Skoči na vsebino

Zimske gume 2009


Grega_

Priporočeno sporočilo

ja vsakic, ko je kaksen golf na testu pol raje sploh ne gledam (sploh velja za une "vergleich test" variante)

 

so mi pa zelo vsec tehnicni podatki in meritve pri auto motor und sportu, se posebej ko naredijo kaksen master test...

It's all fun and games 'til someone loses an eye, then it's just fun you can't see

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • Odgovori 197
  • Ustvarjeno
  • Zadnji odgovor

Najbolj aktivni uporabniki v tej temi

Najbolj aktivni uporabniki v tej temi

Naložene slike

Kar se ti?e porabe na testih majo to zelo lepo zrihtano na Siolu.....avto vedno peljejo po to?no dolo?eni trasi (Dol?ina testnega kroga 140 km; 16,9 km mesto / 18,8 km obvoznica / 24,8 km avtocesta / 39,3 km pode?elje umirjeno / 40,2 km pode?elje ?portno.)....in je pomojem poraba ?e kar blizu realne :bravo:

 

Primer testa: http://www.siol.net/avtomoto/testi/avtomob...type-s_1-8.aspx

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Dru?ba, kolk imam lahko odstopanja pri zimski gumi dimenzije 225-50/17...... oziroma, katere dimenzije pa?ejo zdraven?

LP D

 

na primer gres na google in napi?e? tire calculator

 

aaaaaaaaaaaaaaaaa

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pa sej sem napisal 215/55 17

pa mislim, da cenovno je isto kot tvoje? nisem preprican...check it out

 

Za 205/55/17, ka?e na tyre calculator da je najmanj odstopanja, pri 215/55/17 pa diameter diff: +1.75% , speedometer will read slower than actual

 

Original tire

Sidewall: 4.43 in

Radius: 12.93 in

Diameter: 25.86 in

Circumf: 81.24 in

Revs/mile: 779.95

 

New Tire

Sidewall: 4.44 in

Radius: 12.94 in

Diameter: 25.88 in

Circumf: 81.30 in

Revs/mile: 779.36

 

 

Speedometer reading with new tire is 0.08% too slow.

When your speedometer is reading 60mph you are actually traveling 60.05mph.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ja, tiste je kar te?ko dobiti, ampak se dobi, mah bolj se je bat za kak?ne vtikljive policaje oz. bog ne daj da ima? nesre?o in ti grejo gume gledati ter vidijo da niso ok s homologacijo, pol si ga pa nasral :whatever:

 

Savo dobi? tudi po 44 eur v LJ, je pa res da mora? potem v?teti ?e monta?no (?e ne pozna? kak?nega vulkanizerja je pa? res drago), do La?i?a pa nazaj je pa cca. 200km. Tako da je za prera?unati si kje in kako te ceneje pride.

 

Tudi za fotra gledam gume 195/65/15, sem ga komaj prepri?al da nebo nalitih vzel :dudek::dudek: , samo fotri kot fotri, ima zimske 2 sezoni in zamenja gume, gledam Sabo ampak me skrbi kako bi bilo z njimi poleti in po mokrem (ok bolj kot nalite ?e ampak,..). Itak pa da ho?e poceni ?ez priti, no sej tud umirjeno vozi zato pa ima ?e ?kodi?ka preko 300t km v devetih letih. Gledam kak?no Fuldo,...hmm

 

Zase sem pa ?e naro?il feltne, gume morm pa ?e :jupiii:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

kere feltne pa?

 

drugac pa, v LJ tam kjer je KIA , se mal naprej (pri rondoju za kolosejem) kjer gre Pot spominov in tovaristva, je en tak skriti vulkanizer, ki je dost poceni

za 4 gume (centriranje + montaza) mi je vzel nekaj cez 30 eur (pac mu reces brez racuna)

vsaj tko je blo letos spomladi

It's all fun and games 'til someone loses an eye, then it's just fun you can't see

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

a mi lahko kdo pove kje bi dobil kaksne ugodne feltne in zimske gume gor 16 col, po moznosti gorenjska in okolica,prebral sem da je kao lasic ugoden ampak ne da se mi do tam se vozit..pa prosim kaksne konkretne primere na tisto glej po internetu..

 

hvala

www.trziskisladoled.si

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

It's all fun and games 'til someone loses an eye, then it's just fun you can't see

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

lahko kupis tole: http://www.bolha.com/oglas383366088/alu-pl...ginal-16-palcna

potem se gume, recimo http://www.boltez.si/cenik/c16056.htm (dobis se popust ne gotovino)

 

dej no labi mal lepse feltne pa res lahko glede na to da je nov avto ane..

www.trziskisladoled.si

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

sej pod 600 eur tezko da bos prisel, potem mogoce boljs ostat na teh feltna pa kupis 17" gume...

 

tle poglej, ce ti je kaksna vsec http://www.avtogume.com/hr/dept_2106.html

take feltne prodaja skor vsak vulkanizer

It's all fun and games 'til someone loses an eye, then it's just fun you can't see

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Tiste moje od katerih sem prilepil slikico so nekaj ?ez 60 eur/komad,nove,dvojni lak+vijaki, 16 col pa ?e zastonj ti jih pripeljejo kamor ho?e?. Imajo ?iroko ponudbo, poglej malo www.gumi-center.si , 370 je res too much, so le original ampak...., gume sem pa kupil preko mimovrste.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Mal se za ceno pogajaj in po moje se bosta za ene 300? zmenila. Mora? pa feltne gledat kot nalo?bo za naprej saj to pomeni, da ti letno odpadeta dve menjavi, na?eloma pa tudi dve centriranji (Labi se sicer ne strinja s tem).

 

Tako, da letno takoj prihrani? cca 60?-70? samo z menjavami gum pri vulkanizerju. Pa na?eloma feltne kar dr?ijo ceno, ?e jih ne zbije? preve? tako, a jih lahko pol naprej proda?.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

jap, jaz jih res centriram vsako leto, ampak to tko al tko ne traja tok casa in ni nek strosek...

boljs je met posebej zimska kolesa in letna...

 

drugace pa, boss, tiste tvoje gume so mi zelo dobro sluzile (nisem probal nekih ekstremnih manevrov, se posebej ne po dezju) ampak so ble cist ok...

mogoce sem se zajebal, ker sem takrat mislil, da ne bom mel avta se dolg casa pa bi lahko kupil nove, ampak ni blo nc hudega :)

It's all fun and games 'til someone loses an eye, then it's just fun you can't see

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 2 tedna kasneje...

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

  • Zadnja sporočila

    • Kolega ima novega mercedesa in ima interval na 40Kkm. Sam ga naredi še enkrat vmes in potem na uradnega po servisnem protokolu. Edino prav. 
    • Uradno je na mojem 2 leti ali 30k km. Javi pa mi med 16-17k prevoženih, to je ca. 5% intervala še, ne grem do 0%. Po barvi olja je še ok. Saj sedaj se konča jamstvo in bo prešel na moje servisiranje.   Alfo sem na 14k menjaval in je bilo črno. Seveda pa potem imel težave z garežem in multiair enoti. Uradni interval 30k, kasneje spuščen na 15k.   Tudi na m2 je bilo leta črno na 5-6k. Moj interval je bil potem na 7k, ko sem uspel to ven oprat.   Dopade se mi inteligetni interval, ker računa glede na zlorabo avta. Mestne vožnje in agilna vožnja je velika razlika proti 130 na AC.
    • Na misel mi ne pade, da bi olje menjal na več kot 15Kkm. 
    • Ne, nimam. Prejsnji mesec sem sipo zamenjal, sedaj se srna... ce bi vedel kako polico imam, ne bi. Bom pri naslednjem zavarovanju malo spremenil to zadevo.
    • To je 4 cilinder, če se ne motim?   Ta ima moker zobati jermen. Mašina je ok, če se res pazi na menjave olja. Če se dela na intervale 30k, lahko pri mestni vožnji začne razpadat. Ko ti kosi pridejo na oljno črpalko ali pa v turbino je konkretna škoda. Za to ima MK4 1.5 (3cl) verigo in inteligetni senzor izrabe olja.   Sem gledal nemce, ki so rekli, da z redno menjavo je mašina super.   Pozanimaj se ali ima res jermen (tu nisem prepričan, če celo na koncu niso imeli verige) in kdaj je bil menjan. Če je bil menjan, karter dol potegnit in pogledat če so kosi jermena noter. Potem pač delaš fluš. Drugače pa takoj jermen menjat.   Če je po čudežu veriga teh skrbi ne boš imel.   Potem je še klasika vse sodobnih mašin: carbon buildup. Ampak to je pri vseh znamkah.   Meni po obliki zunaj in znotraj ti niso sedli, ampak okus je relativen.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.