Skoči na vsebino

M6: zvok v levih ovinkih


Priporočeno sporočilo

Na moji Mazdi6 ?e nekaj ?asa opa?am "?uden" zvok na (ob) desnem prednjem kolesu, ki pa se pojavi samo v levih ovinkih (pa ?e to ne vedno). Skoraj vedno ga sli?im v zelo ostrih levih ovinkih, ali pa ?e je ovinek hkrati v hrib. Zvok je pa tak "rotirajo?", TK-TK-TK, kot da ob vsakem obratu kolesa nekaj tol?e... Ne znam bolje opisat :blush:

 

Sem povpra?al ?e na servisu pa kao "niso ni? ugotovili". Kaka ideja?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Na moji Mazdi6 ?e nekaj ?asa opa?am "?uden" zvok na (ob) desnem prednjem kolesu, ki pa se pojavi samo v levih ovinkih (pa ?e to ne vedno). Skoraj vedno ga sli?im v zelo ostrih levih ovinkih, ali pa ?e je ovinek hkrati v hrib. Zvok je pa tak "rotirajo?", TK-TK-TK, kot da ob vsakem obratu kolesa nekaj tol?e... Ne znam bolje opisat :blush:

 

Sem povpra?al ?e na servisu pa kao "niso ni? ugotovili". Kaka ideja?

 

Homokineti?ni zglob, simple as that.

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Hm, ?e bi blo naprimer kot pokanje, bi dejal da je zglob al pa kon?nik, se pravi ?e ti v levem ovinku, bi bla lahko desna stran, enako je praviloma pri le?ajih (tuli ko je najbolj obremenjen; se prav v levem ovinku bi desni tulil, medtem ko v desnem bi bil (desni) tiho, saj ni obremenjen)! :P

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Na moji Mazdi6 ?e nekaj ?asa opa?am "?uden" zvok na (ob) desnem prednjem kolesu, ki pa se pojavi samo v levih ovinkih (pa ?e to ne vedno). Skoraj vedno ga sli?im v zelo ostrih levih ovinkih, ali pa ?e je ovinek hkrati v hrib. Zvok je pa tak "rotirajo?", TK-TK-TK, kot da ob vsakem obratu kolesa nekaj tol?e... Ne znam bolje opisat :blush:

 

Sem povpra?al ?e na servisu pa kao "niso ni? ugotovili". Kaka ideja?

 

meni se tudi nekaj podobnega ogla?a.Mi je rekel mehanik,da ?e ni panike za menjavo-kolo se ?e obra?a. :P

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

meni se tudi nekaj podobnega ogla?a.Mi je rekel mehanik,da ?e ni panike za menjavo-kolo se ?e obra?a. :P

 

aha... ziher ti je rekel nekaj v tem stilu: "... ko se bo kolo nehalo obra?at pol pa le prit na servis ... " :ne vem:

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pri meni pa na cajte ?kriplje neki, kokr da bi pleh ob pleh drajsu pa ni pakna. Pa ?e to da samo ob suhem se sli?i ko je mokr pa ne pa nevem kaj bi to lahko bilo

 

Pa smo ko se prehitro pelje? oziroma speljuje? ?

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Yep pa poceni je...20-40?

 

Homokineti?ni zglob torej? Hm, sem mislil da to crkuje samo pri zastavah ipd :P

 

?e par vpra?anj (sem bolj netehni?ne sorte, zato prosim za razumevanje):

- ali je mo?no da je krogli?ni le?aj in ne zglob? Kako sploh lahko 100% postavim diagnozo?

- ?e menjam na desni strani ali moram tudi na levi?

- kje dobim zglob za 20-40EUR? In koliko pribli?no me lahko pride delo (predvidevam, da to lahko naredi vsak mehanik)?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

?e je zglob bolj poka ko ima? zavito in speljuje?, ko gre? naravnost na?eloma ne ropota.

?e je pa le?aj pa ropota-tuli skozi, nalja?je pa naredi? tako da pred ovinkom da? iz prestave in ovinek zvozi? brez da motor zavira ali pa vle?e in ?e ?e vedno ropota je le?aj, ?e pa ne je pa homokineti?ni zglob, ?e pa je pa lahko tudi sam ugotovi? tako da pogleda? "mehove-man?ete" na polosivinah pri kolesih, ?e so kaj razpokane, ?e so pol je to to, ?e pa ne pa .... <_<

Menja se lahko samo enega, ni to tako kot pri zavorah.

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 4 tedne kasneje...

Po preverjanjih (hvala Yavarye in ostali za nasvete) ugotavljam, da je o?itno res homokineti?ni zglob.

 

Ampak zdaj smo pa spet pri rezervnih delih in (ne)dostopnosti le-teh.

 

Uradni Mazda servis (?erbinek) odgovarja, da orignal dela ni (!) in da lahko zamenjam komplet polosovino. Cena? Sitnica, 750EUR :vskalo: Ostale trgovine, ki sem jim pisal bodisi nimajo ali pa sploh ne odgovarjajo na mail.

 

Ma kdo kako idejo kam se obrnit? Nekdo je omenjal zglob za 40EUR?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Po preverjanjih (hvala Yavarye in ostali za nasvete) ugotavljam, da je o?itno res homokineti?ni zglob.

 

Ampak zdaj smo pa spet pri rezervnih delih in (ne)dostopnosti le-teh.

 

Uradni Mazda servis (?erbinek) odgovarja, da orignal dela ni (!) in da lahko zamenjam komplet polosovino. Cena? Sitnica, 750EUR :vskalo: Ostale trgovine, ki sem jim pisal bodisi nimajo ali pa sploh ne odgovarjajo na mail.

 

Ma kdo kako idejo kam se obrnit? Nekdo je omenjal zglob za 40EUR?

 

Nekje pri LJ je mojster, ki obnavlja zglobe. Saj ni to niti kak?na velika modrost. Zamenjajo se kroglice v njemu in na novo podma?e. O zapletenosti posega sem se pogovarjal z mojstrom strugarjem, ki opravlja razna strojna popravila. Povedal mi je, da pretiravajo s ceno popravila, vendar je ta dale? od novega zgloba. ?e tok tok ni preglasen pomeni, da zra?nost rotirajo?ih delov ni prehuda. Lahko malo eksperimentira?. Zamejna? samo za??itno gumo in doda? Bondovo (?ude?no) hi-tech mast, ki se dobi v tubi 80g in bo ve? kot zadostovala za poseg. Cena tube je 9,05 ?.

Ta problem se praviloma dogaja zaradi slabega servisiranja. Ena od osnovnih stvari na servisu je pregled man?et na zglobih, saj je zglob zelo ob?utljiv na vpliv vode in drugih ne?isto?.

Nikoli ne bom imel toliko znanja, da se tudi od tebe ne bi nekaj nau?il.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Po preverjanjih (hvala Yavarye in ostali za nasvete) ugotavljam, da je o?itno res homokineti?ni zglob.

 

Ampak zdaj smo pa spet pri rezervnih delih in (ne)dostopnosti le-teh.

 

Uradni Mazda servis (?erbinek) odgovarja, da orignal dela ni (!) in da lahko zamenjam komplet polosovino. Cena? Sitnica, 750EUR :vskalo: Ostale trgovine, ki sem jim pisal bodisi nimajo ali pa sploh ne odgovarjajo na mail.

 

Ma kdo kako idejo kam se obrnit? Nekdo je omenjal zglob za 40EUR?

 

 

Zelo verjetno bos dobil obnovljeni zglob za solidno ceno pri firmi PREKOM (www.prekom.si).

 

LP

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

...

Ta problem se praviloma dogaja zaradi slabega servisiranja. Ena od osnovnih stvari na servisu je pregled man?et na zglobih, saj je zglob zelo ob?utljiv na vpliv vode in drugih ne?isto?.

 

?e en razlog, da me na AS Skorn?ek ne vidijo ve?. Na pokanje sem jih opozoril 2x, pa (po mojem) niti pogledali niso, ker so mi samo rekli, da "se ni? ne sli?i". :angry2:

 

Sicer pa hvala za nasvet, bom preveril, zaenkrat pa ?e i??em nadomestni del (ena firma ga sicer ima v ceniku ampak "nikjer ne najde").

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pravzaprav, zakaj ti sili? v leve ovinke??

 

Malo pogledaj v smeri velikega "J". Potem bo? vozil samo desne ovinke. :jupiii::jupiii:

 

:hohoho: Bom probal danes na poti domov, poro?am.

 

?zmeden? Pa saj je te?je dobit ta zglob kot zadet na italijanskem lotu. :aaaaa:

 

:P ?e ni bil podeljen? Torej gre? po nove listke? ?e dobi?, mi pa btw zrihtaj ?e ta zglob pliz :bravo:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.