Skoči na vsebino

Poraba!


andrazzz

Priporočeno sporočilo

?e se lahko vklu?im,mene bolj skrbi,?e je ta novi X motor dovolj preizku?en ali je samo neznanka,ker potem bo pa problem,kot postaja sedaj z dizli.Pa mimogrede vpra?am,kako je kaj z 120G motorji ?ez 100 000km. Ima kdo kak problem? Ali je potrebo bit na kaj pozoren? Lp in zoom zoom.

 

Na mobile.de se ob?asno najde kak?na G 2.0 trojka ali ?estka z 200.000 do 300.000 kilometri. Motorji nimajo nobenih serijskih napak, tudi iskanje po forumih ne obrodi sadov v tej smeri. Zame pomemben argument, da sem se dolo?il za bencinarja.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Na mobile.de se ob?asno najde kak?na G 2.0 trojka ali ?estka z 200.000 do 300.000 kilometri. Motorji nimajo nobenih serijskih napak, tudi iskanje po forumih ne obrodi sadov v tej smeri. Zame pomemben argument, da sem se dolo?il za bencinarja.

Ampak novi Skyactive - X ne bo zunaj pred koncem 2019, prvi zanesljivi rezultati o porabi in zanesljivosti ne bodo pred koncem 2020

Je pa po zadnjih podatkih vsaj meni razumljivo, da bo to nek kompromis. Klasi?nemu bencinarju s sve?kami bodo dodali elektro motor. Kompresije dizla ravno ne bo....

 

To ni ravno nekaj novega. Vpra?anje bo tudi cena in cena servisa....

 

Me pa zanima, ko bo to zunaj preverjeno bodo mulci ze verjetno sami vozili, bo kon?no ata lahko do normalnega avta pri?el..... :)

Tole so kar hude napovedi

 

?MAZDA?S SKYACTIV-X EMPLOYS A METHOD OF COMBUSTION THAT THE MIGHT OF THE MOTOR INDUSTRY HAS BEEN TRYING TO MASTER FOR OVER TWO DECADES?

SKYACTIV-X offers the best of both diesel and gasoline engines with none of the disadvantages. It does this thanks to a new technology called Spark Controlled Compression Ignition (SPCCI). Running on regular gasoline, SPCCI works by compressing the fuel-air mix at a much higher compression ratio, with a very lean mix. The SKYACTIV-X engine uses a spark to ignite only a small, dense amount of the fuel-air mix in the cylinder. This raises the temperature and pressure so that the remaining fuel-air mix ignites under pressure (like a diesel), burning faster and more completely than in conventional engines.

The result? Ten to 30 percent more torque than the current SKYACTIV-G gasoline engine with better fuel efficiency than the current SKYACTIV-D, and a power increase of ten percent. This best-of-both-worlds achievement was made possible by Mazda?s relentless pursuit of perfection. Engineers analysed every detail from the piston shape to the swirl pattern of the fuel-air mix. As is the Mazda way, it?s those tiny details that make a huge difference.

WHAT IT MEANS IN THE REAL WORLD

Better performance

The two-litre SKYACTIV-X will produce more power, with up to 30 percent more torque than the current SKYACTIV-G 2.0. 

Real-world fuel economy

SKYACTIV-X improves fuel efficiency up to 20-30 percent over Mazda?s current gasoline engine. And, importantly, it has been designed for real-world efficiency, not simply to do well in a government test cycle.

Driving pleasure

Whether mated to a six-speed manual or six-speed automatic transmission, the SKYACTIV-X engine delivers an instant response when you put your foot down. It pulls like a turbodiesel, but revs like a normally aspirated gasoline engine.

The new normal

Unlike an EV or other alternative powered car, there?s no need to ?relearn? driving or suffer from range anxiety. SKYACTIV-X runs on regular gasoline and drives just like you?d expect your Mazda to drive.

Future proof

SKYACTIV-X has been designed to work alongside electrification. It can work as a standalone power unit or in hybrid and plug-in hybrid vehicles.

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

No da se jaz vpisem mojo statistiko za obe mazdi. 

 

Prejsna M6, 2010 letnik 147PS bencinar, povprecna po racunalniku pod 8,7 ni sla, nad 9 pa tudi ne. Malo mestne voznje,izvenmestne vecinoma 40km v eno smer, ter vec relacijskih-dopust pa to.

Po avtocesti, od 150-170km/h povprecje. 

 

Ista voznja z CX7, dizlom, popvrecna po compu 8,3. 

 

Rezim voznje ostaja isti, samo voznja z dizlom je veliko boljsa, ker seveda prej nisem nikoli vozil turbacev, dizlov pa sploh ne. 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

It pulls like a turbodiesel, but revs like a normally aspirated gasoline engine.

 

Hahah...in pol svizec zavije ?okolado. Potegnil zihr ne bo kot TDI, ?e bi bil turbo bencinar pol ja, z NA bencincom pa je to nemogo?e.

Drga? pa je super da razvijajo motorje (benc in dizel) naprej, samo reklame so mal zavajujo?e pri vseh proizvajalcih ne samo pri Mazdi (30%ni?ja poraba,....).

Aja pa nisem zagovornik ne dizlov in ne bencinarjev, oba imata svoje prednosti in slabosti.

2008 Mazda 6

2004 Mazda 3

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Hahah...in pol svizec zavije ?okolado. Potegnil zihr ne bo kot TDI, ?e bi bil turbo bencinar pol ja, z NA bencincom pa je to nemogo?e.

Drga? pa je super da razvijajo motorje (benc in dizel) naprej, samo reklame so mal zavajujo?e pri vseh proizvajalcih ne samo pri Mazdi (30%ni?ja poraba,....).

Aja pa nisem zagovornik ne dizlov in ne bencinarjev, oba imata svoje prednosti in slabosti.

 

 

Pustimo se presenetiti... Tezko je primerjati z atmosfercem ... ker vseeno naj bi bila drugacna tehnologija... kompresor pa to ... 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

No da se jaz vpisem mojo statistiko za obe mazdi. 

 

Prejsna M6, 2010 letnik 147PS bencinar, povprecna po racunalniku pod 8,7 ni sla, nad 9 pa tudi ne. Malo mestne voznje,izvenmestne vecinoma 40km v eno smer, ter vec relacijskih-dopust pa to.

Po avtocesti, od 150-170km/h povprecje. 

 

Ista voznja z CX7, dizlom, popvrecna po compu 8,3. 

 

Rezim voznje ostaja isti, samo voznja z dizlom je veliko boljsa, ker seveda prej nisem nikoli vozil turbacev, dizlov pa sploh ne.

 

Ne ?para? je ravno. Pri normalni bi pil dize 2 lit.manj,benci.pa 1liter,verjetno?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ne ?para? je ravno. Pri normalni bi pil dize 2 lit.manj,benci.pa 1liter,verjetno?

M6 in CX7 sta dokaj razlicna razreda (teza, upor)

Ampak tu bo kmalu spet da debata ze vidim. Vsam dizli zrejo veliko......skoraj kot bencinar :)

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

No da se jaz vpisem mojo statistiko za obe mazdi. 

 

Prejsna M6, 2010 letnik 147PS bencinar, povprecna po racunalniku pod 8,7 ni sla, nad 9 pa tudi ne. Malo mestne voznje,izvenmestne vecinoma 40km v eno smer, ter vec relacijskih-dopust pa to.

Po avtocesti, od 150-170km/h povprecje. 

 

Ista voznja z CX7, dizlom, popvrecna po compu 8,3. 

 

Rezim voznje ostaja isti, samo voznja z dizlom je veliko boljsa, ker seveda prej nisem nikoli vozil turbacev, dizlov pa sploh ne.

 

Realna poraba. Vozi? mo?ko in nisi ovira na avtocesti za kamione.Nekateri pod normalno vo?njo smatrajo 120/uro po avtocesti.:)

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ne ?para? je ravno. Pri normalni bi pil dize 2 lit.manj,benci.pa 1liter,verjetno?

 

Ne, ne sparam jih glih nekaj. 

M6 in CX7 sta dokaj razlicna razreda (teza, upor)

Ampak tu bo kmalu spet da debata ze vidim. Vsam dizli zrejo veliko......skoraj kot bencinar :)

 

Ja res teh dveh ni za primerjat, ampak za primerjavo glede porabe pa si lahko kdo predstavlja. Res da je razlike slab liter, ampak je skoraj 400kg razlike med tema dvema, vsaj mislim da toliko. Priblizno:D 

Realna poraba. Vozi? mo?ko in nisi ovira na avtocesti za kamione.Nekateri pod normalno vo?njo smatrajo 120/uro po avtocesti. :)

 

Js se ne morem vozit po avtocesti 130, enostavno ne gre, ker se mi zdi da se bo vsakcajt ustavu. Nsme pristas dirkanja ter siljenja, ce se le da pa rahlo hitreje, ter kjer je treba seveda po omejitvah, sploh tu v avstrji, v naseljih pri 50, ter na 70 omejitvah je treba velik  pazit. 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Realna poraba. Vozi? mo?ko in nisi ovira na avtocesti za kamione.Nekateri pod normalno vo?njo smatrajo 120/uro po avtocesti. :)

Najvi?ja dovoljena hitrost pri nas je 130kmh, po nekaterih dr?avah dejansko le 120kmh, torej se to smatra za normalno vo?njo, ve? od tega si pa ?e v prekr?ku.

 

Kaj je mo?ka vo?nja pa bo? moral pojasnit, ampak kot domnevam krepko preko omejitve?  :lol:

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Najvi?ja dovoljena hitrost pri nas je 130kmh, po nekaterih dr?avah dejansko le 120kmh, torej se to smatra za normalno vo?njo, ve? od tega si pa ?e v prekr?ku.

 

Kaj je mo?ka vo?nja pa bo? moral pojasnit, ampak kot domnevam krepko preko omejitve?  :lol:

Jaz pod mo?ko vo?njo smatram vo?njo, ko se ne ustra?i? bavarcev in olimpijcev.

Pa? gre?, ko pride? do avta pred tabo da? ?migavec in gre? mimo.

Tako, lahkotno, brez stresa...da ostanejo kamioni dale? zadaj. :)

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Najvi?ja dovoljena hitrost pri nas je 130kmh, po nekaterih dr?avah dejansko le 120kmh, torej se to smatra za normalno vo?njo, ve? od tega si pa ?e v prekr?ku.

 

Kaj je mo?ka vo?nja pa bo? moral pojasnit, ampak kot domnevam krepko preko omejitve? :lol:

Pojdi na svicarske AC....ce ti kje uspe iti vec kot 100 si car. Omejitve, delovisca, guzve (pa sem bil 5x z motorjem). Ene 2 odseka sta celo bila 120

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Hahah...in pol svizec zavije ?okolado. Potegnil zihr ne bo kot TDI, ?e bi bil turbo bencinar pol ja, z NA bencincom pa je to nemogo?e.

Drga? pa je super da razvijajo motorje (benc in dizel) naprej, samo reklame so mal zavajujo?e pri vseh proizvajalcih ne samo pri Mazdi (30%ni?ja poraba,....).

Aja pa nisem zagovornik ne dizlov in ne bencinarjev, oba imata svoje prednosti in slabosti.

Sej bo imel kompresor, ki bo tako dvignu konje kot navor. Tako, da na papirju bo tam tam kot TD. Kako bo pa v praksi bomo pa pa? ?ele videla ampak mislim, da ?e dolgo nismo tako te?ko pri?akovali kak?en motor oziroma model avta kot je nova Mazda 3.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pozabljas da je cx5 visji od m6, in od 80km/h naprej je to najvecja razlika pri porabi

 

No ja, bi res rad videl kolk ?asa se od Medvod do Lj lahko pelje? ve? kot 80km/h.  :jezicek:

Druga?e na AC pa seveda popolno dr?i, da je razlika, saj je recimo razlika ?e v tem ali je avto sedan izvedba ali pa karavan. Pri vi?jih hitrostih (130-140km/h) je lahko, samo zaradi slab?e aerodinamike, karavan tudi do pol litra bolj potraten kot limuzina.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Po?akajmo,da pride in da ga preizkusimo. Primerjal ga bom z dizlom in podal moje mnenje.

Bo pa imel te?ko nalogo, da me prepri?a in visoko letvico, da jo presko?i. Druga stvar je ta, kako se bo obnesel v praksi, (okvare, vzdr?ljivost).

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

No ja, bi res rad videl kolk ?asa se od Medvod do Lj lahko pelje? ve? kot 80km/h. :jezicek:

Druga?e na AC pa seveda popolno dr?i, da je razlika, saj je recimo razlika ?e v tem ali je avto sedan izvedba ali pa karavan. Pri vi?jih hitrostih (130-140km/h) je samo zaradi slab?e aerodinamike karavan lahko tudi do pol litra bolj potraten kot limuzina.

Od Jeprce do Meje se da tudi 150 stisnt;) :);):jezicek: :jezicek:

 

Sicer pa se ne vozim samo na tej relaciji... dostikrat grem iz Kranja proti Ljubljani... sem in tja do Kopra... dostikrat tudi do Vrhnike... pa se kam ...

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Od Jeprce do Meje se da tudi 150 stisnt;) :);):jezicek: :jezicek:

 

Sicer pa se ne vozim samo na tej relaciji... dostikrat grem iz Kranja proti Ljubljani... sem in tja do Kopra... dostikrat tudi do Vrhnike... pa se kam ...

Cesta je velikokrat prazna ampak je se vedno iz betonskih plosc polovico :)

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Zagotovo bi tako potegnil, ?e bi imel prestavna razmerja dizelska. :)

 

Ne, v bistvu bi bencinar z dizlskim prestavnim razmerjem ?el slab?e ker ima dizel dalj?a razmerja.

Na sliki ima? dizlska prestavna razmerja od M6 GH 2.0CD, s tem da sem dal redline na bencinarjeve 6500rpm, s tem prestavnim razmerjem bi se lahko peljal 386kmh.

post-5522-0-37317900-1543952061_thumb.jpg

 

Sej bo imel kompresor, ki bo tako dvignu konje kot navor. Tako, da na papirju bo tam tam kot TD. Kako bo pa v praksi bomo pa pa? ?ele videla ampak mislim, da ?e dolgo nismo tako te?ko pri?akovali kak?en motor oziroma model avta kot je nova Mazda 3.

Ja ne re?em za prisilno polnjenega bencinarja (turbo ali kompresor), vem da gre bolje od TDI-ja, govora je o NA bencinarju. Ker kolikor sem zasledil v EU ne bo kompresor SkyactiveX.

2008 Mazda 6

2004 Mazda 3

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ja ja..tudi jaz komaj ?akam to novo mazdo3 da pride v na?e salone..pa da vidimo in stestiramo po mojih inf..pride nova mazda3 z starim motorjem skayactive.. marec 2019 potem konec poleti 2019 pridejo nove mazde3 z novim motorje skayactive x..v EU.pa ne moreje nas zajeb....lp

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Glej ?e ga pa ne bo, potem pa pa? ne bo Mazda 3 moj naslednji avto - simple as that.

He, he, Boss pa v zippo v?igalniku. Bolj te?ka bo ta. :)

Ko se enkrat nadiha? dizla, ni poti nazaj.

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ja te?ko bo it spet na bencinarja, ?e ni v njem "nekaj ve?" Se pravi atmosferci s 120 KM 100% odpadejo in verjetno bi rabil vsaj tam nekje okol 170KM, da bi bil zadovoljen. Sicer dvomim, da bo Skyactiv-X brez kompresorja, ker mislim, da ga potrebuje ravno zaradi dvojnega na?ina v?iga. Zato niso ?li v turbo, ker ima turbo "lag" in je edina re?itev kompresor.

 

Je pa nekaj res, Mazda me s svojimi poslovnimi odlo?irvami dokaj negativno presene?a. Zame osebno je bil dizaster, da so opustili 5 vratno 6-ko, ko bi lahko enostavno vpeljali koncept, ki ga ima recimo Superb pa ?e kdo z dvojnim na?inom odpiranja prtlja?nika. Obdr?ali bi eleganco in uporabnost. Tako so pa ?li na klasi?en pre?ivet limuzinski koncept, ki je povsod po svetu v zatonu. ?e celo zadrgnjeni Murikanci raje presedlajo na SUV-e saj karavane pa? ina?ijo z babicami in dedki.

 

Pol naslednje ukinejo CX-7 model, ki je recimo idealen v Evropi za t.i velik SUV a isto?asno gnojijo s CX-8 in CX-9, ki ga v Evropi sploh ne morejo homologirat. Ukinitev enoprostorne 5-ke pa tudi sodi v rubriko saj ni res pa je.

 

Ma ne vem - Mazda evropske kupce prav nesramno podcenjuje in to jim fejst zamerim.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.