Skoči na vsebino

Zakaj se Mazde 3 ne prodajajo?


DragonForce

Priporočeno sporočilo

Pozdravljeni,

 

Odlo?am se o nakupu rabljenega avtomobila in sem gledal Forde Focuse in Mazde 3.

To naj bi bila dva zelo zanesljiva, dobra avtomobila, ko pa malo gledam, pa pi?e, da

se Mazda 3 ne prodajajo tako, kot bi se morale.

Za Focuse vem da se, zakaj se pa Mazde 3 ne, saj imajo isto podvozje kot Focus?

 

Hvala za odgovore

 

lp

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pozdravljeni,

 

Odlo?am se o nakupu rabljenega avtomobila in sem gledal Forde Focuse in Mazde 3.

To naj bi bila dva zelo zanesljiva, dobra avtomobila, ko pa malo gledam, pa pi?e, da

se Mazda 3 ne prodajajo tako, kot bi se morale.

Za Focuse vem da se, zakaj se pa Mazde 3 ne, saj imajo isto podvozje kot Focus?

 

Hvala za odgovore

 

lp

 

Mogoce zato, ker je Mazda3 drazja kot Focus (sploh pri rabljenih se i zdi, da je razlika se vecja, kot pri novih) ... Poleg tega je se vedno precej folka (predvsem starejsi) kateri pravijo, da avto mora biti evropskega porekla (nemec, francoz, pogojno tudi italijan)... drugace ni avto :) ...

 

Moj tast je ze tak :blush: ... in trenutno vozi Clio... prejsnji je bil tudi Clio... se prej je bil Renault 5 ... se prej pa Jugo in se prej ficko :) ...

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Mogoce zato, ker je Mazda3 drazja kot Focus (sploh pri rabljenih se i zdi, da je razlika se vecja, kot pri novih) ... Poleg tega je se vedno precej folka (predvsem starejsi) kateri pravijo, da avto mora biti evropskega porekla (nemec, francoz, pogojno tudi italijan)... drugace ni avto :) ...

 

Moj tast je ze tak :blush: ... in trenutno vozi Clio... prejsnji je bil tudi Clio... se prej je bil Renault 5 ... se prej pa Jugo in se prej ficko :) ...

 

ja, le redki smo tisti, ki pravmo, da more bit Japonc :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

ja, le redki smo tisti, ki pravmo, da more bit Japonc :)

 

Tako je, Japonc in Japonske :)

 

Druga?e pa ne moremo re?ti da se slabo prodajajo, vsak avto ima svojo vrsto kupcev. Pri veliko ljudeh je ?e vedno v glavi da ?e je pa Japonc so pa dragi deli,servisi, da je te?ko dele dobiti itd., kar seveda ni ?isto res.

Druga?e pa Mazdi ne gre slabo:

 

http://www.avtomobilizem.com/modules/articles/?art_id=2862

 

http://www.avtomobilizem.com/modules/articles/?art_id=2861

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pozdravljeni,

 

Odlo?am se o nakupu rabljenega avtomobila in sem gledal Forde Focuse in Mazde 3.

To naj bi bila dva zelo zanesljiva, dobra avtomobila, ko pa malo gledam, pa pi?e, da

se Mazda 3 ne prodajajo tako, kot bi se morale.

Za Focuse vem da se, zakaj se pa Mazde 3 ne, saj imajo isto podvozje kot Focus?

 

Hvala za odgovore

 

lp

 

Od kje teb to ? ?zmeden?

Pa ?e neki ni samo podvozje, je ?e tisto kar je ne njem in kar ga poganja.

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Tako je, Japonc in Japonske :)

 

Druga?e pa ne moremo re?ti da se slabo prodajajo, vsak avto ima svojo vrsto kupcev. Pri veliko ljudeh je ?e vedno v glavi da ?e je pa Japonc so pa dragi deli,servisi, da je te?ko dele dobiti itd., kar seveda ni ?isto res.

Druga?e pa Mazdi ne gre slabo:

 

http://www.avtomobilizem.com/modules/articles/?art_id=2862

 

http://www.avtomobilizem.com/modules/articles/?art_id=2861

 

Itak, da ni res, deli so kr fajn dobavljivi, res da so mal dra?ji, res pa je tut, da jih ni treba pogosto menjavat :bravo:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Itak, da ni res, deli so kr fajn dobavljivi, res da so mal dra?ji, res pa je tut, da jih ni treba pogosto menjavat :bravo:

 

Na Fifth Gearu sem sli?al, da imata isto podvozje, v neki avtomobilisti?ni reviji in ?e nekje.

Moram ?e primerjati ceno servisov in delov, da bom videl, kako naprej.

 

Mislim, pa da bi se lahko veliko bolje prodajale, ker je res odli?en avto. Mogo?e imajo premalo reklame.

Ali pa ne potrebujejo dobi?ka :D

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Mislim da mazde nimajo pri nas ljudske tradicije, kot naprimer golf, clio, ford, opel. Pred parimi leti so bile mazde ?e precej eksoti?ne za na?e okuse. Se pa vse bolj prebijajo. :bravo:

Problem je pa ta, da se je v tem obdobju tudi drugim odprlo in je res huda konkurenca.

 

Sicer pa so se ravno v teh zadnjih letih Mazde izkazale kot zelo zanesljivi in racionalni avti, pa nasploh Japan cars...Tako da tr?ni dele? se Mazdi definitivno ?e obeta. ?e jaz sem prispeval. :ouje:

 

Sem pa ?isto navdu?en po prvem tednu svoje prve in nove Mazde... :jupiii:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Tako je, vse je v glavi ljudi, kaj je pri nas ljudski avto in "nek se vidi razko?" nam je vsem jasno, tudi ?e avto ni vreden svojega denarja. Sploh pa ?e od ?asa jugoslavije in ?e kasneje so bile ornk carine na avte iz Japonske, tako da so bili tudi posledni?no ?e od takrat dra?ji, ?e kak?na generacija da se zamenja in do takrat bo pomoje tole glede "dvomov" ?e zelo razkoreninjeno.

Si bo la?je tako predstavlati:

Dosti si jih tako re?e, zakaj bi kupil tak?en avto za ta denar http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=2903511&show=1, ?e si lahko za isti denar kupim http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=3215843&show=1 , http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=3348066&show=1, http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=3379357&show=1, in slavni ljudski http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=3293022&show=1, http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=3088792&show=1, in bom glavni na vasi oz. najve?ji "jeba?" v mestu. To je to, za servis pa bolj da ne ve?, ?e dra?ji oz. podobno kot pri Mazdi. Sodelavka ma A3-2007 (1.9 dizl) in je pri?la menjava olja in dveh filtrov 250 eur.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pozdravljeni,

 

Odlo?am se o nakupu rabljenega avtomobila in sem gledal Forde Focuse in Mazde 3.

To naj bi bila dva zelo zanesljiva, dobra avtomobila, ko pa malo gledam, pa pi?e, da

se Mazda 3 ne prodajajo tako, kot bi se morale.

Za Focuse vem da se, zakaj se pa Mazde 3 ne, saj imajo isto podvozje kot Focus?

 

Hvala za odgovore

 

lp

 

da se ne prodajajo ni res. Rabljene se ne prodajajo, ker jih uporabniki vozijo z njimi tudi do 250.000km, in jih se vedno prodajo po dobri ceni.

 

Focus je masivneje prodan, a je tudi vec nezadovoljstva, da o izgubi cene ne govorimo

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

focus se lepse pelje (ima boljsi volan, bolj direkten) in so seveda deli cenej za vzdrzevat, je pa res, da notranjost focusa proti mazdi (ali golfu) je cisto plasticna in staromodna...aja pa se visok polozaj za volanom pri focusu mi ni bil vsec

It's all fun and games 'til someone loses an eye, then it's just fun you can't see

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Tako je, vse je v glavi ljudi, kaj je pri nas ljudski avto in "nek se vidi razko?" nam je vsem jasno, tudi ?e avto ni vreden svojega denarja. Sploh pa ?e od ?asa jugoslavije in ?e kasneje so bile ornk carine na avte iz Japonske, tako da so bili tudi posledni?no ?e od takrat dra?ji, ?e kak?na generacija da se zamenja in do takrat bo pomoje tole glede "dvomov" ?e zelo razkoreninjeno.

s tem se glih ne strinjam, Japonski avti so bli dost cenej z ve? opreme kot pa npr. kak VW

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

...Si bo la?je tako predstavlati...

Ja samo cenovno gledano je potem logi?no, da ve?ina pogleda raje Nemca pa imajo "Nemca ne pa Japonca". Sicer pa sodelavec nabavlja zdaj drug avto. Je ?el (tudi po moji zaslugi :P ) gledati Mazdo 3 (prej?njo generacijo) in mu je notranjost Golfa 5 bolj v?e? ker se po?uti bolj doma?e. Ne vem ker nisem ravno ekspert za ta dva avtomobila ampak nekaj bo na tako imenovani "germanski urejenosti". :ne vem: Pa tudi cenovno so baje avti tam-tam.

 

Se pa trenutno najbolje prodajajo poceni avtomobili. Dacia, Renault Clio Storia in podobni avti. Zato je tudi Revoz letos imel super poslovno leto za sabo. ?isto povpre?en Slovenec si ho?e kupiti nov avto, v teh ?asih ko je treba ?parati gledajo z denarnico in za zelo ugoden denar dobi Clio Storio, ki je ?isto soliden avto. ?eprav se mi niti ne sanja zakaj so jo tako pogr?ali. ?zmeden? Najbr? ravno zato, da se ne bi prodajala in jo ne bi bilo treba ve? delati, pa gre ?e kar v promet. :hohoho:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

vsekakor so VW kralji v ?ri?kih. Da o tem da se lupi barva z gumbov radia in gumbov centralnega zaklepanja po enem letu niti ne govorimo. Imajo moji golfa 5ko pa to je enih zvokov raznih ?ri?kov, pokanj, klikov, diesel motor je ?e najmanj mote?.

 

Vsekakor bo prodaja Mazd v bodo?e rastla:

http://www.ljnovice.com/default.asp?podrocje=56&menu=51

 

Glede slabih/dobrih servisov je pa vse odvisno od ljudi...

 

Ja samo cenovno gledano je potem logi?no, da ve?ina pogleda raje Nemca pa imajo "Nemca ne pa Japonca". Sicer pa sodelavec nabavlja zdaj drug avto. Je ?el (tudi po moji zaslugi :P ) gledati Mazdo 3 (prej?njo generacijo) in mu je notranjost Golfa 5 bolj v?e? ker se po?uti bolj doma?e. Ne vem ker nisem ravno ekspert za ta dva avtomobila ampak nekaj bo na tako imenovani "germanski urejenosti". :ne vem: Pa tudi cenovno so baje avti tam-tam.

 

Se pa trenutno najbolje prodajajo poceni avtomobili. Dacia, Renault Clio Storia in podobni avti. Zato je tudi Revoz letos imel super poslovno leto za sabo. ?isto povpre?en Slovenec si ho?e kupiti nov avto, v teh ?asih ko je treba ?parati gledajo z denarnico in za zelo ugoden denar dobi Clio Storio, ki je ?isto soliden avto. ?eprav se mi niti ne sanja zakaj so jo tako pogr?ali. ?zmeden? Najbr? ravno zato, da se ne bi prodajala in jo ne bi bilo treba ve? delati, pa gre ?e kar v promet. :hohoho:

 

Ja kar je res, je res, Golf 6 je po izgledu bolj 'resen' in konkreten avto. ?e sam ne vem kako bi se odlo?il. :blink:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

s tem se glih ne strinjam, Japonski avti so bli dost cenej z ve? opreme kot pa npr. kak VW

 

Niti pribli?no to ni bilo res, sploh kak?ni 10-15let nazaj (?e logika ker takra so ?e vse avte delali na Japonske). Primer je bil tudi Anglija, ker ko so zni?ali carine so pa uvedli letne kvote, ni ?udno da ima Honda tovarno pri njih. Glede opreme pa je res, da so jo japonci ?e od nekdaj imeli ve?, ?e moj lancer l. 1990 je imel 4x el. ?ipe, centralno, nastavljiv volan, predpripravo za klimo (vsa in?talacija) itd.

 

 

Symon, tole glede Storie mi pa ni jasno, avto je v bistvu star 6-7 let (?e se ne motim), kao eni remake-i vmes in to je to. Je pa res da je poceni, in kot ka?e se v ljudeh po?asi spreminjajo navade, ?e pogleda? logi?no, jest mislim da nikoli ne bom kupil novega avta (razen ?e bi ga imel 10 let), saj ?e v parih letih zgubi? vsaj polovico.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Saj ti pravim. Povpre?en Lojz si ?eli kupiti NOV avto. Ne gleda na izgubo cene ampak to, da dobi nov, devi?ki avto, da to?no ve kaj ima. Dobro ve?, da z rabljenim je vedno ?ansa, da se zaj***?. Tu pa za par tiso?akov kupijo nov avto in ga imajo kar lep ?as pomoje. Na nek na?in Hro?? in Fiat 500 sodobnega ?asa. ;)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ja, pa Mazdina mre?a po Sloveniji niti ni tok raz?irjena kot npr. kaki Renoji, Fordi, Fiati, Citroeni, VW-ji itd., ki so ?e skoraj v vsaki malo ve?ji vasi. zraven tega pa velik ljudi, ki se ne zastopijo tok v avte, kupi kak tak avto, ki se ful prodaja, ker mislijo, da je zato ful dober.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Nekak smo mi ?e precej zaplankani, kar se vzdodnja?ke robe ti?e, ?vabi pa so ?e zmer orng precenjeni.

 

?e pa pogledamo npr. Avstrijce, boste pa vidl, da pri njih ?e desetletja harajo razne Tojote, Mazde Nissani in to ?e kako mno?i?no! :danzoman:

 

Se pa vedno vpra?am, kako hudi?a prodat italijanski avto (AR ali Fiat) Nemcu, ker ko vidim kakega tak?nega, se kar malo zamislim, ker vem, kako so Nemci navdu?eni nad lastno produkcijo! :D

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ja, pa Mazdina mre?a po Sloveniji niti ni tok raz?irjena kot npr. kaki Renoji, Fordi, Fiati, Citroeni, VW-ji itd., ki so ?e skoraj v vsaki malo ve?ji vasi.

 

To je zato, da se lahko pripelje? vsaj od servisa do servisa. :P:hohoho:

 

Se pa vedno vpra?am, kako hudi?a prodat italijanski avto (AR ali Fiat) Nemcu, ker ko vidim kakega tak?nega, se kar malo zamislim, ker vem, kako so Nemci navdu?eni nad lastno produkcijo! :D

 

Zato imajo pa lep (Italijanski) dizajn in dolo?ene svoje prednosti. Pojdi pogledati Alfo V6 pod haubo in kakega Nemca V6. Ali pa notranjost. ;)
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Golfi oz. VW-ji so eni med najbolj dolgo?asnih avtomobilov in primerni za tak tip ljudi... :D

 

Ma ne sej se hecem je primeren za ljudi, ki so navajeni na bolj tradicionalno in niso pripravljeni preve? eksperimentirat pa morebiti recimo reskirat z nakupom Japonca al pa bohnedej Korejca. Po drugi strani je pa Golf zanesljivo soliden avto in glede na to, da sem slu?beno vozil oz vozim zadnje tri generacije Golfa, da ?e ho?e? zanesljiv nevpadljiv avto je to ena bolj?ih izbir, sam drag je za popizdit in z isto opremo naprimer stane kot za razred vi?je ume??ena Mazda 6. Passat z isto opremo je recimo od M6 dra?ji za neverjetnih 9.000?.

 

Druga?e pa kar se ti?e ?ri?kov moram re?i, da jih v VW-ju nikoli nisem sli?al tako, da ne vem od kod majo eni tolk problemov. V prej?nji ?estki sem mel ?ri?ka nekje v zadnjih prtlja?nih vratih. :blush:

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Da se trojke ne prodajajo veliko sem ?e ugotovil na za?etku lanskega leta :( . Dobrih 7 mesecev sem spremljal oglase, da bi kupil okoli dve leti staro M3, bencin in TX opremo v ?eljeni barvi. V tem ?asu mi je ena taprava "u?la", druge pa mi niso bile v?e?. Nato se je pojavila ena, stara eno leto, ki pa je bila okoli 1500? cenej?a kot nova. Ker do za?etka poletja nisem na?el "taprave" sem stisnil zobe in naro?il novo, tak?no kot sem imel v mislih :danzoman: .

Pa mi niti trenutek ni ?al, da sem jo kupil. Tudi naslednjih 10 let je ne bom prodal, ?e le ne bo kaj hudo narobe.

 

Do tri leta stare se redko prodajajo, ker so ?e v tovarni?ki garanciji, razen ?e lastnik rabi denar za druge namene ( ali pa sosed kupi bolj?i avto).

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
  • Zadnja sporočila

    • Še 2x toliko pa bi že drugega Forda, ups Mazdo dobil 😁
    • hmmmm, kako vse to veš :), vozim že 9.let Hondin N/A 2.0 motor 156km (ali koliko točno jih ima niti ne vem več, v glavnem premalo), torej je isto sranje kot Mazdinih 165KM..... (čeprav sem prepričan, da je Hondin motor še vedno boljši od Mazde, tako da...)....vozil sem mazdo 6 2.0 z N/A 145 KM (totalni shit....kr neki) in vozil sem se mazdo 2 (116km), ki je OK in ql avto.....iz vsega tega, imaš prav nisem vozil mazde 3 g120, ker me res ne zanima, ker je šhit :).....je motor verjetno podoben kot v mazdi 2, ki ji pritiče, ker je majhen avto....mazda 3 je pa konkretno večji in zagotovo vsaj 150kg težji in lej, 120km je kr neki....sori.....Še to, vozil sem tudi Toyoto s CVT in Hondo s CVT (v bistvu Honda nima več t.i CVT, ampak nek neskončni menjalnik) in tukaj je Honda svetlobna leta pred Toyoto....ni deroče kot pri Toyoti....naj mogoče @scania uleti v to zgodbo z menjalniki....   Ne takoj pisat na pamet :).....dejstvo pa je da verjetno bi bil v mazdi 3 poleg X186 najboljši res dinozaver 2.5 in 194km....(to je pa raketa verjetno in optimalni paket - sicer zelo drag ampak dober....   Pa ne se preveč razburjat, ne glede na vse tvoje razlage mazde 3 g120 ne bom ne kupil, ne priporočal komu.....   Aja, če želiš, da še malo prilijem olja na ogenj :), za vikend sem se imel možnost voziti s Škodo Supert Sport 2.0.tdi 200km avtomatik 4x4, hmmmmm, dvomim da je katera Mazda 6 ne tem nivoju, z vidika voznih lastnosti težko rečem, pa imate lahko 1000 argumentov za in proti.....(pustimo sedaj vzdržjivost, serisiranje, itd.), tudi zunanji look z 19inčnimi feltnami je povsem spodoben.....   in še en podatek 🤣, vozil sem tudi Hondo 2.4 z 190km (torej enako kot mazda 2.5) in ni nek presežek proti 2.0, ter začuda tudi hondo 2.0 dizel 140km/150km (kar je enako mazdi dizl 150km) in če bi izbiral med vsemi motorji je dizl se najboljsi in najbolj prijeten za vozit...heh, samo izbral bi Hondinega dizla in ne Mazdinega (zal so pa že v letih...)...
    • Da ne omenjamo lastnikov Škodilakov.
  • Kdo je trenutno prisoten (Poglej celoten seznam)

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.