Skoči na vsebino

mazda2 CD68


Priporočeno sporočilo

Spo?tovani!

Kupujem rabljen (a zame nov) avto, ena izmed izbir je tudi Mazda2 CD68 -disel. Ali ima kdo izku?nje s tem modelom, predvsem me zanimajo lastnosti in stro?ki z motorjem, poraba (?). Avto sem si ?e ogledal (sicer bencinarja) in se mi dopade, nikjer pa ne zasledim info o lastnostih motorja za disel.

Hvala vsem za odgovore, lep pozdrav.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 3 tedne kasneje...

jures; Avto bom uporabljal za vo?njo v slu?bo, 100km dnevno. Ker pa si vo?njo ob?asno delimo, prevozim tedensko okoli 300km, letno 17,000km. Glede porabe (tovarni?ka okoli 5 za dizel) nisem prepri?an, ker mazda (predvsem bencinarji) niso znani po var?nosti. Sploh ?e gledamo njihovega novega mal?ka, ki je prevzel ime Mazda2 (poraba okoli 7!).

mazdaman; v "porabi" so ravno te, novej?e mazde2, na trgu od 2008, jaz pa se zanimam za starej?i model Mazde2, ki izgleda kot enoprostor?ek (sodim med vi?je voznike).

In zdaj ne vem, ali so jih tako malo prodali (vpra?anje sem naslovil na Mazdo Slovenije), ali pa so tako odli?ni, da jih nih?e ne menja. Moja naslednja izbira bi bila druga?e Pegout 307.

Obema (jures in mazdaman) hvala za pomo?.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

?e kupuje? rabljeno - uno ki?tico pa dela? okoli 17.000 bi ti rekel dizel, ker ?e bi delal kratke razdalj in postanke potem pa buh ne daj..

 

Mazda 2 ki jo i??e? ?e nisem sli?al za kak ve?ji problem.....anyone??

 

in ja ta avto dela in se ne prodaja :)

Verjemi da ko letno potegne? ?rto pod m2 ali p307 je mazda spredaj ?eprav je kak 1000? drazja, ti lahko marsikaj povemo o francozih (imel P307 in P407Sw....nkul ve?!!) poznal vse serviserje okoli LJ in KR

 

LP

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

?ak mal Peugeot 307 je kar precej ve?ji kot Mazda 2. Mazda 3 je v istem razredu kot 307-ka al pa Golf, Fokus, Megane ipd.

 

Druga? pa moram re?i, da po enem tednu uporabe nove Mazde 2 sem bil tud z bencinarjem izredno zadovoljen kar se porabe ti?e - sicer je bila bolj relacija pa ni? prehitevanja, ker pa? s tem avtom je to ?e kar kaskadersko ravnanje je bila poraba 5.9l/100km

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

jures; Avto bom uporabljal za vo?njo v slu?bo, 100km dnevno. Ker pa si vo?njo ob?asno delimo, prevozim tedensko okoli 300km, letno 17,000km. Glede porabe (tovarni?ka okoli 5 za dizel) nisem prepri?an, ker mazda (predvsem bencinarji) niso znani po var?nosti. Sploh ?e gledamo njihovega novega mal?ka, ki je prevzel ime Mazda2 (poraba okoli 7!).

mazdaman; v "porabi" so ravno te, novej?e mazde2, na trgu od 2008, jaz pa se zanimam za starej?i model Mazde2, ki izgleda kot enoprostor?ek (sodim med vi?je voznike).

In zdaj ne vem, ali so jih tako malo prodali (vpra?anje sem naslovil na Mazdo Slovenije), ali pa so tako odli?ni, da jih nih?e ne menja. Moja naslednja izbira bi bila druga?e Pegout 307.

Obema (jures in mazdaman) hvala za pomo?.

 

za 100 km v slu?bo in nazaj 3x tedensko, bi ti jaz priporo?il sigurno ve?ji avto in vsekakor dieselna...velikost pa vsaj 3, ?e ne kar mazdo 6, saj kot pravi? si vi?je rasti...moje mnenje seveda.

 

pa pazi kaj in kako kupi?, da se ne nategne? kot jaz :D

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Majstori, a lahko en dejansko zra?una kolk je razlike ?e fura? dizla in bencinarja na 20kkm, sto?ek goriva in servisa in pote, ?e oceno kolk je te?av pri enem in drugem.

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Majstori, a lahko en dejansko zra?una kolk je razlike ?e fura? dizla in bencinarja na 20kkm, sto?ek goriva in servisa in pote, ?e oceno kolk je te?av pri enem in drugem.

 

?e ma? tolk majhen avto bore malo in se ne spla?a - sploh diesel za male mlin?ke je kr ena modna pogruntav??ina.

 

Bolj pa ko avto raste in ratuje te?ji pa se zgodba za?ne obra?at dieslom v prid.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

?e ma? tolk majhen avto bore malo in se ne spla?a - sploh diesel za male mlin?ke je kr ena modna pogruntav??ina.

 

Bolj pa ko avto raste in ratuje te?ji pa se zgodba za?ne obra?at dieslom v prid.

 

To?no tako.

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

ce vzamem da je 1 liter 1 euro (oboje isto):

 

poraba z bencinarjem pri moji voznji bi bla 10

z dizlom je 7.5

225.000km D je 16875eur

225.000km B je 22500eur

 

(do zdaj sem placal edino za menjalnik in bat, kar je 1800eur, servisi pa bolj ali manj isti mogoce razlika par 100eur), ostane se vedno vec kot 3000 eur pa lepsa voznja :bravo:

 

aja, da me ne boste skurcali, to je samo moje mnjenje in velja izkljucno samo za mazdo 6 :)

 

to sem napisal, ko je avto imel 225.000km

zdaj jih ma skoraj 260.000 pa nisem mel nobenih nepredvidljivih stroskov, tako da je rzalika se vecja v prid dizla, pa se poraba mi je zadnje case dosti padla, zdaj se giba okoli slabih 7

 

se pravi

 

260.000km D = 19875 eur

260.000km B = 26917 eur

 

sranje, to so hude cifre sam za gorivo...jebote, s tem denarjem lahko kupis novo mazdo 6 :blink:?zmeden?

It's all fun and games 'til someone loses an eye, then it's just fun you can't see

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

sranje, to so hude cifre sam za gorivo...jebote, s tem denarjem lahko kupis novo mazdo 6 :blink:?zmeden?

 

Kriza ne, ko za?ne? enkrat tole prera?unavat :(

 

A te ?e z ne?em "razveselim" - ?e bi ti mal mirkal in ker ima? relacijsko vo?njo bi lahko ?e kak liter manj v povpre?ju skuru... po dana?njih cenah nafte bi to blo ?e dodatne 3 jurje ? profita :hudicek:

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Lej nekaj pozablja?, bencinar NIMA zobatega jermena in ?ponarjev, to je kar velika razlika v vzdr?evanju, poleg tega ima bencinar manj olja, potem je razlika manj?a.

Druga?e pa za tisto razliko raje mirneje spim in se izognem mogo?im te?avam(ki pa niso nujne, so lahko pa drage).

 

Govorimo o vzdr?evanju ostalo pa je ve? ali manj odvisno od nas in drugih udele?encev na cesti.

 

Recimo da je bencinar ?e na plin, si zmagal.

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Lej nekaj pozablja?, bencinar NIMA zobatega jermena in ?ponarjev, to je kar velika razlika v vzdr?evanju, poleg tega ima bencinar manj olja, potem je razlika manj?a.

Druga?e pa za tisto razliko raje mirneje spim in se izognem mogo?im te?avam(ki pa niso nujne, so lahko pa drage).

 

Govorimo o vzdr?evanju ostalo pa je ve? ali manj odvisno od nas in drugih udele?encev na cesti.

 

Recimo da je bencinar ?e na plin, si zmagal.

 

sem zracunal noter...pa se okvare so vstete

It's all fun and games 'til someone loses an eye, then it's just fun you can't see

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

sem zracunal noter...pa se okvare so vstete

 

Tam ko si napisal malo dra?ji, prever, kolk je tisto "malo".

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Lej stari ti to ne razume?...?parat je treba pa naj stane koker ho?e :P

 

P.S. navorniki prosim ne mi zamerit sramezljiv ...mal heca mora bit :hohoho:

 

Ti se kr heci sam kakor zdele LPG dra?ijo kmal ne bo ve? sme?no :(

 

 

?e kupuje? nov avto je res vpra?anje kaj se spla?a

 

recimo Mazda 6 2,5 benz + LPG 170KM pride cca 500? ve? kot diesel 2,2 163KM - s tem denarjem se glih pokrije razlika v dra?jih servisih za diesla do 120.000km.

 

Po dana?njih cenah goriv na petrolu pride stro?ek na 120.000km

 

za 2,5 + LPG

po uradnih podatkih je me?ana poraba 8,5l/100km. Poraba LPG, ja je vsaj ?e pol litra ve? + minimalno ?e pol litra bencina na 100km.

 

Stro?ek je torej 8490? za LPG + 760? za benz = 9250?

 

2,2 diesel ima porabo 5,4l/100km kar pomeni stro?ek 7880?

 

 

Tole kar sem napisal ni kreganje ampak le kot informacija oziroma goli stro?kovni obra?un.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ti se kr heci sam kakor zdele LPG dra?ijo kmal ne bo ve? sme?no :(

?e kupuje? nov avto je res vpra?anje kaj se spla?a

 

recimo Mazda 6 2,5 benz + LPG 170KM pride cca 500? ve? kot diesel 2,2 163KM - s tem denarjem se glih pokrije razlika v dra?jih servisih za diesla do 120.000km.

 

Po dana?njih cenah goriv na petrolu pride stro?ek na 120.000km

 

za 2,5 + LPG

po uradnih podatkih je me?ana poraba 8,5l/100km. Poraba LPG, ja je vsaj ?e pol litra ve? + minimalno ?e pol litra bencina na 100km.

 

Stro?ek je torej 8490? za LPG + 760? za benz = 9250?

 

2,2 diesel ima porabo 5,4l/100km kar pomeni stro?ek 7880?

Tole kar sem napisal ni kreganje ampak le kot informacija oziroma goli stro?kovni obra?un.

 

?e dela? veliko km in bi rad ?paral ne potrebuje? 2.5 motor (2.0, 1.8, ?ist dovolj...vsaj meni)

Razlika v porabi med navornikom in bencinarjem je pol cca 2L (?e nisem zasledil, da bi kdo napisal, da ima s 6ko povp. porabo 5,4L). Potem se tvoj ra?un obrne v prid LPG. In bistvena razlika je 'tveganje' drage okvare. Tu se navorniku lahko ra?unica ?ist z*ebe.

?e kupuje? nov avto je navornik ?ist OK, saj ima garancijo, pa tale forum (potem velja tudi moj zgornji hec)...?e pa kupuje? rabljenega s cca 120-150kkm pa nikoli ne bi kupil navornika - prerizi?na nalo?ba!

Moja draga je naredila v 6. letih 160kkm BP z navornikom. Ampak zdajle kupit tak avto...

 

P.S. se strinjam, da to ni kreganje ampak izmenjava mi?ljen, ?emur je forum tudi namenjen...poleg malo heca seveda :P sam da ni osebnih zamer...

Sex, V6 and Rock 'N' Roll

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ma sej ve? tolk k je te?ko dose?t z dieslom porabo 5,4 tolk te?ko je z 2,5 litrskim bencinarjem 8,5 :blush:

 

Sem pa tedva primerjla zato, da imata vsaj podobne zmogljivosti - ve? kako je pr men, v?e? mi je, da lahko z nizko porabo ?param, ampak da bi pa zato moral trpet z mlin?kom pod pokrovom mi pa na kraj pameti ne pade :harhar:

 

aja pa govorim za nov avto, kot sem tudi napisal - rabljeni je pa itak loterija al je bencinar al pa diesel, le da se pri dieslu lahko naserje? za ve?je dnarje.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

skratka diesel za dolga avtocestna potovanja je zakon

in meni se je splacal. zelo. z okvarami in drazjimi servisi vred sem se vedno 4000eur v plusu

 

da ne omenjam, da se mi ni treba matrat z 1.8 ali 2.0 benz kanto, iz moje perspektive in v retrospektivi je bil nakup mazde 6 zadetek v polno.

It's all fun and games 'til someone loses an eye, then it's just fun you can't see

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.