Skoči na vsebino

Zimske gume 2009


Grega_

Priporočeno sporočilo

Evole test za 205/55/16 H

 

http://www1.adac.de/Tests/Reifentests/Wint...fault.asp?TL=2#

 

 

Continental WinterContact TS830 - tele so res zmaga, obraba je tudi najmanj?a.

 

Goodyear UltraGrip 7+ - malo zaostajajo za continental, najve?ja razlika je pri obrabi gume

 

Razlika med ceno sem pa gledal da je cca. 6 eur po komadu.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • Odgovori 197
  • Ustvarjeno
  • Zadnji odgovor

Najbolj aktivni uporabniki v tej temi

Najbolj aktivni uporabniki v tej temi

Naložene slike

Zanima me ?e prav razmi?ljam, tr?a guma ima verjetno manj?o obrabo gume?? GY UG7+ je zelo mehka guma in obraba je kot ka?e res zelo visoka. ?koda ker ni testa kak?ne bodo pribli?no tele gume in njihove ocene ?ez 2-3 leta ko bodo ?e deloma obrabljene.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

zimske gume so vecinoma vse mehke...

ene pa imajo to lastnost (recimo iz mojih izkusenj michelin) da po eni sezoni ali dve ratajo "trde" in skor neuporabne...

UG +7 je zelo dobra zimska guma

test po 2-3 letih pa je (iskaj nekje v motoreviji je bil enkrat)

It's all fun and games 'til someone loses an eye, then it's just fun you can't see

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kje so ?asi ko so ?le lahko 15tke na avto.

Sam sem se pa odlo?il da bo spet padla GY UG7+ 205/55/16H - 103 EUR/kom :whatever::whatever: , ?eprav ?e nabavim pa T pride pa 10 EUR po komadu manj.

 

Continentalke jih ?i?nejo kot sem videl, najve? pri obrabi, v de?ju je GY bolj?a in ker je pa? ve? mokrih dni pozimi sem se odlo?il da raje te vzame, po 4-5 letih bo pa? malo bolj znucan profil, bojo pa tako ali tako za stran z dobrim ali pa malo manj dobrim profilom.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

ma se tri sezone je prevec...meni se zdi, da ze po prvem letu se zimske obcutno poslabsajo...

najslabs pri michelinu (osebna ugotovitev)

 

 

ne vem, mogoce pa bo zima brez snega in potem bi mel kar nove letne (verige v prtljazniku)

loto :)

It's all fun and games 'til someone loses an eye, then it's just fun you can't see

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

ma se tri sezone je prevec...meni se zdi, da ze po prvem letu se zimske obcutno poslabsajo...

najslabs pri michelinu (osebna ugotovitev)

 

Sej, sam ga nisem hotel preve? prestra?it glede tega.

 

Je pa ?alostno, da zakonodajalec samo predpisuje zimske gume ne pa tudi kvaliteto in starost le teh. Pol se pa ?udijo kolk je trkanja in izletov s ceste v naravo.

 

Sem se pa zadnji? kar malo zgrozil kolk folka se poleti vozi z zimaki... vsak peti al pa ?esti... me kr srh spreletava, da taki tehni?n neustrezni avtomobili vozijo po cestah (sploh po mokrih). Aja, sej ?e grejo pod omejitvami je vse v redu, a ne? :angry:

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

res je

pa se tehnicni pregled: vceri sel, mal grejo probavat izpusne pline (sploh ne gleda a je motor ogret a ne, nabija gas - dober, da vem kako to gre pa je bil motor primerno ogret) mal tko na hiter pocekira in to je to..

 

en za mano je mel sava eskimo S3 pa tud brez tezav naredil tehnicni pregled...

 

kaj je potem smisel pregleda? sam da dobijo teh 32 eur al kaj?

pa da ti unicijo motor (ce sam ne skrbis da je ogret)

It's all fun and games 'til someone loses an eye, then it's just fun you can't see

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

res je

pa se tehnicni pregled: vceri sel, mal grejo probavat izpusne pline (sploh ne gleda a je motor ogret a ne, nabija gas - dober, da vem kako to gre pa je bil motor primerno ogret) mal tko na hiter pocekira in to je to..

 

en za mano je mel sava eskimo S3 pa tud brez tezav naredil tehnicni pregled...

 

kaj je potem smisel pregleda? sam da dobijo teh 32 eur al kaj?

pa da ti unicijo motor (ce sam ne skrbis da je ogret)

 

Jaz vedno poskrbim ,da peljem dobro ogret avto na pregled...

ga zvrtim ,mau '?potnega ?altanja', ogrejem bremze, posebej ro?no... ;)

14762217.jpg

 

Ex......... M6 136 diesel , l.02

Present.. M6 2.0 benz + gas no more , l.08

Forever.. MX5 1.6 , l.99

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

?koda, ker na testu niso imeli ?e novih Brigstonk Blizzak LM-30. Baje je tudi super guma.

 

Jaz bom verjetno tam v Lendavi nabavil 15 col komplet verjteno z Bridgston ali GoodYear guami. Bom ?e videl.

 

Na te 16ke ne bom tla?il novih gum. Sicer cenovno pride isti ?morn, mogo?e na dolgi rok je ceneje ?e ima? lo?en komplet zimskih gum na plati??im..Menjave gum so z leta v leto dra?je matr... :angry:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Tole dobo 4-5sezon sem napisal zato ker ?e nikoli nisem imel tako dolgo gum oz. avta :hohoho: ...sem pa prebiral da je guma ok cca. 4-5let, letne na mazdi so lih 4 leta stare, tako da gredo spomladi itak da dol, tidu zaradi tega ker je profil ?e skoraj na minimumu. No pa spet na zimske, lih zaradi tega ker iz leta v leto postajajo vse bolj trde sem se odlo?il da bi vzel GY UG 7+. Ne vem, ampak glede na to da imajo continentalke obrabo zelo malo, bodo verjetno hitreje trde ratale (tako kot je Labi povedal za Michelinke, ki imajo na testu ?e manj?o obrabo kot Continentalke).

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Js imam gume za max 2 sezoni pol pa kanta, velja za zimake in letne.

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

vse moje zimske gume so imele vec kot dost profila ko sem jih vrgel stran sam kaj ko so ble vse trde...

letne pa mi zdrzijo tko al tko eno sezono

 

drugace pa grega imas prav: http://www.mazda-si.net/index.php?s=&s...st&p=103363

It's all fun and games 'til someone loses an eye, then it's just fun you can't see

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

o?e se je odlo?il za Hankook Icebear W440 v dimenziji 205/55R16, in jih bo kupil s plati??i vred za 563,00 EUR... montiral pa jih bo na i30 :)

 

po testih je guma kar solidna za to ceno, mislim da cca 70 EUR / kos

 

v to temo pa?e vmes tudi nekaj o zakonu o zimski opremi

 

http://www.amzs.si/?podrocje=7&novica=157

LP KAALman
post-11-0-20527300-1509737445.png

post-11-0-02591300-1509952290.gif

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

To?no tako Labi, zato bom pa vzel GY, ker po 2-3letih bo profila malo manj kot pri ostalih vendar pa:

 

Klub temu da pri GY lahko pri?akujemo najkraj?o ?ivljensko dobo pa je ta guma ?e najmanj ob?utljiva pri izgubah performanc.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Klub temu da pri GY lahko pri?akujemo najkraj?o ?ivljensko dobo pa je ta guma ?e najmanj ob?utljiva pri izgubah performanc.

 

To pa dr?i in z obrabo najmanj izgubla na oprijemu. :bravo:

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Hojla... strokovnjaki...

 

vpra?anje... na zimskih kolesih mam gume ki so 3304, se pravi da so stare 5 let... a obstaja kako zakonsko dolo?ilo o starosti gum ?

 

vem da obstajajo kao tehni?ne omejitve pri starosti, vendar bom gume rabil za zelo malo kilometrov po snegu, profila je ?e ve? kot 5 mm, in ni mi dajat spet 300 - 400 EUR za nove gume...

 

o?e se je odlo?il za Hankook Icebear W440 v dimenziji 205/55R16, in jih bo kupil s plati??i vred za 563,00 EUR... montiral pa jih bo na i30 :)

 

po testih je guma kar solidna za to ceno, mislim da cca 70 EUR / kos

 

v to temo pa?e vmes tudi nekaj o zakonu o zimski opremi

 

http://www.amzs.si/?podrocje=7&novica=157

 

smo dobili iste gume na feltnah za 480 evrodolarjev :)

 

:bravo:

LP KAALman
post-11-0-20527300-1509737445.png

post-11-0-02591300-1509952290.gif

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

ne obstaja

ampak s takimi gumami nimas kaj delat na prometu

jaz bi rajs vozu z letnimi pa verige kot pa 3304 zimske

 

Definitivno, te gume so zani? pa ne zaradi globine profila ampak zaradi tega ker se s starostjo mo?no poslab?ajo vozne lastnosti zaradi staranja materiala. ?e po treh letih je kriza kaj ?ele po petih ?zmeden?

 

Kaalman a ni ?koda avta pa ?e ?esa drugega, da bi zaradi gum naredil ?talo. Jebat ga avto je stro?ek tako ali druga?e pa ?e nima? nuje se vozit po snegu bi jaz tud vzel letne saj se bodo v nesne?enih dneh bolje izkazale kot tipi?no zimske.

 

Sicer ne vem kako je to?no zakonsko ampak sem nekje prebral, da naj bi bilo neko zakonsko dolo?ilo, da te lahko policaj kaznuje, ?e ima? na kolesih ve? kot 5let stare zimske gume. Ampak klele nastane nek paradoks saj naj bi se pravilno skladi??ene gume tudi z dve leti starim dotom smatrale kot nove tako, da pol taka zadeva odpade.

 

Je pa tako, da imajo vse gume za??itno plast, ki skladi??enim gumam prepre?uje staranja in dokler jih ne namestimo na avto se starajo bistveno po?asneje kot pa ?e so v minimalni uporabi.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pobje,

 

enkrat sem nekje bral, da naj bi se guma do treh let smatrala za novo. To so trdili gumarji. Morda zato da bi prodali stare zaloge, tega ne vem.

 

Dejstvo pa je da je v?asih veljalo, da je dobra guma ule?ana guma...... Gume, stare en mesec morda le ni dobro natikati na avto.

 

Labi in Boss morda malo pretiravata.....

Have a nice and productive day!

Your future depends on it.

Your LIFE… depends on it.

 

A Klokateer...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

ok... teoretiki... katere so tiste lastnosti, ki so sedaj po 5 letih slab?e ?

 

a mi bo v mokrem drselo ?

 

a mi v snegu ne bo oprijema ?

 

a bodo v suhem drsele ?

LP KAALman
post-11-0-20527300-1509737445.png

post-11-0-02591300-1509952290.gif

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pomoje je tista lastnost pri zimski gume, ki najve? ?teje, obna?anje na mokri cesti. Zato je mislim, da pametno kupiti gumi, ki je dobra na mokri cesti. Ne samo sneg...

Kolkrat pa je sneg na cesti? Kolkrat je pa mokra cesta..

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.