Skoči na vsebino

fedri za BA ?asijo

Ustvari kratki URL


Priporočeno sporočilo

Napisano

eja, a se dobijo kaki drugi amortizerji za BA?

 

V Techno Racing-u v kranju so mi priporo?al Vogtland za okoli 180? mislim da (niso neki cheap apexi ali sparkoti za 100?) z mo?nostjo ni?anja 30mm ali 50mm. Pa seveda H&R za neko podobno ceno, kateri so tudi kar uredu ;)

panoramska.jpg
Napisano

Model APEX so ?isto kulturni fedri, tako da take izjave zadr?i zase in jim verjemi ali pa tudi ne, kukrho?e?.

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Napisano

Model APEX so ?isto kulturni fedri, tako da take izjave zadr?i zase in jim verjemi ali pa tudi ne, kukrho?e?.

 

Jaz sem rekel da so cheap (poceni), ne pa da so neka cheap shit kitajska roba... :angry2:

 

 

ploki sprasuje po amortizerjih

 

ops...

panoramska.jpg
Napisano

fedre mam H&R ze 4 leta pa se sicer niso posedle in nic, in ce bom se eno BA vzel pod nobenim pogojem nebom nizal samo s fedri.

sploh pa bi rad se kej od performanca ne samo da zgleda ;)

zdej, trsat si jih ne bi dal, raj kupim nove sportne s fedri vred za okol 20-30mm, po moznosti z nastavljivo visino (se raje z nastavljivo visino). 35mm mi je tako al tako bil mal nizek, vleku sem ga po vseh robnikih.

 

sem malo razocaran, sem misli da je V6 serijsko nizja, pa mislim da ima celo iste amortizerje kot moja 1.5 :( sem to prav videl al sem sfalil?

no sej sem se tak ze izdal zakaj sprasujem... :)

 

sem pobrskal malo po forumu pa vsi samo o fedrih govorite o amortizerjih ni pa nic kaj govora

 

Labi: a si dobil PM :) ?

Napisano

glej ?e i??e? dobre amortizerje za soliden denar so ti kayaba amortizerji najbolj?a izbira kar se pa feder ti?e pa vam povem da so apexovi zelo dobri trdni kot se spodobi kar za h&r ne morem re?t videl na lastne o?i ni vse v ceni so v?asih slab?e znamke bolj?e in ceneje kot pa neke znane znamke ki so absolutno dra?je in se potem po?uti? v avtu kot tale :party0035:

Napisano

glej ?e i??e? dobre amortizerje za soliden denar so ti kayaba amortizerji najbolj?a izbira kar se pa feder ti?e pa vam povem da so apexovi zelo dobri trdni kot se spodobi kar za h&r ne morem re?t videl na lastne o?i ni vse v ceni so v?asih slab?e znamke bolj?e in ceneje kot pa neke znane znamke ki so absolutno dra?je in se potem po?uti? v avtu kot tale :party0035:

 

:P ki si te to vido

 

 

mazdamaf311474.jpg

MAZDA POWER

Napisano

Koni nastavljivi + Eibach pa si zmagal. Ali pa kak?ni coiloverji od H&R, Koni itd...

 

kolk bi pa kej stala takale kombinacija?

 

A pozna kdo V-MAXX fedre, so kvalitetne?

Napisano

thanks. :) nekej takega sem mel v mislih ja.

 

http://www.doop.si/?Itemid=4&TreeId=8&...age=shop.browse

 

coil-over so nastavljivi ane? se pravi bi ga lahko spustil za ene 20cm? pa se trsi bi bil. mislim da so moje H&R malo mehke..

 

hm, kak Eibach Pro-system zgleda super.

 

sej vse je se cist hipoteticno, samo iscem nekaj kar bo najboljsi performance pa me sploh ne moti ce bo avto nizji samo za 20-25centi, oz mi je to se ljubse.

 

btw, to lahko racunas ene 1000e stroskov ane? pac, fedre + shockse (gledam Koni FSD) + montaza + optika...

Napisano

Glede cene ima? kar prav. Fedri Eibach Pro-line spustijo le za ene 30mm ampak saj ni vse v tem koliko je avto ni?ji ampak koliko so fedri tr?i, ?e so progresivni itd... Coiloverji v linku so nastavljivi ja. Nekateri amrtizerji so nastavljivi po trdoti kar je tudi zelo fajna zadeva. Kolikor vidim se zelo obnesejo Eibach Pro-Line fedri (tr?i in progresivni) z Koni nastavljivimi amortizerji (naprimer Sport). Tako ima? lahko relativno udoben avto ali pa jih na?pona?, da so trdi ko skala, za na avtoslalom, dirkali??e... Sicer so pa tile kiti videti kar zanimivi in ugodni. :bravo: ?e so za tvoj avto jih vzemi ?e ne pa kot sem ti napisal. Aja pa H&R so tudi kar OK, vsaj jaz sem bil zadovoljen z njimi.

Ponavadi so nastavljivi setupi (fedri+amortizerji oziroma gewindi, coiloverji, karkoli) spustijo ?e v ?tartu ve? kot samo fedri tako, da to pa le dobro pre?tudiraj oziroma povpra?aj koliko spustijo. :zvizga:

 

Druga monta?a (ko sem dal dol coiloverje in dal gor nekaj drugega :P ) ni mene ko?tala ni?, 2 uri dela pa ?e to zato ker sem delal lepo po?asi. :zvizga:

Napisano

ma ne sploh nocem tako nizkega, samo trsega :)

zej gledam Koni FSD + Eibach Pro-Line. sam to bi tut naneslo 30mm vsaj. morm mal preverit pa povprasat kaj sploh lahko na BA prisraufam.

 

hvala za info, glede na to da dost ves te bom morda se zahaklal ko bom tik pred tem :)

  • 11 mesecev kasneje...
  • 1 leto kasneje...
Napisano

Ahoj! Razmi?ljam da bi si naro?u H&R fedre, ampak ker so rde?i (sm mislu da so ?rni, pa sm se u?teu) me zanima ?e kdo pozna kakega majstra v okolici prekmurja da mi to namonti?e ter izda potrdilo o "strokovni" monta?i, lahko tud preko vez ?e kdo pozna :) Bi jst zadevo kr homologeru ker se polcaj sklon 70 centi pa ve da sm zreu za na tehni?nega :P Optiko pa pomoje ni problem najdt kle okol :) ?e kj rabm za homolomo poleg potrdila ter optike?

POZOR!

 

Kredibilnost mojih izjav in nasvetov je lahko vpra?ljiva.

Napisano

Ahoj! Razmi?ljam da bi si naro?u H&R fedre, ampak ker so rde?i (sm mislu da so ?rni, pa sm se u?teu) me zanima ?e kdo pozna kakega majstra v okolici prekmurja da mi to namonti?e ter izda potrdilo o "strokovni" monta?i, lahko tud preko vez ?e kdo pozna :) Bi jst zadevo kr homologeru ker se polcaj sklon 70 centi pa ve da sm zreu za na tehni?nega :P Optiko pa pomoje ni problem najdt kle okol :) ?e kj rabm za homolomo poleg potrdila ter optike?

 

ne rabi? drugega, pomoje bo? dobu potrdilo vsepovsod kjer delajo optiko ;)

Napisano

Bom probu useen mal prej poklicat okol, da nau pol tko da potrdila nam dubu, pol sm uriti :P

POZOR!

 

Kredibilnost mojih izjav in nasvetov je lahko vpra?ljiva.

Napisano

Mogo?e, sam glede na to da se fedr premika, mislm da bi s?asoma barva spokala, tko da bl zihr je humulugirat :)

POZOR!

 

Kredibilnost mojih izjav in nasvetov je lahko vpra?ljiva.

Napisano

A menjaval bo? sam?

?e ne ti bo potrdilo napisal tisti, ki ti bo delal, homolom pa naredi? v AMZS MS

Za vse vaše ideje urejanja okolice   www.gabioni.si

 

post-24-0-89526200-1520847770_thumb.png

 

 

  34419_1.png  33631_1.png 34319_1.png

Napisano

Menjavu bi s kolegom :D

 

Potem pa ?e ima? kakega kolega z sp ti naj potrdi papirje za vgradnjo, oz. se zmeni tam kjer bo? delal optiko.

Za vse vaše ideje urejanja okolice   www.gabioni.si

 

post-24-0-89526200-1520847770_thumb.png

 

 

  34419_1.png  33631_1.png 34319_1.png

Napisano

Menjavu bi s kolegom :D

 

:D veliko srece pri menjavi

 

 

mazdamaf311474.jpg

MAZDA POWER

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
  • Zadnja sporočila

    • In še drugi del (tabelarični pregled) ××××         Spodaj je tabela izključno na podlagi podatkov iz dokumenta, pri čemer je pomembno, da so to povprečja pregledanih LCA študij in ne rezultati enega konkretnega vozila. ICE vs. HEV vs. PHEV vs. BEV – LCA primerjava Kazalnik ICE-G 🚗 HEV 🔋 PHEV 🔌 BEV ⚡ Št. analiz (n) 29 16 21 60 Proizvodnja g CO₂e/km ~35 ~42 ~37 ~57 Proizvodnja – absolutno ~5–9 t CO₂e* podoben ICE 8,2–8,9 t 7,8–26,2 t Delež proizvodnje v LCA 14 % – 16–32 % (~25 %) – Uporaba / WTW g CO₂e/km 133–268 – – 4–177 Delež WTW v celotnem LCA ~80 % ~75 % ~68 % – Celotni LCA g CO₂e/km 223 185 157 121 Celotni LCA t CO₂e/vozilo 46 t 37 t 35 t 25 t Razlika LCA glede na ICE-G 0 % −17 % −32 % −41 % Razpon razlike glede na ICE-G – večinoma −13 do −21 % −9 do −73 % −89 do +21 % Glavni problem visoke emisije med uporabo manjši prihranek zelo odvisen od uporabe na elektriko visoke emisije proizvodnje/baterije Baterija – delež proizvodnje – – – ~54 % * Pri ICE dokument navaja, da 90 % ocen proizvodnje pade med 5 in 9 t CO₂e/vozilo.  Najbolj pomembna številka Če vzamemo ICE-G = 100 %, dobimo približno: Pogon Celotni LCA Prihranek glede na ICE-G ICE-G 223 g/km 0 % HEV 185 g/km −17 % PHEV 157 g/km −32 % BEV 121 g/km −41 % Ti povprečni rezultati so neposredno navedeni v dokumentu; avtorji pa posebej opozarjajo, da je za primerjavo bolj zanesljiv relativni rezultat znotraj posamezne študije, ker se predpostavke med LCA študijami precej razlikujejo. Kaj se iz tabele lepo vidi 1. ICE ima najvišje emisije predvsem zaradi uporabe. Pri ICE proizvodnja predstavlja približno 14 %, približno 80 % celotnega LCA pa predstavlja WTW (well-to-wheel). 2. HEV prinese približno 17 % zmanjšanje LCA. Proizvodnja je nekoliko bolj emisijsko intenzivna (42 proti ~35 g/km pri ICE), vendar nižja poraba goriva zmanjša emisije v uporabi.  3. PHEV ima povprečno ~32 % nižji LCA, vendar z zelo velikim razponom −9 do −73 %. To je pomembno: rezultat PHEV je zelo odvisen od tega, koliko kilometrov se dejansko opravi na elektriko.  4. BEV ima najboljši povprečni rezultat: −41 %. Toda proizvodnja je bistveno bolj obremenjujoča: 57 g/km proti ~35 g/km pri ICE, baterija pa predstavlja povprečno 54 % proizvodnih emisij.  5. BEV rezultat ima tudi največjo variabilnost. V pregledanih študijah je razlika glede na ICE segala od −89 % do +21 %. Približno 92 % študij je sicer pokazalo zmanjšanje emisij v korist BEV. 
    • Copilot pravi😉: Povzetek glavnih ugotovitev Dokument ugotavlja, da sedanja evropska ureditev emisij avtomobilov preveč temelji na emisijah iz izpušne cevi, zato ne prikazuje celotnega podnebnega vpliva vozila. Emisije namreč nastajajo tudi pri pridobivanju surovin, proizvodnji jekla in baterij, proizvodnji električne energije ali goriv ter ob koncu življenjske dobe vozila. Avtorji zato predlagajo prehod od zgolj »dekarbonizacije« k »defosilizaciji«, torej zmanjševanju uporabe fosilnega ogljika skozi celoten življenjski cikel vozila.    Glavno priporočilo je uvedba regulacije, ki temelji na analizi življenjskega cikla (LCA) in enakovredno upošteva pogon, uporabljeno energijo, materiale ter recikliranje. Prehod naj bi potekal v treh fazah: najprej obvezno in preverjeno poročanje o emisijah skozi življenjski cikel, nato sistem nagrajevanja dejansko doseženih izboljšav ter od leta 2032 postopna uvedba zavezujočih meril. Poseben poudarek dokument namenja nizkoogljičnemu jeklu kot prvemu praktičnemu primeru.  Osrednja ugotovitev je, da bi tak pristop EU omogočil učinkovitejše zmanjševanje emisij, saj bi nagrajeval vsako dokazljivo zmanjšanje uporabe fosilnega ogljika, ne glede na to, ali je doseženo z elektrifikacijo, čistejšo energijo,    V dokumentu so za ICE, PHEV in BEV zelo uporabni konkretni podatki. Pomembno pa je, da gre za pregled obstoječe literature, zato avtorji opozarjajo, da se rezultati med študijami precej razlikujejo. Ključni podatki LCA po tipu pogona Pogon Povprečne emisije v življenjskem ciklu Razpon Povprečna proizvodnja Glavna ugotovitev ICE-G (bencin) približno 185 g CO₂e/km – ~35 g/km visoke emisije predvsem v fazi uporabe PHEV približno 157 g CO₂e/km 58–242 g/km ~37 g/km boljši od ICE, vendar zelo odvisen od dejanske uporabe električnega načina BEV/ZEV približno 121 g CO₂e/km 24–243 g/km ~57 g/km najnižje povprečne emisije skozi življenjski cikel Pri celotnem življenjskem ciklu to pomeni približno 37 t CO₂e za ICE-G, 35 t za PHEV in 25 t za BEV. BEV ima torej v pregledani literaturi približno 35 % nižje emisije kot ICE-G, vendar je razpon rezultatov zelo velik.    ICE: proizvodnja predstavlja približno 14 % življenjskih emisij pri bencinskem ICE, glavnina pa nastane med uporabo. Pri ICE-G in ICE-D so skupne WTW-emisije ocenjene med 133 in 268 g CO₂e/km.    PHEV: proizvodne emisije so nekoliko višje kot pri ICE (~37 g/km), življenjski rezultat pa je močno odvisen od tega, koliko se vozilo dejansko vozi na elektriko. Delež WTW-emisij je v povprečju približno 68 % celotnega LCA, vendar z razponom 52–79 %.    BEV/ZEV: proizvodnja je bistveno bolj emisijsko intenzivna – povprečno 57 g CO₂e/km, pri čemer baterija predstavlja povprečno 54 % proizvodnih emisij. V primerjavi z ICE-G so bile v skoraj vseh pregledanih študijah proizvodne emisije BEV višje, od +11 % do trikratnika, vendar se ta začetni »ogljični dolg« praviloma kompenzira z nižjimi emisijami med uporabo.    Posebej pomembno: BEV niso avtomatično najboljši v vseh okoliščinah. Dokument ugotavlja, da se njihova življenjska prednost pred klasičnimi pogoni izgubi približno pri 600 g CO₂e/kWh električnega omrežja; vse države EU so bile v analiziranem obdobju pod tem pragom. 
    • Očitno sem bil naiven oz. tega nisem nikjer prebral in sem bil prepričan, da lahko polniš s polno močjo ne glede na število vozil.   Dejstvo je torej, da če hočeš hitro polniti, da moraš iskati 400kw polnilnice z max 2 mestoma in potem boš mogoče lahko izkoristil potencial avtomobila. Problem je seveda ker te polnilnice niso za vsakim vogalom
    • Pa sej je to znano. Maksimalno polnjenje je le takrat, ko si sam na polnilnici, takoj pa ko je EV-jev več se pa to razdeli med vse. Če so tam 4 polnilna mesta, verjetno nisi pričakoval, da lahko štirje skupaj polnijo pol z megavatom skupne moči?  Za to bi morali celo dodatno manjšo elektrarno priklopit.
    • Aja pa še to le kot zanimivost. Cca dve desetletji nazaj je pa nekaj kilometrov prej v predoru Dekani zagorela Pahorjeva (takrat je še bil evropski poslanec) Laguna in tudi zgorela. Tko mal za orehe tret.  
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.