Skoči na vsebino

Servisiranje doma....


Priporočeno sporočilo

Tkole je, en servis moram ?e opravit, pri naslednjem bo pa moja M6 ?e izven garancije. Sedaj me pa zanima slede?e:

 

- kak?na bo razlika v ceni pri prodaji recimo 5 do 7 let starga avta, ki bo od 3 leta dalje ?raufan doma in ?e bi ga ?e naprej vozil na M servis. Pa recimo, da imam mehanika ki dela na M-servisu in je precej dober, torej avtu ne bo hudega.

 

Vpra?anje me zanima predvsem zato, ker nebi rad, da bo avto, za katerga bi eventuelno lahko dobil 10 jurjev, potem vreden le ?e 7 zaradi tega ker nisem pla?val po 300? vsake 20.000km

 

@Ajvar: kako je z tistim "u?enjem ?ob" pri navornikih, to ni za zanemarjat al? Doma?i mojster tega ne more delat brez dragih ma?inerij?

Have a nice and productive day!

Your future depends on it.

Your LIFE… depends on it.

 

A Klokateer...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

 

@Ajvar: kako je z tistim "u?enjem ?ob" pri navornikih, to ni za zanemarjat al? Doma?i mojster tega ne more delat brez dragih ma?inerij?

 

Dokler dela ne pipaj, ker ?ele potem velikokrat nastane sranje, ?e pa serej pa se pa? zarad tega zapelje? na servis pa ti samo to pogledajo, pla?a? par ??? in je mir.

Moja je stara 5 let pa jo ?e vedno vozim na "servis". :hudicek:

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Vpra?anje me zanima predvsem zato, ker nebi rad, da bo avto, za katerga bi eventuelno lahko dobil 10 jurjev, potem vreden le ?e 7 zaradi tega ker nisem pla?val po 300? vsake 20.000km

Glede na Mazdino digitalno servisno knji?ico poznam primer, da je ?lovek izgubil kar precej na ceni pri prodaji Mazde, ker pa? po 5-ih letih ni bilo ve? kaj pokazat v bazi digi. servisne knji?ice. Tudi sam bi ob nakupu Mazde ?el do poobla??enega serviserja ter preveril vsebino te servisne knji?ice.

 

moje mnenje glede tega... :blush::blush::blush:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Glede na Mazdino digitalno servisno knji?ico poznam primer, da je ?lovek izgubil kar precej na ceni pri prodaji Mazde, ker pa? po 5-ih letih ni bilo ve? kaj pokazat v bazi digi. servisne knji?ice. Tudi sam bi ob nakupu Mazde ?el do poobla??enega serviserja ter preveril vsebino te servisne knji?ice.

 

moje mnenje glede tega... :blush::blush::blush:

 

 

seveda se strinjam vendar kratek ra?un poka?e:

 

prodaja avta pri recio 160 000 km pomeni:

 

1 x veliki servis 1300?

3 x mali servis 300?

----------------------

skupaj je to torej 2200?

 

taisti servisi narejeni doma pri mojem mehaniku:

1 x cca 600 ?

3 x cca 150 ?

skupaj 1050 ?

 

torej je razlike 1150? cca. Ra?unam na moj primer, ko bo avto izven garancije od po opravljenem servisu 60.000 km.......

 

sedaj pa bodi pameten. Na eni strani ujame? 1150?, pa jih potem pri ceni zgubi? kolko?

 

Pri vsem skupaj je zadeva realna in bo dokazljiva z ra?uni za material. Nateguni, ki vla?ijo italijanske m6 s 300 000 km in jih navijajo na 140 000 km, pa niso vpra?ljivi, tisto so pa po?tenjaki. Naiven janezek pa kupi. ;)

Have a nice and productive day!

Your future depends on it.

Your LIFE… depends on it.

 

A Klokateer...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pri vsem skupaj je zadeva realna in bo dokazljiva z ra?uni za material. Nateguni, ki vla?ijo italijanske m6 s 300 000 km in jih navijajo na 140 000 km, pa niso vpra?ljivi, tisto so pa po?tenjaki. Naiven janezek pa kupi.

Tukaj se strinjam, da ?e doka?e? z ra?uni, da si dejansko redno servisiral avto vendar pa? ne pri poobla??enem serviserju (roko na srce - res imajo draguljarske cene), mislim da ne bi smel biti problem. Vsak "dober" mehanik bo znal servisirat avto, neglede na znamko avtomobila.

O preprodajalcih uvo?enih avtomobilov pa ?koda izgubljat besed, nevem zakaj na? sistem dopu??a take prevare?!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Tukaj se strinjam, da ?e doka?e? z ra?uni, da si dejansko redno servisiral avto vendar pa? ne pri poobla??enem serviserju (roko na srce - res imajo draguljarske cene), mislim da ne bi smel biti problem. Vsak "dober" mehanik bo znal servisirat avto, neglede na znamko avtomobila.

O preprodajalcih uvo?enih avtomobilov pa ?koda izgubljat besed, nevem zakaj na? sistem dopu??a take prevare?!

 

Tukaj se pa strinjam, samo kaj ko je za kupce ?e vedno zakon poobla??en servis. :ne vem:

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Tukaj se pa strinjam, samo kaj ko je za kupce ?e vedno zakon poobla??en servis. :ne vem:

 

Hja, ce je kupec mazda? niti ne.....

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Hja sej klele je ta kavelj 22, ker dokler je avto v garanciji ti kej druzga itak ne preostane, ?e seveda ?eli? obdr?ati garancijo. Ko pa je avto izven garancije je pa ve?ino (vklju?no z mano) strah, da kak?en nepoobla??enec z nestrokovnim posegom naredi ?talo, ki ti jo ?iv boh nato ne bo urihtal.

 

Seveda se lahko zgodi ?tala tudi na uradnem servisu samo jih veliko la?je dr?i? za jajca in ?e ne gre druga?e pritisne? tudi na uvoznika MMC al pa jih zato?i? Avstrijcem.

 

Enostavno so deli in servisi predrag hec, da bi ?lovek kar tako malo eksperimentiral in probaval ali bo ?lo ali ne. Kakorkoli ?e je dobra zadeva tudi MES, kar pa seveda ne pomeni, da kak?nega izrednega popravila ne naredi kdo, ki se spozna pa ni Mazda poobla??enec. :blush:

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Hja sej klele je ta kavelj 22, ker dokler je avto v garanciji ti kej druzga itak ne preostane, ?e seveda ?eli? obdr?ati garancijo. Ko pa je avto izven garancije je pa ve?ino (vklju?no z mano) strah, da kak?en nepoobla??enec z nestrokovnim posegom naredi ?talo, ki ti jo ?iv boh nato ne bo urihtal.

 

Seveda se lahko zgodi ?tala tudi na uradnem servisu samo jih veliko la?je dr?i? za jajca in ?e ne gre druga?e pritisne? tudi na uvoznika MMC al pa jih zato?i? Avstrijcem.

 

Enostavno so deli in servisi predrag hec, da bi ?lovek kar tako malo eksperimentiral in probaval ali bo ?lo ali ne. Kakorkoli ?e je dobra zadeva tudi MES, kar pa seveda ne pomeni, da kak?nega izrednega popravila ne naredi kdo, ki se spozna pa ni Mazda poobla??enec. :blush:

 

Sej govora je o predragih storitvah na uradnih servisih.Pa to ni samo Mazdin,da se razumemo.

Kako more bit razlika 600-700? za velik servis na uradnem servisu napram "navadnim" mehanikom?

Zakaj imajo tako drage ure?Ali so mogo?e kirurgi?Ali pa mogo?e delajo pri nasa projektih?

Ne,naredijo ti prav enako delo kot nepoobla??en servis.In smeh je ta,da tej isti "uradni" serviserji, dokler ne dobijo uradnega servisa,tudi v ve?ini primerov niso ?raufali Mazd. :(

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sej govora je o predragih storitvah na uradnih servisih.Pa to ni samo Mazdin,da se razumemo.

Kako more bit razlika 600-700? za velik servis na uradnem servisu napram "navadnim" mehanikom?

Zakaj imajo tako drage ure?Ali so mogo?e kirurgi?

 

Fora je v tem, da poobla??enec ima naprimer 15 mehanikov, 5 ?tromarjev, ki so ob?asno tudi mehaniki, 3 kleparje, 3 li?arje, 4 prodajalce, 2 tajnice, sne?ilko pa ?e kaj bi se na?lo, kak popoldanc je pa sam. Oziroma, ?e je pa? neka gara?a s 5 zaposlenimi ima ?e vedno lahko ni?jo urno postavko pa imajo mehaniki isto pla?o. Medtem, ko imajo poobla??enci nek standard koliko ljudi mora imeti. Saj izra?un je logi?en. A ti popoldanc en dan ?raufa tvoj avto in ta dan pokasira 100? za delo le na tvojem avtu ali pa na uradnem servisu kjer bodo na koncu meseca pla?ali ?e unega, ki te je sprejel, kleparje, li?arje, uno tajnico itd.. ;)
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Fora je v tem, da poobla??enec ima naprimer 15 mehanikov, 5 ?tromarjev, ki so ob?asno tudi mehaniki, 3 kleparje, 3 li?arje, 4 prodajalce, 2 tajnice, sne?ilko pa ?e kaj bi se na?lo, kak popoldanc je pa sam. Oziroma, ?e je pa? neka gara?a s 5 zaposlenimi ima ?e vedno lahko ni?jo urno postavko pa imajo mehaniki isto pla?o. Medtem, ko imajo poobla??enci nek standard koliko ljudi mora imeti. Saj izra?un je logi?en. A ti popoldanc en dan ?raufa tvoj avto in ta dan pokasira 100? za delo le na tvojem avtu ali pa na uradnem servisu kjer bodo na koncu meseca pla?ali ?e unega, ki te je sprejel, kleparje, li?arje, uno tajnico itd.. ;)

 

Se pravi,?e sem prav razumel,da je uradni servis kot na?a ljuba koko?ka-en kup ljudi dela stvar,ki bi jo moral naredit eden. :whatever:

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Se pravi,?e sem prav razumel,da je uradni servis kot na?a ljuba koko?ka-en kup ljudi dela stvar,ki bi jo moral naredit eden. :whatever:

 

Sam glej Alex, saj ti je Symon lepo razlo?il, ker ?e pride? na Mazda servis pri?akuje? urejeno sprejemnico, pult, nekog aza njim, ki se posveti tebi in na?tevanju napak, ki prevzame avto in ti ga nato vrne (po mo?nosti ?e opranega). Pri?akuje?, da ko pride? se bo nekdo s tabo ukvarjal ne pa da ?aka? majstrapol ure, da z ju?ne pride al pa testne vo?nje ta ?as te pa trije ?raufcigerji neumno gledajo kaj tam stoji? kot kup nesre?e.

 

Vsak normalen servis ima pa? re?ijo za sabo tako nekega ra?unovodjo kot tajnico in fikus in pa? to stane. Ne zagovarjam vi?jih cen jih pa na?eloma razumem, ?e ho?em imeti neki odnos in postre?bo. Lahko pa pa? pridem v neko xy gara?o, kjer mi neki majster ves zama??en pleza po avtu in kjer imam ob?utek, da sem se zna?el v stripu o Alanu Fordu in grupi TNT.

 

To je tko kot ?e gre? na burek k ?ipcu in ga nato poje? stoje zunaj ali pa gre? v neko ugledno restavracijo, kjer te za lepp pripravljeno mizo opedenajo spredi in zadi ter ti prinesejo hrano in pija?o tako, da samo ?e u?iva? v okusih.

 

V obeh primerih se bo? najedel je pa vpra?anje kaj ti je bolj vredno ali nizka cena ali na?in postre?be. Aja to pa ne pomeni, da je burek zani? in hrana v restavraciji nebe?ko dobra, da ne bo pomote.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Tukaj se strinjam, da ?e doka?e? z ra?uni, da si dejansko redno servisiral avto vendar pa? ne pri poobla??enem serviserju (roko na srce - res imajo draguljarske cene), mislim da ne bi smel biti problem. Vsak "dober" mehanik bo znal servisirat avto, neglede na znamko avtomobila.

O preprodajalcih uvo?enih avtomobilov pa ?koda izgubljat besed, nevem zakaj na? sistem dopu??a take prevare?!

 

 

dajte vi meni samo eno malenkost razlo?it (pa nimam ni? proti doma?im mehanikom)....

 

kako bo recimo takle mehanik uredil popravilo, v primeru, da gre po servisu, recimo menjavi jermena, kaj narobe ? na koga se boste obrnili, kar se ti?e vgrajenih delov in garancije na delo ?

 

jaz dosedaj ?e nisem videl, da bi se take re?i pri popoldancih ali nepoobla??encih re?ile v prid stranki, saj se potem najde izgovor kao, material je imel napako (pravi servis), in servis je narobe vgradil (pravi prodajalec materiala)...

 

ha ?

 

meni tudi ne di?ijo visoke cene, pa vendar kolebam kaj mi je storiti, ?e ?elim avto voziti ?e nekaj let BP...

LP KAALman
post-11-0-20527300-1509737445.png

post-11-0-02591300-1509952290.gif

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

dajte vi meni samo eno malenkost razlo?it (pa nimam ni? proti doma?im mehanikom)....

 

kako bo recimo takle mehanik uredil popravilo, v primeru, da gre po servisu, recimo menjavi jermena, kaj narobe ? na koga se boste obrnili, kar se ti?e vgrajenih delov in garancije na delo ?

jaz dosedaj ?e nisem videl, da bi se take re?i pri popoldancih ali nepoobla??encih re?ile v prid stranki, saj se potem najde izgovor kao, material je imel napako (pravi servis), in servis je narobe vgradil (pravi prodajalec materiala)...

 

ha ?

 

meni tudi ne di?ijo visoke cene, pa vendar kolebam kaj mi je storiti, ?e ?elim avto voziti ?e nekaj let BP...

 

Zaenkrat smo ?e vse re?ili berz stro?kov stranke in tako kot je treba.

Je pa res da ?e si pri delu natan?en potem tudi ponavadi ni sranja, ?e pa ?e pa vzemimo na primer zobat al pa mikrojermen ki se enostavno odtrga, zobatega ne more? prve? napet ker se pa? napenja sam z hidravli?nim napenjalcem in pravtak mikrojermen, ?e ga novega odtrga ni ne napaka mehanika ampak proizvajalca jermena, tako da tudi servis nebi priznal reklamacije.

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

npr... konkretno za Mazdo 6 dizl... tule set za menjavo zobatega jermena... sitnica... 200 EUR

 

http://cgi.ebay.de/Zahnriemensatz-Mazda-6-...=item3c9cfa6b32

 

http://shop.ebay.de/i.html?_nkw=mazda+6+za...t=0&bkBtn=1

 

ampak, koga bo? dr?al, ?e kaj ne pa?e ? na koga se bo? obrnil, ?e ti recimo znotraj prvega leta ftrga jermen (ni pogosto, se pa zgodi) ?

 

nepoobla??eni servis, pa ?eprav je avtomehani?na delavnica, ti da garancijo na delo (?!?!) na kose, ki jih nabavi v bli?nji avtotrgovini pa ne... in potem, ?e gre kaj narobe... je pa ?talain potem si kot stranka samo ping-pong ?ogica med servisom in trgovino... :P

LP KAALman
post-11-0-20527300-1509737445.png

post-11-0-02591300-1509952290.gif

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Je pa res da ?e si pri delu natan?en potem tudi ponavadi ni sranja, ?e pa ?e pa vzemimo na primer zobat al pa mikrojermen ki se enostavno odtrga, zobatega ne more? prve? napet ker se pa? napenja sam z hidravli?nim napenjalcem in pravtak mikrojermen, ?e ga novega odtrga ni ne napaka mehanika ampak proizvajalca jermena, tako da tudi servis nebi priznal reklamacije.

 

 

e... tu v tem grmu pa ti?i zajec... ?e recimo jaz dam servis narediti na Mazdinem servisu z original Mazda deli, potem servis in hkrati proizvajalec delov/vozila MORATA 1 leto stati za tem, da bo vse OK...

 

in v tem primeru se jaz bockam edino s servisom... se pravi ?pilam pingpong z enim, namesto da sem ?ogica...

 

kar v nasprotnem primeru ?al ne dr?i, pa ?eprav dopu??am mo?nost, da se s kakim mo?akarjem ki je po?ten, tudi zmeni?, da ti krije del stro?kov pri ?tali...

LP KAALman
post-11-0-20527300-1509737445.png

post-11-0-02591300-1509952290.gif

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sam glej Alex, saj ti je Symon lepo razlo?il, ker ?e pride? na Mazda servis pri?akuje? urejeno sprejemnico, pult, nekog aza njim, ki se posveti tebi in na?tevanju napak, ki prevzame avto in ti ga nato vrne (po mo?nosti ?e opranega). Pri?akuje?, da ko pride? se bo nekdo s tabo ukvarjal ne pa da ?aka? majstrapol ure, da z ju?ne pride al pa testne vo?nje ta ?as te pa trije ?raufcigerji neumno gledajo kaj tam stoji? kot kup nesre?e.

 

Vsak normalen servis ima pa? re?ijo za sabo tako nekega ra?unovodjo kot tajnico in fikus in pa? to stane. Ne zagovarjam vi?jih cen jih pa na?eloma razumem, ?e ho?em imeti neki odnos in postre?bo. Lahko pa pa? pridem v neko xy gara?o, kjer mi neki majster ves zama??en pleza po avtu in kjer imam ob?utek, da sem se zna?el v stripu o Alanu Fordu in grupi TNT.

 

To je tko kot ?e gre? na burek k ?ipcu in ga nato poje? stoje zunaj ali pa gre? v neko ugledno restavracijo, kjer te za lepp pripravljeno mizo opedenajo spredi in zadi ter ti prinesejo hrano in pija?o tako, da samo ?e u?iva? v okusih.

 

V obeh primerih se bo? najedel je pa vpra?anje kaj ti je bolj vredno ali nizka cena ali na?in postre?be. Aja to pa ne pomeni, da je burek zani? in hrana v restavraciji nebe?ko dobra, da ne bo pomote.

 

he,he,Boss,odvisno kako si ti predstavlja? "popoldanske" mojstre. :P

Jaz se to?no zmenim z mojim "popoldanskim" mojstrom,ki mimogrede ne dela samo popoldne ampak cel dan, ob kateri uri naj pridem (to je ponavadi takoj ali ?ez pol ure).Ko pridem me sprejme osebno v svoji razko?ni pisarni,kjer pokramljava ob skodelici kave (glej zlomka tudi avtomat za kavo ima ?zmeden? ) o

njegovih projektih-pripravlja namre? avte za gorske dirke(trenutno ima na mizi fi?ota abarth z okoli 200HP)

 

Nato preideva na mojo Mazdo kaj ho?em pravzaprav imet.Takoj gre pogledat na grobo,kako je kaj z avtom in zmeniva se,kdo od naju bo nabavil rezervne dele ali pa material,ki rabi za servis ali popravilo.

Nato grem domov.Drugi dan ga pokli?em in re?e mi,da je avto narejen.Ne obstaja-nisem imel cajta pogledat,nisem imel kak?nega rezervnega dela,nisem uspel...

Avto me ?aka pred gara?o.Popravljen.Brez dotankane teko?ine za prat stekla.Avto ni sicer ?ist in opran ampak bolj?e,da mi ga ne perejo z kak?nimi krta?ami in da ga vsega spraskajo.Oprati ga znam sam bolje.

?e je kak?na okvara elektronike vmes ga priklopi na aparaturo in ?e je treba, pokli?e kolega avtoelektri?arja,ki popravlja mimogrede tudi avte,ki jih na mnogih uradnih servisih ne znajo.

Zanimivo,da k mojemu popoldanskemu mehankarju vozijo na servis in popravilo tudi "premium" znamke in to iz cele primorske pa tudi ?ir?e.Ima pa tudi dovoljenje(mislim,da je eden redkih na obali) za vgradnjo plina.

Ko pla?am se ne zjo?em zdraven.Ostane mi ?e za ve?erjo v bolj?i restavraciji.

 

?asi Alan Fordovih zama??enih mehankarjev mislim,da so mimo.Vsaj resni mehaniki,ki mislijo delati ?e naprej, ne izgledajo ve? kot Grunf. :P... Res pa je,da imajo umazane roke.

 

 

dajte vi meni samo eno malenkost razlo?it (pa nimam ni? proti doma?im mehanikom)....

 

kako bo recimo takle mehanik uredil popravilo, v primeru, da gre po servisu, recimo menjavi jermena, kaj narobe ? na koga se boste obrnili, kar se ti?e vgrajenih delov in garancije na delo ?

 

jaz dosedaj ?e nisem videl, da bi se take re?i pri popoldancih ali nepoobla??encih re?ile v prid stranki, saj se potem najde izgovor kao, material je imel napako (pravi servis), in servis je narobe vgradil (pravi prodajalec materiala)...

 

ha ?

 

meni tudi ne di?ijo visoke cene, pa vendar kolebam kaj mi je storiti, ?e ?elim avto voziti ?e nekaj let BP...

 

E,tukaj ni tako vse ro?nato,kot se zdi.Meni so v garanciji eno in isto stvar ?tirikrat popravljali na uradnem servisu,in po izteku garancij ?e vedno ni delala.Pisal sem uvozniku (?efu Mazde) in mi je nazaj odpisal,da je pa? bila verjetno vedno druga napaka. :(:angry: Pisal sem mu nazaj in on meni isto...jaz njemu-on meni itd...

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Hja sej klele je ta kavelj 22, ker dokler je avto v garanciji ti kej druzga itak ne preostane, ?e seveda ?eli? obdr?ati garancijo. Ko pa je avto izven garancije je pa ve?ino (vklju?no z mano) strah, da kak?en nepoobla??enec z nestrokovnim posegom naredi ?talo, ki ti jo ?iv boh nato ne bo urihtal.

 

Seveda se lahko zgodi ?tala tudi na uradnem servisu samo jih veliko la?je dr?i? za jajca in ?e ne gre druga?e pritisne? tudi na uvoznika MMC al pa jih zato?i? Avstrijcem.

 

Enostavno so deli in servisi predrag hec, da bi ?lovek kar tako malo eksperimentiral in probaval ali bo ?lo ali ne. Kakorkoli ?e je dobra zadeva tudi MES, kar pa seveda ne pomeni, da kak?nega izrednega popravila ne naredi kdo, ki se spozna pa ni Mazda poobla??enec. :blush:

 

Have a nice and productive day!

Your future depends on it.

Your LIFE… depends on it.

 

A Klokateer...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

v mojem primeru govorimo o fantu, ki dopoldan dela na M servisu, popoldan pa doma......

 

no, takim bi morali pa takoj kremplje pristri?i... saj v slu?bi ne naredi v redu, da lahko doma popravlja.. :P

LP KAALman
post-11-0-20527300-1509737445.png

post-11-0-02591300-1509952290.gif

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

npr... konkretno za Mazdo 6 dizl... tule set za menjavo zobatega jermena... sitnica... 200 EUR

 

http://cgi.ebay.de/Zahnriemensatz-Mazda-6-...=item3c9cfa6b32

 

http://shop.ebay.de/i.html?_nkw=mazda+6+za...t=0&bkBtn=1

 

ampak, koga bo? dr?al, ?e kaj ne pa?e ? na koga se bo? obrnil, ?e ti recimo znotraj prvega leta ftrga jermen (ni pogosto, se pa zgodi) ?

 

nepoobla??eni servis, pa ?eprav je avtomehani?na delavnica, ti da garancijo na delo (?!?!) na kose, ki jih nabavi v bli?nji avtotrgovini pa ne... in potem, ?e gre kaj narobe... je pa ?talain potem si kot stranka samo ping-pong ?ogica med servisom in trgovino... :P

 

garancija za vra?ilo - ebay je eden najbolj varnih nakupov, tudi ce ti prodajalec ne ugodi si varovan - vrnejo ti denar in se spravijo na prodajalca.

 

Believe me!

 

se popravljam - en mesec za vra?ilo ali nov nakup v isti vrednosti.

Sie k?nnen Ihre Vertragserkl?rung innerhalb von einem Monat ohne Angabe von Gr?nden in Textform (z. B. Brief, Fax, E-Mail) oder - wenn Ihnen die Sache vor Fristablauf ?berlassen wird - durch R?cksendung der Sache widerrufen. Die Frist beginnt nach Erhalt dieser Belehrung in Textform, jedoch nicht vor Eingang der Ware beim Empf?nger (bei der wiederkehrenden Lieferung gleichartiger Waren nicht vor Eingang der ersten Teillieferung) und auch nicht vor Erf?llung unserer Informationspflichten gem?ß § 312c Abs. 2 BGB in Verbindung mit § 1 Abs. 1, 2 und 4 BGB-InfoV sowie unserer Pflichten gem?ß § 312e Abs. 1 Satz 1 BGB in Verbindung mit § 3 BGB-InfoV. Zur Wahrung der Widerrufsfrist gen?gt die rechtzeitige Absendung des Widerrufs oder der Sache.

 

 

Druga?e pa so tu 4 teme:

 

1, uradni servis - dol?an to in to....vemo

2. neuradni servis z ra?unom - tudi ta je dol?an popraviti svoje napake po zakonu!!

3. ?alabajzarji at home - urejanje samo preko dobrih kontaktov ali zunanjih ?elavih sodelavcev...:)

4. Sam svoj mojster, kjer sam odgovarjas za vse tudi kupljene dele ker jih vgrajujes sam

 

ampak zadnja varianta je ponavadi tud bolj ziher kot vse....

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Fanta, ki dela dopoldne na uradnem servisu jaz ne bi sploh omenjal javno ker tega ne sme delati. ?e za vse servise za katere vem vem, da uradno ne smejo mehankarji doma fu?ati na isti znamki avta. Za ostalo se ?e pogleda preko prsta, da bo pa doma isto znamko na fu? popravljal pa delodajalcu kradel stranke, to se pa ne tolerira.

In ja eni popoldanci so na nivoju. Tudi moj bratranec ima popoldansko obrt pa se da marsikaj zmeniti. ;)

 

Jures se pa strinjam, da je zadnja varianta najve?krat najbolj zanesljiva. ?alostno ampak resni?no. :zvizga:

Aja in ?tampiljka marsikomu dosti pomeni. Tudi sam imam Klijota po?templjanega od za?etka in marsikdo mi je rekel, da sem dobro kupil tudi zaradi tega. In iz istega razloga bom tokrat na redni servis (olje & filtri) peljal na uradni servis. Ker vem, da bo marsikdo raje kupil avto. Je pa to odvisno od tipa avta in potencialnih kupcev. Za 10 let staro Mazdo 323 bo kdo samo vpra?al kdaj je bil nazadnje servis, za kak novej?i avto vi?jega razreda je pa tudi potencialni kupec ?isto drug ?lovek.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Tudi jaz raje kupim avto z po?templajno servisno knjigo po mo?nosti v sloveniji, kjer lahko preveri? dejansko stanje ?templjev ( obstajajo tudi ponarejeni za mazde).

 

Po nakupu pa se avto vedno ?raufa samo v doma?i delavnici, je najceneje in ?e kje zajebe? ve?, da si to sam zaj... in se nima? na koga jezit.

Za vse vaše ideje urejanja okolice   www.gabioni.si

 

post-24-0-89526200-1520847770_thumb.png

 

 

  34419_1.png  33631_1.png 34319_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Fanta, ki dela dopoldne na uradnem servisu jaz ne bi sploh omenjal javno ker tega ne sme delati. ?e za vse servise za katere vem vem, da uradno ne smejo mehankarji doma fu?ati na isti znamki avta.

 

Ko bodo place take kot je treba, se o takih prepovedih lahko govori. Dokler ti pa daje privatnik minimalca, pa naj samo gobec drzijo vsi skup sploh ker racunajo uro dela servisa 30?. to je moje mnenje. Praksa je verjetno drugacna.......

Have a nice and productive day!

Your future depends on it.

Your LIFE… depends on it.

 

A Klokateer...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 2 meseca kasneje...

Po mojih izku?njah, servisi izkori??ajo v vsem.!!! od cene delov do svojih storitev.. ?e pride do problemov in avto ni ve? v garanciji,boste pa tako ali tako sami krili stro?ke, pa tudi ?e ste ga prej vozili na servis... ?e vam kak?en mehanik menja olje in filter pa ni neka znanost,da je potrebno iti na servis.servisno knjigo imate, potrdite jo. ?e velja pri vseh znamkah avtomobilov,je lahko tudi pri MAZDI. Digitalna servisni zaznamek je 90% samo zato,da pride? na pobla??en servis!!! Kak?en avto kupi? ko je ?e starej?i, je pa loto??

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.