Skoči na vsebino

Vgradnja navigacije


srcon

Priporočeno sporočilo

Huda cena in zelo dober izgled - minimalisti?en

 

vendar + 100?za BOSE kable + BC ne dela ve?...

http://cgi.ebay.co.uk/7-GPS-Navigation-Sys...=item4a9c136636

 

je pa to druga?e to:

http://cgi.ebay.co.uk/Mazda-CX-7-07-2007-R...=item51839a11b2

 

http://cgi.ebay.co.uk/7-Car-DVD-Player-GPS...=item2a04d93df1

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • Odgovori 52
  • Ustvarjeno
  • Zadnji odgovor

Najbolj aktivni uporabniki v tej temi

Najbolj aktivni uporabniki v tej temi

Jaz sem si samo enkrat sposodil Garmina od tasta. In zdaj tisto napravico imenujem Gargamel. Tudi Gargamel je ves ?as nekaj iskal, pa ni? na?el, ?e je pa ?e kaj na?el, je pa kmalu izgubil. Saj po avtocesti je bilo v redu, v mestu pa... Ali je bil prepri?an, da vozim po sosednji ulici, ali je ra?unal smer, ali je izgubil signal, ali pa je toliko zamujal, da v mestni gne?i z avtodomom nisem ve? utegnil zaviti, kamor se je zmislil. Pa ne le v Sloveniji, govorim o krajih kot so Marseille, Barcelona, Madrid, Lizbona in podobni.

 

Dobro pa se je obnesla ?ena na desnem sede?u s kompasom in zemljevidom.

 

Za moje pojme pa je bila ?e najbolj?a navigacija kak?na lu?tna ?toparka (?panka ali Portugalka, ?isto vseeno), da je le vsaj malo kolcala po angle?ko. No, ?ena ni bila tega mnenja, pa ne vem zakaj.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ti nima? sre?e z ni?emer.

 

Garmin ?e ni pravilno nastavljen in apdejtan z zemljevidi in samim softwerom na sami napravi, pol je v?asih res en ?it od navigacije, ?e ima? to po?timano pol pa dela 1A.

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ti nima? sre?e z ni?emer.

 

Kaj da ne... z ?eno ima sre?o, a si prebral kako se dobro znajde s kompasom in zemljevidom? Take so redke :blush:

 

 

Je pa tako kot pravi?, ?e je Garmin updejtan z novimi mapami in poosodobljenim softwareom potem je to zelo zanesljiva zadeva. Jaz ga sicer ve?ino uporabljam v Slo z AdriaRoute mapo. Kljub redni dnevni uporabi se mi je lani samo 2x zgodilo, da je bil naslov napa?no vne?en in enkrat me je peljal v ulico, ki so jo vestni doma?ini zagradili in naredili neprevozno. Ampak za take samopa?ne posege pa? navigacija res ne more vedeti.

 

Druga?e Slivka pa preveri koliko so stare mape na navigaciji saj ve?ina tehnike neve??ih uporabnikov tega nikoli ne naredi, ker ne zna pa ?e ponavadi je povezano s stro?ki tako, da par let stara navigacija in temu primerno ?e starej?e mape so res en "pain in the ass" ampak zato ni kriva navigacija ampak ... :blush:

 

 

Moram pa vseeno ?e nekaj dodati za vse tiste, ki imate starej?e navigacije Garmina (izpred serije 2x5) boste imeli kar probleme z novim AR 3.0, ki ima ?e vne?ene tlorise zgradb v ve?jih slo mestih. ?al je navigacija postala zaradi tega premalo zmogljiva in slika se osve?uje tudi s par sekundnim zamikom, kar zna biti zelo mote?e saj si prepozen pri zavijanju v ulico. Tako, da verjetno bo po?asi treba razmisliti v nakupu nove navigacije s hitrej?im procesorjem.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Koliko so bile stare mape in kdaj je bilo "apdejtano"? Nimam pojma, zadeva je tastova. In takrat sem jo uporabil trikrat: prvi?, zadnji? in nikoli ve?. Jaz raje uporabljam svin?nik, list papirja in malo kriljenja z rokami. ?e imam pa ?eno in zemljevid, je pa ?e najbolj?e.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Katero low budget priporo?a? v danem trenutku Bossman?

 

?ekr neki ?asa nisem imel ni? druzga razen Garmina pr seb (OK, eno kitajsko navigacijo ne ?tejem ?eprav je zadeva 50? pa jo je treba naro?it iz hong konga) ti lahko samo re?em, da ?e ho?e? imeti delujo?o Out of the box varjanto

 

pol je to model 255 za 129?

mal tanj?i je model 1250 za 149?, ki ima ?e celo kr nekaj ve? prostega spomina tako, da na?eloma ne rabi? dodatnih kartic kupovat

widescreen je pa model 1350 za 179?

 

To je v osnovi to in za lowbudget odli?ne zadeve

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

sej verjetn vsi dobr veste da na trgu ne obstaja samo Garmin...

jest sm ?e 2 leti nazaj kupu navigacijo Navigon, ki je ful zakon - v 3 sekundah nari?e novo pot ?e fali?, ponavadi takoj nari?e novo pot, malokrat se zgodi da te ho?e obrnit z razliko od Garmina, za moje o?i dosti lep?a grafika, celo Evropo ima? na kartici brez nekih brezveznih programov na PCju

Slabost pa je da je Balkan slabo pokrit-kar mene ne moti ker ju?no od nas grem samo na morje, sprobal sem ga pa veliko po I, A, D, B, NL in neki malga v CH in tam deluje super

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

sej verjetn vsi dobr veste da na trgu ne obstaja samo Garmin...

jest sm ?e 2 leti nazaj kupu navigacijo Navigon, ki je ful zakon - v 3 sekundah nari?e novo pot ?e fali?, ponavadi takoj nari?e novo pot, malokrat se zgodi da te ho?e obrnit z razliko od Garmina, za moje o?i dosti lep?a grafika, celo Evropo ima? na kartici brez nekih brezveznih programov na PCju

Slabost pa je da je Balkan slabo pokrit-kar mene ne moti ker ju?no od nas grem samo na morje, sprobal sem ga pa veliko po I, A, D, B, NL in neki malga v CH in tam deluje super

 

Malenkost. :jupiii:

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Garmin ima prednost samo v tem, da se dajo karte veliko la?je ndgradit na aktualne verzije

 

druga?e pa izgled, funkcije in te stvari pa ga kar nekaj drugih navigacij preka?a.

Za vse vaše ideje urejanja okolice   www.gabioni.si

 

post-24-0-89526200-1520847770_thumb.png

 

 

  34419_1.png  33631_1.png 34319_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Koliko so bile stare mape in kdaj je bilo "apdejtano"? Nimam pojma, zadeva je tastova. In takrat sem jo uporabil trikrat: prvi?, zadnji? in nikoli ve?. Jaz raje uporabljam svin?nik, list papirja in malo kriljenja z rokami. ?e imam pa ?eno in zemljevid, je pa ?e najbolj?e.

 

Tipi?en odgovor za nekoga ki lo?i samo belo in ?rno.

Si glede na vse odgovore vsaj pomislil da je minimalna mo?nost da je res gor bil star in ne posodobljen zemljevid, in da si zato falil ? ?zmeden?

 

Js osebno ne hvalim Garmina, ker garmin niti ne dela map ampak ijh Navteq, kot tudi za ve?ino vseh ostalih proizvajalcev. Samo moje izku?nje so samo pozitivne, ?e zadevo nastavi? tako kot je treba in vsaj 1X na leto posodobi? zemljevide dela v toleranci 2m +-. :ne vem:

 

Garmin ima prednost samo v tem, da se dajo karte veliko la?je ndgradit na aktualne verzije

 

druga?e pa izgled, funkcije in te stvari pa ga kar nekaj drugih navigacij preka?a.

 

Pod to pa se tudi jaz podpi?em, ?eprav teli z zadnje genearcije so pa tudi ?e napredovali.

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

?e bo vgradna navigacija, ki jo ?akam OK, bo na voljo moj Garmin Nuvi255 lep, bel...:)

Adriaroute 3.0 licencna + najnovejse mape 2010.31 evropa

+ original mazda bluetooth instalacija

vsem interesentom

 

:rolleyes:

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Mene zanima vse razen mazda bluetooth-a... :)

 

keep in touch, ki?ta ?e ni pr?la (moram mal do kolega)

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

sej verjetn vsi dobr veste da na trgu ne obstaja samo Garmin...

jest sm ?e 2 leti nazaj kupu navigacijo Navigon, ki je ful zakon - v 3 sekundah nari?e novo pot ?e fali?, ponavadi takoj nari?e novo pot, malokrat se zgodi da te ho?e obrnit z razliko od Garmina, za moje o?i dosti lep?a grafika, celo Evropo ima? na kartici brez nekih brezveznih programov na PCju

Slabost pa je da je Balkan slabo pokrit-kar mene ne moti ker ju?no od nas grem samo na morje, sprobal sem ga pa veliko po I, A, D, B, NL in neki malga v CH in tam deluje super

 

Prav hec... ravno to si napisal zakaj ljudje v Slo kupujejo Garmine in to je pokritost na?ega podro?ja z AdrioRoute. Navigacija je lahko ?e tolk fensi ?pensi na zuni samo brez dobrih natan?nih map je zame dobra glih tolk kot okras na polici, ker navigacija je tako kot ime pove zato, da te nekam pripelje in nikakor ni zato, da se ?udi? lepoti grafike, ki jo med vo?njo tako ali tako ne bi smel opazovati - safety first.

 

Nimam s prodajo Garminov ni? ampak kljub temu me ?e vedno najbolj prepri?a saj ravno zaradi enostavnosti nadgradnje, izbire map, velikih pisav (zelo pomembno med vo?njo, da hitro od?ita? podatek), odli?nega nosilca za ?ipo (ne trese navigacije) in vzdr?ljivosti (?e vedno imam dnevno v uporabi Garmina 350, ki sem ga kupil 5 let nazaj) je pa? zame ?e vedno ena najbolj?ih navigacij na trgu.

 

Moj naslednji nakup bo spet Garmin, pa sem imel v rokah ?e kar nekaj navigacij tako Navigona (model 2100, ki se mu je recimo sesuval SW), GoClaverja, iGO, TomToma, pa ena noname kitajska zadeva pa me ?e nobeden ni tolk prepri?al, da bi zamenjal proizvajalca. Saj ne re?em, da so ostale navigacije slabe samo zame osebno je pa? Garmin najbolj uporaben (za navigiranje seveda).

 

Aja pa ne razumem tistega kar pravi?, da ima? Evropo na kartici - ja kje pa misli?, da jo ima Garmin :ne vem:

 

Tudi to z obra?anjem ne zastopim, ker se meni kaj takega zgodilo samo enkrat, ker sem zapeljal v napa?no enosmerno tako, da sem sploh prvi? sli?al kako bejba re?e "ko bo mo?no, polkro?no obrnite". :hohoho:

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Prav hec... ravno to si napisal zakaj ljudje v Slo kupujejo Garmine in to je pokritost na?ega podro?ja z AdrioRoute. Navigacija je lahko ?e tolk fensi ?pensi na zuni samo brez dobrih natan?nih map je zame dobra glih tolk kot okras na polici, ker navigacija je tako kot ime pove zato, da te nekam pripelje in nikakor ni zato, da se ?udi? lepoti grafike, ki jo med vo?njo tako ali tako ne bi smel opazovati - safety first.

 

Nimam s prodajo Garminov ni? ampak kljub temu me ?e vedno najbolj prepri?a saj ravno zaradi enostavnosti nadgradnje, izbire map, velikih pisav (zelo pomembno med vo?njo, da hitro od?ita? podatek), odli?nega nosilca za ?ipo (ne trese navigacije) in vzdr?ljivosti (?e vedno imam dnevno v uporabi Garmina 350, ki sem ga kupil 5 let nazaj) je pa? zame ?e vedno ena najbolj?ih navigacij na trgu.

 

Moj naslednji nakup bo spet Garmin, pa sem imel v rokah ?e kar nekaj navigacij tako Navigona (model 2100, ki se mu je recimo sesuval SW), GoClaverja, iGO, TomToma, pa ena noname kitajska zadeva pa me ?e nobeden ni tolk prepri?al, da bi zamenjal proizvajalca. Saj ne re?em, da so ostale navigacije slabe samo zame osebno je pa? Garmin najbolj uporaben (za navigiranje seveda).

 

Aja pa ne razumem tistega kar pravi?, da ima? Evropo na kartici - ja kje pa misli?, da jo ima Garmin :ne vem:

 

Tudi to z obra?anjem ne zastopim, ker se meni kaj takega zgodilo samo enkrat, ker sem zapeljal v napa?no enosmerno tako, da sem sploh prvi? sli?al kako bejba re?e "ko bo mo?no, polkro?no obrnite". :hohoho:

 

prera?unavam.... :jupiii:

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

mojemu garminu se tud vcasih mesa pa skoz uno "recalculating recalculating"

al pa "please me a u-turn", ja to bom sred avtoceste kar z rocno -

 

V meniju izogibanje izklopi? polkro?no obra?anje pa je.

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

sem opazi da mi vcasih forum pol crk sploh ne vpisuje...

pa sam tuki.. (tam gor se je izpisal please me a u-turn, a pa k sta ostala nekje :D )

 

to sem jest ze v tehnicnih tezavah tezil.........

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

  • Zadnja sporočila

    • Še 2x toliko pa bi že drugega Forda, ups Mazdo dobil 😁
    • hmmmm, kako vse to veš :), vozim že 9.let Hondin N/A 2.0 motor 156km (ali koliko točno jih ima niti ne vem več, v glavnem premalo), torej je isto sranje kot Mazdinih 165KM..... (čeprav sem prepričan, da je Hondin motor še vedno boljši od Mazde, tako da...)....vozil sem mazdo 6 2.0 z N/A 145 KM (totalni shit....kr neki) in vozil sem se mazdo 2 (116km), ki je OK in ql avto.....iz vsega tega, imaš prav nisem vozil mazde 3 g120, ker me res ne zanima, ker je šhit :).....je motor verjetno podoben kot v mazdi 2, ki ji pritiče, ker je majhen avto....mazda 3 je pa konkretno večji in zagotovo vsaj 150kg težji in lej, 120km je kr neki....sori.....Še to, vozil sem tudi Toyoto s CVT in Hondo s CVT (v bistvu Honda nima več t.i CVT, ampak nek neskončni menjalnik) in tukaj je Honda svetlobna leta pred Toyoto....ni deroče kot pri Toyoti....naj mogoče @scania uleti v to zgodbo z menjalniki....   Ne takoj pisat na pamet :).....dejstvo pa je da verjetno bi bil v mazdi 3 poleg X186 najboljši res dinozaver 2.5 in 194km....(to je pa raketa verjetno in optimalni paket - sicer zelo drag ampak dober....   Pa ne se preveč razburjat, ne glede na vse tvoje razlage mazde 3 g120 ne bom ne kupil, ne priporočal komu.....   Aja, če želiš, da še malo prilijem olja na ogenj :), za vikend sem se imel možnost voziti s Škodo Supert Sport 2.0.tdi 200km avtomatik 4x4, hmmmmm, dvomim da je katera Mazda 6 ne tem nivoju, z vidika voznih lastnosti težko rečem, pa imate lahko 1000 argumentov za in proti.....(pustimo sedaj vzdržjivost, serisiranje, itd.), tudi zunanji look z 19inčnimi feltnami je povsem spodoben.....   in še en podatek 🤣, vozil sem tudi Hondo 2.4 z 190km (torej enako kot mazda 2.5) in ni nek presežek proti 2.0, ter začuda tudi hondo 2.0 dizel 140km/150km (kar je enako mazdi dizl 150km) in če bi izbiral med vsemi motorji je dizl se najboljsi in najbolj prijeten za vozit...heh, samo izbral bi Hondinega dizla in ne Mazdinega (zal so pa že v letih...)...
    • Da ne omenjamo lastnikov Škodilakov.
  • Kdo je trenutno prisoten (Poglej celoten seznam)

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.