Skoči na vsebino

Nov lastnik mazde 6


SpEkTr

Priporočeno sporočilo

  • Odgovori 140
  • Ustvarjeno
  • Zadnji odgovor

Najbolj aktivni uporabniki v tej temi

Najbolj aktivni uporabniki v tej temi

Naložene slike

Ok, bom ?el jutri do servisa. Upam, da se ni treba 2 tedna prej naro?it :)

 

Evo, na servisu so nastavili dize. Se mi zdi da je sedaj ob?utek na stopalki za plin bolj?i, cukanja nazaj domov ni bilo ve?.

Bolj me je presenetilo, ker so mi na servisu dejali, da moja mazdica sploh servisa ?e vidla ni. Pa ?eprav sem ob primopredaji dobil izpiske (elektronske) od servica ,kjer naj bi bila servisirana. Sedaj moram po?akat, da odobrijo garancijo (upam da jo) potem moram ?e urediti zaklepanje vrat, pa menjava lambde sonde, neka napaka je baje tudi na webastu in pa na ksenonu. ?eprav zaenkrat ksenon deluje.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Evo, na servisu so nastavili dize. Se mi zdi da je sedaj ob?utek na stopalki za plin bolj?i, cukanja nazaj domov ni bilo ve?.

Bolj me je presenetilo, ker so mi na servisu dejali, da moja mazdica sploh servisa ?e vidla ni. Pa ?eprav sem ob primopredaji dobil izpiske (elektronske) od servica ,kjer naj bi bila servisirana. Sedaj moram po?akat, da odobrijo garancijo (upam da jo) potem moram ?e urediti zaklepanje vrat, pa menjava lambde sonde, neka napaka je baje tudi na webastu in pa na ksenonu. ?eprav zaenkrat ksenon deluje.

 

?zmeden? ?e ni bilo servisov na uradnem servisu,bo bolj te?ko z uveljavitvijo garancije. :whatever:

 

Pa kaj vse te napake so na?li gor?

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

?zmeden? ?e ni bilo servisov na uradnem servisu,bo bolj te?ko z uveljavitvijo garancije. :whatever:

 

Pa kaj vse te napake so na?li gor?

 

Ja to je ra?unalnik izpisal ja. Kaj so ga sra?kali v Nem?iji na servisu pa samo bog ve. Za?etek naslednjega tedna bom zvedel kaj in kako.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ja to je ra?unalnik izpisal ja. Kaj so ga sra?kali v Nem?iji na servisu pa samo bog ve. Za?etek naslednjega tedna bom zvedel kaj in kako.

 

Pol koliko km ima realno ?ele,?e so "?arali". :aaaaa:

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pol koliko km ima realno ?ele,?e so "?arali". :aaaaa:

 

Kilometri niso vpra?ljivi. Lastnik je bil starej?i gospod, zdej ?e so pa njega ?opali na servisih pa nima? kaj. Tega enostavno ne more? vedet. No v glavnem, da je sedaj poservisirana, vsaj te osnovne stvari.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

in kako zgleda sonda lambda na dieslu? :ne vem:

 

Tud mene zanima ??? ?zmeden??zmeden?

 

Bi ti mojster raje do mene pridirkal pa ti ga js priklopim na tester, pa potem podebatirava kaj motorju ne pa?e.

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Tud mene zanima ??? ?zmeden??zmeden?

 

Bi ti mojster raje do mene pridirkal pa ti ga js priklopim na tester, pa potem podebatirava kaj motorju ne pa?e.

 

Ho?te re?t, da diesel nima lambde sonde?? Ok, jaz ne vem.

Tip na servisu mi je kazal neko sondo, ki je priklju?ena na izpuh. Nekje pribli?no na sredi avtomobila, na sredi te cevi se nahaja. Lahko pa da je kaka druga sonda..

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ho?te re?t, da diesel nima lambde sonde?? Ok, jaz ne vem.

Tip na servisu mi je kazal neko sondo, ki je priklju?ena na izpuh. Nekje pribli?no na sredi avtomobila, na sredi te cevi se nahaja. Lahko pa da je kaka druga sonda..

 

Sj druga?e ne gori nobena lu?ka na armaturi. Tudi motor lepo dela. Samo tester je pa? pokazal te napake, ki pa so se verjetno pojavile prej?njemu lastniku. Pri meni ?e nobena lu?ka ni gorela..

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Lambda pri dizlu je kot suhe gate na dnu morja, oboje je bolj te?ko izvedljivo.

Pa ?e bi ?e blo kaj narobe bi ti kaka lu?ka 100% svetila v armaturki.

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Lambda pri dizlu je kot suhe gate na dnu morja, oboje je bolj te?ko izvedljivo.

Pa ?e bi ?e blo kaj narobe bi ti kaka lu?ka 100% svetila v armaturki.

 

Sej ravno to mi je ?udno. Zdej pa ne vem, ali je un tip na servisu blefiral al kaj...Meni se tudi zdi, da bi kaj svetilo. Ampak ne sveti ni?.

 

P.S.

Ne sveti tudi kaka oznaka za pri?gane lu?i. Al tega sploh ni? :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

 

P.S.

Ne sveti tudi kaka oznaka za pri?gane lu?i. Al tega sploh ni? :)

 

Pa ?lovek ni to francoz ki ima za vsko stvar svojo lu?ko. :D

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Mater ste se razpisal v tej temi... Vsekakor upam, da mozaka niso kaj nategnili s servisi. ?e ?e ima? vse ok, bi te najraj? sunili nekam, ker si ga sam uvozil in niso na tebi zaslu?ili tista 2 al 3 k? kolkor koasirajo na novi ko?iji....

Have a nice and productive day!

Your future depends on it.

Your LIFE… depends on it.

 

A Klokateer...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Mater ste se razpisal v tej temi... Vsekakor upam, da mozaka niso kaj nategnili s servisi. ?e ?e ima? vse ok, bi te najraj? sunili nekam, ker si ga sam uvozil in niso na tebi zaslu?ili tista 2 al 3 k? kolkor koasirajo na novi ko?iji....

 

Mja, ?akam na razplet. Te dni enkrat bom izvedel, al bo garancija tukaj priznana ali ne. Je pa dejstvo ja, da avto o?itno ni bil servisiran, vsaj na uradnem servisu ne.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Mja, ?akam na razplet. Te dni enkrat bom izvedel, al bo garancija tukaj priznana ali ne. Je pa dejstvo ja, da avto o?itno ni bil servisiran, vsaj na uradnem servisu ne.

 

 

Glej ?e ima? izpise digitalnega servisa je nekdo nekaj ponarejal. Torej je nekdo kriv n to nisi ti. Jaz bi raziskoval v tej smeri. Razdalja naj ti ne bo ovira. V Nem?iji so to hudo kaznive zadeve s katerimi dvomim, da se kar tako upajo ukvarjat.

Have a nice and productive day!

Your future depends on it.

Your LIFE… depends on it.

 

A Klokateer...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ja, sej to mi je ?e nekako jasno. Zadnji? sem kontaktiral to?no prodajalca te mazde, ta mi je tudi zatrdil, da ta avto pri njih ni bil nikoli servisiran. ?eprav, je na izpisku od servisa napisana njihova avtohi?a. Izpisek je identi?en izpisku, ki ga dobi? tukaj, samo da spodaj desno ni napisana oseba katera je izpis naredila (logi?no) in datum izpisa. Pa desno zgoraj je prostor za kupca oz. stranko tudi prazen.

 

Nekaj smrdi. Avto je bil o?itno kupljen na lizing (tako mi je rekel ta ?lovek), ker lastnik ni mogel ve? pla?evati so ga najverjetneje prodali na licitaciji. Zdej kdo je tukaj kaj ponarejal, pa samo bog ve. Ampak po?asi bom pri?el zadevi do dna...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

a petka pa nima problemov z EGR?? al ga nima... TX110...

za DPF vem da so blemi in so tut bli... :D

 

 

?e to. Ti?e se sicer DPF filtra (Edina stvar ki me je pri mazdi sekirala). Sem ?ez prvo majske praznike ?el na Gardo in posledi?no tudi na safari. Ko se je kolona nekaj km pred ZOOjem zgostila sem pa za?el ?vicat. Spomnil sem se kaj so mi povedali na mazdinem servisu o vo?nji v koloni. Ampak to ni bila kolona, to je bil mrtev ?rv. Nisem vedel kaj. Ni? kar bo pa bo. Na vstop v ZOO smo ?akali eno uro. Ve? stali kot pa vozili pa ?e to najve? 5 km/h. Ko smo vstopili ?e huje, vozili smo se 3 ure. Spelji pa po?akaj. Avta nisem smel uga?at ker bi se v njemu skuhali. Cel ?as mi je po glavi lazil tale DPF filter. No pa sem po 4. urah le pri?el na izhod. Ko sem ga peljal do Gardskega jezera sem vozil nekako med 30 in 50 km/h. Seveda se mi je takoj vklju?ilo zgorevanje saj. Ko sem prispel a cilj je bil filter ?e o?i??en.

 

Kaj sem vam hotel povedati. To da se DPF filter tako hitro spet ne uma?e kot so me stra?ili na servisu.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ja, sej to mi je ?e nekako jasno. Zadnji? sem kontaktiral to?no prodajalca te mazde, ta mi je tudi zatrdil, da ta avto pri njih ni bil nikoli servisiran. ?eprav, je na izpisku od servisa napisana njihova avtohi?a. Izpisek je identi?en izpisku, ki ga dobi? tukaj, samo da spodaj desno ni napisana oseba katera je izpis naredila (logi?no) in datum izpisa. Pa desno zgoraj je prostor za kupca oz. stranko tudi prazen.

 

Nekaj smrdi. Avto je bil o?itno kupljen na lizing (tako mi je rekel ta ?lovek), ker lastnik ni mogel ve? pla?evati so ga najverjetneje prodali na licitaciji. Zdej kdo je tukaj kaj ponarejal, pa samo bog ve. Ampak po?asi bom pri?el zadevi do dna...

 

Mo?ne ?ivce in veliko volje ?elim..... ?e ne ti naj da pa garancijo prodajalec.

 

 

dobr, da si ostal ziv od takega stresa :D

 

To ni za smejat. To je za jokat, da pri dana?nji tehnologiji avti ne delajo kot bi mogli zaradi ene kur*eve ekologije ki jo povrh vsega dr?ava ne subvencionira, je*emoma*er. Mimo se pa vozijo stari tami ki kadijo kot tankerji, pa nikome ni?ta. Mah ?koda besed....

 

Zakaj se kak pameten ne spravi eliminirat ta DPF? Izziv za YavarYe X6V6 in podobne bi ?e bil tole.... Dam mu tud 500?, ?e mi garantira da bo avto ?pilal kot je treba.

Have a nice and productive day!

Your future depends on it.

Your LIFE… depends on it.

 

A Klokateer...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Mo?ne ?ivce in veliko volje ?elim..... ?e ne ti naj da pa garancijo prodajalec.

To ni za smejat. To je za jokat, da pri dana?nji tehnologiji avti ne delajo kot bi mogli zaradi ene kur*eve ekologije ki jo povrh vsega dr?ava ne subvencionira, je*emoma*er. Mimo se pa vozijo stari tami ki kadijo kot tankerji, pa nikome ni?ta. Mah ?koda besed....

 

Zakaj se kak pameten ne spravi eliminirat ta DPF? Izziv za YavarYe X6V6 in podobne bi ?e bil tole.... Dam mu tud 500?, ?e mi garantira da bo avto ?pilal kot je treba.

 

Hvala mikimiska :) Sva dogovorjena tako ja, ?e ne bo ?la garancija skozi mora on porihtati avtomobil, da bo tehni?no brezhiben. Se je pa daanes spet pojavilo cukanje tam okoli 2000 vrtljajev v peti prestavi pri konstantnem gasu. Prej?njo sredo so avto priklopili na ra?unalnik (neko ?telanje diz) in je blo do danes ok. Sedaj pa spet isto. Zgleda je res kaka sonda na izpu?ni cevi fu?..

 

No poro?am razplet :)

 

Cimbalca, kako pa ve? da se ti vklopi izgorevanje saj? Bel dim za seboj al kako?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.