Skoči na vsebino

KAM LETOS NA MORJE? :)


tomblaster

Priporočeno sporočilo

S ?im te ni prepri?al ?

Zabava pa to ?

 

Ljudje pri katerih smo spali so bli malo ?udni. Za malega je bilo najbolj?e tam na rajski samo je taka gu?va, da pol niti ve? ne vidi? kje je. Spali smo na drugem koncu polotoka gor na hribu.

Pa trajektne povezave so tak slabe, da ?e ho?e? v soboto ali nedeljo preko je obvezna ?katla Persena ali ?e kaj mo?nej?ega.

 

( To?no to trajekti s tem sem slabo za?el dopust tam ko smo z malim otrokom ?akali 5-6 ur pol se pa dva ?eha pripeljeta mimo in se ho?eta vsilit pred mene pol pa :angry2::angry: je skoraj spokalo.)

Za vse vaše ideje urejanja okolice   www.gabioni.si

 

post-24-0-89526200-1520847770_thumb.png

 

 

  34419_1.png  33631_1.png 34319_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • Odgovori 121
  • Ustvarjeno
  • Zadnji odgovor

Najbolj aktivni uporabniki v tej temi

Najbolj aktivni uporabniki v tej temi

Naložene slike

Ljudje pri katerih smo spali so bli malo ?udni. Za malega je bilo najbolj?e tam na rajski samo je taka gu?va, da pol niti ve? ne vidi? kje je. Spali smo na drugem koncu polotoka gor na hribu.

Pa trajektne povezave so tak slabe, da ?e ho?e? v soboto ali nedeljo preko je obvezna ?katla Persena ali ?e kaj mo?nej?ega.

 

( To?no to trajekti s tem sem slabo za?el dopust tam ko smo z malim otrokom ?akali 5-6 ur pol se pa dva ?eha pripeljeta mimo in se ho?eta vsilit pred mene pol pa :angry2::angry: je skoraj spokalo.)

 

Kar se ?akanja trajekta ti?e nisem ?e nikoli ?akal ve? kot pol ure, ve?ino dela folk napako in hodi domov zgodaj dopoldne ali pa po 3-4 popoldne, takrat je gu?va za popizdit, govorim o trakektni liniji mi?njak.

Za ba?ko pa je bolj elegantna re?itev en dan prej kupi? karto za tono dolo?eno uro in pride? 10-15 min prej in si zmagal.

 

Nabolj?a varijanta pa je pondelk, takrat nkol ni gu?ve kadarkol pride? do trajekta, pa mimigrede povezave so odli?ne.

 

Za nastanitev pa niti nebi vedel, vem pa da ja kamp zakon, gu?va na pla?i pa je odvisna kje ste bili ponavadi je gu?va na levi strani pla?e(otok je potem na desno), sam sem vedno nekje od sredine proti "hribom", je ravno prav.

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Tale rajska pla?a kokr sm jo mev prilko videt, je ful primerna za otroke, sam kaj pa odrasli, pa morjo vrjetn pe?a?it po mivki kakih 300m da lohk kokr tok zaplavajo (to pa ful sovra?m)! <_<:blush:

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jaz pa ze ene par let hodim v Sveti Filip i Jakov, cca 5 km od Biograda na moru. Izredno lepo mestece, sama ravnina in se clovek lahko sprehaja par km v katerokoli smer, prijazen gazda..... itak da stalno lepo vreme... se splaca kaksno urico dlje na jug peljat, kot pa cepeti zaradi dezja v sobah.

Have a nice and productive day!

Your future depends on it.

Your LIFE… depends on it.

 

A Klokateer...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jaz pa ze ene par let hodim v Sveti Filip i Jakov, cca 5 km od Biograda na moru. Izredno lepo mestece, sama ravnina in se clovek lahko sprehaja par km v katerokoli smer, prijazen gazda..... itak da stalno lepo vreme... se splaca kaksno urico dlje na jug peljat, kot pa cepeti zaradi dezja v sobah.

 

kaka pa je pla?a tam?

Za vse vaše ideje urejanja okolice   www.gabioni.si

 

post-24-0-89526200-1520847770_thumb.png

 

 

  34419_1.png  33631_1.png 34319_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jaz pa ze ene par let hodim v Sveti Filip i Jakov, cca 5 km od Biograda na moru. Izredno lepo mestece, sama ravnina in se clovek lahko sprehaja par km v katerokoli smer, prijazen gazda..... itak da stalno lepo vreme... se splaca kaksno urico dlje na jug peljat, kot pa cepeti zaradi dezja v sobah.

 

za velko no? gremo v Biograd, ptem pa glavna sezona Rovinj - kjer se mamo mega v kempu, po sezoni pa ce bo se kej ?oldov mal po Italiji.

Severno Evropo pa vidim prepogosto....

 

Smo pa s kolegi posezonsko za novembrske po?itnice iz Benetk ve?krat usekali z nizkocenovci:

- Barcelona

- Marakesh Maroko

- Cagliari Sardinija

- Cela Portugalska

 

Majka, ?e poletje, vse ceneje, in nobene gu?ve. Med glavno sezono grem ve?krat proti alpam / hribi / planinam, tud z dru?ino + Bovec, ki je meni No.1 kraj v SLO, pred in po sezoni pa mor?i.

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

kaka pa je pla?a tam?

 

Plaza je vecinoma s kamencki, nekje vecji, nekje manjsi. Sevede je odvisno, kje na teh cca 3 kilometrih se nahajas (to je relacija Turanj - Sv. Filip i Jakov, vmes je lepa sprehajalna pot in plaza vso to relacijo), na koncu Jakova je betonski pomol, ki ima na vsake 50m stopnice, tam, kjer sem jaz pa je pesek. Prijetno otrokom, ni pa mivka, to pa res.

Have a nice and productive day!

Your future depends on it.

Your LIFE… depends on it.

 

A Klokateer...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 3 tedne kasneje...

Ulala.... standardna debata.... hrva?ka vs. svet....

 

Osebno zaradi bli?ine istre oziroma kvarnera dosti dnevnih ali vikend paketov pre?ivim dol... dopust dalj?i pa ponavadi rangiram enega za izle?avat cel teden... priporo?am kri?arjenje z recimo Costa Cruises, ki je zadnja leta ?e precej finan?no dostopna alternativa....

 

Akcija dopust pa Egipt, Gr?ija, Portugalska.......

 

 

je pa tako... vedno je dilema za koliko denarja bi rad dopust skozi dal...

 

LP DAvid

Feel free....

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Hrva?ka vs. Svet, je varianta kokr Chuck Norris vs. planet Zemlja! V vsakem primeru zmaga prvo navedeni! <_<:whatever:B)

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 10 mesecev kasneje...

Evo da ne odpiram nove teme! Kam grete kej na morje gre kdo na otok rab od forumasev se mogoce kej srecamo!

:pepsi::vino::cheers:

 

Jaz sam glih rezerviral apartma na rabu dol bomo pa od 4.8 do 20.8.2011! :bravo:

 

Js sem dol zadnja dva tedna v avgustu.

Avtokamp kot vedno, al v vodi al pa v vise?i mre?i pri ?otoru.

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Se ke slismo pa gremo na kako! :pepsi::cheers:

 

A to si v kampu padova?

 

Ni varijante, San Marino je moj home za 14 dni, jebesh skale - ?odr, mivka je zakon !

Druga? ?a ni te?ave, mejbi se lahko zmenmo pa gremo papt v Creshendo, kjer majo za moje pojme najbolj?e pice na svetu

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ni varijante, San Marino je moj home za 14 dni, jebesh skale - ?odr, mivka je zakon !

Druga? ?a ni te?ave, mejbi se lahko zmenmo pa gremo papt v Creshendo, kjer majo za moje pojme najbolj?e pice na svetu

 

 

Ni panike moji obozujejo pico se lahka ke dogovorimo k bomo dol pa pridem na un konc otoka mal pogledat lopar! :bravo: Do zde mi se ni poratal pridit do lopaarja pa vsak let govorim da bom sel pogledat rajsko plazo!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Tudi jaz ?e ne vem kaj bo letos pri?lo na vrsto... sem bil pa ?e na ve?ini omenjenih lokacij.

 

Od Hrva?kih zadev bi izpostavil Lo?inj in Kor?ulo - malo bolj umirjeno, vendar narava odtehta za vse ostalo. Poleg tega pa tud kako jadranje po Kornatih ni od muh (izven sezone to niti ni tako draga varianta, kot bi kdo morda mislil).

 

Malta je za nekoga, ki ima rad zgodovino in muzeje pravi raj. So pa res kupi (in prav zares tudi hribi) smeti lahko kar mote?i. Ko ti hribi prerastejo v gore, jih pa malo zmanj?ajo tako, da jih zakurijo. Sva?ta.

Kljub temu in na prvi pogled ne preve? vabljivemu morju, sem bil pa precej presene?en, ko sem malo pogledal pod gladino. Vse je mrgolelo od rib, hobotnic in ?e ?esa.

Meni je blo kljub vsemu na Malti prav super, je pa res, da nisem ?el dol izle?avat na pla?o. Sem pa govoril z mnogimi, ki so bili vse prej kot navdu?eni in so po nekaj dneh ?eleli domov.

Hrana je ve?inoma bolj bedna (vsaj hotelska in tista po cenenih kafi?ih). ?e bi ?el ?e enkrat, bi v hotelu jedel le zajtrk (pa je bil hotel 4*), ?ez dan bi si pa kake ribe privo??il - to imajo ve?inoma zelo dobro.

 

Korziko in Sardinijo bi vsakemu zlahka priporo?il. Meni osebno je bila Korzika ?e bolj v?e?. Sem pa oba otoka obiskal s ?otorom. Na Sardiniji sem npr. na?el nekaj tako urejenih kampov, da sem samo debelo gledal.

Korzika je pa itak zakon, sploh za nekoga, ki bi pla?o rad pokombiniral ?e s kakim izletom v hribe.

Za nas so edino cene hrane v restavracijah (na Korziki ?e bolj kot na Sardiniji) ?e vedno precej visoke. ?e si kuha? sam v kampu, je lahko pa vse skupaj tudi ceneje kot na Hrva?kem.

 

Snorkljanje v Egiptu se te?ko primerja s ?emerkoli v na?i okolici. ?e ima kdo idejo, da bi delal potaplja?ki te?aj (npr. PADI) naj se ne trudi tukaj pri nas v nekih bazenih, ampak naj gre to probat v rde?e morje nardit. Skoraj ista cena, kot pri nas, izku?nja pa ?ist neprimerljiva.

 

?e bi kdo rad malo spremembe po Hrva?ki in so mu kampi OK varianta, res priporo?am Korziko. Skoraj vedno najde? kakega kolega, ki mu na dopustu nekaj ni blo kul. Ne poznam pa nikogar, ki bi se vrnil razo?aran s Korzike (vsaj zaenkrat ne).

 

?e koga zanima kaj ve?, bom z veseljem delil info. Sem pa o omenjenih lokacijah marsikaj zanimivega zapisal tudi na blogu (zraven sem navadno pripel tudi kako ki?asto fotko). :)

Visit Travel Photo Blogging - The place to discover your next vacation destination

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Tudi jaz ?e ne vem kaj bo letos pri?lo na vrsto... sem bil pa ?e na ve?ini omenjenih lokacij.

 

Od Hrva?kih zadev bi izpostavil Lo?inj in Kor?ulo - malo bolj umirjeno, vendar narava odtehta za vse ostalo. Poleg tega pa tud kako jadranje po Kornatih ni od muh (izven sezone to niti ni tako draga varianta, kot bi kdo morda mislil).

 

Malta je za nekoga, ki ima rad zgodovino in muzeje pravi raj. So pa res kupi (in prav zares tudi hribi) smeti lahko kar mote?i. Ko ti hribi prerastejo v gore, jih pa malo zmanj?ajo tako, da jih zakurijo. Sva?ta.

Kljub temu in na prvi pogled ne preve? vabljivemu morju, sem bil pa precej presene?en, ko sem malo pogledal pod gladino. Vse je mrgolelo od rib, hobotnic in ?e ?esa.

Meni je blo kljub vsemu na Malti prav super, je pa res, da nisem ?el dol izle?avat na pla?o. Sem pa govoril z mnogimi, ki so bili vse prej kot navdu?eni in so po nekaj dneh ?eleli domov.

Hrana je ve?inoma bolj bedna (vsaj hotelska in tista po cenenih kafi?ih). ?e bi ?el ?e enkrat, bi v hotelu jedel le zajtrk (pa je bil hotel 4*), ?ez dan bi si pa kake ribe privo??il - to imajo ve?inoma zelo dobro.

 

Korziko in Sardinijo bi vsakemu zlahka priporo?il. Meni osebno je bila Korzika ?e bolj v?e?. Sem pa oba otoka obiskal s ?otorom. Na Sardiniji sem npr. na?el nekaj tako urejenih kampov, da sem samo debelo gledal.

Korzika je pa itak zakon, sploh za nekoga, ki bi pla?o rad pokombiniral ?e s kakim izletom v hribe.

Za nas so edino cene hrane v restavracijah (na Korziki ?e bolj kot na Sardiniji) ?e vedno precej visoke. ?e si kuha? sam v kampu, je lahko pa vse skupaj tudi ceneje kot na Hrva?kem.

 

Snorkljanje v Egiptu se te?ko primerja s ?emerkoli v na?i okolici. ?e ima kdo idejo, da bi delal potaplja?ki te?aj (npr. PADI) naj se ne trudi tukaj pri nas v nekih bazenih, ampak naj gre to probat v rde?e morje nardit. Skoraj ista cena, kot pri nas, izku?nja pa ?ist neprimerljiva.

 

?e bi kdo rad malo spremembe po Hrva?ki in so mu kampi OK varianta, res priporo?am Korziko. Skoraj vedno najde? kakega kolega, ki mu na dopustu nekaj ni blo kul. Ne poznam pa nikogar, ki bi se vrnil razo?aran s Korzike (vsaj zaenkrat ne).

 

?e koga zanima kaj ve?, bom z veseljem delil info. Sem pa o omenjenih lokacijah marsikaj zanimivega zapisal tudi na blogu (zraven sem navadno pripel tudi kako ki?asto fotko). :)

 

Jaz grem letos na Sardijijo+ Korzika. :danzoman:

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Samo v opozorilo, ne nasedajte raznimi telefonskimi anketami iz strani nekih neznanih agencij, o tem kam bi ?li na dopust.

 

Mene so ?e 2x klicali in spra?evali kam hodim na dopust in kje bi bila sanjska destinacija. Nekaj ?asa kasneje pa povabijo na neko predavanje oz. licitacijo, kjer za majhen denar dobite sanjsko destinacijo v 1. razredu. Na koncu ni? od tega ni res!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Samo v opozorilo, ne nasedajte raznimi telefonskimi anketami iz strani nekih neznanih agencij, o tem kam bi ?li na dopust.

 

Mene so ?e 2x klicali in spra?evali kam hodim na dopust in kje bi bila sanjska destinacija. Nekaj ?asa kasneje pa povabijo na neko predavanje oz. licitacijo, kjer za majhen denar dobite sanjsko destinacijo v 1. razredu. Na koncu ni? od tega ni res!

 

Meni vsak dan prodajajo merjenje kakovosti zraka in sevanja - in poglej ravno v moji okolici...in to danes...

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Samo v opozorilo, ne nasedajte raznimi telefonskimi anketami iz strani nekih neznanih agencij, o tem kam bi ?li na dopust.

 

Mene so ?e 2x klicali in spra?evali kam hodim na dopust in kje bi bila sanjska destinacija. Nekaj ?asa kasneje pa povabijo na neko predavanje oz. licitacijo, kjer za majhen denar dobite sanjsko destinacijo v 1. razredu. Na koncu ni? od tega ni res!

 

Meni pa vsak dan ponujajo na tv sanjsko dr?avo in sanjsko ?ivljenje v njej.Ne nasedajte ji. :P

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jaz grem letos na Sardijijo+ Korzika. :danzoman:

 

Zakon! Sem prepri?an, da boste u?ivali. Edino ne si prevelikega zalogaja zadat v prekratkem ?asu. Jaz sem nazadnje poskusil v 3 tednih narediti krog po Sardiniji, pa mi je kar malo cajta zmanjkalo - sem moral na trenutke kar hiteti naprej in nekatere zanimive dele ?isto izpustiti. Predlagam manj km in manj kampov.

 

Za koliko ?asa pa greste?

 

Na Sardiniji sta bla res top kampinga tale dva (vsaj od tistih, ki sem jih obiskal):

- Camping Telis (Garmin GPS coordinates: 39° 55.483'N, 009° 42.413'E)

- Camping Village Baia Blu La Tortuga (Garmin GPS coordinates: 41° 07.469'N, 009° 04.058'E)

Visit Travel Photo Blogging - The place to discover your next vacation destination

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Zakon! Sem prepri?an, da boste u?ivali. Edino ne si prevelikega zalogaja zadat v prekratkem ?asu. Jaz sem nazadnje poskusil v 3 tednih narediti krog po Sardiniji, pa mi je kar malo cajta zmanjkalo - sem moral na trenutke kar hiteti naprej in nekatere zanimive dele ?isto izpustiti. Predlagam manj km in manj kampov.

 

Za koliko ?asa pa greste?

 

Na Sardiniji sta bla res top kampinga tale dva (vsaj od tistih, ki sem jih obiskal):

- Camping Telis (Garmin GPS coordinates: 39° 55.483'N, 009° 42.413'E)

- Camping Village Baia Blu La Tortuga (Garmin GPS coordinates: 41° 07.469'N, 009° 04.058'E)

 

Mi hodimo dol na Sardinijo ?e 6 let,letos sedmi?.Prvi? sem bil dol z punco,(sedanjo ?eno), :D ?e daljnjega `95 leta in smo bili v "na?em" apartmaju prvi Slovenci.Tako,da poznam Sardinijo v detajle.

Gremo pa letos prvi? ?e mimogrede na Korziko.

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Mi hodimo dol na Sardinijo ?e 6 let,letos sedmi?.Prvi? sem bil dol z punco,(sedanjo ?eno), :D ?e daljnjega `95 leta in smo bili v "na?em" apartmaju prvi Slovenci.Tako,da poznam Sardinijo v detajle.

Gremo pa letos prvi? ?e mimogrede na Korziko.

 

A tako... pol bom pa jaz tebe ob priliki za kak nasvet pobaral. sramezljiv

 

Ste ?e cel otok obdelali, al se bolj na enem koncu dr?ite?

 

Sardinija je zakon - za explorat ne za v kampu sedet :harhar:

 

Se zelo strinjam. Ampak ?e si dalj ?asa v enem kampu ?e ne pomeni, da tam mora? pa v ?otoru sedet. Preprosto si je na vsakem koncu toliko zanimivih stvari za pogledat.

Visit Travel Photo Blogging - The place to discover your next vacation destination

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.