Skoči na vsebino

Prodaja rabljenih mazd


mihe

Priporočeno sporočilo

Odlo?il sem se prodajat svojo mazdo in do?ivel hladen tu?, ko me v celem mesecu ni poklicala tut ena potencialna stranka. Prodajal sem M3 diesel, ki je za moje pojme precej aktualen avto, cene je bila nastavljena ve? kot realno, na netu so se prodajale le tri z istim letnikom, pa vendar ni bilo nobenega povpra?evanja.

Na koncu sem bil prisiljen ga dati v ceno pri nakupu drugega vozila, kar pa veste, da se kar nekaj izgubi.

 

Sli?im, da se tudi druge znamke avtomobilov slabo prodajajo oziroma po sme?nih cenah.

Jast vidim tako slabo prodajo rabljenih avtomobilom predusem zaradi tega, ker je kriza prislilila prodajalce novih avtomobilov v velike akcijske popuste in kdor ima namen kupit avto za 10.000 ? ali 15.000 ? bo ?el raje po novega.

 

Zanimajo me va?e izku?nje in koliko ?asa bo ta trend trajal ozi. ali je sploh mo?no, da bo prodaja rabljenih avtomobilov sploh ?e kdaj videla bolj?e ?ase.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Hmmm, sam sem prodajal vsak moj avto max 14 dni, tudi trojko bencinarja, vendar pred krizo, klicalo jih je ve?, resen je bil eden in ta jo je odpeljal, ker je bila edina da ni bila razsuta ipd. Jim je pa cena zeloooo padla, tako da ?e zdej pogledam, ni ?ans da bi GTA-jko prodajal, sem preve? na zgubi. Je bila tvoja diesel SLO poreklo in vse tip top? Mora? pa vedeti da ?e kupi? 3-4 leta star rabljen avto za 10-15t eur, je bil nov vsaj 20-25t eur, tako da se kar pelje? razred ali dva v bolj?em avtomobilu. Avto 20% zgubi ko ga odpelje? iz salona, v dveh-treh letih si ?e na cca. 50% dol, zato sam osebno kupujem par let stare avte, pa? fino pregleda?, res da je loterija amapak ?e sedaj pogledam da je bila M3 GTA nova cca 21t eur, sem sam kupil dobra 3 leta staro s 30tiso? prevo?enimi za polovico manj. :bravo: ...tip ki jo je imel pred mano, je v enem letu izgubil 4t EUR (sem dobil vse pogodbe zraven)., sedaj pa za mojo ne vem ?e bi dobil 8500-9000 eur tako da.....cene padajo, ?e sam ne vem ve? kam.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Hmmm, sam sem prodajal vsak moj avto max 14 dni, tudi trojko bencinarja, vendar pred krizo, klicalo jih je ve?, resen je bil eden in ta jo je odpeljal, ker je bila edina da ni bila razsuta ipd. Jim je pa cena zeloooo padla, tako da ?e zdej pogledam, ni ?ans da bi GTA-jko prodajal, sem preve? na zgubi. Je bila tvoja diesel SLO poreklo in vse tip top? Mora? pa vedeti da ?e kupi? 3-4 leta star rabljen avto za 10-15t eur, je bil nov vsaj 20-25t eur, tako da se kar pelje? razred ali dva v bolj?em avtomobilu. Avto 20% zgubi ko ga odpelje? iz salona, v dveh-treh letih si ?e na cca. 50% dol, zato sam osebno kupujem par let stare avte, pa? fino pregleda?, res da je loterija amapak ?e sedaj pogledam da je bila M3 GTA nova cca 21t eur, sem sam kupil dobra 3 leta staro s 30tiso? prevo?enimi za polovico manj. :bravo: ...tip ki jo je imel pred mano, je v enem letu izgubil 4t EUR (sem dobil vse pogodbe zraven)., sedaj pa za mojo ne vem ?e bi dobil 8500-9000 eur tako da.....cene padajo, ?e sam ne vem ve? kam.

 

Bil je kupljen na Cosmosu, prvi lastnik, avto bres praske, odli?no ohranjen pa ni ni? pomagal.
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Mislim da razni VW se ?e vedno dobr prodajajo, to samo zaradi njihove famozne vzdr?ljivosti in dr?anja cene! <_<:P

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

@mihe: mislim, da je tukaj problem le v tem da ali je rabljena trojka predraga ali pa je ?estka prepoceni. Glede na to, da je 3-4 leta stara trojka po ceni enaka ravno tol stari ?estici. To je precej nelogi?no sploh na dejstvo, da je?estka za razred ve?ji avtomobil z ve? prostora in ve? opreme in da je v povpre?ju nova stala 4-5k? ve? od trojke.

 

Se pravi po logiki 50% padca cene za ta letnik bi ?estica morala biti dra?ja ?e vedno za vsaj 2k?, da bi se ohranilo razmerje. Zdele me boste lastniki trojk kri?ali ampak, ?e ho?e ?lovek prodat rabljeno trojko bi moral biti s ceno za toliko ni?je, ?e ne se zgodi to?no to kar je opisal mihe.

 

Tako pa se ?estice ?e vedno prodajajo rabljene trojke pa pa? ne ampak za tako stanje so ve? ali manj krivi prodajalci sami - z drugimi besedami povedano je realna cena tisto, kar se strinjata tako prodajalec kot kupec in pride do menjave blaga za denar. ?e je nerealno postavljena in se ena od strani ne strinja do menjave blaga pa? ne pride. ;)

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ne vem no, tako ali tako ceno dolo?a trg, glede na ponudbo in povpra?evanje, tako da se ne more re?ti da je trojka predraga, ?estra pa prepoceni, ?eprav v?asih lahko dalj traja da se kak?en avto proda, npr. Davidova trojka :hohoho::hohoho::hohoho: , mi pa tudi nimamo neke tak?ne znamke avtomobila, kateremu slovencu prva pade na pamet, sploh npr. diesel in Mazda 3. Za tak?en segmen avtomobila jih ve?ina vzame golfa,audija, ipd. Imam pa ob?utek da se bencinarji trojke bolje prodajajo, razen Davidove :hohoho::hohoho: , pa ni z njo ni? narobe, glih danes sem poslua? nekoga, da porihtanega avta s temnimi ?ipami nebi nikoli kupil, ker je zihr zgonjen :whatever:

 

Ve?ji in ekstremni avti ?e hitreje zgubijo ceno, in potem nekako pridejo do neke realne meje.

Npr. kolega ima tak model avtomobila z enako opremo in motorjem, letnik 2008.

http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=3393124&show=1 ,cena novega pa je bila malenkost pod 80.000,00 eur, tako da......in ?e za ta denar kot je v oglasu avto ne bo ?el.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

V primeru M3 je "trg" o?itno slabo opravil delo, ?e se ne prodajajo :glare: . ?e prodajalci pa? ne spustijo ceno bodo kupci, ki gledajo Mazde raje kupili ?estko za isti denar - ne vem, men je tole logi?no. Pri ?esticah trg deluje pri trojkah pa? ne in zato definitivno niso krivi kupci.

 

Ker smo glih omenjali VW, ki je sicer kar po?teno precenjen kot rabljen avto ampak je vsaj razlika, da je recimo 4 leta star Passat 2-3k? dra?i od Golfa in tako se prodajata oba.

 

Pa da se vrnem nazaj na Mazde - mislim, da je najve?ji dropdown cen rabljenih ?estk povzro?il ogromen uvoz rabljenih iz sosednje Italije in s tem poru?il neko pametno ravnote?je v veselje kupcem in ?alost prodajalcem. trojkeso pa pa? koleteralne ?koda in ve? ali manj ostajajo v rokah prodajalcev ali pa gredo v promet pod ceno najraje kot staro za novo ali staro za malo manj staro. ;)

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

LImuzina je na pogled (moje mnenje) precej bolj elegantna (lep?a), pa domnevam da nudi ve? prostora, ni pa hkrati bol uporabna, npr. za praln stroj furat, to se strinjam! :danzoman:

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

LImuzina je na pogled (moje mnenje) precej bolj elegantna (lep?a), pa domnevam da nudi ve? prostora, ni pa hkrati bol uporabna, npr. za praln stroj furat, to se strinjam! :danzoman:

 

evo lepo si povedal

zakaj bi fural pralni stroj v atu? zato obstajajo kombi, kjer lahko furas 4 pralne stroje naenkrat :)

It's all fun and games 'til someone loses an eye, then it's just fun you can't see

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Dogodek izpred par let. Sodelavcu pred trgovino ni uspelo stla?it sve?e kupljen televizor (takrat ?e CRT)v cordobo. Tudi brez embala?e ni ?lo. Potem je ?el domov po ?eninega matiza in problem je bil re?en.

 

Sodelavec je pred kak?nim letom ali dvema uvozil dva rabljena pasata in je trdil, da je razlika med golfom in pasatom v nem?iji minimalna. Da dra?jim in ve?jim avtom cena pada hitreje od razreda ni?jim je morebiti logika v tem, da je v ni?jem segmentu ve?je povpra?evanje. Seveda bi jaz osebno za eno minimalno razliko v ceni raje vzel ve?ji avto, vsi pa zagotovo ne razmi?ljajo tako.

The only aproved cure for too much fun is three much fun!

post-1420-0-86929800-1443681846.png

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

No saj je pri Audijih isto, A3 vs A4 isti letniki. Pa tudi ve? je M6, temu bi se reklo pa inflacija pomoje, jih je ve? in je ve?ja izbira. In zakaj bi potem kupoval trojko, ?e je med ?estkami ve?ja izbira.

Sicer pa mogo?e me bo kdo kri?al in kamenjal ampak ko naprimer berem forum mi delujejo M3 kvalitetnej?e kot M6, vsaj sode? po vpoklicih, rji in te?avah. :blush:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sej to je pri ve?ini avtov, da ve?jim ?eprav udobnej?im hitreje cena pade, ?eprav za Mazde se mi zdi da vidim ve? ?estk kot trojk, tako novih kot starih. Te?ko pa re?em da bi bile trojke predrage, ker cene so res "nizke", odkar je novi model zunaj pa je ?e padla, res pa da so vsako leto starej?e :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sej to je pri ve?ini avtov, da ve?jim ?eprav udobnej?im hitreje cena pade, ?eprav za Mazde se mi zdi da vidim ve? ?estk kot trojk, tako novih kot starih. Te?ko pa re?em da bi bile trojke predrage, ker cene so res "nizke", odkar je novi model zunaj pa je ?e padla, res pa da so vsako leto starej?e :)

 

 

No Grega tukaj na Ajdovskem koncu pa ti garantiram da je precej ve? M3 kot pa M6 :bravo: ena je celo tudi pri nas doma :D In zelo veliko sre?am tudi Mazd 323f BJ model (1998-2003 letnik) ki jih je bilo v preteklosti zelo malo!

ZOOM-ZOOM
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

No Grega tukaj na Ajdovskem koncu pa ti garantiram da je precej ve? M3 kot pa M6 :bravo: ena je celo tudi pri nas doma :D In zelo veliko sre?am tudi Mazd 323f BJ model (1998-2003 letnik) ki jih je bilo v preteklosti zelo malo!

 

Zgleda da se dol selijo :) ...moja prej?nja trojka je ?la tudi na tvoj konec, oz. malo dlje, to?no v Tolmin. Je pa kupec pravil da jih je dol pri vas ogromno iz Italije, vsaj ko je kupoval, je skoraj vse kar se je dol prodajalo bilo uvo?eno in stol?eno. V LJ pa vedno ve? novih ?estk, prej?nji ?est karavanov, trojk pa manj vidim :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

V primeru M3 je "trg" o?itno slabo opravil delo, ?e se ne prodajajo :glare: . ?e prodajalci pa? ne spustijo ceno bodo kupci, ki gledajo Mazde raje kupili ?estko za isti denar - ne vem, men je tole logi?no. Pri ?esticah trg deluje pri trojkah pa? ne in zato definitivno niso krivi kupci.

 

Ker smo glih omenjali VW, ki je sicer kar po?teno precenjen kot rabljen avto ampak je vsaj razlika, da je recimo 4 leta star Passat 2-3k? dra?i od Golfa in tako se prodajata oba.

 

Pa da se vrnem nazaj na Mazde - mislim, da je najve?ji dropdown cen rabljenih ?estk povzro?il ogromen uvoz rabljenih iz sosednje Italije in s tem poru?il neko pametno ravnote?je v veselje kupcem in ?alost prodajalcem. trojkeso pa pa? koleteralne ?koda in ve? ali manj ostajajo v rokah prodajalcev ali pa gredo v promet pod ceno najraje kot staro za novo ali staro za malo manj staro. ;)

 

Zadnji? sem prebral,da za razliko od splo?nega in veljavnega mnenja najve? izgubijo pri prodaji 2 leti starih avtov prav-Golfi. :P

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jz bi pa reku da najve? zgubi ALFA ROMEO, ker tok ko pa tej avti pu?nejo na ceni, to je pa abnormalno! <_<:blush:

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

logika je taka,

 

da ko avto prodaja? ni nobenega interesa in ga na koncu dobesedno podari? potentne?u ki ti zbija za jurja vsako pikico na prednji havbi i pri?akuje nov avto.

 

Ko pa kupuje? je pa seveda vse oh in sploh, take so cene to je dobr avto itd. Na kozlanje mi gre. ?e posebej pa malikovanje VW grupe. Jajc od jajc ampak cena je pa ubijalska.

Have a nice and productive day!

Your future depends on it.

Your LIFE… depends on it.

 

A Klokateer...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Vidm d mate tut drugi filing, da drago kupte, pa zlo pocen (pod ceno) pol pleh odrinete od bajte! <_<:blush:

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Vidm d mate tut drugi filing, da drago kupte, pa zlo pocen (pod ceno) pol pleh odrinete od bajte! <_<:blush:

 

 

jst drago kupujem pa tud drago prodajam. Ce se ne mudi z mal srece gre :bravo:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

logika je taka,

 

da ko avto prodaja? ni nobenega interesa in ga na koncu dobesedno podari? potentne?u ki ti zbija za jurja vsako pikico na prednji havbi i pri?akuje nov avto.

 

Ko pa kupuje? je pa seveda vse oh in sploh, take so cene to je dobr avto itd. Na kozlanje mi gre. ?e posebej pa malikovanje VW grupe. Jajc od jajc ampak cena je pa ubijalska.

 

Lej logika ve?ine je, ?e drago kupim je ziher bolj?e.

Kolega prodaja kopalni?kko opremo, recimo kupi komplet tu?(bana+vste planke+strop+armatura) za cca 300? in proda za 1300+? in lublan?ani pokupjo ko zme?ani, ker je drago je najbolj?e, model pa kasira 100 na uro.

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

IMHO <_<

 

vem, da je izdelek na trgu vreden prav toliko, kolikor je kupec pripravljen dati prodajalcu oz. kolikor se trgovec/prodajalec zna iztr?iti . . . ect.

 

Sam sem na lovu oz. kupujem M6 diesel 2004/05 (karavan) in jih gledam po netu,

pa se za ta opis najdejo ?estice od postavljene cene 7 pa do 11,5t ?, mislim to mi ni ?isto jasno,

preprosto se mi zdi prevelik razpon cen za ponujeno podobno/enako konfiguracijo avtomobila :vskalo:

 

V tem segmentu izbora, se niti ne meri ve? ali gre za vi?ji ali ni?ji razred avtomobila, ker v to koli?ino ?

sodijo skoraj vsi razredi, seveda ?e gledamo vse znamke.

?ista bolnica je opredeliti/izvesti nakup :rolleyes:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.