Skoči na vsebino

Dejanska poraba za M6


Priporočeno sporočilo

  • Odgovori 57
  • Ustvarjeno
  • Zadnji odgovor

Najbolj aktivni uporabniki v tej temi

Najbolj aktivni uporabniki v tej temi

M6 dizel 140 KM

 

poraba ce mislis divjat bo tam 8 litrov,ampak to je tam 180km/h normalno 140 150 km/h pa bo pod 7 litri,js z mojo mazdo ce se vozim po pamet imam porabo tudi 6,5l po BC.tako da lahko procakujes tam 7 l.

www.trziskisladoled.si

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

M6 dizel 140 KM

 

poraba ce mislis divjat bo tam 8 litrov,ampak to je tam 180km/h normalno 140 150 km/h pa bo pod 7 litri,js z mojo mazdo ce se vozim po pamet imam porabo tudi 6,5l po BC.tako da lahko procakujes tam 7 l.

 

Ja ja pri 180 pa poraba 8l? ?zmeden? 12 najmanj.... pri 200km/h 16-18, 140-150 km/h ...8, 120-130 6.5-7...pa ravna cesta, pa dva v avtu - preverjeno dosti.. x! :jezicek:
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ja ja pri 180 pa poraba 8l? ?zmeden? 12 najmanj.... pri 200km/h 16-18, 140-150 km/h ...8, 120-130 6.5-7...pa ravna cesta, pa dva v avtu - preverjeno dosti.. x! :jezicek:

 

 

Jp, bo kr dr?al (okvirno), jo tule bavarci zlo stegnejo, na ?alost :glare:

(npr. smo od kolega BMW 5-ka, letnik 2000, 2.5, 6 valjni diesel, avtomatik, povpre?je pri normalni vo?nji 7l /100km, na AC 130km/h-2300 o/min ima 6-6,5l/100km)

Lp,

D

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

2.3 Motor

Benz povpre?je 8,5 (22000 km), dolge fure po ac(nem?ija na njihov benz s 4 komadi v avtu) 7,5, hitrost od 130 do 230 km/h.

Kratke fure, ?e vedno pod 9, na LPG pa od 9.2 do 10,1 /100 km = na okroglo 10l*0,552? = 5.52 ? na 100 km. :danzoman:

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

M6 2.0 dizel karavan, 140 KM ... dobrih 7l oz. nekje med 6,5 do 7,5l/100km ....

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

2.3 Motor

Benz povpre?je 8,5 (22000 km), dolge fure po ac(nem?ija na njihov benz s 4 komadi v avtu) 7,5, hitrost od 130 do 230 km/h.

 

a se ti ne zdi mal nerealno tole?

 

ker pol ima 2.3 benz nizjo porabo kot dizel :)

It's all fun and games 'til someone loses an eye, then it's just fun you can't see

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

a se ti ne zdi mal nerealno tole?

 

ker pol ima 2.3 benz nizjo porabo kot dizel :)

 

?lovk to je iz prakse, ni to kar iz glave pa na u?. ?e te pa moti najni?ja poraba pa imam vsaj 3 pri?e ki so skozi bile poleg, Res pa da sem tankal na Shell-u nek njihov super 5 100 racing, najdra?ji benz na pumpi.

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

kok ti kaze BC pri 160 180 in 200 km/h?

me prav zanima, ker zgleda, da ima 2.3 nizjo porabo od dizla

 

sicer pa moje povrecje po 211.000km je cca. 7.5l/100km

recimo pri povprecni 133km/h po navigaciji (kar je okoli 140 po stevcu), po prevozenih 414km je 7.8l/100km

It's all fun and games 'til someone loses an eye, then it's just fun you can't see

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Tle je zdej sam te?ava da med 130 in 230 kmh je ogromen razpon (tut v momentalni potro?nji benza), tko da zdej odvisno kok cajta je ?lo 230?! :danzoman:

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

kok ti kaze BC pri 160 180 in 200 km/h?

me prav zanima, ker zgleda, da ima 2.3 nizjo porabo od dizla

 

sicer pa moje povrecje po 211.000km je cca. 7.5l/100km

recimo pri povprecni 133km/h po navigaciji (kar je okoli 140 po stevcu), po prevozenih 414km je 7.8l/100km

 

Pri 250 je trenutna med 25 in 28 litri. :blush:

Lej finta je v na?inu vo?nje, tako kot je bilo pri testu CX-7, gas do daske potem samo tolk da vzdr?uje hitrost, pa nogo z gasa takoj ko se poka?ejo kake rde?e lampe lap pa semafor in to je vsa znanost. Ne pa do semaforja po gasu tam bremza pol pa spet do naslednjega gas, to ni ql.

 

Do avstrijske meje smo imeli povpre?no hitrost(od pumpe malo ven iz friderichshaffna) 178 km/h, ko pa smo pri?li skozi karavanke pa je bila ?e vedno 138 km/h.

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pri 250 je trenutna med 25 in 28 litri. :blush:

Lej finta je v na?inu vo?nje, tako kot je bilo pri testu CX-7, gas do daske potem samo tolk da vzdr?uje hitrost, pa nogo z gasa takoj ko se poka?ejo kake rde?e lampe lap pa semafor in to je vsa znanost. Ne pa do semaforja po gasu tam bremza pol pa spet do naslednjega gas, to ni ql.

 

Do avstrijske meje smo imeli povpre?no hitrost(od pumpe malo ven iz friderichshaffna) 178 km/h, ko pa smo pri?li skozi karavanke pa je bila ?e vedno 138 km/h.

 

jaz govorim o konstanti voznji ne semaforjih pa to...

drugace pa moram rec, da dokler sam ne probam ni sans, da verjamem da si mel s povprecno hitrost 178km/h (kar je v bistvu nemogoce) porabo 7.5...

It's all fun and games 'til someone loses an eye, then it's just fun you can't see

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

jaz govorim o konstanti voznji ne semaforjih pa to...

drugace pa moram rec, da dokler sam ne probam ni sans, da verjamem da si mel s povprecno hitrost 178km/h (kar je v bistvu nemogoce) porabo 7.5...

 

opa, voham nov test pa tud ?evape pri Kaalmanu :bravo:

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Tle je zdej sam te?ava da med 130 in 230 kmh je ogromen razpon (tut v momentalni potro?nji benza), tko da zdej odvisno kok cajta je ?lo 230?! :danzoman:

 

Pa ja, itaq :bravo: Saj ?ret za?ne pri 170+, BC je pa itak poglavje zase....pri 200km/h lahko ka?e porabo 0,0... tko da je na roke bolj zihr.... :hohoho:
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

js govorim iz mojih izkusenj nazadnje ko sem sel iz makedonije,sem na meji s srbijo resetiral porabo in sem prevozu 900km v 7 urah in 30 min,z vmesnimi postanki..poraba je bila 8,1 l.ostalo se ne spomnim.vem pa da sem vozu skoraj vedno nad 180 km/h.

www.trziskisladoled.si

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

M6 dizel 140 KM

 

poraba ce mislis divjat bo tam 8 litrov,ampak to je tam 180km/h normalno 140 150 km/h pa bo pod 7 litri,js z mojo mazdo ce se vozim po pamet imam porabo tudi 6,5l po BC.tako da lahko procakujes tam 7 l.

 

jest ti pa ne verjamem.
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

js govorim iz mojih izkusenj nazadnje ko sem sel iz makedonije,sem na meji s srbijo resetiral porabo in sem prevozu 900km v 7 urah in 30 min,z vmesnimi postanki..poraba je bila 8,1 l.ostalo se ne spomnim.vem pa da sem vozu skoraj vedno nad 180 km/h.

 

To bo to, ja, se ne spomni?.... :blush::hohoho:
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Nevem kaj hudi?a mate vsi res tako te?ko nogo ali v ?em je ?tos??

Tu pa tam ga tudi jas rad pritisnem do daske ker je to dobro za motor... druga?e se pa ve?inoma dr?im omejitev in nisem med divjaki, ker samo nekaj si zapomnite, tisti ki radi divjate: tudi jas sem pa me je izu?ilo, pa nisem neki star ata ali kaj podobnega, sem dokaj mlad voznik, dobrih 10 let imam izpit, in to vam povem da tiste, ki ?e ni izu?ilo, da divjanje ni primerno za na?e ceste in tudi ne za tuje, vas ?e pa bo...upam da ne prepozno!

Hja povedat sem hotel nekaj drugega pa me je zaneslo... govora je o porabi, no men ra?unalnik ka?e 5.8, pa se mi je zdelo da la?e in sem to trikrat zapored preveril sam in izra?unal in ne la?e niti malo! Izra?unal sem 5,8 - 5,9.

Torej moja poraba je taka. To je povpre?je avtoceste, vo?nje v naselju, izven naselja, in ker sem doma na nadmorski 650, je tudi malenkost hribovske vo?nje. Vozim se normalno, in ne ciazim kot bi se lahko reklo, marsikdaj mi je v napoto ka?en voznik in komaj ?akam da ga pihnem...;) Po avtocesti se ne vozim 180 ali ve? kot pi?ete nekateri, ker ne mislim pla?evat za take brezvezne stvari raje se ustavim kje pa dam za kako rundo pa kaj pojem dobrega kot pa, da bi polnil dr?avni prora?un s temi neumnostmi. Ponavadi se peljem 130 ali raje 140.

U glavnem res imate te?ko nogo ?e vam je poraba pri nekaterih 8 ali ve?! Ali pa je v ?em drugem ?tos.:)

 

Aja.... hja pa ?e to: Vozim namre? Mazdo6 sport combi disel, 136 KM

Lep pozdrav!

Bo?tjan

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

  • Zadnja sporočila

    • A niso to vsako leto za hrvate pravli, ker zaporedoma podražujejo in še kr je vse polno.   Tak bo tu. Al bo prišel kdo, ki bo pripravljen plačati visoko ceno ali pq bojo spuatli in bo polno.     Drugače pa tvoje cene o italjanskem bencinu me skozi fascinirajo.   Center Bologne: Center Firenz: To so živi podatki od uporabnikov za RON95. Rad hodim v Italijo, samo takih cen, kot pri nas, ni bilo tam nikoli. Vedno so med najdražjimi v Evropi.
    • Dobro jutro, nov je dan... ☀️😉
    • Odvisno, kje tankaš. Na avtocestah je res tudi 2€ in več,na kakih navadnih cestah pa ga dobiš tudi za 1,6€. Res je kar praviš. Hoteli so tudi do 50% cenejši kot pri nas. Aperol spritz v Veroni 4,5€,v Kopru od 6-8€, pizza v centru Milana od 7-10€, pri nas že krepko nad 10€. Skratka, naši so šli s cenami v nebo. Lep primer je Bovec, kjer so dobili en kup odpovedi. Moj znanec dela tam kot vodnik splavov in je več doma kot gor v Bovcu. Ne ve, kako bo s to sezono. 
    • Tudi v dežju je fajn pohajat in nič jamrat😁 V trenutku sem bil stuširan.
    • Norveške mi raje ne omenjat, ker kolk hipokrizije kot je pri njih je verjetno da skoraj ni nikjer. Da so si naredili vse to je bila zgolj zasluga v ogromni prodaji nafte in plina. Potem so tolk subvencioniral EV-je ravno iz prodaje fosilnih goriv, da so si jih vsi kupili "na zalogo" in tko mal za zajebavat naokol. Za resno pa se še vedno vozijo v ICE avtomobilih, sploh pozimi jim skoraj ne pade na pamet, da bi EV-ja uporabljal.   Zato pa pridemo do tega fenomena, da poraba goriv ne pade. Ne pade zato ker lažejo vsem v fris vključno samim sebi.   Zgodba je verjetno podobna povsod, ker ne glede, da je procent EV-jev še majhen bi se moralo poznati pri zmanjšanju porabe nafte. Pa se? Kje so študije, da gre to res v pravo smer? Vemo da samo izdelava EV-ja potrebuje toliko nafte, da so pri Volvotu naračunal, da je za cca 90.000km vožnje ICE-ja.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.