Skoči na vsebino

Poraba skyactiv dizel motorjev


Priporočeno sporočilo

pred 52 minutami je kingsix napisal:

Je možno da je to mogoče posledica kakih težav z injektorji itd.. Zdi se mi čudno da je pri takih km to že taka težava. S tem da jaz delam kar veliko dolgih tur zadnjih 20k km. 

Najprej spucej, potem pa dalje raziskovat. Mogoče ni čisto nič narobe ampak so bile zgolj kratke relacije razlog za povečano zabijanje kolektorja.

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Meni so upoštevali kulanco pri loputi. Bilo je nekako zapacano, čiščenje kolektorjev sem plačal (mislim, da je bilo nekaj popusta), loputo pa je častila Mazda. To je bilo takoj po tem, ko sem kupil avto (uvožen, dizel, redno servisiran, magičnih 130 kkm, avto ni bil več v garanciji). Je pa verjetno čisto odvisno od tistega trenutka in človeka tam, ki mora zahtevek itak posredovati Mazdi. Se spomnim, ko smo čakali na odgovor. Kasneje so mi zamenjali še oba žarometa na Mazdine stroške (avto ni bil več v garanciji).

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 6 urami je kingsix napisal:

Torej :

- avto ima popolnoma zabasan sesalni kolektor. Vsi sensorji itd tam..to je bilo vse čist zabasano.

Na valjih je imel avto pod 150KM.

 

Jza imam avto zadnjih 22k km...sam delam pretežno dolge relacije. 1x mesečno tudi 1.2k km v eno smer itd. Zgleda je prejšnji lastnik imel kratke relacije..ampak vseeno..

 

Sedaj pa vprašanje: avto ima 72k km in je še v garanciji, redno na vseh servisih. Kakšna je možnost da se tukaj koristi garancija?

 

 

 

 

 

Daj povej, kje so ti to diagnosticirali in ali so kolektor dali dol da so videli ali je zabasan.

Za vse vaše ideje urejanja okolice   www.gabioni.si

 

post-24-0-89526200-1520847770_thumb.png

 

 

33254_1.png 28251_1.png  

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 9 urami je SpEkTr napisal:

Kaj pa je bilo z žarometi?

Crknila je žarnica v žarometu, ki je ne moreš zamenjati 🙂
V ZDA so imeli pred leti celo vpoklic in so vsem popravili tesnjenje ali zamenjali žaromete. Ampak to je ZDA, kjer so potrošniki res močni (se spomnite VW dieselgate, ko so v ZDA dobivali kupnino za avto nazaj, v Evropi smo pa dobili SW patch (na slabše 🤣) in steklenico penine za 5 evrov).

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Bom moral povprašat na več servisih kaki in kaj.. Dva zaenkrat čist ignore in sploh nočejo debatirat, da bi bilo karkoli narobe. 

Sedaj šli na morje... Drug avto passat 1.5 bencinar s 150KM.. Glede na dolivanje goriva povprečna poprava 6.73. Jaz sem vozil za njim s svojim dizlom... Poraba 8.5... 1.7l več od bencinarja. S tem da je imel bencinar 3 odrasle osebe in bistveno več prtljage Oz teže. Povem tole in mi povejo "ne morete to primerjat". Idiotizem, da sploh ne vem kaj je tukaj za rect. 

Mislim da bom zaključil s klici in šel kar tja. 

  • Všeč 1
  • Začuden 2
  • Zmeden 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 3 meseci kasneje...

Malo pozabil tukaj updatat..

 

Torej kolektor sem dal s kamero pregledat in je bil poln saj. 

Dsl sem ga očistit.. Mojster je reko, da je bilo naokoli dober 1cm sloj saj.. Čist zapečeno. Očistila sta se tudi map in maf sensorja. Sam EGR zdsj nisem ziher..

No kakorkoli... Poraba je padla za cca 1.5l v istih testih po AC. 

 

Prejšnji teden sem avto gnal cca 600km hitrost generalno med 160 in 180 na AC s kar veliko zaviranji in pospeševanje. Splošno kar namenoma "težka noga". Poraba 8.7l glede na računalnik in tudi koliko sem tankal. Veliko boljše kot prej. 

 

 

Popravljeno od kingsix
  • Všeč 10
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

dne 27. 8. 2023 ob 17:27 je kingsix napisal:

Malo pozabil tukaj updatat..

 

Torej kolektor sem dal s kamero pregledat in je bil poln saj. 

Dsl sem ga očistit.. Mojster je reko, da je bilo naokoli dober 1cm sloj saj.. Čist zapečeno. Očistila sta se tudi map in maf sensorja. Sam EGR zdsj nisem ziher..

No kakorkoli... Poraba je padla za cca 1.5l v istih testih po AC. 

 

Prejšnji teden sem avto gnal cca 600km hitrost generalno med 160 in 180 na AC s kar veliko zaviranji in pospeševanje. Splošno kar namenoma "težka noga". Poraba 8.7l glede na računalnik in tudi koliko sem tankal. Veliko boljše kot prej. 

 

 

Merkaj pri zaviranju, da ne tiščiš v kosu iz 180 na 80, ker boš zvil diske (rak rana mazde 6

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 3 meseci kasneje...

Da prenesem moje iskustvo. Pre 20 dana sam kupio Mazdu 3 1.5 d automatik 2017.godina sa 90 000 km i iskreno mala potrošnja joj nije jača strana. 
Doduše komp pokazuje optimistične brojeve. 

viber-image-2023-11-26-12-44-13-842-bb.j
Ovo su merenja na ravnom delu autoputa, 88 m nadmorske visine. 
A realna slika uglavnom vožnje po autoputu nekad i do 160 (nema ograničenja) ali uglavnom oko 130.
 

viber-image-2023-11-26-12-44-13-298-bb.j

A ova je potrošnja kad sam je uzeo i vraćao kući. Put sam prešao bez stajanja stim što je bilo svega, zastoji dok sam izašao iz Berlina pa zatim radovi i duža vožnja 180. I ovde kopm poprilično laže.

 

viber-image-2023-11-30-12-18-09-602-aa.j

 

 

 

  • Všeč 4
  • Začuden 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Za bolšo porabo: 

kemično očistit dpf ( Po prisilni regeneraciji ne sme bit tlak višji od 0.8kpa idealno 0.4kpa)

EGR off (po egr off pade poraba za 0,5-1l)

Zabasan sesalni kolektor (potrebno peskanje z orehovimi lupinami)

Posebi če je poraba proti 8-9 litrom 

Ko se use to postori more bit poraba okol 6-7 ročni 

automatik + 4x4 6.5-7.5 

Odvisno seveda od vožnje

 

some results.jpg

Če rabiš pomoč piši zs

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 14 urami je miha20 napisal:

seveda in tudi na drugih znamkah 

A je potrebna potem tudi mehanska odstranitev/blokada egr?

Za vse vaše ideje urejanja okolice   www.gabioni.si

 

post-24-0-89526200-1520847770_thumb.png

 

 

33254_1.png 28251_1.png  

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Če je v delujočem stanaju ni potrebna 

A update motorne elektronike izklopi tvoje funkcije?


Sent from my iPhone using Tapatalk

Za vse vaše ideje urejanja okolice   www.gabioni.si

 

post-24-0-89526200-1520847770_thumb.png

 

 

33254_1.png 28251_1.png  

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

  • Zadnja sporočila

    • Kaj pravite na tole? https://www.avto.net/Ads/details.asp?id=19412621&display=Mazda Mazda3
    • Pozdravljen Evo bom uredil.   Sem tretji lastnik. Prvi lastnik je bil učitelj klavirja, drugi lastnik ga je vozil na relaciji Kamnik-Ljubljana, Jaz sem pa tretji lastnik.   JMZGL691601505391 Številka šasije kjer se lahko preveri elektronska knjiga. Pri 165000 km je bil servis narejen pri mojstru iz horjula (šraufa mazde na pooblaščencu), Vsi prejšni servisi pa so bili narejeni na uradnem servisu (Račune in izpise priložim zraven)    Dodatno so bile menjane podložke na injektorjih, menjana veriga, ter pregledan je celoten motor.   Speskan je bil sesalni kolektor in pikjena je bila loputa na turbini. Narejen je tudi egr off Načeloma na motorju bi moral biti mir    
    • Nobena kava te ne zbudi tako hitro kot tista, ki se ti polije po tipkovnici!   Ne sprašujte, kako vem...
    • Kaj pa je zdaj to?   Mislim, da se jim je dokončno skisalo in da res ne vedo, kaj delajo. Sploh me je pa zmotil zadnji stavek: Zakon je začel veljati v začetku avgusta lani. A sestavljajo ga pa šele zdaj...   A ljudje "tam zgoraj" še vedno ne razumejo, kaj jim energetiki tumbamo že leta. Eno je postavit sončno elektrarno. Nekaj čisto drugega je pa njeno sobivanje z ostalimi viri električne energije. Ko se zapelje oblak čez Sonce in je taka elektrarna naenkrat v senci, mora biti takoj na razpolago drugi vir, drugače bo omrežje "počepnilo". In če že moraš nekje imeti rezervo, potem raje denar takoj investiraj v tak vir, ki bo stabilen in ekološko sprejemljiv...    
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.