Skoči na vsebino

hladilnik olja


Priporočeno sporočilo

Danes sem opazil pri sprednjem levem kolesu lu?ico motornega olja.Ker mi ni dalo miru sem se ?el majhnega mehanika in ugotovil da curlja iz spoja med cevjo in hladilnikom olja.Ta cev je na hladilnik privita z dvema vijakoma...Zanima me ?e je kdo ?e imel tak problem in ali je v tem spoju kako tesnilo.

mazda 6 dizel,letnik 2005

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Hladilnik olja??? Intercooler je hladilnik vstopnega zraka in ne olja. Intercooler v Mazdi je tipa zrak-zrak in na?eloma ne sme notri bit nobenega olja razen ?e ga kje buta skozi turbino ampak to bi moralo biti komaj opazno ne pa da ima celo lu?o spodaj. :ne vem:

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Hladilnik olja??? Intercooler je hladilnik vstopnega zraka in ne olja. Intercooler v Mazdi je tipa zrak-zrak in na?eloma ne sme notri bit nobenega olja razen ?e ga kje buta skozi turbino ampak to bi moralo biti komaj opazno ne pa da ima celo lu?o spodaj. :ne vem:

 

To je po mojem kondenz.Ni pa neka posebna panika,?e ti malo pu??a.

?e je pa olje zdraven,potem je pa ?e hudo.

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

To je po mojem kondenz.Ni pa neka posebna panika,?e ti malo pu??a.

?e je pa olje zdraven,potem je pa ?e hudo.

 

Ni kondenz pa? pa olje. Kako hudo je to sicer ne vem, motor mi po popravilu interkulerja in, pozneje, po njegovi zamenjavi ?e vedno deluje BP pa je od takrat ?e 100 000 km.

 

Lp M

The only aproved cure for too much fun is three much fun!

post-1420-0-86929800-1443681846.png

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

ja tudi meni se zdi.sem povpra?al po tesnilu,ki je na tej cevi,pa je hitro rekel,da z tesnilom ne bom ni? naredil,da je ziher inter coolet po?en,pa ga sploh videl ni...najprej je rekel,da je cena 600 evrov,pol pa se je zgovarjal,,,glede na to da jih mamo ve? na zalogi ti ga damo za 500.

 

a pozna? koga ki se ukvarja z flikanjem hladilnikov??

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

ja tudi meni se zdi.sem povpra?al po tesnilu,ki je na tej cevi,pa je hitro rekel,da z tesnilom ne bom ni? naredil,da je ziher inter coolet po?en,pa ga sploh videl ni...najprej je rekel,da je cena 600 evrov,pol pa se je zgovarjal,,,glede na to da jih mamo ve? na zalogi ti ga damo za 500.

 

a pozna? koga ki se ukvarja z flikanjem hladilnikov??

 

Obvezno do kakega varilca-poglej- (google-varjenje hladilnikov) in ti bo re?il stvar.Po moje je to ?isto enostavno in poceni za popravit.Ne verjet vsega na prvo ?ogo-malo je treba raziskovat in povpra?evat.

Zadnja stvar je nakup nove.To velja za vse stvari. ;)

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kolega po?vasa na laser vse.

Kak?ne barve je bil a"lu?ica", malo preveri nivo olja za servo ker, ... :hudicek: te lahko nafukavajo za nekaj drugega.

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ko je meni kapljalo olje skozi razpoko na prirobnici interkulerja, je bilo letega relativno malo. Vsekakor ne toliko, da bi lahko razlo?il med normalno porabo olja in porabo zaradi pu??anja.

 

Kolikor mi je znano je v Depali vasi eden od bolj?ij mojstrov varjenja aluminija - popravlja tudi plati??a, ne vem pa za njegovo ime.

 

?e ima? slu?ajno redno potrjeno servisno, potem bi ti interkuler lahko zamenjali v garanciji - tovarni?ka napaka. Meni so pod garancijo menjali lani, letnik mojega avta je 2002.

The only aproved cure for too much fun is three much fun!

post-1420-0-86929800-1443681846.png

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

V Depali vasi je mojster Jerman, o?e od dirka?a na motorju Igorja

 

http://www.samostojni-podjetnik.com/podjetnik.php?q=54924251

 

glede na to da sem sam menjal intercooler pred kratkim, sem zvedel da je pri tvojem letniku problem z gumico,ki je med intercoolerjem in cevjo...razen ?e ni po?en intercooler.

 

poobla??eni mehaniki vejo za to napako.

na?eloma ni problem z intercoolerjem ampak z dihtngo.

nov intercoooler je 1600?...obnovljenega pa dobi? za cca 400-500?.

jest sem svojega po?enega dobil nazaj in sem ga dal ?a?vasat....so mi ga ?vasal majstri ki delajo v nuklearki kr?ko.vse kar je treba bi mogu ?e zvare mal pobrust pa novo dihtngo dat...ti ga prodam!!!pokli? me 041256018 sem iz Kranja.

 

drga? pa upam da ti je ?la samo gumica.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

bilo je mislim da motorno olje.pa tudi manjkaloga je,ko sem kontroliral nivo

 

Vpra?anje kaj ima olje za delat v teh ceveh, ?e mora bit v motorju ?

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Vpra?anje kaj ima olje za delat v teh ceveh, ?e mora bit v motorju ?

 

Se strinjam. Ne poznam detajlov izvedbe mazanja turbine, meni je mehankar takrat rekel, da pa? turbina o?itno spu??a par kapljic olja v tiste cevi. In tisto v ceveh vsekakor je bilo motorno olje.

The only aproved cure for too much fun is three much fun!

post-1420-0-86929800-1443681846.png

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Se strinjam. Ne poznam detajlov izvedbe mazanja turbine, meni je mehankar takrat rekel, da pa? turbina o?itno spu??a par kapljic olja v tiste cevi. In tisto v ceveh vsekakor je bilo motorno olje.

 

Tole bi Iwar verjetno najbolje razlo?il ampak kakor je meni znano naj bi bil oljni oddu?ek speljan preko sesalnega dela turbine. Ko se te oljne pare ohladijo se skondenzirajo in nekako nabirajo v intercoolerju tako, da je ta vedno masten in ?e na kaki objemki malo pu??a to pol tud zamasti na tem mestu.

 

Ko pa je turbina ?e malo bolj zmahana ve? tega olja pride v IC, ?e pa ?e kje po?i pa to olje pronica tudi v kapljah iz njega in takrat je na tleh lahko tudi lu?ica.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 11 mesecev kasneje...

Tudi meni je po?il interkuler in sicer tam, kjer je spodaj nanj privija?ena z dvema vijakoma cev, ki gre naprej do turbine. Najprej sem mislil, da je tesnilo ampak smo potem ?al videli, da je po?en. Drug teden bomo zadevo razdrli in jo posku?ali povariti. Je pa poka velika cca. 4cm. Upam, da se bo dalo popraviti. Ali je komu, ki ga je povaril, deloval oz. ?e deluje ali slejkoprej po?i kje drugje in ga je pa? potrebno zamenjati?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Najbolj ziher je ?e ga zamenja?-koplet z cevmi, so ga nagdgardili-popravili tako da se to ne more ve? ponovit.

Je problem oksidacija.

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ne vem letnika, je pa to kao nek popravljen-izbolj?an nadomestni del, ki pa?e na vse navore.

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Evo, smo povaril zadevo in upam, da bo zdaj OK. Se mi zdi, da mogo?e zdaj malenkost bolj vle?e. Zanimivo pa je, da sem ?el v Gamo v BTC po tesnila, ker so bila ?e zelo boga in so rekli, da intercoolerjev ne menjajo ve? v garanciji in jih samo ?e povarijo. Kar pa stane 100? in avto mora biti 2 dni tam. Toliko o tem :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.