Skoči na vsebino

M6 Diesel 143 Izguba mo?i


Priporočeno sporočilo

"Podlo?li" so EGR ventil. Ni mi ?isto jasno kaj to pomeni. In naredili regeneracijo DPFja - ki pa menda ni bil zabasan. Ni pa bilo to?no jasno, ?e je to re?ilo te?avo. Zaenkrat se ?e nisem kam dale? peljal.

 

Podlo?ili?Z ?im in za kaj?Sej to niso lego kocke.

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • Odgovori 53
  • Ustvarjeno
  • Zadnji odgovor

Najbolj aktivni uporabniki v tej temi

Najbolj aktivni uporabniki v tej temi

Podlo?ili - Blindirali so ga, pogosta re?itev, prihaja pa iz nem?ije.

Sem ?e vekrat uporabil to re?itev.

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

ajoj, pa ker je to servis? ?e bi bil EGR odve? ga sploh ne bi vgrajevali - mah kr neki :whatever:

 

Vgradili so ga zaradi ekologije, da je "manj" ?kodljivih izpustov, ?e ?e za drugam ne je vsaj zato da dobi fabrka dovoljenje za pordajo - opravi homologacijo.

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Vgradili so ga zaradi ekologije, da je "manj" ?kodljivih izpustov, ?e ?e za drugam ne je vsaj zato da dobi fabrka dovoljenje za pordajo - opravi homologacijo.

 

A to pomeni, da zdaj avto ne bo ?el ve? ?ez tehni?nega?

 

A je poleg svinjanja okolja ?e kaka druga te?ava?

 

Se mi pa zdi, da zdaj avto manj kuri.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Polde bo? povedal ?e ti ?e kaj cuka avto.

 

Tukaj so tudi nekaj omenjali v zvezi s cukanjem pri okoli 2000RPM in je bil vzrok EGR vetnil

http://www.avtomobilizem.com/forum/viewtop...660&t=80992

 

Avto ni cukal ampak je ?el v safe mode. Nekajkrat je pomagal restart, potem pa niti ta ne ve?.

Zaenkrat po 500km avto ?e noramalno pelje. Zdi se da tudi kuri manj.

Me ?pa zanima, ?e bo zdaj z motorjem kaj narobe, in ?e ve? svinja.

 

Je pa s tem EGR ventilom zgleda cel ?ur. Tudi VW ji jih redno onesposabljajo - v nekaterih kar softwersko.

 

Pa ?e en link na diagnostiko EGR.

EGR diagnostika

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 4 tedne kasneje...

Avto ni cukal ampak je ?el v safe mode. Nekajkrat je pomagal restart, potem pa niti ta ne ve?.

Zaenkrat po 500km avto ?e noramalno pelje. Zdi se da tudi kuri manj.

Me ?pa zanima, ?e bo zdaj z motorjem kaj narobe, in ?e ve? svinja.

 

Je pa s tem EGR ventilom zgleda cel ?ur. Tudi VW ji jih redno onesposabljajo - v nekaterih kar softwersko.

 

Pa ?e en link na diagnostiko EGR.

EGR diagnostika

 

 

jaz sem imel iste te?ave pri svoji mazdi 6,mi je kar zmanjkovalo mo?i ,je zgledalo kot bi ?la turbina avto ni ?el ve? kot sto,?e si vstrajal pritiskati na gas,pa je vse skupaj mrknilo in avto se je ugasnil.Po ponovnem v?igu pa je vse skupaj normalno delovalo naprej v?asih ni bilo te?av s tem po par mesecev,v?asih pa vsak dan ve?krat,ko sem hotel prestaviti,se mi je ugasnil,ko sem pa spustil sklopko se je spet v?gal,sem ?el na mazda servis,mi je rekel da je ?el senzor,ne vem to?no kateri za uravnavanje ubrizga goriva in zraka menda,sem ga zamenjal(250 eur)+delo in avto ?e danes te?e kot urica,od tega je ?e 1 leto,menda pa gre ta senzor zaradi slabe kvalitete goriva

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 3 tedne kasneje...

Ugotovili, da je fu? EGR ventil... cena novega 600 EUR... Ali kdo ve za kak?no alternativo?

 

Evo avto danes spet pri?gal lu?ke. Pri?gal je rumeno lu?ko za motor in lu?ko sistema proti zdrsu koles...

Zdaj je na servisu in bomo videli, kaj bo. Aja, avto tokrat ni ?el v varni na?in.

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jst bi malo pogledal po ebayu. Se da dobit bistveno ceneje kot pa 600?.

 

A to so ti na srevisu ugotovili?

 

Lp,

 

Meni je nazadnje nagajal senzor temprerature v interkulerju. Pri sprednji levi lu?i grejo kabli v blatnik in tam se je prekinil.

Pa je mel signal pa ga ni imel....

 

Ko sem pogruntal sem kabel zacinu in to je blo. Sta mi pa lih tko goreli ti dve omenjeni lu?ki.

 

Napako sem vidu pa na navadnem OBD 2 testerju.

 

Lp

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ugotovili, da je fu? EGR ventil... cena novega 600 EUR... Ali kdo ve za kak?no alternativo?

 

Hm, meni je tudi cena "?udna"; nazadnje so mi rekli cca. 350 EUR na poobla??enem servisu.

 

Sam se nisem odlo?il zamenjavo, ampak ?i??enje, cena okrog 80EUR. Po prevo?enih cca. 3000km je OK.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jst bi malo pogledal po ebayu. Se da dobit bistveno ceneje kot pa 600?.

 

A to so ti na srevisu ugotovili?

 

Lp,

 

Meni je nazadnje nagajal senzor temprerature v interkulerju. Pri sprednji levi lu?i grejo kabli v blatnik in tam se je prekinil.

Pa je mel signal pa ga ni imel....

 

Ko sem pogruntal sem kabel zacinu in to je blo. Sta mi pa lih tko goreli ti dve omenjeni lu?ki.

 

Napako sem vidu pa na navadnem OBD 2 testerju.

 

Lp

 

Ne verjamem v tole ?isto 100%.

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Hm, meni je tudi cena "?udna"; nazadnje so mi rekli cca. 350 EUR na poobla??enem servisu.

 

Sam se nisem odlo?il zamenjavo, ampak ?i??enje, cena okrog 80EUR. Po prevo?enih cca. 3000km je OK.

 

"?ez" je 315?-(za ta stare modele).

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ne verjamem v tole ?isto 100%.

 

 

Zagoreli sta mi lu?ki od motorja in zdrsa. Z OBD testerjem sem pogledal za napako in izpisalo je kodo za napako na senzorju temperature v interkulerju. Pomeril sem z in?trumentom napetost na senzorju in je bila 0. po podatkih iz autodatabi mogla bit pri 0°C okorg 4V se mi zdi (zej ne vem ve? to?no).

Kabel je bil prekinjen takoj za tem ko se zlomi v notranji blatnik.

Resetiral sem napako od takrat sem naredu ?e 8000K+km in napake ni ve?????

 

Aja pa ?e to. En lep ?as nazaj sem pisal probleme z ABS. Da se mi ko je mokro vklaplja v levem zavoju, posebej v kri?i??ih ko zaviram. Zraven prej?njega kabla gredo tudi ?ice od ABS senzorja levega kolesa.

Na eni izmed ?ic je bila izolacija prebita. Tud to sem izoliral s po?irko in od takrat dela vse brez problema.

 

Tam je problem ko pride ?op kablov in se zalomi v blatnik. Tam je slaba re?itev.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

V?eraj je bil zamenjan EGR ventil - je pa tanova izvedenka (elektronski in ne pnevmatski) in je zato tako drag.

Zdaj upam, da je s temi lu?kami konec.

Bom pa za vsak slu?aj pogledal, v kakem stanju so kabli.

Hvala za komentar!

 

 

Zagoreli sta mi lu?ki od motorja in zdrsa. Z OBD testerjem sem pogledal za napako in izpisalo je kodo za napako na senzorju temperature v interkulerju. Pomeril sem z in?trumentom napetost na senzorju in je bila 0. po podatkih iz autodatabi mogla bit pri 0°C okorg 4V se mi zdi (zej ne vem ve? to?no).

Kabel je bil prekinjen takoj za tem ko se zlomi v notranji blatnik.

Resetiral sem napako od takrat sem naredu ?e 8000K+km in napake ni ve?????

 

Aja pa ?e to. En lep ?as nazaj sem pisal probleme z ABS. Da se mi ko je mokro vklaplja v levem zavoju, posebej v kri?i??ih ko zaviram. Zraven prej?njega kabla gredo tudi ?ice od ABS senzorja levega kolesa.

Na eni izmed ?ic je bila izolacija prebita. Tud to sem izoliral s po?irko in od takrat dela vse brez problema.

 

Tam je problem ko pride ?op kablov in se zalomi v blatnik. Tam je slaba re?itev.

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

V?eraj je bil zamenjan EGR ventil - je pa tanova izvedenka (elektronski in ne pnevmatski) in je zato tako drag.

Zdaj upam, da je s temi lu?kami konec.

Bom pa za vsak slu?aj pogledal, v kakem stanju so kabli.

Hvala za komentar!

 

A je tvoja 143 DPF ?

?e je pol je normalno da ima "elekti?nio" regulacijo.

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.