Skoči na vsebino

Zimske gume 2009


Grega_

Priporočeno sporočilo

  • Odgovori 197
  • Ustvarjeno
  • Zadnji odgovor

Najbolj aktivni uporabniki v tej temi

Najbolj aktivni uporabniki v tej temi

Naložene slike

ali je 3 leta stara guma dobra guma?gre se za dunlopke izgledajo pa cistoce nove,imajo se tiste plave crtice gor..

 

a je bla rabljena al ne?

ce je rabljena pol jaz ne bi dal to gor (se posebi ne 18 col)

ce ni bla potem pa ja

It's all fun and games 'til someone loses an eye, then it's just fun you can't see

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

huh, ne vem no :ne vem: ?e bi ble letne bi takoj rekel, da kupi... zimske so pa zelo problemati?ne kar se ti?e staranja. Dokler niso ni? vo?ene ni panike, ker majo za??ito sam ?al ti ne more? vedeti ali jih je res prvi? uporabil ?ele lani al ?e pred tremi leti. ?udno se mi zdi, da nekdo kupi tolk drage gume pol jih pa ne da gor.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

zivjo imam eno uprasanje,ce dam na 18 col zimske gume kaj lahko pricakujem?

 

18 so ze razred suvja (moje)

so drage a mogoce neprimerne za karavane - oja?ane, glasne - trde (verjetno imas ubiboze mali presek)

 

Kar pomeni da na SUVjih imam jaz siriko gumo v visino, pri tvojem pa je visina mogoce le nekaj cm, to v snegu je = 0, ker bos ze s feltno v snegu

 

I could be wrong, ampak ocenjujem po mojem. Drugace mam zelo dobre nokian - 'delajo'.

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Evo, nabavu nove Dunlopke Wintersport 3D za mojo CX-7. 200 EUR komad (ugodno, ampak vseeno boli!!)

 

Zaenkrat sem kar pozitivno presene?en - ni nekega hrupa pa tudi poraba je enaka kot pri letnih Bridgestonkah.

 

Jaz tudi te uporabljam.So res tihe in prva liga. :bravo:

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Hmmm, Sava je letos res spustila cene na minimum in upam, da se jim bo obrestovalo. Meni pa tudi ker sem kupil nove gumice :P in obenem nisem bankrotiral. 195/50 R15 je pa res fajn dimenzija. B)

 

To je zmagovalna dimenzija, jo kar pogre?am. Najve?ja fora je da je razlika med litkami 15 in 16col - 2-3 eur/komad, pri gumah pa med npr. 195/65/15 in 205/55/16 cca. 40 eur/komad, kot da so 16tke iz zlata delane :whatever:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sicer ne vem ?e je prava tema pa vseeno.

 

V?eraj sem montiral na novo 6-ico druga lita plati??a in zimske gume. Na plati??a nisem montiral senzorje pritiska, kot so montirani na original plati??ih.

Po prevo?enih cca 50km se mi ?e vedno ni pojavila lu?ka za nadzor tlaka v pnevmatikah. Sicer mi je to ?isto v?e? ampak se pa spra?ujem ?e je prav, da je tako. Res je, da primerja tlak v gumah in ?e kera odstopa zasveti lu?ka (?e sem prav razumel navodila), torej tukaj kjer je tlak v vseh pnevmatikah ala 0 mu je to ql?

 

Ima kdo kako idejo, ker je ?e je temu tako, potem je brez veze kupovati senzorje pritiska (btw hotl so met 47? za kos !!! ?e prej?njo zimo so bili 34? ?e se ne motim) za na zimski komplet.

 

LP, S

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Zanimivo res... mene so vsepovsod (servis, tuji forumi) prepri?evali, da brez senzorjev bo cel lightshow na armaturki tako, da niti nisem imel jajc, da bi sprobal brez senzorjev. Lahko, da ima nstavljeno tako, da ?e ne zazna senzorjev, da kontrolo pritiska ne izvaja kar bi bilo najbolj logi?no in najceneje.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

V?eraj je bil La?i? la?ji za 20 gum (komaj stla?ili vse v Nisan Patrola), mi pa za nekaj100 evr?kov.

 

Doma sem iz firbca ?el tehtat, koliko je t.i. lahko plati??e res lahko v primerjavi z ?eleznim, moram pa povedat, da primerjava ni ?ist merodajna, ker dimenzije niso enake (avto: Megane III od moje nartadra?je):

 

- Te?a original alu kolesa komplet z gumo godyear eficientgrip 205/55/R16 rabljene 15kkm = 17,7kg

- Te?a kolesa z ?eleznim plati??em in novo ultragrip7+ 195/65R15 = 15,1kg

 

Lega na cesti je tudi odvisna od razmerja med maso vzmetenih in nevzmetenih mas. Se pravi o?ja so kolesa - bolj?a je lega :bravo::jupiii::ouje:

The only aproved cure for too much fun is three much fun!

post-1420-0-86929800-1443681846.png

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Zanimivo res... mene so vsepovsod (servis, tuji forumi) prepri?evali, da brez senzorjev bo cel lightshow na armaturki tako, da niti nisem imel jajc, da bi sprobal brez senzorjev. Lahko, da ima nstavljeno tako, da ?e ne zazna senzorjev, da kontrolo pritiska ne izvaja kar bi bilo najbolj logi?no in najceneje.

 

Jap tudi meni so nekaj takega rekli in celo, da bo cel ?as piskal. Nazadnje ko sem ?el na z namenom, da kupim senzorje me je najprej vrgla na rit cena, nakar sem vpra?al serviserja kaj se lahko zgodi,pa je rekel, da bo le gorela rde?a lu?ka za prazne pnevmatike. To se mi ni zdelo nevem koliko mote?e tako, da sem se odlo?il da poizkusim brez, ?e bo pa zelo mote?e jih grem pa nabavit in namontirat. Sem pa prijetno presene?en, ker sem pri?paral cca 200? :) glih za servis hehe.

 

LP, S

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Lega na cesti je tudi odvisna od razmerja med maso vzmetenih in nevzmetenih mas. Se pravi o?ja so kolesa - bolj?a je lega :bravo::jupiii::ouje:

 

lega na cesti je boljsa, ce je kolo sirse (ker se tudi guma potem siri)

idealno za 205/55 16 je 7.5 sirine

 

glede nevzmetenih mas: ce je kolo sirse je tudi teza vecja, kar pomeni da so n. mase vecje (se poveca vztrajnost) ampak je to se vedno bolje kot ce das ozko kolo glede na gumo

 

npr. za 205/55 16 je idealna sirina 7.5"

ce je sirina npr. 6.5" (original mazda) se guma vec deformira v taki feltni in je lega slabsa, pospeski pa boljsi (s tem da ja razlika v pospeskih minimikromalna)

It's all fun and games 'til someone loses an eye, then it's just fun you can't see

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kolikor vem mora sistem v avtomobilu javiti, v kolikor nekaj ni v redu s senzorji. Lahko zapiska samo prvi?, pa potem gori lu?ka stalno, lahko piska ob vsakem zagonu motorja ipd. ?e ne piska je pri Mazdah ponavadi znak, da nekaj ne dela pravilno, ker se (baje) tega na servisu ne da izklopiti.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kolikor vem mora sistem v avtomobilu javiti, v kolikor nekaj ni v redu s senzorji. Lahko zapiska samo prvi?, pa potem gori lu?ka stalno, lahko piska ob vsakem zagonu motorja ipd. ?e ne piska je pri Mazdah ponavadi znak, da nekaj ne dela pravilno, ker se (baje) tega na servisu ne da izklopiti.

 

?e ne prej bom preveru spomlad k bom dau nazaj letne gume gor, pa bom zanala?? eno spustu za kake 0.5 bara pa bomo vidl ?e dela al ne.

Men so tud rekl, da se ne da izklopt (kao), ?eprov bi se kaka taka zadeva mogla dat izklopt na kak enostaven na?in, vsaj kar se mene ti?e.

Zanimivo je to, da se lu?ka pri kontaktu pri?ge, nato pa ugasne. Kot da je vse v redu. Saj mogo?e pa je :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ja, to bi res rad vedu, ker ?e so me na servisu nategnili, da "gospod to pa morte met, ?e ho?ete da ne javi napake" ne bom ravno prijazen do njih :angry2:

 

no ?e je tko pol sem bil jaz ?e pred enim letom nategnjen ;)

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

  • Zadnja sporočila

    • Malo je BTjka sama hrupna, malo so bili "hrupni" potniki, tudi italijanske avtoceste niso tako super, kot jih nekateri hvalijo...   Ne, nisem slišal. Slišal sem danes, ko sem se sam peljal v službo. In čedalje bolj opažal, da v ovinku ne drži smeri. Pa sem mislil, da je guma bolj prazna. No, na črpalki ugotovim, da so gume v redu in posumim na kolesni ležaj. Parkiram pred firmo, vzamem dvigalko, dvignem levo, zavrtim - nič nenavadnega. Spustim, prestavim na desno, začnem dvigat - in niti ne dvignem do konca guma gre kar po svoje. Najprej sem pomislil, da so kolesni vijaki popustili... Pa sem kmalu obsedel tam zraven avta in čakal, da dojamem, kaj sem odkril...
    • Bravo, pravi mojster si.... 😉
    • Lani avgusta na tehničnem niso nič opazili...
    • Po parih mesecih obupnih poizkusov končno uspelo. Naša tamala ima na svojem otroškem koleščku 11 redni zobnik in SLX menjalnik. 3 mesece sem se zaj... da bi ji ga naštelal, pa ni ratal. Vsi so mi prodajali teorijo da je ziher skrivljen nosilec menjalnika ali pa menjalnik sam. Iz dojčland naročil orodje za ravnanje nosilcev, poravnal v nulo, pa spet isto sranje. Potem pa danes (končno) opazil, da zobniki rahlo poplesavajo ker očitno en šalabajzer na drugem koncu sveta ni znal zategnit ringa kasete. Zategnil, in sedaj vse dela BP. Ampak je pa trajal.  
    • CIA V opozorilo ostalim da se ne nagibajo na rusko stran.
  • Kdo je trenutno prisoten (Poglej celoten seznam)

    • Ni prijavljenih registriranih uporabnikov
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.