Skoči na vsebino

Varnostna razdalja


Z M A J

Priporočeno sporočilo

Tole je men ?udna zadeva, kar naenkat se je tole pojavilo, poznate zadevo?

 

http://24ur.com/novice/slovenija/ali-znate...o-razdaljo.html

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Poznamo. Iste zadeve sem videl na Mad?arskem. ;)

Pa mimogrede tam imajo ob AC tudi tisto o motoristih v vzvratnem ogledalu, o alkoholu itd... V?eraj sem pa na Discoveryu gledal oddajo z nesre?ami in so povedali, da se v USA 25% nesre? (kar je bojda 1.000.000) zgodi zaradi preutrujenosti, ne vem koliko tiso? jih naredijo prestari vozniki (mislim, da nad 60 let). Zanimiva statistika. Prevelike hitrosti sploh niso omenjali. :P?zmeden?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Poznamo. Iste zadeve sem videl na Mad?arskem. ;)

Pa mimogrede tam imajo ob AC tudi tisto o motoristih v vzvratnem ogledalu, o alkoholu itd... V?eraj sem pa na Discoveryu gledal oddajo z nesre?ami in so povedali, da se v USA 25% nesre? (kar je bojda 1.000.000) zgodi zaradi preutrujenosti, ne vem koliko tiso? jih naredijo prestari vozniki (mislim, da nad 60 let). Zanimiva statistika. Prevelike hitrosti sploh niso omenjali. :P?zmeden?

 

?e dobr, da ni ve? Lojza med nami, ker bi za?el spet tulit, da so vse statistike la?nive in da edino on pa ?lender vesta kaj je na stvari ;)

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

@Boss - ter da sta do vseh spoznanj pri?la po precej?nji meri :vino::harhar::hohoho:

 

Imajo pa v Avstriji tut dobre varjante za primer megle (?e je vidno polje tolk to?k, je omejitev tolk itd.)! :danzoman:

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Men se zdi zadeva koristna oz. da so vsaj ?e na to za?el opozarjat, ?e druga? ne znajo... ker pol folka pri nas sploh ne ve, ka varnostna razdalja je! :angry2: (npr. Ajvarjev Sucker je to na lastni ko?i ob?util, bog mu daj miren po?itek :notworth: )

Kokrkol, mene zadnj ?ase hudo ?ivcira, ?e se mi narod lima na rit, po mo?nosti pa pol ?e blenda ko fu*jen, ker u 2h sekundah ?e nism zginu z njegovga obzorja :vskalo: !!

Itak pa teh, ko bi jih moral, ne bo izu?il prej, dokler se sesujejo svojga in tujega avta, mogo? bo mogu ?e kdo pod ru?o, da bo kej nucal... <_<

 

lp,

D

Lp,

D

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Men se zdi zadeva koristna oz. da so vsaj ?e na to za?el opozarjat, ?e druga? ne znajo... ker pol folka pri nas sploh ne ve, ka varnostna razdalja je! :angry2: (npr. Ajvarjev Sucker je to na lastni ko?i ob?util, bog mu daj miren po?itek :notworth: )

Kokrkol, mene zadnj ?ase hudo ?ivcira, ?e se mi narod lima na rit, po mo?nosti pa pol ?e blenda ko fu*jen, ker u 2h sekundah ?e nism zginu z njegovga obzorja :vskalo: !!

Itak pa teh, ko bi jih moral, ne bo izu?il prej, dokler se sesujejo svojga in tujega avta, mogo? bo mogu ?e kdo pod ru?o, da bo kej nucal... <_<

 

lp,

D

 

 

Uf...sam hudi? je kor se to dogaja cel ?as... in jaz sem, roko na srce, postal ob?utljiv na te zadeve odkar ?ivim v ljubljani....:ne vem:

 

Sicer pa..... mirne ?ivce in dobra varnostna razdalja..... to je to! :bravo:

Feel free....

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Meni so npr. Italijani zanimivi v ve?jih mestih, to se trobi (to zato da ?e ga ne vidi? da ga sli?i?), pelje na centimetre, vsi po?ez pa nekako vse speljejo, pri nas bi biu ?e ceu ?it, ker folk ne zna voziti.

 

Evo primer: se vozim okoli pod LJ gradu in spregledam znak da je Streli?ka na koncu zaprta ker prenavljajo tunel pod gradom, OK obrnem pri gradbi??u in grem nazaj nakar pa tole: nasproti pripelje hru?ka z betonom, na obeh straneh ceste so avti parkirani in pred mano tip srednjih let s tisto mini Lancio Ypsilon http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=3002143&show=1 , jest se ustavim ene 15m za njim ker vidim da je neki glumil ali bo ?lo v ?tric s hru?ko in tip gre naprej, nazaj, naprej, nazaj, nekaj mota, ?ofer s hru?ko ni mogel ni?, in tako je trajalo kak?no minuto, nakar je tip z lancio se nekam na en dovoz naguzil, ker je mislil da bo ?la hru?ka naprej, ampak tam bi na mene naka?il, grem naprej in leto fajn v desno gledam ?pegu in hru?ko, tip s hru?ko gre mal naprej ko je videl da sem na sredi kamiona, spet malo odmotam in res da je ?lo na centimetre ampak sva sfurala v ?usu :bravo: pa je Mazda "za polovico bolj" ?ir?a od tiste Lancie s katero je tip cel zastoj naredu, pomoje ?e mal pa bi se kamionđiji beton zasu?u. TAKO DA NI VSE V VARNOSTNI RAZDALJI, ?E JE ?OFER GLUP JE MU TUD TO NI? NE POMAGA. ...evo ?e dobro da Lojza ni ker bi se razpisal sedaj. Ti lahko fura? npr. razdaljo 100 km - 150 km/h s 3-5m varnostno ?e ima tist pred tabo in ostali udele?enci vse po?timan v glavi.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

....Ti lahko fura? npr. razdaljo 100 km - 150 km/h s 3-5m varnostno ?e ima tist pred tabo in ostali udele?enci vse po?timan v glavi.

 

 

Problem je ker ti tega ne ve? ko se za nekom fura?... lahko pa upa? da ima vse ?isto v glavi.... :aaaaa:

Feel free....

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Problem je ker ti tega ne ve? ko se za nekom fura?... lahko pa upa? da ima vse ?isto v glavi.... :aaaaa:

 

 

to?no tako :)

 

jeste, ...marsikdo pa ra?una ravno na to, pol pa v?asih ra?un "ne znese" :zvizga:

 

 

Je pa ?e stalna praksa, da na?i vsevedni mastri in stru?koti v SLo izumljajo toplo vodo, to nam je en od nacionalnih ?prtov... namest, da bi ?ez mejo pogledal, kake so dobre prakse po svetu <_<

 

lp,

D

Lp,

D

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.