Skoči na vsebino

Mazda 6 ckrnila pri 24k km


Priporočeno sporočilo

Evo, v?eraj zve?er se normalno pripeljem 150 km, parkiram avto pred blokom, zjutraj sedem v avto, zaverglam in naredi "hrrrrr" in samo ?e vergla. Avto dali na AMZS in v BTC, pravijo, da naj bi presko?il jermen, ker je hidravli?ni ?paner in da se to rado zgodi, ko je mraz.

 

Ok, ampak u PM, moja mazda ma 24k kilometrov ?ele.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kakor je meni znano je ta motor tako skonstruiran, da se ventili in bat ne morejo sre?at tako da ?e to dr?i bo treba samo ?ponar in jermen zamenjat pa nastaviti fazo in bo vse ok.

 

 

 

A lahko eno vpra?anje? Zakaj si se odlo?il za diesla ko ima? tako malo kilometrov. O?itno je avto premalo vo?en, da se je kaj takega zgodilo :ne vem:

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Samo tale mi je malo bosa,ne vem no.A je avto nov in kako to,da ima tako malo km in nima ve? garancije? :whatever:

A je mogo?e uvo?en?

 

Ja tako je to pa?, ne, avto je slovenskega porekla, zadnja serija 6 prej?nja, vo?en je pa? malo, ker ni edini avto, ampak to, da avto crkuje, ker ga ne vozi?, je pa ?e bolj bosa!
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Bosa al pa ne bosa - skoraj sigurno si vsaj na tem forumu z dieselco z dale? najmanj prevo?enimi km. Glede na to, da se kaj takega (vsaj ne po moji vednosti) ?e ni zgodilo foruma?em pa imajo ljudje ?e ogromno prevo?enih se kar samo od sebe pojavlja tako razmi?ljanje.

 

Pa da ne bi mislil, da je to iz trte zvito saj avto ni edina zadeva, ki crkne zaradi (pre)malo uporabe. Nekaj takega so recimo CD/DVD pogoni pri ra?unalnikih, pa pralni stroji, pomivalni stroji in da ne na?tevam.

 

Vse povsod, kjer je v igri mehansko gibanje je lahko problem premajhna uporaba sploh pa se to izka?e v kak?nih bolj extremnih razmerah kot so nizke temperature.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

znanan hiba mazde 6 CD prve generacije je, da ?e ga pusti? v prestavi na kak?nem hribu, da se lahko zgodi, da presko??i jermen pri ?tartanju (kako in zakaj ne vem)... in ?al nima nobene zveze s prevo?enimi kilometri, obstajajo govorice, da se je to zgodilo tudi na avtu z manj kot 5k km...

 

to so potrdili tudi nekateri mehaniki, prebral sem pa to na tujih forumih

LP KAALman
post-11-0-20527300-1509737445.png

post-11-0-02591300-1509952290.gif

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

znanan hiba mazde 6 CD prve generacije je, da ?e ga pusti? v prestavi na kak?nem hribu, da se lahko zgodi, da presko??i jermen pri ?tartanju (kako in zakaj ne vem)... in ?al nima nobene zveze s prevo?enimi kilometri, obstajajo govorice, da se je to zgodilo tudi na avtu z manj kot 5k km...

 

to so potrdili tudi nekateri mehaniki, prebral sem pa to na tujih forumih

 

Res je.

 

Gled ciganov pa tako, zgleda da spadate med ljudi ki vse posplo?ujejo, pravtako bi bli krivi japponci ?e bi vam motor zaribal, ke je pokuril olje in ga niste pogledali ?e 15 kkm, pa ?eprav vam v navodilih lepo pi?e. Ne zagovarjam nikogar, samo ?e bi se vi "normalno "pogovarjali z ljudmi na servisu bi vam 100% zrihtali motor da bi deloval tako kot mora, in ker steverjetno bolj vzkipljivi, tako kot jaz, pa? v?asih potem ne gre.

Ne kapiram pa zakaj navor in ne bencin ?

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ne, pa saj je vse lepo in prav... Avto je 1 mesec po izteku garancije, kar pomeni, da je bil tud en mesec nazaj na rednem servisu, kjer so naredili tri popravke v smislu vpoklica in zamenjali teleskope za vrata prtlja?nika (pod garancijo, se niso ve? odpirala do vrha).

 

Avto bodo na Cosmosu zrihtali do srede in bo vse lepo in prav, matra me samo to, da imam zelo omajano zaupanje tako v ta motor v nosu zdaj kot tudi do Mazde.

 

Kolik?na je verjetnost, da se to zgodi spet? In kaj takrat, ?e se? :)

 

(Btw: avto je dan pred tem naredil neproblemati?nih 300 km, bil nekje na polovici poti polno tankan s sve?o dozo OMV-jevega dizla in bil parkiran na ?ist ravni podlagi - vem za ta ?tos, ?e je na klancu - pa? nekaj s ?panerjem, ki je hidravli?en, je ?lo narobe.)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Torej ?e parkira? na hribu, mor? met u leru in potegnit ro?no? al v vsakem primeru presko??

 

to je pa res cvetka prava.....

 

avto se premakne in v prestavi se upre na jermen.

PArkiraj najpre ro?no in 'nasloni avto na ro?no' potem pa ?e v prestavo daj - blokada te?e je na ro?ni, prestava pa bolj za backup

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Evo, M6 je ?e v?eraj zve?er priplu?ila na doma?e parkiri??e ozdravljena prehlada... Zahvala in pohvala gre mojstrom na A-Cosmosu v BTC z g. Majesom na ?elu, ki so se maksimalno potrudili, da je avto manjkal pravzaprav samo 2 dni in da za praznike ne bomo pe?.

 

Sicer pa un Tad?ioki Kacumoto iz Hiro?ime, ki je risal ta motor, je spil en sake preve?. V vsej svoji zgodovini ?e nisem videl ?panerja za jermen, ki ima to "dobro" lastnost, da re?i tudi od?pana (zakaj se potem ne imenuje od?paner?).

 

Objavljena slika

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Panika je sam v tem, kdaj se je to zgodilo in v kakih okoli??inah. Pa?, vsaki? bom zdaj z malce straha sedel za volan avta. :)

 

 

Ve?, k se bo? vozil manj ga bo sralo :hohoho:

 

Glej ne jemlji to kot, da se ti bo zdej vsaki? tole zgodlo ampak lepo vozi naprej. :bravo:

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
  • Zadnja sporočila

    • Na pokopališču opazujem neko gospo, ki je prišla do groba, prižgala svečko, nato pa se ritensko umaknila. Meni nič jasno, pa pristopim do nje in jo vprašam: - "Oprostite, da motim, ampak ni se dalo spregledat, da ste se ritensko umaknili od groba, pa me zanima, zakaj? Je to kak poseben ritual?" - "Ne, veste, mož mi je vedno govoril, da imam tako dobro rit, da bi še mrtvi vstali. No, in to želim preprečit..."
    • Ja, za teh 100 eur imam lahko manjšo mašino v novem avtu in še motor. Ne gre se sedaj za teh 100 eur, ampak iščem nov avto. In ne rabim več takšne 2.2, 2.5, 3.0 mašine. Zaenkrat več časa preživim na motorju, Mazda pa pozimi pride prav. Je pa potem prihranek še pri zavarovanju, tam se pa tudi nabere kakšnih 100-400 eur samo na račun kubature in avta.
    • Potem je pa tu še ena postavka: zavarovanje.   "Mlinček", ki ima do 1,35 litra, ima praviloma pol manj kW kot stroj z 2,5 litra... In razlika med zavarovanjem 29 kW ali 131 kW je okoli 700€ na leto... Sicer so to res skrajnosti, ampak, kar hočem povedat je, da je pri zavarovanju večja razlika kot pri cestni taksi...   Zraven sodi še vzdrževanje. Pnevmatike za vozilo z 1,35 litra so gotovo cenejše od pnevmatik za vozilo z 2,5 litra...   Pa se na koncu nabere razlike...   Me pa zanima, zakaj o tem debatiramo v temi "Mazdina prihodnost"?
    • Ja pa valda ne bo menjal avta za 90eur🤷‍♂️
    • Samo doticni m2 ssd disk je 150€.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.