Skoči na vsebino

mazda mehanik,cukanje


Priporočeno sporočilo

  • Odgovori 132
  • Ustvarjeno
  • Zadnji odgovor

Najbolj aktivni uporabniki v tej temi

Najbolj aktivni uporabniki v tej temi

Offtopic noo :-)

Zdej boste nauml, da je mazdin dizl za en k... In naj gremo na TDI ...traktorje :P

 

pusti jih, naj u?ivajo v zmagoslavlju in kurcanju dieslov ... va?n da jim je gu?t :danzoman:

 

 

 

p.s. pa naj malo Suicidala vpra?ajo kolk ?asa ga je njegova bencinska M6 zajebavala in mu sploh ni u?igala in bi bil takrat vesel, ?e bi mu samo ob?asno pocukala sam, da bi se lahko peljal. Je tokrat MES klical, da so bli na koncu ?e na ti in se mu sploh ni blo treba predstav saj so ga ?e po glasu poznali ;)

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pusti jih, naj u?ivajo v zmagoslavlju in kurcanju dieslov ... va?n da jim je gu?t :danzoman:

 

?e mal offtopic.

 

Brez zamere sam res pa?e ob?asno mal pokur*** dizle. Nimam n? proti njim, v bistvu jih mam vsaki? k bencinarja kupm raj?, k vidm kake te?ave so z dizlom :)

 

Je pa res, da lahko ne glede na gorivo in znamko naleti? na slab primerk avta in so z njim same te?ave. ?e velikokrat sli?ana zgodba.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pusti jih, naj u?ivajo v zmagoslavlju in kurcanju dieslov ... va?n da jim je gu?t :danzoman:

p.s. pa naj malo Suicidala vpra?ajo kolk ?asa ga je njegova bencinska M6 zajebavala in mu sploh ni u?igala in bi bil takrat vesel, ?e bi mu samo ob?asno pocukala sam, da bi se lahko peljal. Je tokrat MES klical, da so bli na koncu ?e na ti in se mu sploh ni blo treba predstav saj so ga ?e po glasu poznali ;)

 

To ima? prav samo tle ne govorimo o mehanski napaki ampak napaki na elektriki, ?e se dobro spomnim so mu zamenjal elektri?no in?talacijo in je bil mir. :ne vem:

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pri dieslih je pa ve?inoma softwerska napaka oziroma slaba nastavitev... tako da :ne vem:

 

?obe,ventil,ribanje, DPF kje je tukaj softverskega ?

 

Mah sej nima smisla, va?no da ima navor in da "malo" porabi, ostalo je samo bonus.

 

Pod ?rto,ko naredi? ra?unico je stro?ek enak pri enem in drugem, samo bencinar ima skozi stro?ek(poraba pa to), pri navoru pa te bolj poredko ampak takrat bolj useka in je to to.

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

ce vzamem da je 1 liter 1 euro (oboje isto):

 

poraba z bencinarjem pri moji voznji bi bla 10

z dizlom je 7.5

 

 

225.000km D je 16875eur

225.000km B je 22500eur

 

(do zdaj sem placal edino za menjalnik in bat, kar je 1800eur, servisi pa bolj ali manj isti mogoce razlika par 100eur), ostane se vedno vec kot 3000 eur pa lepsa voznja :bravo:

 

aja, da me ne boste skurcali, to je samo moje mnjenje in velja izkljucno samo za mazdo 6 :)

It's all fun and games 'til someone loses an eye, then it's just fun you can't see

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

ce vzamem da je 1 liter 1 euro (oboje isto):

 

poraba z bencinarjem pri moji voznji bi bla 10

z dizlom je 7.5

225.000km D je 16875eur

225.000km B je 22500eur

 

(do zdaj sem placal edino za menjalnik in bat, kar je 1800eur, servisi pa bolj ali manj isti mogoce razlika par 100eur), ostane se vedno vec kot 3000 eur pa lepsa voznja :bravo:

 

aja, da me ne boste skurcali, to je samo moje mnjenje in velja izkljucno samo za mazdo 6 :)

 

Pa nikjer ni re?eno, da pri tvojih pogojih vo?nje ne bi menjalnik odletu tud pri bencinarju, da o batih ne govorim - tko da spet je vpra?anje a bi pri bencinarju bil ?isto brez stro?kov, po moje, da ne :ne vem:

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

ce vzamem da je 1 liter 1 euro (oboje isto):

 

poraba z bencinarjem pri moji voznji bi bla 10

z dizlom je 7.5

225.000km D je 16875eur

225.000km B je 22500eur

 

(do zdaj sem placal edino za menjalnik in bat, kar je 1800eur, servisi pa bolj ali manj isti mogoce razlika par 100eur), ostane se vedno vec kot 3000 eur pa lepsa voznja :bravo:

 

aja, da me ne boste skurcali, to je samo moje mnjenje in velja izkljucno samo za mazdo 6 :)

 

Daj izra?unaj ?e, ?e bi imel LPG...

Sex, V6 and Rock 'N' Roll

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Daj izra?unaj ?e, ?e bi imel LPG...

 

10l/100km je s ceno plina, recimo 55 centov, torej 12375 eur + 1500 eur za montazo = 13875 eur

 

v 225.000 bi sparal 3000 eur ampak, bi se peljal bistveno slabse (in najbrz ne bi nikol naredil 225.000km, ker bi tak avto ze zdavni prodal...)

It's all fun and games 'til someone loses an eye, then it's just fun you can't see

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Raje vzemi 11 litrov kar je bolj realna poraba s plinom, kar pomeni 13.612? +1.500?=15.112? + ?e nekaj bencina pri mrzlih zagonih je razlika 1.760?.

 

Pa ?e ?e mal po?pekuliram bi zaradi vi?je te?e plinificiranega avtomobila in rahlo slab?ih performansov in da bi bil zadovoljen z avtomobilom moral vzeti vsaj 2,3 ma?ino (tako kot ma Ajvar), kar bi pomenilo vi?ji registracijski razred in v 7 letih uporabe bi to bilo ?e od 420? dodatka, ?e si bil skoz z najve?jim bonusom -50%. Ker je avto pri nakupu bil dra?ji, bi pomenilo tudi vi?jo ceno pri kaskem v isini skoraj 100? na leto oz. 700? v 7 letih.

 

Se pravi je razlike samo ?e dobrih 600? in ?e Labi ne bi vzel enako ceno diesla in bencina ampak tako kot je v povpre?ju razli?na je to cca 5,5% v teh 7 letih kar pomeni ?e dodatnih 715?.

 

Edina razlika je na koncu samo ?e v servisih, ki so pa? za diesla nekaj dra?ji oz. precej dra?ji je le servis na 120.000, ko se menja jermen ampak, ?e se ?lovek takrat izogne poobla??encu je cena lahko precej ni?ja.

 

Da se ne bomo spet okrog tega kregali, ker to ni bil moj namen samo vseeno je zanimivo, dat na papir vse realne faktorje in dejanske stro?ke.

 

 

Pa ?e eno vpra?anje, ki ni provokativne narave ampak je ?isto resno vpra?anje - kako naj bi zgledala plinska instalacija po 225.000km in 7 letih uporabe? Kolk je stro?kov z vzdr?evanjem tega - koliko servisov? A je treba kej zamenjat, ipd? ?e kdo ve naj prosim napi?e

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

to je tko kot bi reku da gres na pocitnice na morje, sam vzames sobo 20km stran od morja, ker je cenejs :)

 

Hehe, lepa :bravo:

 

Pa sej druga? ni nih?e od nas apriori proti bencinarju in plinu, da ne bo nekih napa?nih interpretacij je pa vedno neki "?e", ?e ?lovek dela poseg v originalni avtomobil ?e posebej, ?e je le ta v garanciji. Ker bohnedaj, da se kej zalomi pri samem motorju (recimo po?kodba kakega vitalnega dela) in za?nejo krivdo na servisu zvra?at na kao "nestrokovno" instalacijo plina oz. poseg na motorju.

 

?e pri ?ipanju, ?e ugotovijo ti lahko serjejo, ker je ?lo za poseg v originalne nastavitve avtomobila.

 

Je pa res, da ?e je ?lovek ljubitelj bencinarjev, da je to edina re?itev za zmanj?evanje stro?kov, ?e pa si ljubitelj dieslov pa na?eloma ne rabi? nobenih posegov pa si takoj na zelo ugodnih stro?kih.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

 

Pa ?e eno vpra?anje, ki ni provokativne narave ampak je ?isto resno vpra?anje - kako naj bi zgledala plinska instalacija po 225.000km in 7 letih uporabe? Kolk je stro?kov z vzdr?evanjem tega - koliko servisov? A je treba kej zamenjat, ipd? ?e kdo ve naj prosim napi?e

 

Sosedov Volvo S40 ima 12 letno instalacijo - stroski isti....filter vsako leto, vse se originalno, 310.000km

 

To je edini primer ki ga poznam da je res 'dolgotrajen'

 

Drugace pri izracunih ne gledamo samo strosek bencina, saj veste, smo ze dosti pisali, vsekkaor pa ni smoter plina, da se ga primerja z dizla?em + ?e ima voznik 'veze' kot jih ima Labi da je vse ceneje pol ze sam najbolje ve kako in kaj.

 

Boss s plinom se ne izgubi ni? mo?i.

 

Podvpra?anje, tudi ni provokativne narave - a je kdo primerjal ceno recimo mazde bencinarja pri 250.000km in dizla?a 250.000km? Kje se giblje za isti model in opremo?

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

 

Boss s plinom se ne izgubi ni? mo?i.

 

 

Sicer sem svetlobna leta od kemika ampak a ni tako, da ima plin sicer ve?jo kalori?no vrednost od bencina a manj?o energijsko gostoto, kar z drugimi besedami pomeni, da liter plina da manj dela oziroma ga za enako delo porabimo ve?.

 

Razlika je lahko od nekaj procentov do 10 procentov oz. pri starih sistemih celo 20 % vi?ja poraba. Odvisno je tudi od me?anice butana in propana, ker butan ima sicer ve?jo kalori?no vrednost ampak ?al prehitro zmrze pri izhodu iz posode, tako da pozimi je me?anica bolj v korist propana, ki ima manj?o kalori?no vrednost.

 

?e 1x pravim, da nisem kemik in tole zdele govorim takole na pamet kolikor se ?e spomnim osnovno?olske ali srednje?olske kemije zato bi po moje bilo najbolje, da se to primerja na dynotu kako se zadeva obna?a klo kuri benz in ko kuri LPG. To bo edino relevanten podatek ?e posebej, ?e se ga enkrat izvede pozimi drugi? pa poleti.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sicer sem svetlobna leta od kemika ampak a ni tako, da ima plin sicer ve?jo kalori?no vrednost od bencina a manj?o energijsko gostoto, kar z drugimi besedami pomeni, da liter plina da manj dela oziroma ga za enako delo porabimo ve?.

 

Razlika je lahko od nekaj procentov do 10 procentov oz. pri starih sistemih celo 20 % vi?ja poraba. Odvisno je tudi od me?anice butana in propana, ker butan ima sicer ve?jo kalori?no vrednost ampak ?al prehitro zmrze pri izhodu iz posode, tako da pozimi je me?anica bolj v korist propana, ki ima manj?o kalori?no vrednost.

 

?e 1x pravim, da nisem kemik in tole zdele govorim takole na pamet kolikor se ?e spomnim osnovno?olske ali srednje?olske kemije zato bi po moje bilo najbolje, da se to primerja na dynotu kako se zadeva obna?a klo kuri benz in ko kuri LPG. To bo edino relevanten podatek ?e posebej, ?e se ga enkrat izvede pozimi drugi? pa poleti.

 

http://www.mazda-si.net/index.php?s=&s...st&p=169480

 

poglej si ta primer - bom pa tudi jaz mojos sprobal

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

to je tko kot bi reku da gres na pocitnice na morje, sam vzames sobo 20km stran od morja, ker je cenejs :)

 

Ta argument me je dokon?no prepri?al, da je traktor prava izbira....

Sex, V6 and Rock 'N' Roll

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

A ni tle tema o cukanju dizla ?

 

Sicer pa navor rules, dokler ne za?ne ...

 

Boss pa ne ?tej porabe LPG na 11l ker je jaz ?e ?iv dan nisem mel, pa se NE ?para.

Pa ko si napisal da na servis na 120 kkm dizla pa? ne pele? na poobla??enga, je jebenti a bencinarja pa ne more? ?

Mene je materijal pri?el pod cca150?, pol pa ra?unaj.

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

 

Boss pa ne ?tej porabe LPG na 11l ker je jaz ?e ?iv dan nisem mel, pa se NE ?para.

 

 

Pa kdo je o teb govoru - Na Labijeve navedbe sem se oglasu, ko ga do konca tera po AC proti Pri?tini in pri povpre?nem plinu 160-180km/h kr verjemi, da bi se tudi ti vozil pri 11 litrih na plin. Ti se po va?ih cestah tud pribli?no ne vozi? s tako povpre?no hitrostjo in tudi odlo?na in kratka pospe?evanja so za porabo bolj ugodna od po?asnih in dolgotrajnih pospe?evanj.

 

 

Pa sploh nisem ra?unal, da bi se Labi moral do Pri?tine 2x ali celo 3x ustaviti namesto 1x in da to pomeni vsaki? ?evape je to ?e dodaten stro?ek :jezicek:

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

ajvar, 22.januarja do 1. feb grem spet v pristino in v skopje...a zamenjava avte, bom porocal kaksna bi bla poraba? :D

 

Sam s to tablico dalec ne bos prisel tam doli...............

 

Objavljena slika

 

Objavljena slika

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

ajvar, 22.januarja do 1. feb grem spet v pristino in v skopje...a zamenjava avte, bom porocal kaksna bi bla poraba? :D

 

Da bi se js 1 teden z navorom okol fural, raje ne mogo?e me ?e zamika. :blush:

Pa labiju bi mogu zrihtat vsaj ?epe za v u?esa, ker bencinrji baje full ropotajo, oziroma delujejo pri neugodnih frekvencah, pri takih hitrostih :ne vem:

 

Pa kdo je o teb govoru - Na Labijeve navedbe sem se oglasu, ko ga do konca tera po AC proti Pri?tini in pri povpre?nem plinu 160-180km/h kr verjemi, da bi se tudi ti vozil pri 11 litrih na plin. Ti se po va?ih cestah tud pribli?no ne vozi? s tako povpre?no hitrostjo in tudi odlo?na in kratka pospe?evanja so za porabo bolj ugodna od po?asnih in dolgotrajnih pospe?evanj.

Pa sploh nisem ra?unal, da bi se Labi moral do Pri?tine 2x ali celo 3x ustaviti namesto 1x in da to pomeni vsaki? ?evape je to ?e dodaten stro?ek :jezicek:

 

Sam tolk , ?e ra?unam porabo benza 10, je cel tank za cca 600 km (ostane nekaj rezerve)+ ?e ra?unam 59 l LPG in porabo 11 litrov je to za cca 650, pri vsem je 50 kilometrov +-.

Kolikokrat bi pol tankal po tvoje ? ?zmeden?

 

Pa ?e to moja in tvoja regitracija je popolnoma enaka ker sva oba v razredu 101-130kW.

 

Vzdr?evanje LPG je menjava filtra na vsakih 20 kkm oziroma 350 ur vo?nje(te in?talacija sama opozori ko je ?as za to, z pomo?jo lu?k ki ka?ejo koli?ino plina in piskanjem), cena 10?, ?e se ne motim.

Ostalo po potrebi, oziroma je odvisno od kvalitete plina, ?e ?e kaj crkne se obrabijo ?obe katerih pa komplet ?tirih stane 20?.

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.