Skoči na vsebino

te?ave po nakupu Mazde 6 v Avtohi?i


Priporočeno sporočilo

Pozdrav,

pred nekaj dnevi smo se odlo?ili za nakup Mazde6. ?e ko smo se peljali domov, smo zaznali neke ?udne glasove, nekaj je tulilo. Avto smo peljali na najblji?ji poobla??eni servis,kjer jim je bil na? avto dobro poznan, ker je bil pred kratkim pri njih( kako je Slovenija mala hahahaha) in nam povedali, da je turbina pokvarjena.Velik servis, ki nam bi bil opravljen pri 120000 km, pa menda tudi ni bil opravljen, ?eprav so nama prodajalci to zagotovili?!

Avto je pod garancijo. ?elima seveda odstopit od nakupa in avto vrnit.

Ima kdo od vas podobno izku?njo oz. rada bi kak?en nasvet kako se ravna v takem primeru. Lahko zahtevava odstop od nakupa?

Hvala, lp katarza

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • Odgovori 53
  • Ustvarjeno
  • Zadnji odgovor

Najbolj aktivni uporabniki v tej temi

Najbolj aktivni uporabniki v tej temi

Prodajalec mora odgovarjati za vse skrite napake, karkoli ?e kupi?. Glede na to, da je taka napaka ?e prakti?no preden ste se za?eli vozit z njim, je po mojem mo?na razveljavitev pogodbe. ?e ne bo ?lo zlepa, se oglasite pri odvetniku. :hudicek:

 

120 kkm pa je ?la turbina ??? Le kaj so z avtom delali? ?zmeden?

Turbinca ma?inca, gremo na vinca!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Prodajalec odgovarja za napake za katere je vedel in ?e so na servisu poznali avto in napako je to vedel tudi prodajalec in tukaj ni izgovorov.

 

Lepo seznani prodajalca z dejstvi in ?e bo kakorkoli hotel motovilit mu samo povej, da se bo naprej pogovarjal z odvetnikom. ?al nima? druge bi bilo pa fino, ?e se da ugotoviti ali so kilometri realni - ?e je ?e tam natega pol jih lahko ?e to?i? za prevaro.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ali so ti dali Mazda DSK - elektronski izpis servisov tega avta??

?e ne, bi ?e predlagal, da gre? na drugi servis samo preveriti po VIN ?tevilki avta zgodovino, to so ti dol?ni dati kjerkoli.

 

Dobi? 1 ali 2 A4 papirja na katerih pi?e vsa zgodovina (?al samo rednih servisov) a tudi to je nekaj

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ali so ti dali Mazda DSK - elektronski izpis servisov tega avta??

?e ne, bi ?e predlagal, da gre? na drugi servis samo preveriti po VIN ?tevilki avta zgodovino, to so ti dol?ni dati kjerkoli.

 

Dobi? 1 ali 2 A4 papirja na katerih pi?e vsa zgodovina (?al samo rednih servisov) a tudi to je nekaj

 

ne niso..hvala bomo ?e tole priskrbeli, lp

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pozdrav,

v?eraj sem pisala kako smo se zaj...pri nakupu Mazde6, da tuli turbina...no sedaj, danes zjutraj je crknil ?e ?tarter in uboge Mazdice ne moremo ve? v?gati. V avtohi?i pa ga no?ejo nazaj. Danes so nam dali pisni odgovor, da lahko prideva na servis in da bodo turbino popravili.Mi pa 140 km iz Lj. Sedaj sva jim javila ?e glede ?tarteraj, oni pa ni?.

Zdaj bi nama ga ja morali vzeti nazaj, a ne? Bo dovolj prijava na tr?ni in?pektoriat? 16.07.2010 pote?e garancija na vozilo in mislim, da do takrat ne bomo stvari ?e pri?li do dn. Je dovolj, da sva postopek ?e spro?ila?

Smo pa res imeli smolo!

Hvala za va?a mnenja in odgovore, lp katarza

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pozdrav,

v?eraj sem pisala kako smo se zaj...pri nakupu Mazde6, da tuli turbina...no sedaj, danes zjutraj je crknil ?e ?tarter in uboge Mazdice ne moremo ve? v?gati. V avtohi?i pa ga no?ejo nazaj. Danes so nam dali pisni odgovor, da lahko prideva na servis in da bodo turbino popravili.Mi pa 140 km iz Lj. Sedaj sva jim javila ?e glede ?tarteraj, oni pa ni?.

Zdaj bi nama ga ja morali vzeti nazaj, a ne? Bo dovolj prijava na tr?ni in?pektoriat? 16.07.2010 pote?e garancija na vozilo in mislim, da do takrat ne bomo stvari ?e pri?li do dn. Je dovolj, da sva postopek ?e spro?ila?

Smo pa res imeli smolo!

Hvala za va?a mnenja in odgovore, lp katarza

 

daj prosim opi?i postopek kako moram pravilno ravnat v takem primeru

Za vse vaše ideje urejanja okolice   www.gabioni.si

 

post-24-0-89526200-1520847770_thumb.png

 

 

  34419_1.png  33631_1.png 34319_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Mogo?e ne bi bilo slabo stopit do kakega advokata, ki se zastopi u tele zadeve, ker do iztega garancije imate o?itno samo ?e 14 dni, kar pa je za iskanje ter odpravljanje napak, precej mal cajta! <_<:blush:

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Katrza pojdimo po vrsti

 

Avto letnik?

kilometri?

120.000 veliki servis kajne?

 

Pa tudi kje si kupila, dolo?eni servisi celo berejo ta forum in se v?asih stvar obrne, ?e vidimo da so nateguni se marsikdo obrne, ?e ne oni pa stranke.

 

Je pa res da v Slo imamo za??ito za vse take bedake:

Kupljeno je po sistemu "videno - kupljeno", zato prodajalec ne odgovarja za kasneje ugotovljene napake in okvare.

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Katrza pojdimo po vrsti

 

Avto letnik?

kilometri?

120.000 veliki servis kajne?

 

Pa tudi kje si kupila, dolo?eni servisi celo berejo ta forum in se v?asih stvar obrne, ?e vidimo da so nateguni se marsikdo obrne, ?e ne oni pa stranke.

 

Je pa res da v Slo imamo za??ito za vse take bedake:

Kupljeno je po sistemu "videno - kupljeno", zato prodajalec ne odgovarja za kasneje ugotovljene napake in okvare.

 

 

Videno-kupljeno nima nobene podlage, ker se gre za skrite napake pa sploh ne!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Videno-kupljeno nima nobene podlage, ker se gre za skrite napake pa sploh ne!

 

Spet stvar interpretacije :ne vem:

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Spet stvar interpretacije :ne vem:

 

A lahko uveljavlja? tudi za avto, ki nima garancije in to za stvari kot so pokvarjen avtoradio in lambda sonda?

Za vse vaše ideje urejanja okolice   www.gabioni.si

 

post-24-0-89526200-1520847770_thumb.png

 

 

  34419_1.png  33631_1.png 34319_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Js sm mev podobno izku?njo, kupil mazdo 6 2.0D (121 KM) letnik 04 v eni izmed bolj resnih avtohi? v Lj, vozilo je SLO porekla, prevo?enih ca 123k km, servisna po?templana razen zadnjega servisa na 120k, po izjavi prodajalca je bil baje opravljen (in kot se je kasnej izkazalo je tudi bil)

No vozilo kupim, in se peljem proti domu, ko se za?ne iz ispuha valit neverjena ?rna dimna zavesa, vozilo ustavim in pokli?em avto vleko, avto u velenje Skorn?ku..seveda sem takoj kontaktiral prodajalca, ki mi nalo?i da avto pri AS v Velenju pregledajo in da naj javim kaj je z avtom.

Pri AS najdejo napako, ?la ?oba ?vi?gat, drug dan testno zamenjajo ?obo z neko rabljeno, avto dela, se peljejo na testno vo?njo in glej ga zlomka, presko?i ?e zobati jermen in ma?ina se ustavi..o tem me seveda obvestijo, z razlago da je bil velik servis opravljen ?alabajzersko z neoriginalnimi deli in da zobati jermen ni bil pod pravo napetostjo in je zaradi tega presko?il.

O tem sem obvestil prodajalca in mu povedal na kratko da naj si pridejo avto iskat v Velenje in da zahtevam kupnino nazaj in tako se je tudi zgodilo, dobil sem brez debate povrnjeno celotno kupnino, tudi stro?ke pri AS so prevzeli.

Avto pa se, ?e se ne motim, ?e zdej prodaja na avto netu

 

To me ni odvrnilo od nakupa m6, kupil sem namre? novej?o 06 letnik (diesel 143KM) uvo?eno iz italije in avto dela kot mora :jupiii:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sm zdej preveru..avto se ne prodaja ve? na avto.netu!!!

 

Katarza mogo?e si pa glih na ta isti avto naletela, upam zate da ne, ?e te bo pa kaj u zvezi teg ?e zanimalo pa me lahk kadarkoli kontaktira?

 

lp

 

Zdravo,

zdaj me bo pa kap-ravno sem prebrala tvooja sporo?ila....jaz sem skoraj 100% da je to tale avto . A je bil ?rne barve, letnik je tudi 2004 in sedaj je gor 128000 km.Mislim da je to to....tudi midva sva ga kupila kao v resni AS V Ljubljani in potem se je vse dogajalo kot sem napisala ?e zgoraj. Prepri?alo me je pa tole- ker sva s koro?kem je mo? peljal avto na dodatni pregled v Velenje k Skoren?ku in kaj so rekli: o ta avto pa poznamo, je bil pred kratkim pri nas????!!!!!!!

Kaj pravi? na tole -je to ista Mazda6!? Za odgovor se ti iskreno zahvaljujem.

No seveda ?e ni konec.V?eraj ga je mo? peljal nazaj v Ljubljano. So rekli, da ga bodo popravili. Denar no?ejo vrniti oz. nama ponujajo 400 EUR manj kot je bila kupnina!!!???

lp katarza

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

banda u?iva ?e se le da jaz bi ?el v to?bo in pa ?asopise!!!!!

20% mladih vidi svojo prihodnost zelo ro?nato-ostalih 80% pa nima denarja za nakup droge!!

attachmentzbg1.gif
FWD je za ?enske, RWD je za mo?ke, 4WD pa je za invalide

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Zdravo,

zdaj me bo pa kap-ravno sem prebrala tvooja sporo?ila....jaz sem skoraj 100% da je to tale avto . A je bil ?rne barve, letnik je tudi 2004 in sedaj je gor 128000 km.Mislim da je to to....tudi midva sva ga kupila kao v resni AS V Ljubljani in potem se je vse dogajalo kot sem napisala ?e zgoraj. Prepri?alo me je pa tole- ker sva s koro?kem je mo? peljal avto na dodatni pregled v Velenje k Skoren?ku in kaj so rekli: o ta avto pa poznamo, je bil pred kratkim pri nas????!!!!!!!

Kaj pravi? na tole -je to ista Mazda6!? Za odgovor se ti iskreno zahvaljujem.

No seveda ?e ni konec.V?eraj ga je mo? peljal nazaj v Ljubljano. So rekli, da ga bodo popravili. Denar no?ejo vrniti oz. nama ponujajo 400 EUR manj kot je bila kupnina!!!???

lp katarza

 

To je ta avto ja..ma masko od GTA ane, diesel 121KM

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

To je ta avto ja..ma masko od GTA ane, diesel 121KM

 

To ne vem, samo mo? pravi, da je opazil, da je bila po?kodovana....bay the way..v avto je tudi "podobica marije"..sem ?e rekla ko sva se v avto usedla" o ta naju bo pa varovala"..pa na ?alost!

 

Ali si dobil ceno kupnino nazaj!?

lp katarza

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

To je zrelo za policijo in ne za tozbo. Katrza lepo jim povej da si nasla 'prejsnjega' kupca in da so mu vrnili kupnino in da bos sla na policijo ce ne naredijo enako

 

O?itno prodajajo en in isti razbit avto!!!!

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

To je zrelo za policijo in ne za tozbo. Katrza lepo jim povej da si nasla 'prejsnjega' kupca in da so mu vrnili kupnino in da bos sla na policijo ce ne naredijo enako

 

O?itno prodajajo en in isti razbit avto!!!!

 

 

Se popolnoma strinjam, dokazov za kazenski pregon je ve? kot dovolj. Dr?im pesti, da se hitro in ustrezno kon?a.

Success is getting what U want, happiness is wanting what U get.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

  • Zadnja sporočila

    • Tudi v dežju je fajn pohajat in nič jamrat😁 V trenutku sem bil stuširan.
    • Norveške mi raje ne omenjat, ker kolk hipokrizije kot je pri njih je verjetno da skoraj ni nikjer. Da so si naredili vse to je bila zgolj zasluga v ogromni prodaji nafte in plina. Potem so tolk subvencioniral EV-je ravno iz prodaje fosilnih goriv, da so si jih vsi kupili "na zalogo" in tko mal za zajebavat naokol. Za resno pa se še vedno vozijo v ICE avtomobilih, sploh pozimi jim skoraj ne pade na pamet, da bi EV-ja uporabljal.   Zato pa pridemo do tega fenomena, da poraba goriv ne pade. Ne pade zato ker lažejo vsem v fris vključno samim sebi.   Zgodba je verjetno podobna povsod, ker ne glede, da je procent EV-jev še majhen bi se moralo poznati pri zmanjšanju porabe nafte. Pa se? Kje so študije, da gre to res v pravo smer? Vemo da samo izdelava EV-ja potrebuje toliko nafte, da so pri Volvotu naračunal, da je za cca 90.000km vožnje ICE-ja.
    • Golob je kriv... aja sej to ni pr nas. Mah sej je vseeno pod pernatim Taubijem, sem slišal, da mamo najdražji bencin. Tko pravijo tud na forumih in TikToku.
    • Dražji kot pri nas. 202 RDS, to google pravi 1.72€.   2 leti nazaj sem poleti v Italiji (Elba in Firenze) tankal po 2.1€. V Grčiji pa lani poleti poleti okoli 1.8€.   Imam kr srečo s ceno.
    • Sigurno je pa poceni🤣, bil v IT in sem bil primoran tankat na AC, imajo kar drag bencin (2.30 mislim da...oz.tak nekje).....je pa res da imajo pa večino ostalih zadev bistveno cenejših kot mi....v bistvu je severni del IT krepko pred nami....ne samo cene, tudi ponudba, odnos gostincev, cene v gostilnah, trgovinah (da o raznovrstnosti v neki navadni trgovini supermarketu ne govorim, dvomim da ima kaka aleja v lj na 10x vecji povrsini tako ponudbo)....se vidi da se italijancki znajo it biznis😉🤣
  • Kdo je trenutno prisoten (Poglej celoten seznam)

    • Ni prijavljenih registriranih uporabnikov
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.