Skoči na vsebino

Sprememba cene goriv


jures

Priporočeno sporočilo

V ponedeljek sem bil v Celovcu in sem dopoldan videl ceno dizla za liter po 0,89?, ko sem sem vra?al ob 19.00 iz Celovca je bila povsod cena za liter dizla 0,94? kako to??? Potem sem na?el zadnjo ?rpalko mislim da je bila Esso pa je bila ?e cena 0,89? in sem tankal in je ra?unala 0,89?, Zanimivo in ni? jasno!? :D

 

V ita in AUT je dolo?ena samo zgornja meja cene...ostalo regulira konkurenca

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

V ita in AUT je dolo?ena samo zgornja meja cene...ostalo regulira konkurenca

 

Sej pri nas je isto. Ceno, ki jo dolo?i vlada je najvi?ja cena ?ez katero trgovci ne smejo it. Ampak ker pri nas ?e niso sli?ali za besedo "konkurenca" je pa? tako, da je cena vedno na full al pa kak cent popusta pri Tu?u in 24/7. :(

 

V tujini je pa tako, da ponavadi so najdra?je pumpe tiste na AC-jih in bolj k se oddaljuje? od njih je gorivo cenej?e.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sej pri nas je isto. Ceno, ki jo dolo?i vlada je najvi?ja cena ?ez katero trgovci ne smejo it. Ampak ker pri nas ?e niso sli?ali za besedo "konkurenca" je pa? tako, da je cena vedno na full al pa kak cent popusta pri Tu?u in 24/7. :(

 

V tujini je pa tako, da ponavadi so najdra?je pumpe tiste na AC-jih in bolj k se oddaljuje? od njih je gorivo cenej?e.

 

Tega pa sploh nisem vedel. To mi je v?e? :D

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sej pri nas je isto. Ceno, ki jo dolo?i vlada je najvi?ja cena ?ez katero trgovci ne smejo it. Ampak ker pri nas ?e niso sli?ali za besedo "konkurenca" je pa? tako, da je cena vedno na full al pa kak cent popusta pri Tu?u in 24/7. :(

 

V tujini je pa tako, da ponavadi so najdra?je pumpe tiste na AC-jih in bolj k se oddaljuje? od njih je gorivo cenej?e.

 

Popravek no - pri nas konkurenca regulira najvi?jo ceno....to je vse zmenjen barabe pesjanske.

 

A ste vidli kako so zaceli ubijati gen-i? Nekdo se pojavi s cenejso elektriko, in se je ze zacelo, nabil so mu dobavne cene, zacel so ga spodkopavati, skratka zelo tezko, da bo projekt speljal do konci, ce bo bo delal tako izgubo, da bo joj in bo prisiljen odstopiti...

 

Kak lobi je tu u 3pm

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Popravek no - pri nas konkurenca regulira najvi?jo ceno....to je vse zmenjen barabe pesjanske.

 

A ste vidli kako so zaceli ubijati gen-i? Nekdo se pojavi s cenejso elektriko, in se je ze zacelo, nabil so mu dobavne cene, zacel so ga spodkopavati, skratka zelo tezko, da bo projekt speljal do konci, ce bo bo delal tako izgubo, da bo joj in bo prisiljen odstopiti...

 

Kak lobi je tu u 3pm

 

Jah sej to je mogo?e samo pri nas ker smo ovce pastirji pa delajo z nami kar se jim zljubi. Mi mal zajamramo to je pa tudi vse.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

No jutri jovo na novo:

 

Spremembe cen naftnih derivatov:

95-oktanski bencin: 1,047 (dra?ji za 3,7 centa)

98-oktanski bencin: 1,078 evra (dra?ji za 4,4 centa)

Dizel: 1,012 (dra?ji za 2,2 centa)

 

LPG?

se vedno 0,49?...:)

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Spremembe cen naftnih derivatov:

95-oktanski bencin: 1,047 (dra?ji za 3,7 centa)

98-oktanski bencin: 1,078 evra (dra?ji za 4,4 centa)

Dizel: 1,012 (dra?ji za 2,2 centa)

LPG?

se vedno 0,49?...:)

 

LPG je ?e vedno 0,47? :harhar:

Sex, V6 and Rock 'N' Roll

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pobje, a ma sploh smisel o tem debatirat? Itak nas nategujejo po dolgem in po?ez, mi pa dlje od forumskega jokanja in jamranja ne pridemo. Pa naj bo 3 ? liter, ?e vedno se bomo pustili molsti in nategovati. ?koda besed. smo pa? narod ovc in hlapcev, ne glede na temo: bencin, trgovina, meja s hrvati, pa ?e kaj bi se na?lo. Tisti, ki nam krojijo usodo, se jim je*e za povpre?ne?a. Logi?no, ?e ima 5000? na mesec ali ve?.

 

Dokler raja ne bo popi*dila in koga ?ivega raztrgala (to se pa pri nas na vso ?alost ne bo zgodilo), bo pa? tako.

 

Zato, u?ivajte in veselo pla?ujte v veliko korito, od koder potem hlastajo na?e politi?ne svinje in zbirajo inspiracijo za novo privijanje ubogega slehernika.

Have a nice and productive day!

Your future depends on it.

Your LIFE… depends on it.

 

A Klokateer...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Tele cene benza so res natega brez primere.

 

No, vsaj vidijo vsi privr?en?ki levice, SD-ja, Milan?ka in Zoran?ka, kam so nas pripeljal - v iste gu?ve pred bencinskimi, kot so bile v "stari dobri jugi" (resda je bla stara, sam kaj je blo pa tolk dobrega na njej mi pa ni jasno).

 

 

Kolk sploh stane predelava avta na LPG? Kako to vpliva na mo? ma?ine, pospe?ki, koliko kilometrov naredi? s polnim tankom plina?

Va?n je da piha - na morju al pa na motorju.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Tele cene benza so res natega brez primere.

 

No, vsaj vidijo vsi privr?en?ki levice, SD-ja, Milan?ka in Zoran?ka, kam so nas pripeljal - v iste gu?ve pred bencinskimi, kot so bile v "stari dobri jugi" (resda je bla stara, sam kaj je blo pa tolk dobrega na njej mi pa ni jasno).

Kolk sploh stane predelava avta na LPG? Kako to vpliva na mo? ma?ine, pospe?ki, koliko kilometrov naredi? s polnim tankom plina?

 

 

Predelava cca 1.000 do 2.500?. Razliko kar dolgo noter prina?a?, s tem da izgubi? na kapaciteti prtlja?nika (dodaten rezervoar) in pa cca 15% mo?i, ter avto kuri cca 10% ve? kot bencina. Dizla ni mo?no predelat oz je predrago.

 

Pod ?rto se redkim spla?a, ker razlika ni tolik?na, da bi se investicija kar v enem letu povrnila, tko da....ne vem no.

Have a nice and productive day!

Your future depends on it.

Your LIFE… depends on it.

 

A Klokateer...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Predelava cca 1.000 do 2.500?. Razliko kar dolgo noter prina?a?, s tem da izgubi? na kapaciteti prtlja?nika (dodaten rezervoar) in pa cca 15% mo?i, ter avto kuri cca 10% ve? kot bencina. Dizla ni mo?no predelat oz je predrago.

 

Pod ?rto se redkim spla?a, ker razlika ni tolik?na, da bi se investicija kar v enem letu povrnila, tko da....ne vem no.

 

Tole v procentih si pa malo preteral, pa ceno vgradnje tudi, glede na to da ?lovek vozi xedosa 6.

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

ma dej no spet ta vlada na svetovnem trgu se crno zlato poceni edino v slo se drazi..hvala Pahor ane...pomojem imamo najdrazje gorivo v evropi ane..

 

Ja pa najbol sposobno vlado :hohoho::dudek: sej kej druga, ko sam v svoj ?ep grebst ne zanjo, sam kaj ho?emo eni so to ?elel, zdej pa na?pukamo tud tisti, ki nismo :hudicek::vskalo:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ja pa najbol sposobno vlado :hohoho::dudek: sej kej druga, ko sam v svoj ?ep grebst ne zanjo, sam kaj ho?emo eni so to ?elel, zdej pa na?pukamo tud tisti, ki nismo :hudicek::vskalo:

 

A niso bile dosedaj vse vlade take? :ne vem:

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Tele cene benza so res natega brez primere.

 

No, vsaj vidijo vsi privr?en?ki levice, SD-ja, Milan?ka in Zoran?ka, kam so nas pripeljal - v iste gu?ve pred bencinskimi, kot so bile v "stari dobri jugi" (resda je bla stara, sam kaj je blo pa tolk dobrega na njej mi pa ni jasno).

Kolk sploh stane predelava avta na LPG? Kako to vpliva na mo? ma?ine, pospe?ki, koliko kilometrov naredi? s polnim tankom plina?

 

Isto, isto, isto (ob istem tanku)....samo ko pla?a? je isto/pol....:)

Predelava je okoli 800-1100? odvisno kater avto. Moj CX-7 preko frenda ki ima firmo je bil 1100?, obrnilo se je v 8-ih mesecih, ker ta ?ival pije....

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Isto, isto, isto (ob istem tanku)....samo ko pla?a? je isto/pol....:)

Predelava je okoli 800-1100? odvisno kater avto. Moj CX-7 preko frenda ki ima firmo je bil 1100?, obrnilo se je v 8-ih mesecih, ker ta ?ival pije....

 

Ej, povej po?teno kolk ?re ta tvoja CX-7? Kater motor ma??
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

OK, pol ?e tole na hitro zra?unam, da me predelava pride 1000 ?.

 

Ko grem zdaj tankat, me pride slabih 50 ? (tank nekje 50 L), potem bi me pri?lo 23,5 ? (LPG 0,47 ?/L)

 

Pri vsakem tankanju prihranim cca. 25 ?.

 

Torej se mi to povrne po 40 polnih rezervoarjih (1000/25).

 

Z enim rezervoarjem naredim 500+ km. Investicija se mi povrne po 20000 kilometrih.

 

Toliko kilometrov naredim nekje v letu in pol.

 

Glede na to, koliko je avto star, pa da je v primeru crasha skoraj takoj totalka, ne vem, ?e bi investiral 1000 ? vanj.

Va?n je da piha - na morju al pa na motorju.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

OK, pol ?e tole na hitro zra?unam, da me predelava pride 1000 ?.

 

Ko grem zdaj tankat, me pride slabih 50 ? (tank nekje 50 L), potem bi me pri?lo 23,5 ? (LPG 0,47 ?/L)

 

Pri vsakem tankanju prihranim cca. 25 ?.

 

Torej se mi to povrne po 40 polnih rezervoarjih (1000/25).

 

Z enim rezervoarjem naredim 500+ km. Investicija se mi povrne po 20000 kilometrih.

 

Toliko kilometrov naredim nekje v letu in pol.

 

Glede na to, koliko je avto star, pa da je v primeru crasha skoraj takoj totalka, ne vem, ?e bi investiral 1000 ? vanj.

 

A seveda, tudi v mojo xedosko ne dam tega, ceprav se zelo za LPG. Treba je narediti izra?un, s tem da za tvojega bi bilo manj kot 1000?, in ce bi drzava se subvencionirala (a smo v Sloveniji) potem je druga zgodba

 

Izracun naredis na mnogih straneh - samo googlaj

Drugace je G1 ali avtoplin.si (SIGAS) kjer sem naredil jaz - kolega, imel akcijo 800? za kerkol avto

 

Ej, povej po?teno kolk ?re ta tvoja CX-7? Kater motor ma??

 

Kako to misli? ?zmeden?

Cx-7 ima samo en motor - od MPSke 2,3 260KM

V podpisu imas porabo - plina, ob tem se 2,5L benza tro?i na 100km

 

Prio CX-7 je nujno potrebno se malo benza poleg zaradi mo?i in 'mazanja/?i??enja motorja', medtem ko 'normalne' ma?ine lahko vozijo samo na plin.

 

Najavljena je dizelca 185KM, samo ce mene vprasas to ne bo resitev, ker avto ima 1800kg, velik upora, 4WD in ce hoces to vozit kot je treba je poraba takoj nad 10..in tudi pri dizlu bo ene 11-14 takoj.

Saj Mazda 6 s to masino normalno porabi okoli 8...

Edino ce bo cena za vsaj 3.000? boljsa se spla?a dizel na CX-7, druga?e boh ne daj, ta avto rabi mo? in uglajen motor (pa ne rabi DPFja..:)

 

 

Z enim rezervoarjem naredim 500+ km. Investicija se mi povrne po 20000 kilometrih.

 

 

Na Xedos6? Jnaredim 600 - 650km komot...zre ful malo pa je ne sparam - v podpisu..

 

P.S. A si ti moj sosed z Orehka..? :D Pa Ummitov sosed (ma CX-7 pa MPSko 10 metrov od tebe)

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Se strinjam, da se v star avto ne spla?a vgrajevat LPG. Cene se vrtijo okoli 1000-1200?. Pri novem je pa tudi toliko ali ?e ve? dra?ja dizel varijanta. Poleg tega vsak pozablja, da ima avto z LPG vi?jo ceno kot navaden bencinar - tako, da ni realno ra?unat le kdaj se povrne investicija. V dr?avah z dalj?o LPG tradicijo se LPG-ji la?je in dra?je prodajajo kot dizli. Bi znalo to tudi k nam pridet.

Sex, V6 and Rock 'N' Roll

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Predelava cca 1.000 do 2.500?. Razliko kar dolgo noter prina?a?, s tem da izgubi? na kapaciteti prtlja?nika (dodaten rezervoar) in pa cca 15% mo?i, ter avto kuri cca 10% ve? kot bencina. Dizla ni mo?no predelat oz je predrago.

 

Pod ?rto se redkim spla?a, ker razlika ni tolik?na, da bi se investicija kar v enem letu povrnila, tko da....ne vem no.

 

Halo do 1.000? pri pravih fantih...bencina ne po?re ve?!!! poraba je popolnoma enaka skupno gledano. Nekateri ga sploh ne potrebujejo in dobro jutro, dizli se ?e 2 leti predelujejo, samo je vpra?anje ekonomi?nosti - zakaj? ker potrebuje 2 dodatna rezervoarja, za LPG in bencin za v?ig.

http://www.avtonaplin.si/dizel-na-plin

 

Vkolikor dela? vsaj 20.000km na leto se spla?a! KEr 20.000km je meja za povrnitev. Danes nekdo ki dela letno 20.000km - dela mese?no 1600km to sta vsaj 2 tanka, 2 x tank razlike 28? = 56? * 12 = 700? tu pa se za?nejo predelave

In vsak ki gre v to investicijo bo imel avto vsaj se 5 let - kar pomeni 5 x 700e plusa ali skorajda povrnitev izgube cene avtomobila!

 

O se spla?a, se! Najte?ji je korak odlo?itve. Sedaj pa so petrol v Sloveniji z LPGje ze na vsakem koraku in sploh ni debate. Po evropi je to razvito, tudi po jugi in se da zelo poceni voziti.

Ce pa dobivas se kilometrino od slu?be potem je to zmaga na polni ?rti - povrne se ti v 3h mesecih!!

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Meni Xedos naredi nekje 550 km ob tem pa porabi tam 46-47 L bencina - poraba poraba zadnja 2 tanka je bila 8,2 - 8,3 L/100 km. Samo jo kar ?param, pa brez klime oziroma redko s klimo.

 

Ko mi za?ne opozorilna lu?ka svetit, lahko nato?im nekje 47 litrov.

 

Dosedaj ve? kot 50 litrov ?e nisem spravil vanj, pa sem kar nekaj km naredil s pri?gano opozorilno lu?ko (pa naj bi imel 55 litrski tank).

 

Potem mi ostane edino ?akat na kak?ne subvencije za LPG.

 

 

Ne, nisem tvoj sosed. Sem iz Ljubljane.

Va?n je da piha - na morju al pa na motorju.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.