Skoči na vsebino

ksenon lu?i


lewc

Priporočeno sporočilo

Ali je pri 6-tici mo?no nekako menjati samo ?arnico ali je treba menjati cel sklop za 400 Eurov?

Meni so lani na uradnem servisu menjali cel sklop ker kao samo ?arnice ni mogo?e menjati :angry2: .

 

Vse se da menjat posebej, ?e rabi? pi?i na ZS.

Cena je za par cca 70? z menjavo.

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 2 leti kasneje...

Je ?e kdo imel podoben problem z nastavljanjem xenon lu?i?

 

Ko v?gem avto, uklju?im lu?i, te pa se nastavijo in ostanejo v zgornji legi tako da slepim nasproti voze?e. na armaturni mi gori lu?ka o nastavljanju lu?i.

 

To se ne dogaja vedno oz. po nekaj km (10, 20 km) se lu?i postarijo v pravilno lego. Opa?am da je v toplej?ih dneh ta problem manj prisoten.

“Casco in testa ben allacciato, luci accese anche di giorno, e prudenza… sempre!”
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Je ?e kdo imel podoben problem z nastavljanjem xenon lu?i?

 

Ko v?gem avto, uklju?im lu?i, te pa se nastavijo in ostanejo v zgornji legi tako da slepim nasproti voze?e. na armaturni mi gori lu?ka o nastavljanju lu?i.

 

To se ne dogaja vedno oz. po nekaj km (10, 20 km) se lu?i postarijo v pravilno lego. Opa?am da je v toplej?ih dneh ta problem manj prisoten.

 

poglej kaj se dogaja s senzorjem na zadni premi!

Ta uravnava in nastavlja vi?ino lu?i na podlagi te?e tovora zadaj. (bol ko avto je nalo?en bol se morajo lu?i spustit in obratno!

20% mladih vidi svojo prihodnost zelo ro?nato-ostalih 80% pa nima denarja za nakup droge!!

attachmentzbg1.gif
FWD je za ?enske, RWD je za mo?ke, 4WD pa je za invalide

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

poglej kaj se dogaja s senzorjem na zadni premi!

Ta uravnava in nastavlja vi?ino lu?i na podlagi te?e tovora zadaj. (bol ko avto je nalo?en bol se morajo lu?i spustit in obratno!

 

kje je sploh ta senzor?

“Casco in testa ben allacciato, luci accese anche di giorno, e prudenza… sempre!”
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

zadaj, to?no ne vem kje ampak ?e avto dvigne? bo? videl ;)

20% mladih vidi svojo prihodnost zelo ro?nato-ostalih 80% pa nima denarja za nakup droge!!

attachmentzbg1.gif
FWD je za ?enske, RWD je za mo?ke, 4WD pa je za invalide

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Da ?e jaz dodam par vpra?anj.

 

na moji 6ki imam serijsko ksenonke. ?e pravilno vem, bi se morala vi?ina lu?i nastaviti vsakokrat ko v?gem lu?i.

Dejansko se mi ponastavijo samo ko imam na AVTO, ki je pa neuporaben podnevi (ker senzor izklopi lu?i). Takrat se snop lu?i spusti in nato dvigne. ?e pa sam obra?am stikalo, pa se ponavadi ne zgodi ni?. Vsake toliko se pa ponastavijo...

 

Je s tem kaj narobe? Ker ?e gledam ostale avte s ksenonom se jim ko v?gejo lu?i vsakokrat ponastavijo.

 

A tisti AVTO se da kako zaobit, da bi lu?i delale skozi ne glede na to kaj "govori" senzor svetlobe?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Da ?e jaz dodam par vpra?anj.

 

na moji 6ki imam serijsko ksenonke. ?e pravilno vem, bi se morala vi?ina lu?i nastaviti vsakokrat ko v?gem lu?i.

Dejansko se mi ponastavijo samo ko imam na AVTO, ki je pa neuporaben podnevi (ker senzor izklopi lu?i). Takrat se snop lu?i spusti in nato dvigne. ?e pa sam obra?am stikalo, pa se ponavadi ne zgodi ni?. Vsake toliko se pa ponastavijo...

 

Je s tem kaj narobe? Ker ?e gledam ostale avte s ksenonom se jim ko v?gejo lu?i vsakokrat ponastavijo.

 

A tisti AVTO se da kako zaobit, da bi lu?i delale skozi ne glede na to kaj "govori" senzor svetlobe?

 

Po moje ?e z ne?im prekrije? senzor ti bodo lu?i vedno delale...

www.gistel.si

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ce ti dela na auto ti dela tudi normalno samo ne opazis. Motorcek se ne inicializira ko vzges avto ampak ko pri prizganem avtu zges luci.

Ce pa imas dnevne pa se morajo s kontaktom. Probaj ti to zvecer na steni ko se vidi.

 

In pa to naredi samo prvic, ce vmes med zagnanim avtom ugasas in prizigas luci se to ne dogaja.

 

Mogoce te to daje - motorcki se postavijo samo enkrat ob zagonu kontakta in luci.

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Po moje ?e z ne?im prekrije? senzor ti bodo lu?i vedno delale...

 

 

Hec je da je senzor tam kjer je vzvratno ogledalo. in kjer je tudi senzor za de?. se pravi da brisalci drsajo preko in se ne da prekriti... :(

 

En kolega mi je rekel, da obstaja varjanta, ko ti na servisu v elektroniko dajo nek rele, ki vse skupaj obide. Ampak da to delajo samo na uradnih servisih za 70 ali 80? ?e se prav spomnim... A je to res ali obstaja ?e kaka druga varjanta?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Hec je da je senzor tam kjer je vzvratno ogledalo. in kjer je tudi senzor za de?. se pravi da brisalci drsajo preko in se ne da prekriti... :(

 

En kolega mi je rekel, da obstaja varjanta, ko ti na servisu v elektroniko dajo nek rele, ki vse skupaj obide. Ampak da to delajo samo na uradnih servisih za 70 ali 80? ?e se prav spomnim... A je to res ali obstaja ?e kaka druga varjanta?

 

A si probal kar sem napisal.

 

zva?er daj avto pred steno. Daj stikalo na 0. V?gi avto (ne kontakt) in spremljaj snop - ob v?igu in potem ob vklopu lu?i na zasen?ene - se kaj zgodi?

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ce ti dela na auto ti dela tudi normalno samo ne opazis. Motorcek se ne inicializira ko vzges avto ampak ko pri prizganem avtu zges luci.

Ce pa imas dnevne pa se morajo s kontaktom. Probaj ti to zvecer na steni ko se vidi.

 

In pa to naredi samo prvic, ce vmes med zagnanim avtom ugasas in prizigas luci se to ne dogaja.

 

Mogoce te to daje - motorcki se postavijo samo enkrat ob zagonu kontakta in luci.

 

Ma v bistvu se ne! ?e je na AVTO, se ko dam kontakt "zamaje" snop. ?e pa so lu?i na OFF, pa v?gem avto in potem pri?gem lu?i se pa lu?i samo v?gejo, brez nihanja...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ma v bistvu se ne! ?e je na AVTO, se ko dam kontakt "zamaje" snop. ?e pa so lu?i na OFF, pa v?gem avto in potem pri?gem lu?i se pa lu?i samo v?gejo, brez nihanja...

 

no bodi pozoren ko je stikalo na OFF in v?ge? ?e kaj naredijo motor?ki

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 4 tedne kasneje...

Obrni se na uporabnika Yavarye oz. se bo oglasil v tej temi. Ti bo zrihtal ?arnice, verjetno se tudi za menjavo lahko dogovori?.... Ima kar nekaj uporabnikov ?arnice katere je on zrihtal in delajo tip top. Na moji sva jih sama s foruma?om menjala...odbija? dol, lu? ven pa je blo. :jupiii:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Obrni se na uporabnika Yavarye oz. se bo oglasil v tej temi. Ti bo zrihtal ?arnice, verjetno se tudi za menjavo lahko dogovori?.... Ima kar nekaj uporabnikov ?arnice katere je on zrihtal in delajo tip top. Na moji sva jih sama s foruma?om menjala...odbija? dol, lu? ven pa je blo. :jupiii:

 

baha? :)

20% mladih vidi svojo prihodnost zelo ro?nato-ostalih 80% pa nima denarja za nakup droge!!

attachmentzbg1.gif
FWD je za ?enske, RWD je za mo?ke, 4WD pa je za invalide

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

baha? :)

 

Pozdravljeni foruma?i.

 

Imam eno dilemo, namre? ali je mo?no, da ti "ksenonka" crkne (dobesedno) po manj kot letu dni?? Menjala sva jih z na?im Ajvarjem :) lani julija. Mislim, da je to ?e drugi?, da je crknila leva ?arnica. A je mogo?e problem v napetosti, al kaj jaz vem?

 

Aja, pa pred kratkim sem menjal akumulator, kjer mi je stari akumulator izvajal "disko show" z ?arnicami (je niveliral snop svetlobe malo gor-malo dol, niso se pa pri?igale al pa uga?ale). :)

 

Verjetno jih bo potrebno menjati, sam kaj, ko so drage ko ?afran :(

 

Mogo?e kaka sugestija,kaj bi lahko bilo narobe, da jih ne bom na vsake pl leta ?raufu :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.