Skoči na vsebino

Nov lastnik mazde 6


SpEkTr

Priporočeno sporočilo

Klima dela tudi pod ledi?ćem in ?e je lufal ventilator pol je bila klima in brez panike, mater so logi?ne stvari tako te?ko razumljive.

Klima dela vedno ?e je na avto ali pa pasmo na a/c ali pa a/c(eco), ko vklopi kompresor se ponavadi vklopi tudi ventilator-ja na hladilniku ni pa nujno, recimo ved vo?njo, ker ?e se ventilator ne bi vklopil klima nebi delala tako kot mora in bi kompresor laufal 2X - 3X dlje ko ?e laufa ventilator, pa ?e poraba bi bila ve?ja. <_<

 

Pa ?e to, zakaj se kompresor vklaplja neglede na to da je zunaj"hladno" , zato ker klima tudi prepre?uje da bi se zarosila stekla oziroma jih odrosi in to tudi pri minus 20.

Pa dejte si navodila vsaj prelistat, vse pi?e.

Tudi mazada ima tako in sicer na razliko tlaka pred filtrom in za njim, ko razlika naraste na dolo?eno vrednost se ?i??enje "aktivira".

 

 

Da se vrnem nazaj ajvar :-)

 

Kar se ti?e klime. Ok, ko jo zalaufam (prtisnem avto recimo) po parih sekundah cirka za?ne ?e pihat hladneje , po ene 30 sekundah ?e hladno, kar mislim da je ok.

 

Ampak na ?ivce mi gre ta ventilator. Ta predvidevam ,da se vklaplja skupaj s kompresorjem klime? Ampak pri meni, se ta hudi? vklaplja in izklaplja precej na pogosto, pa ne vem zakaj.

 

Recimo, da mi avto stoji ?ez no?, naslednji dan grem na furo, zalaufam in pri?gem klimo . Ventilator dela recimo par minut, nato ugasne. ?ez cirka ne vem, 15 sekund se spet pri?ge, dela spet ene pol minute in spet ugasne..in tako naprej...To zihr ni normalno??

 

Ok, v notranjosti se ne ?uti ni?, klima dela na polno, hladi dobro. Torej v ?em je fora? Skrbi me, da se ne bi kaj pokvarilo, zaradi konstatnega izklapljanja in vklapljanja kompresorja??

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • Odgovori 140
  • Ustvarjeno
  • Zadnji odgovor

Najbolj aktivni uporabniki v tej temi

Najbolj aktivni uporabniki v tej temi

Naložene slike

To kar misli? da je narobe je pa? tako in prav.

Dokler ti tako dela bodi vesel, ko bo za?elo delaovati druga?e pol pa bo za?etek piz...

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

To kar misli? da je narobe je pa? tako in prav.

Dokler ti tako dela bodi vesel, ko bo za?elo delaovati druga?e pol pa bo za?etek piz...

 

Ok. Saj ne da izzivam. Samo me pa? zanima, a pri ostalih dela podobno, itd..

 

'Ko bo za?elo delovati druga?e'..Misli?, ko ne bo ve? hladilo :-)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ok. Saj ne da izzivam. Samo me pa? zanima, a pri ostalih dela podobno, itd..

 

'Ko bo za?elo delovati druga?e'..Misli?, ko ne bo ve? hladilo :-)

 

Enako deluje na stari kot na novi ?estki in zna biti za "poslu?alca" res mote?e, ker se kar naprej vklaplja in izklaplja. Mora? pa vedeti, da se to dogaja samo ko avto stoji saj ko vozi se ventilator klime na vklaplaj, ker ga hladi zrak med vo?njo.

 

Tako ni panike, da bi kaj prehitro crknilo saj ve?ino se avto uporablja v vo?nji in je mirovanja s pri?ganim motorjem relativno malo.

 

je pa res, da namesto ON/OFF delovanja bi bilo veliko bolj primerno, da bi pri ustavljenem vozilu raje spremenil hitrost delovanja ventilatorja na recimo minimalno pa bi lahko ves ?as deloval brez konstantnih vklopov in izklopov. ?e bi potreboval ve? pretoka zraka bi pa samo pospe?il delovanje ventilatorja. ?al pa smo pa? odvisni od projektantov in ti so se pa? odlo?ili za ON/OFF tko, da je treba pa? poslu?at to vklapljanje in izklapljanje.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

A pa to se vklaplja samo ventilator al tut kompresor?

 

Se mi v?asih zdi, da recimo ko avto pusti? v prestavi brez gasa, da se motor 'ste?e' se v?asih ?uti to ko se to vklopi/izklopi. Saj zdi se mi :-)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

A pa to se vklaplja samo ventilator al tut kompresor?

 

Se mi v?asih zdi, da recimo ko avto pusti? v prestavi brez gasa, da se motor 'ste?e' se v?asih ?uti to ko se to vklopi/izklopi. Saj zdi se mi :-)

 

oboje.... ampak sli?i? pa ve?ino samo ventilator, kompresor bolj "?uti?" :blush: To je mi?ljeno, da ?e ima? zlo izostren sluh v prostem teku lahko za?uti?, da ali za trenutek minimalno padejo obrati ali pa celo avto malo zatrese. Ampak to je tako malenkostno, da mora? biti res ?e z "urarskim sluhom za detajle".

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pri brezanvoru se prosti tek dvigne za cca100 rpm it 650 na 750, benti ?e vedno ni?je kot pri navoru. :hudicek:

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pri navoru se obrati takrat kaj dvignejo? Ni? ni videt :-)

 

Sj so ?e v osnovi vi?ji kot pri breznavoru. :harhar:

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.