar za 200?. Zdaj so cene ?al vi?je. ?e bi bilo samo toliko, potem kapo dol. Meni so na A-COSMOSU rekli,da bo pri?el servis na 120.000 za mojo 143CD nekaj ?ez 1200?. ?e so lagali meni, potem jaz la?em naprej.

 

Glede gospoda in 410? servisa ... res je, jaz nisem videl specifikacijo del, ampak ?e bi bila tukaj v?teta xsenon ?arnica je verjetno to pokrito z garancijo? Pri Nissanu je bilo tako, cca 4 leta nazaj. Kolikor pa iz lastnih izku?njah vem, je pa tudi servis za bencinarje cenej?i za cca 150?. To pa vem iz lastnih izku?enj,ko sem peljal ta??ino M6 na servis na 20.000. Cene je bila mislim da 266?.

 

Ko smo ?e pri tem, zakaj v Mazdo6 bencin dajejo drago olje kot v dizla? To mi sploh ni jasno. Je to zahteva Mazde ali servisna kaprica? Lahko vam povem to, da sem na ta??ini Mazdi (bencin) opazil, da so prvi nulti servis dali notri olje Castrol. To pi?e na nalepki. In glej vraga tudi pri meni je napisano isto, pa je dizel. Na 20.000 pa so ji nalili noter to Dexila al kja je ?e

 

 

servis za citroena:

c5 - nikoli vec kot 50 eur (jermeni pa to pride nekaj cez 57eur)

xantia - 15 eur (jermenov pa ni treba menjat, ker so starejsi avti najboljsi)

XM - brezplacno (ta pa sploh nima jermenov ker se pelje na zrak)

 

:P

 

Mene ne moti, ?e se dela? norca, saj se dela? norca iz sebe ne mene. Daj oladi malo.

 

Pizda se nekateri res omejeni tukaj, pa sem mislil, da so sami VWja?i in Citroenovci fuknjeni, da je njihovo vse najbolj?e, drugo pa zanji?. Zdaj vidim, da so nekateri Mazda?i ?e bolj ?udni, ?alostno res.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

 

Mene ne moti, ?e se dela? norca, saj se dela? norca iz sebe ne mene. Daj oladi malo.

 

Pizda se nekateri res omejeni tukaj, pa sem mislil, da so sami VWja?i in Citroenovci fuknjeni, da je njihovo vse najbolj?e, drugo pa zanji?. Zdaj vidim, da so nekateri Mazda?i ?e bolj ?udni, ?alostno res.

 

sam cakal sem tvojo reakcijo...in je bla popolnoma predvidljiva...res kot je boss enkrat ze omenil zakaj mas sploh mazdo???

 

meni so na servisu izven garancije BREZPLACNO zamenjali:

-senzor sovoznikovega airbaga

-motorcek za dvig luci

-motorcek za dvig voznikove sipe

-celotni zavorni sistem (2x diski, 4x ploscice, olje, cevi)

-LMM merilec pretoka zraka

-in se nekaj...

sem mel razne avte in tega nisem bil nikjer delezen...nimam pa nobenih emocij glede znamke mazda...pac v tistem trenutku je bil najbolj racionalen nakup - za katerega mi ni zal

 

glede tebe pa:

pazi kako izbiras besede, ker z zalitvami samo pokazes kaksen si ...

It's all fun and games 'til someone loses an eye, then it's just fun you can't see

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Mene ne moti, ?e se dela? norca, saj se dela? norca iz sebe ne mene. Daj oladi malo.

 

Pizda se nekateri res omejeni tukaj, pa sem mislil, da so sami VWja?i in Citroenovci fuknjeni, da je njihovo vse najbolj?e, drugo pa zanji?. Zdaj vidim, da so nekateri Mazda?i ?e bolj ?udni, ?alostno res.

 

bere? svoje poste med in po pisanju le-teh ?

 

?e ja, potem bo? opazil, da se nekak nisi najbolj izkazal s svojim izra?anjem ;)

 

?e vedno ne vem, kje je kdo napisal, da pa je Mazda najbolj?a in pa oh in sploh... ? <_<

 

verjamem pa, da si sposoben tudi druga?e izbirati besede pri nagovarjanju drugih :cheers:

LP KAALman
post-11-0-20527300-1509737445.png

post-11-0-02591300-1509952290.gif

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Prilagam ra?un.

No comment.

 

evo... sem si vzel cajt, pa malce preveril cene:

 

filter olja se dobi za okrog 5,99 +DDV = 7,18 EUR ( za dizla je v?asih dra?ji, cca 12 EUR)

filter zraka 17,68 z DDV, sem dal za primerjavo, ker ga na ra?unu ni

filter kabine 28,63 z DDV

olje Dexelia 5W30 DPF se dobi za 15,29 / liter = 76,45

?istilo vetr. stekla 5 litrov npr. Sonax stane cca 10 EUR -> 2 litra = 4 EUR

hladilna teko?ina je cca ista cena, se pravi 4 EUR

 

en naklju?en sosed ma neobdav?eno uro dela 20 EUR

in ?e se potrudi kot je treba, pa da spuca zavore itd... bo ravnotak porabil 2,4 ure

 

skupaj torej: 168,26

 

 

referenca za nekatere cene:

 

http://www.herkules.si/index.php?categoryI..._category=Najdi!

 

 

pr?parat se da torej skoraj polovico servisa ;) napram prilo?enemu ra?unu v prvem postu, sem pr?paral 126,78 EUR, se pravi, skoraj za ?e en servis, ki ga bom mogo?e rabil, ker je popoldanc pozabil kaj pregledati :) ali pa ker mi ne da garancije :blush:

 

a je zdaj kdo bolj sre?en ?

LP KAALman
post-11-0-20527300-1509737445.png

post-11-0-02591300-1509952290.gif

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kot receneo, nekateri posameniki tukaj, ne vsi hvala bogu so ?e objektivni tukaj(ducky,sirus),ste slab?i

kot VWjevci, Audijaci in Citrona?i. ?e tam so pacijenti v stilu na?e je najbolj?e, tukaj sem upal, da je druga?e.

 

Nebi rekel, da bi jaz zagovarjal ali BMWja ali Citroena itd, prav tako sem objektiven do Mazde,pohvalim jo, pograjam jo,ampak najdejo se pac nekateri pajaci,ki mislijo, da so alfa in omega in so subjektivni. Potem pa bog ne daj, da ?lovek kaj re?e ?ez Mazdo, v drugi postih pa nekateri celo povedo, da je M6 njihova zadnja Mazda (tukaj te pa skorajda lin?ajo, ker re?e?, da so servisi dragi in da Mazda ni ve? to kar je bila).

 

Jaz sem tukaj zaklju?il, imejte se lepo, ?imve? varnih in sre?nih kilometrov.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kot receneo, nekateri posameniki tukaj, ne vsi hvala bogu so ?e objektivni tukaj(ducky,sirus),ste slab?i

kot VWjevci, Audijaci in Citrona?i. ?e tam so pacijenti v stilu na?e je najbolj?e, tukaj sem upal, da je druga?e.

 

Nebi rekel, da bi jaz zagovarjal ali BMWja ali Citroena itd, prav tako sem objektiven do Mazde,pohvalim jo, pograjam jo,ampak najdejo se pac nekateri pajaci,ki mislijo, da so alfa in omega in so subjektivni. Potem pa bog ne daj, da ?lovek kaj re?e ?ez Mazdo, v drugi postih pa nekateri celo povedo, da je M6 njihova zadnja Mazda (tukaj te pa skorajda lin?ajo, ker re?e?, da so servisi dragi in da Mazda ni ve? to kar je bila).

 

Jaz sem tukaj zaklju?il, imejte se lepo, ?imve? varnih in sre?nih kilometrov.

 

nisem vedel, da te bo debata tako osebno prizadela, in se ti hkrati opravi?ujem, ker pa vem, da sem med tvojimi vrsticami pristal tudi sam, saj sem res izjavil, da je M6 verjetno moja zadnja Mazda :) kar pa ni nujno razumeti dobesedno, so stvari, ki jih ?lovek napi?e "v afektu" :)

 

v svojo juho pa? ne morem scat... sem pa ve?krat napisal moje osebne izku?nje z avtom, tudi v primerjavi s prej?njimi, najbolj razo?aran sem bil nad Fordom in servisom, najbolj pozitivno presene?en pa nad Hyundaijem in servisom, pa ?eprav ni najcenej?i

LP KAALman
post-11-0-20527300-1509737445.png

post-11-0-02591300-1509952290.gif

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sam res ne vem zakaj bi pa zdej recimo jaz MORAL pljuvat ?ez Mazdo. Imam ?e drugo in s kvaliteto sem zaenkrat zadovoljen, ker to, da prleti kamen in po?i ?ipa res ne morem kriviti proizvajalca. Sploh zato ne, k ne vem kolk velik kamen je bil.

 

Seveda je bilo nekaj manj?ih zadev za porihtat in zaenkrat so bile ?isto vse odpravljene v garancijskem roku tako, a nepredvidenih stro?kov ni bilo. Mazda me je do zdaj samo 1x pustila na cedilu pa ?e to sem sam ve?ino kriv, ker sem slepo zaupal BC-ju in mi je zmanjkalo goriva.

 

Rje tudi nisem imel in ne vem zakaj bi zdaj se moral priklju?iti krdelu pa tuliti v isti rog kolk je Mazda zani?... a mogo?e komu ni jasno, da je lahko dolo?ena napaka tudi samo na parih avtih in je na ostalih ni.

 

Ne vem no, ampak nekatere je en sam negativizem in jamrarija :( ... saj vem da vas te?i recesija ampak s tarnanjem ne bo ?isto ni? bolj?e.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jaz zavijem,?e je le mogo?e, vedno kak kilometer okoli uradnega servisa.Upam,da jih ne bom nikoli ve? rabil,ker kar sem jih rabil,dokler je bil avto v garanciji,je bilo porazno.

Edino,kar so mi re?ili ugodno so bile xenon lu?i oziroma nivelizacija le teh.

"Lu?ke" so mi svetile cel ?as med garancijo,po "popravilih,?i??enjih in modrovanjih,kaj bi lahko bilo.

In vedno sem vsak obisk pri njih pla?al.Tudi pri regulaciji kratkih lu?i ni bilo efekta,?e?,xenon lu?i delajo v redu in se same ?telajo. ?zmeden?

 

Valjda so mi jih potem na?telali na AMZS v ?tirih minutah in pol.Kar se ti?e servisov sem ?e enkrat omenil,koliko me pride stati pri "mojem" mehaniku.Na 80000 km me ni stal niti 100?.

In tip je uradni serviser za Audi.Toliko o cenah in urnih postavkah na uradnih servisih.

Jaz si teko?ino za pranje ?ip lahko sam nato?im. ;)

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

 

Jaz si teko?ino za pranje ?ip lahko sam nato?im. ;)

 

Jaz tudi, pa antifriz pravtako, ?e ga manjka, a na ra?unu je VEDNO napisano vasj pol litra enega in drugega, sem jaz nor al pa servis res stla?i v popolnoma polno posodo za pranje stekel ?e pol litra(?eprav sem jaz ?e polil ker sem natankal do pokrov?ka) ? ?zmeden?

Pa antifriz je vedno na max, pred in po servisu, kam so dali pol litra ? ?zmeden?

Fotra so 1X hotl na?ajbat in so mu gor na?raufali Donitov oljni filter, na ra?unu pa je bil mazdin original, kaj je sledilo nebi opisoval, ker NI blo prijetno.

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

upwind7 sem zelo subjektiven, ni? ne skrbi, avto s katerim delam kilometre je BMW 530xd,

za drva vozit imam pa CX-7, ?e si ?e hotel vedeti. S tem da je bavarc 4x dra?ji v osnovi

pa se mu tudi kak?na lu?ka pri?ge in kaj crkne, pa kaj a tebi laptop oz. stacionarni ra?unalnik

nikoli ne nagaja. Dej pomislimo koliko ene ?are je v vozilih in vsi pri?akujemo da bo kar

ve?no delal, doma ti pa en printer usran ob?asno nagaja.

 

upwind7 Pa ?e povej mi po tvoji inteligenci, katera znamka osebnih vozil bi bila primerna za

nakup??!! :whatever:

lp

retail

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

upwind7 sem zelo subjektiven, ni? ne skrbi, avto s katerim delam kilometre je BMW 530xd,

za drva vozit imam pa CX-7, ?e si ?e hotel vedeti. S tem da je bavarc 4x dra?ji v osnovi

pa se mu tudi kak?na lu?ka pri?ge in kaj crkne, pa kaj a tebi laptop oz. stacionarni ra?unalnik

nikoli ne nagaja. Dej pomislimo koliko ene ?are je v vozilih in vsi pri?akujemo da bo kar

ve?no delal, doma ti pa en printer usran ob?asno nagaja.

 

upwind7 Pa ?e povej mi po tvoji inteligenci, katera znamka osebnih vozil bi bila primerna za

nakup??!! :whatever:

 

Jaz bi pa raje drva vozil. :P:aaaaa:

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.