Skoči na vsebino

cukanje mazda6 cd 140 lenik 2008


Priporočeno sporočilo

  • Odgovori 56
  • Ustvarjeno
  • Zadnji odgovor

Najbolj aktivni uporabniki v tej temi

Najbolj aktivni uporabniki v tej temi

Naložene slike

Sem govoril z enim mehanikom in pravi, da je najbr? te?ava (vsaj pri meni) s tem cukanjem ravno EGR ventil.

Pri meni sem opazil, da mi nikoli ni cukal pozimi , ko so ni?je temperature. Vsaj tako kot poleti ne. Zdele spomladi, ga je za?el spet bolj biksat. Vedno ?e cuka, cuka ko je topel, se pravi mrzel avto prede ko urca.

 

Re?eno je bilo, da naj bi v?asih EGR zabluzil, in odpiral al zapiral (ne vem to?no) tudi ko je topel motor in to naj bi ga zmedlo. Zadevo se najbr? da re?it z blindiranje EGR, ali pa menjavo. MEnjava je draga. To vemo :-)-

 

Kak?ne so pa lahko posledice, ?e blindira? EGR? Motorje z DPF-jem naj ne bi bilo priporo?ljivo blindirat EGR? A kdo kaj ve?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ewo iz BTC-ja pripeljal mazdo. Podlo?en EGR, naj bi to tudi bil vzrok za cukanje. Sicer pa prva ?oba ima vrednost 160, kar je ?e kar slabo. Najbr? cuka zaradi tega v nizkih vrtljajih. Par tankov probam z aditivom, ?e bo kaj bolje, ?e ne bo pa potrebno dat obnovit. 1 in 2 ?obo. Ostali dve sta ok.

 

Tle blizu je Servis Burja v Radomljah, ima kdo z njimi izku?nje?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 1 mesec kasneje...

Ewo iz BTC-ja pripeljal mazdo. Podlo?en EGR, naj bi to tudi bil vzrok za cukanje. Sicer pa prva ?oba ima vrednost 160, kar je ?e kar slabo. Najbr? cuka zaradi tega v nizkih vrtljajih. Par tankov probam z aditivom, ?e bo kaj bolje, ?e ne bo pa potrebno dat obnovit. 1 in 2 ?obo. Ostali dve sta ok.

 

Tle blizu je Servis Burja v Radomljah, ima kdo z njimi izku?nje?

 

 

Da nadaljujem od tukaj. Naredil par tankov z aditivom, med drugim tudi z megaselom, danes priklopim avto na tester, za prvo ?obo ka?e malce pod nulo. prej?nji? 160?? :) Tut mehaniku ni? jasno, kako so taka odstopanja. Mogo?e tudi testerji niso vsemogo?ni.

No kakorkoli, ta prva ?oba, za katero je sedaj tester kazal, da naj bi bila ok, je bla zelo slaba. Ko si pri?gal klimo, je za?ela ornk tol?t, pri speljevanju isto...

Zdej sem jo zamenjal in je much much better. Kupil ralbjeno na ebayu za 45 funtov. Pa je v dobrem stanju :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 3 meseci kasneje...

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.