Skoči na vsebino

Ponovno vspostavitev utripajo?e zelene


Boss

Priporočeno sporočilo

Boss ne bom te pa posku?al prepri?ati v "moj prav" ker te poznam, da ?e si ti prepri?an v "svoj prav" se ne prestavi? za milimeter pa ?e je ve?ino foruma proti. ;)

 

Sej ?e zna? argumentirano predstavljat svoj prav ni ni? narobe in tudi jaz tebe ne mislim prepri?evat v nasprotno ?e manj pa ho?em, da na silo spremeni? mnenje. Zagovarjam pa svoj pogled na to, ki je enak kot takrat, ko so ukinjali utripanje zelene in zame osebno je prej?nji sistem bolj?i in vseeno bolj varen kot trenutni.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pri nas v Kp pa imamo na semaforjih od?tevane kar mislim,da je res najbolj?a re?itev. :bravo:

To?no ve?,koliko ti je ?e ostalo.

 

Sam po moje je ravno od?tevalnik tisti, ki ?e bolj negira ravno dejstvo, da naj bi ukinitev utripajo?e zelene zmanj?ala ?tevilo tistih, ki takrat pritisnejo na gas, da bi pravo?asno prevozili kri?i??e.

 

Na od?tevalniku vidi? (?e ima? normalen vid) ?e bistveno prej kolk sekund ti je ?e ostalo in ima? precej ve?je okno mo?nosti kdaj stisne? gas in posku?a? "ujeti" kri?i??e.

 

Ne vem no ampak ravno od?tevalnik negira ?isto vse prednosti, ki naj bi jih prineslo ukinitev utripajo?e zelene. Samo zdej, da se ne bo priznalo napake bomo pa? raje uvedli od?tevalnike, ki so precej dra?ji kot pa vrnitev sistema na stanje izpred leta 2005.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sam po moje je ravno od?tevalnik tisti, ki ?e bolj negira ravno dejstvo, da naj bi ukinitev utripajo?e zelene zmanj?ala ?tevilo tistih, ki takrat pritisnejo na gas, da bi pravo?asno prevozili kri?i??e.

 

Na od?tevalniku vidi? (?e ima? normalen vid) ?e bistveno prej kolk sekund ti je ?e ostalo in ima? precej ve?je okno mo?nosti kdaj stisne? gas in posku?a? "ujeti" kri?i??e.

 

Ne vem no ampak ravno od?tevalnik negira ?isto vse prednosti, ki naj bi jih prineslo ukinitev utripajo?e zelene. Samo zdej, da se ne bo priznalo napake bomo pa? raje uvedli od?tevalnike, ki so precej dra?ji kot pa vrnitev sistema na stanje izpred leta 2005.

 

Pri nas je res upadlo ?tevilo nesre? v samih kri?i??ih odkar nam je ?upan to (od?tevalnike) nabavil. :bravo:

Pa ?e tistih par,ki se zapopajo v koga so ponavadi tujci,ki ne gledajo prometa ampak v kak?no avtokarto.

 

Je pa res nerodno,?e ti kar preklopi iz zelene takoj v rde?o. :whatever:

Sej tudi vrnitev na prej?ne stanje baje,da bi stalo ogromno.Vsaj tako sem sli?al.

Najbolj?e (ne pa tudi najcenej?e, ampak sej za varnost ni problem denar,ne?) bi res bili od?tevaniki povsod.

?e bolj?a varianta pa so povsod kro?i??a.Pridite k nam pogledati,kako to vse lepo deluje. :danzoman:

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

No in pri teh od?tevalnikih bo spet kak?en sin?ek od pomembne?ev, ki je v ta namen ustanovu firmico, bo zakasiru k zmaj in ogulil de?elo Kranjsko za miliiiiiiiiiiiijon?ke! :angry2:

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Tudi za ustavljanje deluje. Vzporedni semafor za pe?ce in kolesarje (seveda ?e obstaja) ima prej rde?o kot za avtomobile. :)

 

Priznam pa, da velikokrat na ta ra?un zavestno prevozim rumeno ker "doma?i" semafor ?e poznam. Da bi pa spregledal in po nesre?i zapeljal v rumeno ali celo rde?o pa k sre?i ?e nisem. Mogo?e spet ravno zaradi semaforja za pe?ce? :zvizga: Boss ne bom te pa posku?al prepri?ati v "moj prav" ker te poznam, da ?e si ti prepri?an v "svoj prav" se ne prestavi? za milimeter pa ?e je ve?ino foruma proti. ;)

 

In to je smisel? bedarija...pa ?e dioptrijo -2 mam :dudek:

 

Hvala Jo?a sem imel ob?utek, da je samo meni bolj v?e? sistem z utripajo?o zeleno in to?no zarad razlogov, ki si jih navedel.

 

Danes je pa tako, da rumena gori 3 sekunde in je rde?a. Se pravi se mora? v treh sekundah odlo?it kaj bo? naredil glede na pozicijo, kjer se nahaja tvoje vozilo v trenutku pri?iga rumene. ?e v tistem trenutku nisi ravno zjal v semafor si lahko takoj zgubil sekundo, reakcijski ?as za nenevarne situacije strokovnjaki ocenjujejo s sekundo in ostane samo ?e ena sekunda za odlo?itev a bo? bremzal al bo? peljal in zato vo?nja v rde?o ni tako osamljen problem.

 

?e enkrat ponavljam, to ne delajo samo objestne?i ampak tudi ljudje, ki so na?eloma ?isto normalni vozniki samo s slabo percepcijo in predvidevanjem ter reakcijam (jebat ga, ?e dajo vsem izpit, ki pregurajo izpitno vo?njo magari po sre?i).

Pri utripajo?i zeleni si imel tri utripe kar je samo za zeleno bilo tri sekunde nato pa ?e dve sekundi rumene, da se je prikazala rde?a. Se pravi 5 sekund za odlo?itev in izvedbo dejanja. Zdej mi pa nej en pove kaj je manj stresno in bolj varno? Jaz pravim, da 5 sekund za manever je veliko bolje kot samo tri. Pri tem pa ni nobene nervoze in napetosti ter buljenja v semafor kdaj se bo spremenil ali pa celo zjanje po drugih znakih, ki bi napovedali, da bo pri?lo do spremembe stanja na semaforju.

 

Semafor za pe?ce je namenjen pe?cem, voznikom pa drug semafor in zana?anje na to, da gleda? semafor za pe?ce (?e ta sploh obstaja v kri?i??u) je v bistvu lahko tudi zavajujo?e saj je razlika v ?asu med rde?o za pe?ce in rde?o za avte od kri?i??a do kri?i??a razli?no.

 

jo?a al jures :pepsi: hec....

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

ne vem nekak utripajoca zelena je ok .. sejt vsaj opozori da se bo neki zgodil oz te pripravi na bremzanje in ne dozivis raznih ?okov ... ta sistem je zdej dobr direkt za policaje pa polnjenje dr. blagajne :) , tako pa dobis vsaj tistih par sekund dodatnih za "varno" ustavlanje, glede na to kaksne ceste so pri nas pa sneg se bliza itd :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

sam kaj ti pomaga tole odstevanje ce pa folk spi na kriziscih ... in pol grejo celi 3 avtomobili cez ...

 

 

to je pa res in to se dogaja u CE na kri?i??u za City center :dudek:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.