Skoči na vsebino

mazda mehanik,cukanje


Priporočeno sporočilo

Ojla! V okolici ?k. Loke menda ?ivi mehanik ki se spozna na mazde! (In pri tem uporablja tudi svojo glavo, namre? ve?ina "mehanikov" zna na ?alost zamenjati le olje, filtre... Ko pa pride do te?ave pa le ?e po?iljajo ra?. izpiske v "AVSTRIJO...") MENDA SODELUJE TUDI NA TEM FORUMU ALI GA KDO POZNA???!Pri mazdi6 imam problem s cukanjem pri okoli 2000 ali malo manj obratov!Vedno bolj mote?e! Peljal na GAMO v LJ, kjer so mi nalo?ili nov SW in ?e nekaj stvari, pa je bilo ?e dvakrat takoj po menjavi sw-ja tem v redu, po cca. 200km pa spet cuka! Preden menjam ?obe ali pa ?e kak?no zelooo drago zadevo, ali ima ?e kdo kak?no idejo!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • Odgovori 132
  • Ustvarjeno
  • Zadnji odgovor

Najbolj aktivni uporabniki v tej temi

Najbolj aktivni uporabniki v tej temi

Ojla! V okolici ?k. Loke menda ?ivi mehanik ki se spozna na mazde! (In pri tem uporablja tudi svojo glavo, namre? ve?ina "mehanikov" zna na ?alost zamenjati le olje, filtre... Ko pa pride do te?ave pa le ?e po?iljajo ra?. izpiske v "AVSTRIJO...") MENDA SODELUJE TUDI NA TEM FORUMU ALI GA KDO POZNA???!Pri mazdi6 imam problem s cukanjem pri okoli 2000 ali malo manj obratov!Vedno bolj mote?e! Peljal na GAMO v LJ, kjer so mi nalo?ili nov SW in ?e nekaj stvari, pa je bilo ?e dvakrat takoj po menjavi sw-ja tem v redu, po cca. 200km pa spet cuka! Preden menjam ?obe ali pa ?e kak?no zelooo drago zadevo, ali ima ?e kdo kak?no idejo!

 

yep, 100% se ti bo javil s svojim radioaaktivnim znakom v profilu :bravo:

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ojla! V okolici ?k. Loke menda ?ivi mehanik ki se spozna na mazde! (In pri tem uporablja tudi svojo glavo, namre? ve?ina "mehanikov" zna na ?alost zamenjati le olje, filtre... Ko pa pride do te?ave pa le ?e po?iljajo ra?. izpiske v "AVSTRIJO...") MENDA SODELUJE TUDI NA TEM FORUMU ALI GA KDO POZNA???!Pri mazdi6 imam problem s cukanjem pri okoli 2000 ali malo manj obratov!Vedno bolj mote?e! Peljal na GAMO v LJ, kjer so mi nalo?ili nov SW in ?e nekaj stvari, pa je bilo ?e dvakrat takoj po menjavi sw-ja tem v redu, po cca. 200km pa spet cuka! Preden menjam ?obe ali pa ?e kak?no zelooo drago zadevo, ali ima ?e kdo kak?no idejo!

 

Jas sm imel to izku?njo, no nevem kako zgleda to pri tebi ampak jas bi kmalu menjal IMV ventil in preklical pol Slovenije da bi ga dobil, nakar ugotovimo ,da je zamrznila nafta.

No glede na use kar si napisal mislim da nima? te te?ave... nikoli pa ne ve?.:)

Bo?tjan

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ojla! V okolici ?k. Loke menda ?ivi mehanik ki se spozna na mazde! (In pri tem uporablja tudi svojo glavo, namre? ve?ina "mehanikov" zna na ?alost zamenjati le olje, filtre... Ko pa pride do te?ave pa le ?e po?iljajo ra?. izpiske v "AVSTRIJO...") MENDA SODELUJE TUDI NA TEM FORUMU ALI GA KDO POZNA???!Pri mazdi6 imam problem s cukanjem pri okoli 2000 ali malo manj obratov!Vedno bolj mote?e! Peljal na GAMO v LJ, kjer so mi nalo?ili nov SW in ?e nekaj stvari, pa je bilo ?e dvakrat takoj po menjavi sw-ja tem v redu, po cca. 200km pa spet cuka! Preden menjam ?obe ali pa ?e kak?no zelooo drago zadevo, ali ima ?e kdo kak?no idejo!

 

Alo, kaj te matra, v?iga normalno, kdaj crkne na mestu ?

 

Kdo te je nalagal ? :D

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jas sm imel to izku?njo, no nevem kako zgleda to pri tebi ampak jas bi kmalu menjal IMV ventil in preklical pol Slovenije da bi ga dobil, nakar ugotovimo ,da je zamrznila nafta.

No glede na use kar si napisal mislim da nima? te te?ave... nikoli pa ne ve?.:)

 

Ne ne! To se je za?el ?e poleti v blagi obliki. Tko, da sem te?ko pogruntal v kak?nih primerih se dogaja, da cuka. V glavnem pa je tko da za?ne s cukanjem kadar je motor DOBRO ogret! Hladen te?e odli?no! S tem da je potem tek motorja zame sli?no druga?en. Na servisu so za?el govort neki o menjavi ?ob, s tem da sploh niso ?ist prepri?ani da je to to!!!

:angry2:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Alo, kaj te matra, v?iga normalno, kdaj crkne na mestu ?

 

Kdo te je nalagal ? :D

 

Nikoli ne crkne na mestu! V?iga normalno! Hladen motor deluje onormalno. Po recimo cca 20km na avtocesti ko se motor dobro ogreje pa ob zmanj?evanju hitrosti ko doda? malo gasa pocuka in to kar konkretno! In nato cuka konstantno pri 1500 do 2000 al pa ?e mal ?ez obratov, tud v mestu al pa na regionalki, pa ?e stanje se spotoma poslab?uje. In to dokler se avto popolnoma ne ohladi. Probaval ?e marsikaj. Menjava olja, filter olja, nafte, menjava SW 2x (takoj po menjavi sw stanje bolj?e po cca 200 km pa spet isto),razli?ni servisi pa ni?! Tko da ?e kdo zna pomagat welcome!
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Nikoli ne crkne na mestu! V?iga normalno! Hladen motor deluje onormalno. Po recimo cca 20km na avtocesti ko se motor dobro ogreje pa ob zmanj?evanju hitrosti ko doda? malo gasa pocuka in to kar konkretno! In nato cuka konstantno pri 1500 do 2000 al pa ?e mal ?ez obratov, tud v mestu al pa na regionalki, pa ?e stanje se spotoma poslab?uje. In to dokler se avto popolnoma ne ohladi. Probaval ?e marsikaj. Menjava olja, filter olja, nafte, menjava SW 2x (takoj po menjavi sw stanje bolj?e po cca 200 km pa spet isto),razli?ni servisi pa ni?! Tko da ?e kdo zna pomagat welcome!

 

Naj te potola?im NI famozni klin?ev ventil v visokotla?ni ?rpalki.

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

To je treba ?obe nau?it da pri dolo?enem pritisku pravilno odpirajo. Vrednosti na ra?unalniku se giblje od 0-100 pri ?emer pomeni 100, da je ?oba zani?. Ti pa ima? verjetno pri teh obratih vrednost tam nekje med 40-60 in ti zato cuka.

 

Dober Mazdin serviser bi moral tole zadevo znat porihtat s pomo?jo diagnosti?nih programov in programa za u?enje injektorjev.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kolikor vem, je to ?e naredil. Pa je bilo par 100km dobro potem pa spet isto.

 

Pa tole u?enje ?ob, gre tudi meni na ?ivce. Nekaj tankov nazaj sem isto delal, zaenkrat je ?e ok. Ampak majkemi, ne vem kateri avti imajo tako narejeno, da mora? vsake xy cajta jit ?obe u?it? :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

To je treba ?obe nau?it da pri dolo?enem pritisku pravilno odpirajo. Vrednosti na ra?unalniku se giblje od 0-100 pri ?emer pomeni 100, da je ?oba zani?. Ti pa ima? verjetno pri teh obratih vrednost tam nekje med 40-60 in ti zato cuka.

 

Dober Mazdin serviser bi moral tole zadevo znat porihtat s pomo?jo diagnosti?nih programov in programa za u?enje injektorjev.

 

Ja se strinjam, da bi mogu dober mazdin serviser znat to porihtat! Sam problem je dobit dobrga serviserja da to zrihta ne pa samo rihta in ugiba! Mi je pa v roku 3 tedne 2x menjal sw in "u?il" ?obe, pa je po cca 200km spet isto, s tem da se po?asi stanje spet poslab?uje! Zdaj pa ne vem, a je problem v znanju al v tehniki?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Zdaj bom nekaj tako na pamet filozofiral.

Torej je napaka z zrakom, ali gorivom. Pri gorivu je lahko nekaj narobe s ?obani oziroma pritiskom na ?obah, mogo?e s ?asom vbrizga. Kaj ?e ti je zobati presko?il za en zob? (zgolj modrovanje) :ne vem:

Mo?no da ne deluje pravilno IMV ventil (zagotavlja visokotla?ni ?rpalki 3 bare pritiska dovoda goriva, kar omogo?a njeno pravilno delovanje).

 

?e ena stvar je lahko. ?obe lahko delujejo nepravilno zaradi nalepljenih usedlin na njih. Te se lahko o?istijo z demonta?o in napravo za ?i??enje ?ob (ultrazvok), ali pa s kakim aditivom. Kaj ko bi poskusil megasel v pove?ani koncentraciji, mogo?e bi vplivalo na normaliziranje delovanja ?ob :ne vem:.

 

Zgolj nekaj idej.

Nikoli ne bom imel toliko znanja, da se tudi od tebe ne bi nekaj nau?il.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

?e bi bile ?obe zabasane bi mu v vseh vrtljajih delovalo ?udno tako pa se dogaja samo pri dolo?enih. Mo?no je tudi, da je treba pove?at pritisk na pumpi oz nastaviti, da pri teh obratih malo bolj buta notri. Ponavadi je tako nastavljeno, da je motor ?imbolj var?en in pri relativno nizkih obratih ima ?im manj tlaka in ?im ni?jo porabo.

 

Druga?e pa se v povezavi s tlakom na razli?nih vtljajih ?tela tudi ?obe in verjetno ne bo ?lo avtomatsko u?enje (to ve?ina servisov zna edino narest) ampak bo treba vsako ?obo nastavljat ro?no preko cele sheme obratov.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

?e bi bile ?obe zabasane bi mu v vseh vrtljajih delovalo ?udno tako pa se dogaja samo pri dolo?enih. Mo?no je tudi, da je treba pove?at pritisk na pumpi oz nastaviti, da pri teh obratih malo bolj buta notri. Ponavadi je tako nastavljeno, da je motor ?imbolj var?en in pri relativno nizkih obratih ima ?im manj tlaka in ?im ni?jo porabo.

 

Druga?e pa se v povezavi s tlakom na razli?nih vtljajih ?tela tudi ?obe in verjetno ne bo ?lo avtomatsko u?enje (to ve?ina servisov zna edino narest) ampak bo treba vsako ?obo nastavljat ro?no preko cele sheme obratov.

 

Ampak o?itno je to serviserjem ?panska vas :blink: :ne vem:

Bo?tjan

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Se kaj bilj kadi za tabo takrat ko ti avto ne dela tako kot mora ?

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

?e se ne motim ma on DPF. Zdej kolk se lahko kadi, tut mene zanima?? :-)

 

Lahko se moti?, ker nikjer ni napisanih ne kilometrov in ne letnika, razen ?e sem jih spregledal.

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Za vse, ki niste zasledili podatkov o avtu pa bi znali kaj pomagat. M6 SportCombi 2006/12 CD 143KM. Cuka segret motor hladen pa ne! Sem pa lastnik malo manj kot 6 mes. Zaradi te?av pa me po?asi mineva navdu?enje nad mazdami, kjub temu da je druga?e odli?en avto!

 

L.P.D.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.