Skoči na vsebino

?uden zvok pri ?tartu mazde 6


Priporočeno sporočilo

pozdravljeni

ker sem nov na tem forumu vas najprej vse pozdravljam

bi pa rad vpra?al ?e je ?e kdo imel tak primer da je avto samo pri prvem speljevanju imel ?uden kovinski zvok kakor ?e bi nek kovinski del nekam podrsal sam 100% niso zavore saj sem avto dvignil in posku?al vsako kolo vrteti ta zvok je prisoten vsaki? ko avto v?gem in samo prvi? ko speljem in nikoli med samo vo?njo nikoli ve? ko pa avto ugasnem in ponovno v?gem se to ponovi ?e je pa avto u?gan in da stoji nekje po vo?nji tega zvoka ni. hvala za vse odgovore in lp D: aja imam mazdo 6 1,8 letnik 02

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pozdravljeni

ker sem nov na tem forumu vas najprej vse pozdravljam

bi pa rad vpra?al ?e je ?e kdo imel tak primer da je avto samo pri prvem speljevanju imel ?uden kovinski zvok kakor ?e bi nek kovinski del nekam podrsal sam 100% niso zavore saj sem avto dvignil in posku?al vsako kolo vrteti ta zvok je prisoten vsaki? ko avto v?gem in samo prvi? ko speljem in nikoli med samo vo?njo nikoli ve? ko pa avto ugasnem in ponovno v?gem se to ponovi ?e je pa avto u?gan in da stoji nekje po vo?nji tega zvoka ni. hvala za vse odgovore in lp D: aja imam mazdo 6 1,8 letnik 02

 

Kilometri??

Jermen, sklopka <_< skratka nekaj kar se vrti....:)

Malo nam opisi zgodovino, kdaj servisiran in kaj menjano

LP

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

?uden kovinski zvok kakor ?e bi nek kovinski del nekam podrsal sam 100% niso zavore saj sem avto dvignil

?uden, predvsem pa zelo mo?an kovinski zvok je pri ?estkah proizvajal plo?evinasti del okoli zavornih oblog, katerega naloga naj bi bila dr?ati zavorne obloge v prednejm polo?aju. Omenjen del je imel drobne, cca 3mm velike jezi?ke, ki so se lahko preve? pribli?ali disku in posledica so bili razko?ni zvo?ni efekti. Meni se je to dogajalo samo v primeru vzvratne vo?nje, je bilo pa precej zoprno, ker sem ob poznih ve?ernih urah prebujal sosede. Takrat so na servisih zadeve poravljali tako, da so enostavno odbrusili tiste jezi?ke. Ali pri tebi za ob?asne koncerte kriv ta problem?ek, je te?ko re?i.

 

Lp M

The only aproved cure for too much fun is three much fun!

post-1420-0-86929800-1443681846.png

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Benti bom ?e jaz preveril kak?na je pri moji, ?e ga 1.8 motorju potrga pol je pri meni ni ve?. <_<

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ok, pol js res nimam ve? tega, glede na lenih breznavornih 166 konji?ev. :ne vem:

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

hvala za odgovor

 

avto mam cca 6mesecev kupljen v lj redno servisiran ima pa 100kkm

ni? menjanega samo podmazan volan na novo

 

 

?au hvala za odgovor

 

koliko km si pa imel ko se je to zdogilo

pa je delalo samo takrat ko sem to napisal in kaj si potem naredil hvala za odg. in lp

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kaj sem naredil? Ravno danes sem ga zamenjal :D

Druga?e se je pa najbolj sli?alo, ko sem pri?gal ali ugasnil avto ali pa pri vo?nji rikverc, tik preden sem spustil sklopko do konca. Zdaj je zadeva OK. Imam pa 103kkm.

 

Vidim, da ima? tudi ti na novo podmazan volan. Ker bi ga moral tudi jaz, me zanima, ?e si to naredil sam, ali si ga peljal na servis in koliko te je to ko?talo.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Aha, se bom tudi jaz enkrat zapeljal na servis :) Da je sigurno nekaj z nosilci sem vedel tako, da sem odprl haubo in v?gal oz. ugasnil avto. Ma?ina se je v obeh primerih kar konkretno stresla in sli?ati je bilo nek zvok. Mehankar je dvignil avto, snel za??ito motorja in s pajserjem premikal motor in pokazalo se je, da ima spodnji nosilec luft. Zgodbo naprej pa pozna? :) Ne vem pa kaj je lahko narobe z ma?ino, ?e ga ne zamenja?. Jaz sem ga kar zamenjal, ?eprav ni bil poceni. LP

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 2 tedna kasneje...

pozdravljeni kon?no sem ugotovil kaj je na stvari ta zvok je bil vklop motorja abs sistema in je vse normalno sam se pri bencincih bolj sli?i

 

QUGA ? ?zmeden??zmeden??zmeden?

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

 

pozdravljeni kon?no sem ugotovil kaj je na stvari ta zvok je bil vklop motorja abs sistema in je vse normalno sam se pri bencincih bolj sli?i

 

QUGA ? ?zmeden??zmeden??zmeden?

 

QUGA ? ?zmeden??zmeden??zmeden?

LP KAALman
post-11-0-20527300-1509737445.png

post-11-0-02591300-1509952290.gif

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 7 mesecev kasneje...

imam 1 problem?

namre? ko mazdo 6 v?gem je v ma?ini zelo ?uden zvok-kot bi nekaj spu?alo-to se dogaja samo toliko ?asa da se avto ogreje do temperature-potem je vse vredu?in pa v mrzlih dneh po kratkih relacijah ko ga ugasnem mi v ma?ini nekaj ropota kot da nekaj spu??a in nekaj lavfa,kot nekak?en motor?ek.to traja nekje par minut potem pa je vse vredu?v?asih tudi malo zavre,kot da nebi mogel jit ven zrak in da je nekaj zabito? je pa res da po dolgih relacijah se po ugasnjenem motorju to ne dogaja!!mi pa ne sveti nobena lu?ka nikjer da bi bilo z avtom kaj narobe!!

zelo bi bil hvale?en za odgovor

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

imam 1 problem?

namre? ko mazdo 6 v?gem je v ma?ini zelo ?uden zvok-kot bi nekaj spu?alo-to se dogaja samo toliko ?asa da se avto ogreje do temperature-potem je vse vredu?in pa v mrzlih dneh po kratkih relacijah ko ga ugasnem mi v ma?ini nekaj ropota kot da nekaj spu??a in nekaj lavfa,kot nekak?en motor?ek.to traja nekje par minut potem pa je vse vredu?v?asih tudi malo zavre,kot da nebi mogel jit ven zrak in da je nekaj zabito? je pa res da po dolgih relacijah se po ugasnjenem motorju to ne dogaja!!mi pa ne sveti nobena lu?ka nikjer da bi bilo z avtom kaj narobe!!

zelo bi bil hvale?en za odgovor

 

to je zvok webasta.kar lepo vozi brezskrbno naprej. ;)

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Mater vsako zimo se lahko nasmejemo, vedno je ista "napaka", jebeni vebasto DELA tako kot mora, ko je dovolj hladno zunaj. :danzoman:

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sam res... o tem imamo toliko napisanega kot verjetno o nobeni drugi stvari (OK poraba je izjema :blush: ) pa vsako leto navalijo ljudje z vedno istim vpra?anjem. :hohoho:

 

Predlagam da damo zadevo pod sticky in z velikimi ?rkami napi?emo naslov, da ?e ima kdo te?ave s ?udnimi ?umi takoj ko ugasne motor, da je to webasto in da se ga sli?i ob?asno tudi med samim delovanjem motorja.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sam res... o tem imamo toliko napisanega kot verjetno o nobeni drugi stvari (OK poraba je izjema :blush: ) pa vsako leto navalijo ljudje z vedno istim vpra?anjem. :hohoho:

 

Predlagam da damo zadevo pod sticky in z velikimi ?rkami napi?emo naslov, da ?e ima kdo te?ave s ?udnimi ?umi takoj ko ugasne motor, da je to webasto in da se ga sli?i ob?asno tudi med samim delovanjem motorja.

 

He,he,samo prvi? je res jeba,ko ugasne? avto pa ti gre pol na obrate webasto,da pokuri do konca nafto.

Eden mi je zadnji? na pumpi kri?al,da mi gori avto,ker se je pkadilo izpod vrat in malo posmrdelo. :D

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

He,he,samo prvi? je res jeba,ko ugasne? avto pa ti gre pol na obrate webasto,da pokuri do konca nafto.

Eden mi je zadnji? na pumpi kri?al,da mi gori avto,ker se je pkadilo izpod vrat in malo posmrdelo. :D

 

Hehe tudi meni se to dogaja, da mi ljudje govorijo, da je nekaj narobe z avtom, jaz se jim pa samo nasmejem in re?em: ko bodo imeli wagni webasto boste ?e vedeli kaj je ta zvok :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
  • Zadnja sporočila

    • In za po vrhu-ponudba,katero nihče ne potrebuje🤣🤣...Mazda pa ima prodajne rezultate,ki so rekordni v njeni zgodovini😃...kdo bi si mislil😄     
    • A niso to vsako leto za hrvate pravli, ker zaporedoma podražujejo in še kr je vse polno.   Tak bo tu. Al bo prišel kdo, ki bo pripravljen plačati visoko ceno ali pq bojo spuatli in bo polno.     Drugače pa tvoje cene o italjanskem bencinu me skozi fascinirajo.   Center Bologne: Center Firenz: To so živi podatki od uporabnikov za RON95. Rad hodim v Italijo, samo takih cen, kot pri nas, ni bilo tam nikoli. Vedno so med najdražjimi v Evropi.
    • Dobro jutro, nov je dan... ☀️😉
    • Odvisno, kje tankaš. Na avtocestah je res tudi 2€ in več,na kakih navadnih cestah pa ga dobiš tudi za 1,6€. Res je kar praviš. Hoteli so tudi do 50% cenejši kot pri nas. Aperol spritz v Veroni 4,5€,v Kopru od 6-8€, pizza v centru Milana od 7-10€, pri nas že krepko nad 10€. Skratka, naši so šli s cenami v nebo. Lep primer je Bovec, kjer so dobili en kup odpovedi. Moj znanec dela tam kot vodnik splavov in je več doma kot gor v Bovcu. Ne ve, kako bo s to sezono. 
    • Tudi v dežju je fajn pohajat in nič jamrat😁 V trenutku sem bil stuširan.
  • Kdo je trenutno prisoten (Poglej celoten seznam)

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.