Skoči na vsebino

Zimske gume 2009


Grega_

Priporočeno sporočilo

Jst mislem d normalen uporabnik ne vozi tako na no?, da bi sploh ob?util razliko. Sevede je odvisno kje so se gume valjale teh 5 let, kolk so tr?e kot nove itd. po mojem bi lahko nekoliko prej izgubil oprijem kot pri novi, pa naj gre za suho, mokro ali zasne?eno cesto. Koliko prej je pa te?ko napovedat. Pa saj pelje? in pribli?no proba? kje je meja. Po mo?nosti takrat ko blizu ni nobenega ?leperja/robnika/bukve.

Have a nice and productive day!

Your future depends on it.

Your LIFE… depends on it.

 

A Klokateer...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • Odgovori 197
  • Ustvarjeno
  • Zadnji odgovor

Najbolj aktivni uporabniki v tej temi

Najbolj aktivni uporabniki v tej temi

Naložene slike

ok... teoretiki... katere so tiste lastnosti, ki so sedaj po 5 letih slab?e ?

 

a mi bo v mokrem drselo ?

 

a mi v snegu ne bo oprijema ?

 

a bodo v suhem drsele ?

 

enostavno pri najbolj pomembni stvari (zaviranje v mokrem in snegu) bo stala...

aquaplaning tudi slabse

itd itd itd...

 

jaz sem lansko zimo prevozil z letnimi (kljub temu, da sem mel zimske na platiscih, 3 leta stare, v garazi) in ni blo nobenih problemov...

It's all fun and games 'til someone loses an eye, then it's just fun you can't see

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

s temi istimi gumami sem se lani celo zimo prevozil, pa nisem opazil nekih posebnih slabosti...

 

zdaj pa ?e vam ?e napi?em, da so gume Eskimo S3, potem pa me boste itak kamenjali :P

 

bom po?akal, da o?e dobi Hankook, pa da vidim, kake so... :) do 15. novembra je ?e dolgo

 

mogo?e pa kupim nove...

 

priporo?ljiva starost... ?! :P

 

http://www.policija.si/index.php/preventiva/1951?lang=

 

 

 

ne obstaja

ampak s takimi gumami nimas kaj delat na prometu

jaz bi rajs vozu z letnimi pa verige kot pa 3304 zimske

 

ne morem voziti z verigami spljoh ;)

LP KAALman
post-11-0-20527300-1509737445.png

post-11-0-02591300-1509952290.gif

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

eskimo s3 so pravzaprav ful dobre zismke gume (po snegu so odlicne)

 

Bile so niso ve? odkar jih delajo poljaki, na ?alost.

 

Sem preikusil na lastni ko?i in potem pre?altal na UG 7+.

 

Problem pa je v premehkih bokih, ker imajo eno plast platna manj kot prej ko so jih delali v savi. :angry:

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Nekaj ?asa se je S3 dobil lahko in od poljakov in od slovencev... LAhko da je to obdobje minilo...

 

Je pa po mojih izku?njah S3 odli?en za manj?e avte, za velike pa ne ker so premehke.

Have a nice and productive day!

Your future depends on it.

Your LIFE… depends on it.

 

A Klokateer...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

ok... glede na starost mojih gum, so verjetno to tiste, ki so ?e ble dobre :)

LP KAALman
post-11-0-20527300-1509737445.png

post-11-0-02591300-1509952290.gif

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

ok... glede na starost mojih gum, so verjetno to tiste, ki so ?e ble dobre :)

 

Zna bit, ker z "novimi" se ni dalo niti naroavnost peljat po suhem.

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

ok... teoretiki... katere so tiste lastnosti, ki so sedaj po 5 letih slab?e ?

 

a mi bo v mokrem drselo ?

 

a mi v snegu ne bo oprijema ?

 

a bodo v suhem drsele ?

 

Teoretiki :blink: ... hmm a lastne izku?nje pa raznorazni testi pa ni? ne povejo. Sej se lohka zmenmo pa naredimo eno skupinsko testiranje na kak?nem bolj gladkem asfaltu, pa da vidimo akko se zadeve obna?ajo. ?e par metrov razlike lahko pomeni, da bo avto cel ali pa razbit.

 

Sicer pa je v zadnjem Autobildu zanimiva primerjava celoletnih gum v primerjavi s povpre?no letno in povpre?no zimsko pnevmatiko pol pa ra?unaj ?e s tem, da ?e po 15.000 prevo?enih km zimska pnevmatike izgubi polovico svojih lastnosti glede na novo (bom probal poiskati ta test, da bo? idel primerjavo)

 

In najve?ji problem bo tako mokra kot zasne?ena podlaga.

 

Zna bit, ker z "novimi" se ni dalo niti naroavnost peljat po suhem.

 

Nove celoletne Savine so se na zadnjem testu izredno dobro odrezale v snegu, ?al pa tako kot vse druge celoletne niso dobre na suhem in mokrem cesti??u :(

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

M+S ampak brez snezinke

 

Jebenti tega pa nisem vedu sramezljiv , sam vseen jih nebi mel gor celo leto.

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jebenti tega pa nisem vedu sramezljiv , sam vseen jih nebi mel gor celo leto.

 

M+S = Mraz in Sonce

 

M+S * = Mud & Snow

:bravo:

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ok, kupujemo zimske gume + feltne za novo mazdo 6 GTA.

 

Verjetno 16", 205/60/16.

 

Na forumu sem zasledil, da moram iskati dimenzije:

ET je od 45 do 55

razmak 5x114.3

sredinjska luknja 67.1 mm

 

danes na mazdi pa so rekli:

6x16

ET 50

 

Je to ok, je isto, ni isto?:)

 

btw, pri mazdi 16" jeklena platisca stanejo 80 EUR/kos, ratkapa pa 20 EUR/kos. Senzor za tlak pa 34 EUR/kos.

 

Je pa mal smesn, ocitno sem edini ki se misli voziti z zimskim gumami - niso vedl kaksna velikost je za 16" in 17" pri novi mazdi...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

je isto, s tem, da namesto 6" sirine bi jaz vzel mal sirso (npr. 7)

ET lahko ostane 50

 

drugace pa rajs kupi alu. feltne (seveda ne pri mazdi) te bojo isto stale kot opcija jeklo+pokrovi pri mazdi

lepse in boljse :)

It's all fun and games 'til someone loses an eye, then it's just fun you can't see

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Torej ... malo sem raziskoval, in ?e sem dobro raiskal, ni nikjer za dobit ceneje gume GY Ultragrip 7+ kot na pnevmatike.si.

 

Za dimenzijo 185/65 R15 88T je cena 58? (?e naro?i? preko spleta), redna cena je 92?.

 

Zdi se mi dokaj ugodno. :D

 

Tudi cene drugih gum so nizke ...

I'm not trying to impress you ... but I have a tractor.
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

mamo temo zimske gume 2009 (da ne bo prevec nepregledno)

naj da admin tole v tisto temo...

 

drugace pa npr. pri lasicu http://www.vulkanizerstvo-lasic.si/ stane 64 brez popusta (ponavadi da do 20%)

tko da je tam ceneje kot tuki (pa se brezplacna montaza in vidis kaj kupujes)

It's all fun and games 'til someone loses an eye, then it's just fun you can't see

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

KAALman itak na 3/4 uni?i gume v eni zimi, zato se mu ne izpla?a kupovatih dragih gum. :whatever:

 

ha ? wtf ??

LP KAALman
post-11-0-20527300-1509737445.png

post-11-0-02591300-1509952290.gif

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

V eni zadnjih motorevij je test primerjave zimskih in letnih pnevmatik v zimskih pogojih. V vseh pogojih, razen v snegu in ledu, prepri?ljivo zmagajo letne. Zlasti je razlika v mokrem (?e se prav spomnim tudi 15+% zavorne poti). Tako da sem pred dilemo, kupiti za zimo nove zimske ali letne gume :D

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ja to je ?e znano ja. Zanimivo vseeno. ?eprav nazadnje, ko sem bral se mi zdi, da so bile ?e temperature podane. V smislu, da letna guma pri -20 ni bolj?a od zimske. Meja se mi zdi, je bila nekje okrog nule. A kaj pi?e o tem?

 

Ne bo dr?al, letne so tudi pri minusu bolj?e (dokazali so tudi pri AM-ju) od zimskih, na suhi podlagi seveda. Tisto o nekih 7 stopinj je pa itak vulkanizerski BS.

 

Se bo pa zdele spet na?el kak?en Lojz, ki bo trdil, da moja izjava ne dr?i in da majo vulkanizerji vedno prav - jaz samo re?em, da ni panike pa se zmenmo 1x pred 15 novembrom, ko bodo temperature padle pa gremo sprobat zaviranje z letnimi pa z zimskimi gumami pa da vidimo rezultate.

 

Jaz sem svoj test pred leti ?e opravil na Clarusu in to v istem dnevu na isti cesti in je bila razlika v zaviranju 6metrov (merjeno z metrom) v prid letnim.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

A bo tvoja teorija veljala tudi za -20 stopinj? Za tak extrem nisem ?isto prepri?an. Verjamem pa , da se ob normalnih temperaturah bolje obna?a dobra letna guma kot povpre?na zimska.

 

Je pa res, da ko je sneg...nima? z letnimi kaj iskat ma cesti..

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.