Skoči na vsebino

Navodila za Mazdo6


Priporočeno sporočilo

Lep pozdrav vsem mazda?em in ljubiteljem mazde!

Sem novi ?lan foruma, sicer forum ?e prebiram dlje ?asa, zdaj pa sem se odlo?il da se tudi jas v?lanim in z vami delim mnenja izku?nje ipd.

Pred kratkim sem kupil mazdo6 sport combi CD 136 TE, sicer rabljeno staro 4 leta v avtohi?i v LJ. Z njo sem zaenkrat zelo zadovoljen, imam pa nekaj upra?anj za vas stare ma?ke, ki vam prav gotovo ne bo te?ko odgovoriti.

Avto je sicer bil pripeljan iz Italije in nima niti Angle?kih navodil, da o Slovenskih ne govorim. Ima samo italjanska navodila, ampak z njimi si ne znam pomagat. Zato me prvo kot prvo zanima ?e bi mi mogo?e v kak?ni avtohi?i kjer prodajajo Mazde lahko dali tudi ka?na navodila v Sloven??ini?

Zakaj bi tako rad pri?el do navodil?

Nevem kaj pomeni tipka DSC OFF, je na levi spodnji strani od volanskega obro?a, tam kjer je tudi stikalo za pranje sprednjih lu?i...

Naslednja stvar kar me zanima je kaj pri?ge? z tipko ON/OFF, ki se nahaja na volanskem obro?u na desni strani? ?e to pri?gem se pri?ge lu?ka CRUISE MAIN.

Prav tako nevem kaj bi delal z tipkami : CANCEL, RES AACCEL, SET COAST? Vse te tri tipke se nahajajo prav tako na desni strani volanskega obro?a ki pa so medseboj povezane ... no vsaj tako se mi zdi.

Nekaj sem ?e pritiskal med vo?njo ... CRUISE MAIN... pa avto upo?asnil vo?njo. Ne znam si predstavljat kaj in kako? ?e kdo ve v kar ne dvomim prosim za odgovor druga?e pa itak moram nekje dobiti navodila.

Zanima me ?e naslednja stvar : Avto ima ESP in ASR je to kaj od tega kar je na volanskem obro?u?

Zanima me predusem ASR- regulacija zdrsa pogonskih koles, kje se vklopi ker sem ?e vse probal in zmeraj ko sem hotel sprobat to stvar so mi kolesa zakopala... nebi smela najbr? ali kako?

Pa ?e nekaj ima senzor za de?... kje ga vklju?im? Elektri?no zlo?ljiva zunanja ogledala... kako jih zlo?im? Elektri?no ogrevana zunanja ogledala kako to deluje?

Mislim da je to vse... ?e kdo ve naj odgovori druga?e bom pa moral poiskati ka?na navodila.

Lepo se imejte Mazda?i in veliko prijetnih in predusem varnih kilometrov :D

Bo?tjan

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

- tipka DSC OFF pomeni, da izklopi? sistem proti zdrsavanju pogonskih koles "ASR", na armaturki ti zasveti rumena opozorilna lu?ka DSC OFF

 

tudi pri vklopljenem ASR-u, kar je pa? privzeta nastavitev, kolesa na za?etku zdrsnejo, toliko, da sistem zazna zdrsavanje, in se vklju?i, ko se sistem vklju?i, na armaturki se pri?iga rumena lu?ka (avtomobil?ek z vijugami)

 

 

- tipke na levi strani volana so za upravljanje z radijem

- tipke na desni strani volana so tipke za TEMPOMAT, ki ga uporablja? npr. na avtocesti, ko ?eli?, da ti vozolo samo vzdr?uje nastavljeno hitrost, brez da bi ti pritiskal na stopalko za plin...

-> ON/OFF vklopi? ali izklopi? tempomat - na armaturki se pri?ge lu?ka CRUISE-MAIN

-> CANCEL - izklopi? trenutno vklopljeno nastavljeno hitrost

-> SET/COAST - s to tipko pri ?eljeni hitrosti s pritiskom nastavi?, da naj to hitrost samodejno ohranja, na armaturki se pri?ge lu?ka CRUISE

-> RES/ACCEL - ?e s CANCEL ali s pritiskom na pedal sklopke ali zavore prekli?e?, potem s pritiskom na to tipko "REStora?" prej?njo nastavljeno hitrost, ?e pa med vklju?eno nastavljeno hitrostjo pritiska? to isto tipko pa avto pospe?uje (ACCELLERATION - pospe?evanje), brez da pritiska? na stopalko za plin

 

senzor za de? je upravljan preko ro?ice za vklop brisalcev

LP KAALman
post-11-0-20527300-1509737445.png

post-11-0-02591300-1509952290.gif

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

dobrodosel :)

 

navodila dobis tako, da napises pismo na MMS (slovenski uradni zastopnik za mazdo) in cez nekaj dni jih dobis po posti domov.

 

zdaj pa glede vprasanj:

1.dsc off - dynamic stability control izklopis s to tipko, to pomeni, da avto bos vozil ti in ne racunalnik :D (domace povedano)

 

2. on/off na volanu pomeni vklop/izklop tempomata, torej voznje brez gasa...isto je za ostale tipke, cancel pomeni, da spet pritiskas ti na gas, res accel pritisni brez da tiscis gas pa bos vidu kaj se dogaja z avtom (bo nekdo bolj natancno povedal vse, skratka vse te tipke so za tempomat, in se lahko mal poigravas z njimi pa bos vidu kaj se dogaja)

 

3. esp je zgoraj omenjeni dsc, asr je tcs, ce je vklopljen kolesa drsijo mogoce cist mal ampak potem ti ze mora utripati lucka na armaturi, ce ti mal vec drsijo je mozno, da mas zanic gume

 

4. senzor za dez: stikalo brisalcev das na "auto"

 

5. elektricna zlozljiva ogledala? to pa ne vem, ce mazda ima? kakor jaz vem tega ni

 

6. ogrevanje spegel pa deluje z vklopljenim gretjem zadnjega stekla (to je tisto stikalo na sredini armature)

 

 

 

 

 

jaz pisem k budala in potem vidim, da me je kaalman prehitel :D

It's all fun and games 'til someone loses an eye, then it's just fun you can't see

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

za navodila pa le povpra?aj pri lokalnem Mazda prodajalcu, mogo?e ti jih zrihta, ali pa vpra?aj direktno na MMS v Ljubljani (Mazda Motors Slovenija)

http://www.mazda.si/orphan/about-us/

 

@Labi: etga sem se jaz bal, ko sem spisaval te litanije :)

 

da bo nekdo prej kot jaz na kratko napisal za kaj se gre :P

 

ampak, sem bil dovolj hiter :dudek:

LP KAALman
post-11-0-20527300-1509737445.png

post-11-0-02591300-1509952290.gif

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

- tipka DSC OFF pomeni, da izklopi? sistem proti zdrsavanju pogonskih koles "ASR", na armaturki ti zasveti rumena opozorilna lu?ka DSC OFF

 

tudi pri vklopljenem ASR-u, kar je pa? privzeta nastavitev, kolesa na za?etku zdrsnejo, toliko, da sistem zazna zdrsavanje, in se vklju?i, ko se sistem vklju?i, na armaturki se pri?iga rumena lu?ka (avtomobil?ek z vijugami)

- tipke na levi strani volana so za upravljanje z radijem

- tipke na desni strani volana so tipke za TEMPOMAT, ki ga uporablja? npr. na avtocesti, ko ?eli?, da ti vozolo samo vzdr?uje nastavljeno hitrost, brez da bi ti pritiskal na stopalko za plin...

-> ON/OFF vklopi? ali izklopi? tempomat - na armaturki se pri?ge lu?ka CRUISE-MAIN

-> CANCEL - izklopi? trenutno vklopljeno nastavljeno hitrost

-> SET/COAST - s to tipko pri ?eljeni hitrosti s pritiskom nastavi?, da naj to hitrost samodejno ohranja, na armaturki se pri?ge lu?ka CRUISE

-> RES/ACCEL - ?e s CANCEL ali s pritiskom na pedal sklopke ali zavore prekli?e?, potem s pritiskom na to tipko "REStora?" prej?njo nastavljeno hitrost, ?e pa med vklju?eno nastavljeno hitrostjo pritiska? to isto tipko pa avto pospe?uje (ACCELLERATION - pospe?evanje), brez da pritiska? na stopalko za plin

 

senzor za de? je upravljan preko ro?ice za vklop brisalcev

 

 

Sedi pet! :bravo:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pa ?e direkt z glave sem pisal :huh:

 

Dobr DSC te je malo, ker tam je kombiniran zdrs koles in stability control, ?e to izklopi? ne dela ne eno in ne drugo.

 

Druga?e pa ?e vedno za 5. :danzoman:

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

dobrodosel :)

 

navodila dobis tako, da napises pismo na MMS (slovenski uradni zastopnik za mazdo) in cez nekaj dni jih dobis po posti domov.

 

zdaj pa glede vprasanj:

1.dsc off - dynamic stability control izklopis s to tipko, to pomeni, da avto bos vozil ti in ne racunalnik :D (domace povedano)

 

2. on/off na volanu pomeni vklop/izklop tempomata, torej voznje brez gasa...isto je za ostale tipke, cancel pomeni, da spet pritiskas ti na gas, res accel pritisni brez da tiscis gas pa bos vidu kaj se dogaja z avtom (bo nekdo bolj natancno povedal vse, skratka vse te tipke so za tempomat, in se lahko mal poigravas z njimi pa bos vidu kaj se dogaja)

 

3. esp je zgoraj omenjeni dsc, asr je tcs, ce je vklopljen kolesa drsijo mogoce cist mal ampak potem ti ze mora utripati lucka na armaturi, ce ti mal vec drsijo je mozno, da mas zanic gume

 

4. senzor za dez: stikalo brisalcev das na "auto"

 

5. elektricna zlozljiva ogledala? to pa ne vem, ce mazda ima? kakor jaz vem tega ni

 

6. ogrevanje spegel pa deluje z vklopljenim gretjem zadnjega stekla (to je tisto stikalo na sredini armature)

jaz pisem k budala in potem vidim, da me je kaalman prehitel :D

 

hehe ... :P Ja te je prehitel ;)

Sem bil kar presene?en nad tako hitrim odzivom:)

Ja zelo ste mi vsi ki ste odgovorili na moja vpra?anja pomagali, na veliko neznank ste mi odgovorili tako da najlep?a hvala za va? ?as in odgovore! :)

Ja glede tempomata mi je zdaj nekaj ve? jasno po tehle odgovorih ampak ne pa ?e vse... ja bom moral ?e sam na?tudirat in kot je rekel eden sam se malo poigraj pa bo? videl kako dela in to?no to bo treba tut narest, ampak zdaj bo la?je ko vsaj priblji?no vem zakaj je kaj.

Glede elektri?no zlo?ljivih ogledel... ja naj bi jih imel... mo?no pa da je pri?lo do kake napake pa jih res nima. Ker ?e bi to imel potem bi blo to tam nekje ka?no stikalo kjer so stikala za elektri?no nastavitev ogledal, pa ni nikjer ni? ,tako da bo potem to najbr? pomota.

Ja ni? ?e enkrat hvala za odgovore za navodila pa pokli?em na MMS pa povpra?am kako je z njimi, ker bi jih useeno rad imel pri roki.

Lep dan ?elim

Bo?tjan

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

- tipka DSC OFF pomeni, da izklopi? sistem proti zdrsavanju pogonskih koles "ASR", na armaturki ti zasveti rumena opozorilna lu?ka DSC OFF

 

tudi pri vklopljenem ASR-u, kar je pa? privzeta nastavitev, kolesa na za?etku zdrsnejo, toliko, da sistem zazna zdrsavanje, in se vklju?i, ko se sistem vklju?i, na armaturki se pri?iga rumena lu?ka (avtomobil?ek z vijugami)

- tipke na levi strani volana so za upravljanje z radijem

- tipke na desni strani volana so tipke za TEMPOMAT, ki ga uporablja? npr. na avtocesti, ko ?eli?, da ti vozolo samo vzdr?uje nastavljeno hitrost, brez da bi ti pritiskal na stopalko za plin...

-> ON/OFF vklopi? ali izklopi? tempomat - na armaturki se pri?ge lu?ka CRUISE-MAIN

-> CANCEL - izklopi? trenutno vklopljeno nastavljeno hitrost

-> SET/COAST - s to tipko pri ?eljeni hitrosti s pritiskom nastavi?, da naj to hitrost samodejno ohranja, na armaturki se pri?ge lu?ka CRUISE

-> RES/ACCEL - ?e s CANCEL ali s pritiskom na pedal sklopke ali zavore prekli?e?, potem s pritiskom na to tipko "REStora?" prej?njo nastavljeno hitrost, ?e pa med vklju?eno nastavljeno hitrostjo pritiska? to isto tipko pa avto pospe?uje (ACCELLERATION - pospe?evanje), brez da pritiska? na stopalko za plin

 

senzor za de? je upravljan preko ro?ice za vklop brisalcev

 

Glede tempomata mi je zdaj kar jasno bo pa treba sprobat pa preizkusit in pol mi bo ?e bolj. Vpra?al bi samo ?e nekaj in sicer ko si omenil da z vklopom tempomata vozilo samo vzdr?uje ?eljeno hitrost pa me zanima kako nastavim ?eljeno hitrost? Je to tipka SET/COAST? Se pravi ,?e se peljem 130 in pritisnem to tipko mi ni treba dr?ati pedali za plin in to hitrost avto sam vzdr?uje?

No mislim da sem razumel vso stvar... zdej pa v avto pa gremo sprobat :lol::D

Hvala za odg. ?e enkrat.

Lep dan!

Bo?tjan

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Se pravi ,?e se peljem 130 in pritisnem to tipko mi ni treba dr?ati pedali za plin in to hitrost avto sam vzdr?uje?

 

Tocno tako ... Ce pa zelis zmanjsati ali povecati to hitrost, pa stisnes tipko gor ali dol na desni strani volana. Ko je tempomat aktiven, je napisa CRUISE MAIN poleg stevcev v zeleni barvi, ko pa imas ti nadzor nad hitrostjo s stopalko plina, pa je ugasnjen napis ali pa pa sveti oranzno (stand by) ... Najbolje je probat... in ti bo gotovo hitro jasno... :)

 

Glede zlozljivih ogledal... "tanova" sestica to ima in je poleg kurzorske tipke za regulacijo ogledal se gumb, s katerim se zlozi ogledala... Pri tastari pa nevem, ce je to ze bilo (vsaj pri 120 konjski TE opremi, ki sem jo imel prej, ni bilo)...

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Tocno tako ... Ce pa zelis zmanjsati ali povecati to hitrost, pa stisnes tipko gor ali dol na desni strani volana. Ko je tempomat aktiven, je napisa CRUISE MAIN poleg stevcev v zeleni barvi, ko pa imas ti nadzor nad hitrostjo s stopalko plina, pa je ugasnjen napis ali pa pa sveti oranzno (stand by) ... Najbolje je probat... in ti bo gotovo hitro jasno... :)

 

Glede zlozljivih ogledal... "tanova" sestica to ima in je poleg kurzorske tipke za regulacijo ogledal se gumb, s katerim se zlozi ogledala... Pri tastari pa nevem, ce je to ze bilo (vsaj pri 120 konjski TE opremi, ki sem jo imel prej, ni bilo)...

 

Ja sej tut jas sem gledal tam, ?e je ?e kje kak?en gumb, ker logi?no bi blo, da bi se nahajal tam nekje pa ni ni?esar ve?... tako da bo to najbr? pomota. :ne vem:

Hvala useeno.

Bo?tjan

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kar se ti?e zlo?ljivih ogledal, ?e nisem sli?al da bi jih stara 6-ka imela. Eni prodajalci vse skupaj malo preve? napihnejo.

Glede navodil, pa sem jaz imel enak problem in sem poklical na MMS, pa so mi jih ?e naslednji dan poslali.

Vsaka jim ?ast.

lp

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ja sej tut jas sem gledal tam, ?e je ?e kje kak?en gumb, ker logi?no bi blo, da bi se nahajal tam nekje pa ni ni?esar ve?... tako da bo to najbr? pomota. :ne vem:

Hvala useeno.

 

Pri novi sestici izgleda takole...

 

Objavljena slika

 

Tista tipka na levi strani zraven tipke za levo ogledalo (L) je za zloziti ogledala...

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pri novi sestici izgleda takole...

 

Objavljena slika

 

Tista tipka na levi strani zraven tipke za levo ogledalo (L) je za zloziti ogledala...

 

Ja zgleda da je pomota pri meni :whatever: ... ne jas nimam te tipke. No sej ql samo da vem da nimam, slab?e je ?e nekaj ima? pa nezna? uporabljat.

Bo?tjan

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sam res ej...oprema v mazdi GTA, GT...whate ever...GTA 5ka in Revolution CX-7 nimata el. zlozljivih speglov...se posebej pri cx7 pri srecanjih in avtopralnici je to ?it.

 

Al pa ko v avtopralnici se mi dere zlo? ?pegle jest butelj kimam nema toga, nema.....

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

 

 

Al pa ko v avtopralnici se mi dere zlo? ?pegle jest butelj kimam nema toga, nema.....

 

Sam avto oper pa ne bo te?av. :bravo:

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sam avto oper pa ne bo te?av. :bravo:

 

Mato ?val perem na slu?bene stro?ke.....se mi ne da stegovat na streho. Xedosko pa dobesedno peres kot na mizi...tok je nizka..:)

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Evo v sredo sem prek mejla poslal mesi? na MMS v Lj. ?e mi lahko po?ljejo slovenska navodila za mazdo6 dons sm jih ?e dobil po po?ti ... svaka jim ?ast res take brzine pa nisem pri?akoval!

Ful dobr vtis so mi nardil.

Lp.

 

Lepo.Slab?e bo,ko bo? res rabil kaj bolj konkretnega od njih. ;)

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 7 let kasneje...

Ena stara tema, ki je ravno po meri za mene.

 

Ali ima Mazda 6 letnik 2010 kak?en pomi?ni sistem za vzvratno ogledalo?

 

V?asih pridem v avto in se vsedem, nato pa opazim, da je ogledalo postavljeno v neko xy smer. :o

 

Ne najdem nobenega gumba al karkol, ki bi kazalo na to, da ima avto to funkcijo... Ima pa funkcijo za avtomatsko zatemnitev. :)

 

Hvala.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.