Skoči na vsebino

Priporočeno sporočilo

Mam en manj?i problem?ek. 3 leta (pravkar) stara M6 CD120. Vse lepo in prav, samo poraba se mi zdi precej precej visoka, ob obi?ajni vo?nji po Ljubljani in po obvoznici do slu?be (po omejitvah prakti?no) mi kuri 10,4 - 10,6. Za foro smo odklopli webasto, da vidimo, kaj bo. ?e kdo take ?udne izku?nje?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Mam en manj?i problem?ek. 3 leta (pravkar) stara M6 CD120. Vse lepo in prav, samo poraba se mi zdi precej precej visoka, ob obi?ajni vo?nji po Ljubljani in po obvoznici do slu?be (po omejitvah prakti?no) mi kuri 10,4 - 10,6. Za foro smo odklopli webasto, da vidimo, kaj bo. ?e kdo take ?udne izku?nje?

 

To je res precej visoka poraba... To mas po BCju ali na roke izracunano? Ker to se mi zdi celo za bencinarja kar veliko... kaj sele za dizla :) ...

 

Jaz sem imel pri prejsnji (mazda6 sportcombi, CD120, 2003) porabo med 6,5 in 7,5 ... sedaj na novi sestici (CD140) je pa tudi tam nekje ...

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Mogo?e je pa bencinar? :aaaaa:

 

Napisal je tole >> M6 CD120 ... CD120 je oznaka za 120 konjski dizel :)

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

hmm... da ni to kaj povezano z DPF ?

 

10,4 je za dizla PREvelika poraba !

 

go to: servis!

LP KAALman
post-11-0-20527300-1509737445.png

post-11-0-02591300-1509952290.gif

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Tole je mnogo mnogo (vsaj 2-3 litre) preve? razen, ?a se vozi? po mestu v najve?ji gu?vi in ve?ino ?asa stoji?.

 

Po moje ima? te?avo ker ti fila prebogato me?anico kar je lahko vzrok verjetno na kak?nem merilcu pretoka zraka al pa na kak?nem senzorju, ki od?iteva temperaturo motorja. Mo?no pa je tudi, ker ima? DPF filter, da se ti regeneracija ne ustavi in da deluje non stop in ti tam porablja gorivo. To pomeni, da sta senzor pred ali za filtrom odpovedala poslu?nost.

 

Takoj pojdi na servis, da ne naredi? ve?je ?kode in ?e je krivda v filtru, da ga ne uni?i?, ?e ga ?e nisi :(

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sej ?e se filter skoz puca je ok :) Se saj zabasal ne bo. Razen ja, temperatura ga lahko tudi skuri a ne?

 

sam to pol ni ekolo?ko pa ?e oreng ?ok je za denarnico.. diesel je za ?parat ne pa da mu not ve? te?e kot ?e bi mel bencinarja sramezljiv

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Napisal je tole >> M6 CD120 ... CD120 je oznaka za 120 konjski dizel :)

 

Jao... Sej vem kaj pomeni oznaka CD120 in tudi prebral sem. Zato pa je sme?ko na koncu stavka?

 

Ampak ima pa porabo kot moj...

LIFE, IN ORDER OF IMPORTANCE: FOOD, SHELTER, AND A PAIR OF VERY LOUD SPEAKERS.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

sam to pol ni ekolo?ko pa ?e oreng ?ok je za denarnico.. diesel je za ?parat ne pa da mu not ve? te?e kot ?e bi mel bencinarja sramezljiv

 

To mi deli. :danzoman:

 

Mam en manj?i problem?ek. 3 leta (pravkar) stara M6 CD120. Vse lepo in prav, samo poraba se mi zdi precej precej visoka, ob obi?ajni vo?nji po Ljubljani in po obvoznici do slu?be (po omejitvah prakti?no) mi kuri 10,4 - 10,6. Za foro smo odklopli webasto, da vidimo, kaj bo. ?e kdo take ?udne izku?nje?

 

Ne me je..., men je 2.3 bencinar "?rl" 8,5, ka ma? ti tank al kaj ? ?zmeden?

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Mam en manj?i problem?ek. 3 leta (pravkar) stara M6 CD120. Vse lepo in prav, samo poraba se mi zdi precej precej visoka, ob obi?ajni vo?nji po Ljubljani in po obvoznici do slu?be (po omejitvah prakti?no) mi kuri 10,4 - 10,6. Za foro smo odklopli webasto, da vidimo, kaj bo. ?e kdo take ?udne izku?nje?

 

Mam isti avto, isti letnik; V glavnem AC-130 km/h;Na roko poraba 6,5.... BC 7;

V 2 leti nazaj sem imel 50% mestne vo?nje pa tut DPF-ja nism ?teku(ko se je pucu sm vozu v nizkih obratih) pa poraba ni bila nikol ve? kot 7.6L

Tko da mislm da ma? problem :angry:

?al

Mal obve??aj kaj je.....

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ja, to je pol res drek... Me prepri?ujejo, da mam te?ko nogo, kar lahk takoj odvrnem da ne. Z mojo imam od Lj do Kopra po avtocesti striktno po omejitvah po BC tam nekje med 6.4 in 6.6 (zelo rezervirana noga na gasu), s tem da z novo M6 GTA 140 sem se pa pripeljal tja ?e 5,3.

 

Moram res na servis, ker mi je ?e par ljudi v ?ivo reklo, da mi skoz kuri DPF (lu?ka sicer ne sveti)

 

Edin pripomba, da je avto dopolnil 3 leta zdaj in da ima 24k km.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 8 mesecev kasneje...
  • 2 tedna kasneje...

To mislim da je res preve?, moja M6 je 2003 pa 170 kavalov, pa mam porabo od 6,5 do 7,5l/100km :P , na ra?unalniku mi pa ka?e 5,4l/100km :blink:

 

A je mogo?e ?e pri komu tak?na razlika BC in dejanska?

 

Jaz.Sem se ?e igra?kal nekaj z nastavitvami,pa mi ne uspe.Je pa lepo gledati povpre?no porabo pri 150-160/uro 5,4 l. :bravo:

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

na Vag comu sem prek laptopa skalibriral, display 6,7, poraba.com 6,77 :bravo:

 

tiste stotinke so odvisne od tega al do roba tankas al sam da ven vrze

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

na Vag comu sem prek laptopa skalibriral, display 6,7, poraba.com 6,77 :bravo:

 

tiste stotinke so odvisne od tega al do roba tankas al sam da ven vrze

 

Ja,samo to je sejat. :P Kje si videl ,da so japonci natan?ni? :harhar:

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.