Skoči na vsebino

Letne gume 2010


MihaPr

Priporočeno sporočilo

  • Odgovori 182
  • Ustvarjeno
  • Zadnji odgovor

Najbolj aktivni uporabniki v tej temi

Najbolj aktivni uporabniki v tej temi

Naložene slike

Po?asi se pribli?uje menjava zopet.. (res po?asi) in s tem spet letne pnevmatike.

 

Kaj menite katere bi bilo dobro dati na avtomobil?

Kateri novi modeli imajo prednost pred ostalimi?

 

In predvsem, kdaj ponavadi menjate pnevmatike?

 

Lp,

 

MihaPr

 

est sm jih menjal lansko leto okoli 16 marca ... ?as za letne pnevmatike je pa ?e kar dale? tko da lahko ?e malo po?aka? ... kar se pa tega ti?e kere gume bi kupu pa ?e malo po?akaj na amzs-jove teste letnih gum pa se bo? pol na podlagi tistih podatkov odlo?u ^_^

Wait ... Think ... Breathe ... Concentrate ... Put the car in gear ... Floor the throttle ... Burn the rubber ... ZooM-ZooM !!

?e bi nekateri ljudje padli z vi?ine svojega ega, na vi?ino svoje inteligence, padca zagotovo ne bi pre?iveli ;)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

menjava je se dalec, zna bit da se bo mraz tudi datumsko vlekel, ne bit neucakan :)

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kaj menite katere bi bilo dobro dati na avtomobil?

Kateri novi modeli imajo prednost pred ostalimi?

Odvisno od dimenzije pnevmatik. ?e pogleda? teste so vedno narejeni po dimenzijah pnevmatik in za vsako dimenzijo priporo?ajo razli?ne znamke in modele pnevmatik.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

menjava je se dalec, zna bit da se bo mraz tudi datumsko vlekel, ne bit neucakan :)

 

Sej je pametno, da ?e zdaj razmi?lja in se lepo po?asi odlo?i ne pa pol neki na silo pa ?e izbira zna bit vpra?ljiva takoj po 15.3.

 

Aja pa to je ?e ?ez mesec in pol in komi ?akam, da lahko spet nataknem taprave gume :blush:

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sej je pametno, da ?e zdaj razmi?lja in se lepo po?asi odlo?i ne pa pol neki na silo pa ?e izbira zna bit vpra?ljiva takoj po 15.3.

 

Aja pa to je ?e ?ez mesec in pol in komi ?akam, da lahko spet nataknem taprave gume :blush:

 

Jaz tudi.Samo jih moram tudi jaz nabavit- nove. :zvizga:

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Huh ja... jest jih verjetno to sezono ?e ne bom, za naslednjo bi pa rad GY F1 asimetri?ne dal gor. Je sam en problem in sicer v tej kur?evi Mazda dimenziji 225/45 R18 jih enostavno ni. So pa v dimenziji 225/40 R18.

 

Kaj moram narest, da bi lahko homologiral tako dimenzijo gum. Je sicer razlike za dobre 3% ampak v minus tako, da ?tevec za ta procent ka?e ve? kot pri "pravi " dimenziji gum.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Huh ja... jest jih verjetno to sezono ?e ne bom, za naslednjo bi pa rad GY F1 asimetri?ne dal gor. Je sam en problem in sicer v tej kur?evi Mazda dimenziji 225/45 R18 jih enostavno ni. So pa v dimenziji 225/40 R18.

 

Kaj moram narest, da bi lahko homologiral tako dimenzijo gum. Je sicer razlike za dobre 3% ampak v minus tako, da ?tevec za ta procent ka?e ve? kot pri "pravi " dimenziji gum.

 

Dobr ane? V vsakem primeru ... :bravo:

I'm not trying to impress you ... but I have a tractor.
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

boss, jaz ne bi dal se manjsi profil na ze tako ali tako nizek profil pa se trdo vzmetenje

ne vem, tvoja odlocitev,

se pa zna zgodit, da bojo F1 asimetricne do takrat dobavljive v tvoji dimenziji...ali pa, da bo se kaka boljsa guma

It's all fun and games 'til someone loses an eye, then it's just fun you can't see

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

boss, jaz ne bi dal se manjsi profil na ze tako ali tako nizek profil pa se trdo vzmetenje

ne vem, tvoja odlocitev,

se pa zna zgodit, da bojo F1 asimetricne do takrat dobavljive v tvoji dimenziji...ali pa, da bo se kaka boljsa guma

 

Ra?unam na to, ampak vseeno a ve? kak?en bi bil postopek, ke ?e ne druzga je bistvena razlika tudi v ceni in za komplet bi dal vsaj 200? manj kot z originalno dimenzijo. :(

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Huh ja... jest jih verjetno to sezono ?e ne bom, za naslednjo bi pa rad GY F1 asimetri?ne dal gor. Je sam en problem in sicer v tej kur?evi Mazda dimenziji 225/45 R18 jih enostavno ni. So pa v dimenziji 225/40 R18.

 

Kaj moram narest, da bi lahko homologiral tako dimenzijo gum. Je sicer razlike za dobre 3% ampak v minus tako, da ?tevec za ta procent ka?e ve? kot pri "pravi " dimenziji gum.

 

Pri nas gre? do kak?nega renomiranega gumista in ti vse papirje uredi.Pol pa na homologacijo kjer ti proti pla?ilu vpi?ejo to novo dimenzijo v karton?ek.Simpl kot pojest tortico. ;)

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pri meni gredo spet gor

215/45R17 - FULDA CARAT EXCELERO

LP KAALman
post-11-0-20527300-1509737445.png

post-11-0-02591300-1509952290.gif

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

F1 je top of the top guma, kolk se pa to lima na cesto pa ne more? verjet :):bravo: ,res da se hitro rabijo ampak je guma na mestu :bravo: V moji dimenziji je tudi ?al nisem na?el tako da.....bo treba ?ez kak?en mesec pa res pre?ekirat kaj je najbolj?e za ?e dokaj normalen denar.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

?e ti ni pomembno, da ma guma lep profil :whatever: , vzame? Potenzo RE050a, pa si zmagu! Men je ta guma brutalna ... (pa nism vozu samo savine, barumove, pa bridgestonove ... ) :P

 

Sej F1 asymetric sploh nimajo lepga profila

 

http://www.bimmerfest.com/forums/attachmen...mp;d=1215451444

 

men se gre le za to, da guma dobr prime, ?e posebi v mokrem... pa ?e ti?ja naj bi bila od prej?nje F1 s smrekca profilom

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

kaalman: a lahko preimenujes naslov teme v "Letne gume 2010" .da bo bolj pregledno pa se v istem stilu kot dosedanje teme?

 

 

 

boss: za homologacijo moras it do LPP-ja, ker problem je tale: pri original platiscih ni nobenega podatka katere dimenzije gum so dovoljene.

 

Jaz ne bi dal tiste dimenzije (vec kot 3% razlike, manjsi profil-vec kot 1cm manj gume, pa se procedura z homologacijo, ce hoces igrat po pravilih)

 

Drugace pa, mas se eno leto tko da je se dolga do takrat...mogoce sploh ne bos vec mel isti avto :)

It's all fun and games 'til someone loses an eye, then it's just fun you can't see

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Drugace pa, mas se eno leto tko da je se dolga do takrat...mogoce sploh ne bos vec mel isti avto :)

 

Nazadnje, ko sem razmi?ljal, da bi menjal avto me je nabasal en neuravnove?en primorc :angry: in sem bil prisiljen v menjavo.

 

Tko, da se bom zdaj kar vzdr?al razmi?ljanju o menjavi avte. Je pa res, da se mi nikamor ne mudi saj je to ?ele nakup za 2011 oz. bom videl kolk bom letos uni?il profila. Zaenkrat ka?e ?e zelo dobro saj je profila ?e kar precej.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Eno vpra?anje: Ali je res, da na novih avtih, proizvajalec namontira gume II klase, pa ?eprav gre za isto znamko in model, ki jih lahko kupi? v trgovini in ki naj bi bile bolj?e kvalitete in se z njimi da prevozit ve? km?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Eno vpra?anje: Ali je res, da na novih avtih, proizvajalec namontira gume II klase, pa ?eprav gre za isto znamko in model, ki jih lahko kupi? v trgovini in ki naj bi bile bolj?e kvalitete in se z njimi da prevozit ve? km?

 

bolj ali manj je to res (nazalost) :angry::(

It's all fun and games 'til someone loses an eye, then it's just fun you can't see

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sem si mislil,ker vedno ko sem kupil nov avto so gume riknile po 2-3 sezonah :( . Kaj pa priporo?a? za 205/50/17(izgled, oprijem,...)?

 

ta dimenzija je mal smotana, ker je kar draga in ni velik izbire

bi pa sel z bridgestone turanza Er300, good year eagle F1 (izgled je 1A :) ), od bolj sportnih se, conti sport contact 3 in pirelli p zero nero in bridgestone potenza re050a

 

od tega kar ti zahtevas bi sel z good year eagle f1 (ni draga, dost sportna in lep izgled)

It's all fun and games 'til someone loses an eye, then it's just fun you can't see

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

205/50/17 je tako gnila dimenzija da si ne mor? misliti. Na original 17 od M3 (za ?estko ne vem) pa ?ir?e ne grejo.

 

F1 imajo pa samo v teh dimenzijah:

 

235/50R18 XL 101 Y

215/45R17 XL 91 Y

225/45R17 XL 94 Y

235/45R17 XL 97 Y

245/45R18 XL 100 Y

255/45R18 XL 103 Y

235/40R17 90 Y

245/40R17 XL 95 Y

225/40R18 XL 92 Y

235/40R18 XL 95 Y

245/40R18 XL 97 Y

265/40R18 XL 101 Y

225/35R18 XL 87 Y

245/35R18 XL 92 Y

255/35R18 XL 94 Y

265/35R18 XL 97 Y

225/35R19 XL 88 Y

235/35R19 XL 91 Y

245/35R19 XL 93 Y

255/30R19 XL 91 Y

275/30R19 XL 96 Y

245/30R20 XL 90 Y

255/30R20 XL 92 Y

285/25R20 XL 93 Y

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jah ne vem kako je to z F1 (tole so dimenzije za tole novej?o), na f-ki sem imel tastare s tem jebaćkim profilom..in to je limalo na cesto.

 

Bo treba res kak?ne sport maxx vzeti, sedaj je cena 137,20 eur na gume direkt, kar je 30 eur manj kot npr. na mimovrste.

 

Bridgestone pa ne dam gor, ne vem, ne verjamem da ne bodo tulile kot original katere so bile gor, kot da bi se v tanku vozil :whatever:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.