Skoči na vsebino

mazda mehanik,cukanje


Priporočeno sporočilo

  • Odgovori 132
  • Ustvarjeno
  • Zadnji odgovor

Najbolj aktivni uporabniki v tej temi

Najbolj aktivni uporabniki v tej temi

kaj dogaja?

 

V moji glavi, kaj moram pogledat - preverit da bo zadeva delal tako kot mora, namre? sem obravnaval podoben primer, samo je bil brez DPF, in nisem ziher da je podobna-enaka napaka.

Sicer se dobiva 1X do konc tedna, pa da vidim-o.

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Men se je pojavljala ista te?ava. Pri 2000 obratih malo pocuka potem pa gre normalno naprej.

Tud men so zamenjali SW, ?telali ?obe,..... da ne govorim kaj vse. Nekaj ?asa vredu potem pa spet.

 

Nato se je napaka odpravila in se pojavlja samo ob?asno (res redko).

 

Ne vem, ?e je bilo to povezano s tem, samo ne tankam ve? na Petrolu.

 

Lp

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jaz imam pa glih kontra izku?nje. Meni je najmanj cukalo na Molu in na Petrolu. Najbolj pa na Agipu kjer sem mislil, da se mi bo zme?alo pa tud OMV je bil kar se tega ti?e precej ?voh.

 

Zdele sem ve? ali manj samo na Petrolu od kar je Ultimax pa je OK res pa da mi je Majes naredil kar precej podrobno kuro u?enja teh ?ob. Po njegovih besedah se je kar nekaj ?asa "igral", da je najdel prave nastavitve. :bravo:

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Men se je pojavljala ista te?ava. Pri 2000 obratih malo pocuka potem pa gre normalno naprej.

Tud men so zamenjali SW, ?telali ?obe,..... da ne govorim kaj vse. Nekaj ?asa vredu potem pa spet.

 

Nato se je napaka odpravila in se pojavlja samo ob?asno (res redko).

 

Ne vem, ?e je bilo to povezano s tem, samo ne tankam ve? na Petrolu.

 

Lp

 

Jah kar se ti?e goriva je mo?no marsikaj. Cukanje pa tud pr men ni skoz isto.Pa je bols pa je slabs...
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

mogoce zaradi tega, ker bencinarjev ni toliko...

razmerje je najbrz 80% proti 20% v korist dizla

 

aha. :danzoman:

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sicer ne vem ?e to ?isto dr?i, ampak a ne delajo japonci dizle le za evropski trg? A ni tam celo prepovedan dizel v mestih?

 

V ZDA ?e se ne motim prodaja Mazda (?e gledam 6) le dva motorja in oba sta bencinarja (2,5 in 3.0).

 

Tukaj se vidi prevlada evropskih (beri nem?kih) znamk in favoriziranje dizla.

 

Se opravi?ujem da sem za?el iz teme.

 

YavarYe X6V6: Bo? mogu popravt signature na ?e nima? ?istokrvnega bencinskega japonca je bols da si pe? ! :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sicer ne vem ?e to ?isto dr?i, ampak a ne delajo japonci dizle le za evropski trg? A ni tam celo prepovedan dizel v mestih?

 

V ZDA ?e se ne motim prodaja Mazda (?e gledam 6) le dva motorja in oba sta bencinarja (2,5 in 3.0).

 

Tukaj se vidi prevlada evropskih (beri nem?kih) znamk in favoriziranje dizla.

 

Se opravi?ujem da sem za?el iz teme.

 

YavarYe X6V6: Bo? mogu popravt signature na ?e nima? ?istokrvnega bencinskega japonca je bols da si pe? ! :)

 

Bomo zrihtal.

 

Druga? pa vse svetovne avtomobilske znamke, delajo avtomobile za amer?ki trg v ameriki, za evropo in azijo pa jih delajo mazde samo na japonskem, poskus z izdelavo mazde 2 v evropi je propadel na celi ?rti.

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Evropska cena goriva je obremenjena z ogromno dajatvami zato je edina re?itev za evropejca, ki dela veliko km, da ima avto s ?im ni?jo porabo. Zato je popularnost dieslov pri nas tako velika. Amerikanci imajo tako nizko ceno goriv, da tudi ?e avto porabi 2x toliko kot pri nas je stro?ek enak zato oni sploh ne razmi?ljajo o dieselski alternativi in so v svoji zarukanosti ?e vedno prepri?ani, da je diesel primeren samo za tovornjake.

 

Se pa trendi tudi pri njih rahlo obra?ajo.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

 

 

Se pa trendi tudi pri njih rahlo obra?ajo.

 

Saj se vidi kupujejo kie in hundaje k utrgani, zato ker malo porabijo, pa ?e pocen so.

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

ne vem ce je blo to misljeno ironicno ali ne, ampak dejmo samo na forumu prestet kdo ma mazdo 6 bencinar in kdo dizel...

mislim, da sem prav zadel razmerje...

 

Sedaj pa se izracunaj procent napak na dizle in procent napak na bencinarje glede na stevilo lastnikov....

:bravo:

 

To je edino merodajno....Lahko je 500 dizlov pa 100 bencinarjev samo ce je 20 napak proti 1 je bolj zaskrbljujo?e.

 

P.S. Nimam ni? proti dizlom sem jih vozil od l 1998 do CX-7....ampak ob mojih je zena vedno mela bencinarja (ibica, ibica, altea, CX-7, Swift) pa niti ene napake razen skoz fleshat BT v alteji

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pa poglej kaj in koliko crkava pri bencinarjih in kaj in kolikokrat pri dizlih. So komu na bencinarju nalagal gor nov SW ?

 

PA da ne bo pomote samo napake na motorju do sklopke ostalo je itaq isto.

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pa poglej kaj in koliko crkava pri bencinarjih in kaj in kolikokrat pri dizlih. So komu na bencinarju nalagal gor nov SW ?

 

Ni? ne crkava, ni? novega gor nalagal.

Tako je kot pri Mazdi mora biti (pa enako je bilo pri vseh sedmih Mazdah do sedaj v familiji... ups, ena je dizelca).

LIFE, IN ORDER OF IMPORTANCE: FOOD, SHELTER, AND A PAIR OF VERY LOUD SPEAKERS.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

res je :)

res je tud, da so mazdini bencinarji manj komplicirani v primerjavi z dizli, nimas kaj

 

jaz sem kar lepo prisel skozi, se ne pritozujem (pa jih mam ze cez 225.000km)

 

Evo to je to, pa tudi ve? delov je v samem motorju ki lahko nagajajo.

 

Benz je simpl, da? mu benz pa iskro in je dost, da kleple.

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.