Skoči na vsebino

Ponovno vspostavitev utripajo?e zelene


Boss

Priporočeno sporočilo

Kot verjetno veste je vlada ustanovila portal z imenom http://www.predlagam.vladi.si, kjer lahko predlagamo raznorazne re?itve in spremembe. ?e je predlog zanimiv ga dajo v debato in nato na glasovanje. ?e je velik odziv za spremembo nato ta predlog roma v nadlajno obdelavo na ustrezno ministrstvo in nazadnje na glasovanje v parlament.

 

Trenutno je zanimivo recimo glasovanje za vrnitev utripajo?e zelene na semaforjih in ?e se strinjate s predlogom glasujte ZA (morate se samo prijaviti), ?e ne pa proti.

 

http://www.predlagam.vladi.si/webroot/idea/view/1 - pohitite s prijavo, ker je glasovanje odprto samo ?e do 4.12.2009

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sej je useen ali utripa ali ne. Prepotentne?i se bojo itak ?e zmer ?ez debelo rumeno ali rde?o vozil.

 

Utipajo?a zelena je za vse pomenila, da je treba ?e hit po gasu zahodit.

 

Sedaj pa je veliko takih, ki misli, da to pomeni rumena luc... :ne vem:

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sej kuker sem reku, je useen. Nepomembna anketa.

 

Primer, ki sem ga mel pred krtkim (ne vem ?e sem ga ?e omenil tu).

 

Se ustavljam na rumeni, ko sem skorajda ustavljen (pri rde?i) vidim 3 avte za mano, da sko?i BMW-jev X5 na nasproti voze?i pas, nas vse prehiti in zavije levo. Rde?a je tu sigurno svetila ?e kake 2+ sekunde. Ko se meni spet pri?ge zelena, sem bil ?ez cca. 25m ?e pred njim, pa ?eprav nisem ?e enkrat hitreje kot 20km/h. Tko da je prepotentna pizda ful profitirala zraven res "nobenga" ogro?ala.

 

?e bi mel "Licence to beat up stupid people", bi ga zlvekel iz avta in mi jih nalo?il par kulturnih, ker ka?e da se ga na lep na?in ni ni? pameti prijelo.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

za moje pojme je to spet eno bedno jebanje voznikov v glavo in kljub zaostritvami v prometu to ?e dodatno psihi?no motenje!

 

Pizda nej raj delajo na stvareh ki so bol pomembne kot pa novoletni semaforji (da bi s5 utripal)

Raj nej zrihtajo nazaj da bom lahka temnil vse ?ipe :D

20% mladih vidi svojo prihodnost zelo ro?nato-ostalih 80% pa nima denarja za nakup droge!!

attachmentzbg1.gif
FWD je za ?enske, RWD je za mo?ke, 4WD pa je za invalide

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jaz samo to vem, da ko je bila utripajo?a zelena nikoli ni bilo toliko vo?nje v rde?o kot jo je zdejle. In prepri?an sem, da je procent tistih, ki to ne naredijo namenoma precej precej ve?ji kot tistih, ki to po?nejo namenoma.

 

No sicer mi je pa en tak pacient po gasu stopil, ko je zagledal rumeno in predno je pri?el v kri?i??e je ?e bogato svetila rde?a ter mi je nato naredil totalko. ?e bi bilo ?e nekaj sekund utripajo?e zelene bi se vse skupaj iz?lo tako pa se ni in zaradi tak?nih in podobnih razlogov sem za vrnitev utripajo?e zelene.

 

Sem bil pa pred kratkim v Avstriji in je bila me?ikajo?a zelena pravi balzam proti stresni vo?nji pa naj re?e kdor ho?e kar ho?e.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Eh mi smo eni taki Butalci da kr res ni - neki spremenimo, pol se kar naenkrat poka?e, da je blo pa prej vseeno bol?, pri tem pa nekdo mastno zakasira - da smo SPET na istem kot pred prvo spremembo, mislm haloooo? <_<:ninja::vskalo::party0035:

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

To?no tako. Pustijo naj pri miru vse skupaj. Isto kot je treba skoraj vsako leto spreminjati registrske tablice, kot bomo na vsake toliko ?asa menjavali sistem cestninjenja, kot je bilo z nalepkami za tehni?ni pregled itd... Samo, da nekdo kasira in spreminja ?isto OK sisteme. :whatever:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jaz samo to vem, da ko je bila utripajo?a zelena nikoli ni bilo toliko vo?nje v rde?o kot jo je zdejle.

 

To ni rezultat neutripajo?e zelene, ampak nekulturnosti prometnih udele?encev. Zakaj sem se pa jaz prej lahko ustavljal pravilno in se sedaj tudi? Ker vozim kot je treba. Enostavno. Tisti, ki pa tega no?e, mu je pa itak vseeno a je semafor tam ali pa ne.

Kjer je um vedno zaseden, je srce mirno in tiho; kjer um analizira in deli, srce usklajuje, zdru?uje in ?uti enost z vsem; in kjer um omahuje in dvomi, je srce mogo?no in samozavestno ter ve dobro kaj storiti.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jest sem se tudi ?e navadil, kot je pa Symon povedal, jest sedaj gledam semafor pe?cev in pribli?no vidim ali bo rumena padla ali ne :bravo: Druga?e je pa tudi tole s ?tevil?enjem ok, pri nas v LJ na Tr?a?ki, sem ?el pa v petek malo do Veleja :D in opazil da imajo na vsakemu semaforju tole od?tevanje.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

mislim, da bi bilo bolje barvne ?tevilke kot ?e tudi drugi ugtavljate, ?e ne pa vsaj utripajo?a zelena, ki mislim da ima svoje prednosti.

Za vse vaše ideje urejanja okolice   www.gabioni.si

 

post-24-0-89526200-1520847770_thumb.png

 

 

  34419_1.png  33631_1.png 34319_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Mislim, fak. ?zmeden? OK, ?tevilke so kul, da ve? koliko ?asa bo? ?e ?akal ampak, da bi pa to uvedli je pa spet nepotreben stro?ek. Pa? po?aka? saj ni tako grozno. Poleg tega se mi zdi, da potem nekateri v Velenju speljejo ?e, ko manjka ?e kak?na sekunda (sem videl to ;)). ?e bi ljudje vozili po predpisih ne bi rabili niti od?tevanja ?asa in niti utripajo?a zelena ali takoj rumena ne bosta spremenili ljudi. Skratka: Brezveze spreminjati tapete v sobi, ?e so ?e temelji v k***u. :whatever:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ne vem kako lahko vme?avate tukaj glej semafor za pe?ce....mogo?e za speljevanje ampak debata ni v speljevanju ampak ustavljanju, preden se ustavi? je semafor za pe?ce rde? in ostane rde?....!!!!

 

Vsekakor podpiram utripajo?o zeleno iz ve?ih razlogov:

 

- kot normalen voznik se lahko pravo?asno ustavi? pred semaforjem

- veliko v naprej lahko bremza? z ma?ino tudi ?e nisi prvi v koloni, na primer na celov?ki vidi? semafor tudi po nekaj 100m v naprej, in lahko upo?asni? ?e utripa, in ko si pri njemu si lahko na zeleni ze.

- V kri?i??ih, ki jih ni malo v prometnih konicah folk ?e tako ali tako rine ob zastojih v krizisce in nastajajo kolone, ?e bi utripala bi lahko malo v naprej predvideval in se ustavil pravo?asno

 

Sedaj pri rumeni si ve?krat primoran:

- enostavno bremza in sklopka....tudi ce ne gres hitro

- kreten za tabo s kakim telefonom ali podobno spregleda preklop v sekundi

- ve?krat mora? tudi gledati okoli sebe (iskanje, menjava pasov itd itd) pa ko pogleda? naprej je ze rde?a

 

Nasploh sem će do?ivel na cesti razvit sistem, ki bi ga takoj 'pla?al' in sicer zakaj sploh rumena lu???? Samo zato da daje potuho in dvom.

 

zelena utripajo?a in nato rde?a. PIKA!

V ?asu utripajo?e se mora? ustaviti, ?asa je dovolj brez izgovorov - ?e si ravno pred semaforjem je dovolj ?asa da prepelje? druga?e si v rde?i, rde?a pa je rde?a.

 

Nikoli pa ne uganete kje sem ta sistem izkusil....

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Hvala Jo?a sem imel ob?utek, da je samo meni bolj v?e? sistem z utripajo?o zeleno in to?no zarad razlogov, ki si jih navedel.

 

Danes je pa tako, da rumena gori 3 sekunde in je rde?a. Se pravi se mora? v treh sekundah odlo?it kaj bo? naredil glede na pozicijo, kjer se nahaja tvoje vozilo v trenutku pri?iga rumene. ?e v tistem trenutku nisi ravno zjal v semafor si lahko takoj zgubil sekundo, reakcijski ?as za nenevarne situacije strokovnjaki ocenjujejo s sekundo in ostane samo ?e ena sekunda za odlo?itev a bo? bremzal al bo? peljal in zato vo?nja v rde?o ni tako osamljen problem.

 

?e enkrat ponavljam, to ne delajo samo objestne?i ampak tudi ljudje, ki so na?eloma ?isto normalni vozniki samo s slabo percepcijo in predvidevanjem ter reakcijam (jebat ga, ?e dajo vsem izpit, ki pregurajo izpitno vo?njo magari po sre?i).

 

 

Pri utripajo?i zeleni si imel tri utripe kar je samo za zeleno bilo tri sekunde nato pa ?e dve sekundi rumene, da se je prikazala rde?a. Se pravi 5 sekund za odlo?itev in izvedbo dejanja. Zdej mi pa nej en pove kaj je manj stresno in bolj varno? Jaz pravim, da 5 sekund za manever je veliko bolje kot samo tri. Pri tem pa ni nobene nervoze in napetosti ter buljenja v semafor kdaj se bo spremenil ali pa celo zjanje po drugih znakih, ki bi napovedali, da bo pri?lo do spremembe stanja na semaforju.

 

Semafor za pe?ce je namenjen pe?cem, voznikom pa drug semafor in zana?anje na to, da gleda? semafor za pe?ce (?e ta sploh obstaja v kri?i??u) je v bistvu lahko tudi zavajujo?e saj je razlika v ?asu med rde?o za pe?ce in rde?o za avte od kri?i??a do kri?i??a razli?no.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jz lohk re?m, da se v tem aktualnem re?imu velikrat "za?ijem" z rumeno al celo zgodnjo rde?o, sploh ?e si v mislih mal stran od ceste, ti ho?e? no?e? - rata! Prej (utripajo?a zelenka) pa se mi to niti slu?ajno ni dogajal!!! <_<:blush:

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ne vem kako lahko vme?avate tukaj glej semafor za pe?ce....mogo?e za speljevanje ampak debata ni v speljevanju ampak ustavljanju, preden se ustavi? je semafor za pe?ce rde? in ostane rde?....!!!!

 

Tudi za ustavljanje deluje. Vzporedni semafor za pe?ce in kolesarje (seveda ?e obstaja) ima prej rde?o kot za avtomobile. :)

 

Priznam pa, da velikokrat na ta ra?un zavestno prevozim rumeno ker "doma?i" semafor ?e poznam. Da bi pa spregledal in po nesre?i zapeljal v rumeno ali celo rde?o pa k sre?i ?e nisem. Mogo?e spet ravno zaradi semaforja za pe?ce? :zvizga: Boss ne bom te pa posku?al prepri?ati v "moj prav" ker te poznam, da ?e si ti prepri?an v "svoj prav" se ne prestavi? za milimeter pa ?e je ve?ino foruma proti. ;)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Tako je npr. ko se za kolesarje pri?ge rumena in nato rde?a in ?e za pe?ce gori rde?a potem se prav kmalu pri?ge ?e rumena lu? za avtomobile. V bistvu je bilo pri utripajo?i zeleni prej tako, da ko je 1x utripnila je folk stisnil gas in se je tako pove?ala hitrost s katero se je prepeljajo kri?i??e, slabost rumene pa je da se mora? hitro odlo?iti ali bremza? na polno ali pa ?ez rumeno. Sploh na kak?ni Trzinski obvoznici se da to dobro opazovati, ker nobeden ne pelje ?ez 70 km/h, ampak je hitrost kar ve?inoma okoli 90-100 km/h. In npr. sploh je razliko opaziti na ?rnu?kem kri?i??u z obvoznico, prej so pri utripajo?i zeleni vsi na polno gas stiskali in je ve?krat po?ilo (tudi smrtni izidi so bili), ker je stisnil gas tudi tisti kateri je zavijal levo za ?rnu?e oz. iz nasprotne smeri na levo proti Zagorici al kaj je ?e tisto naselje tam. Sedaj pa ve?inoma jih ?e stisne ?ez "sve?o" rumeno ostali bremzajo (rumena gori kar nekaj ?asa), prej so pa pri tretji zeleni na polno stiskali, potem rumena na hitro in rde?a. Jest mislim da imata obe verziji utripanja svoje prednosti in slabosti.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.