Skoči na vsebino

Poraba goriva-Mazda 6 diesel


Priporočeno sporočilo

Zdej malo opazuj,kako ti bo padal kazalec in koliko litrov ima? ?e noter.

In potem natankaj polno in pe? izra?unaj,za koliko ti la?e ta BC. :P

 

bom slikal na 100 :) Pe? pa vedno ra?unam oz. poraba.com je pe?....

 

p.s. treba bo spuct mal avto...

 

bo pa zanimivo pogledat: TEST 51 litri pred tankanjem in po tankanju, koliko bo razlika na displayu in koliko v resnici tankal....zato pa jaz sumim da je tisti test 50 +/- 0,5,10,15 treba dati na + 10 naprimer da se ti distance pove?a....

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Mehanik mi je ??istil senzor za pretok zraka, ker je bil baje zamazan. Injektorje ?e nismo dali ven ker uni na diagnostiki nima ?asa. Videl sem, da imam ?e ve?jo porabo zdej ko je ??i??en senzor. Ne vem ve? kaj se dogaja. Sem resetiral povpre?no porabo in po ene 20km mi ka?e celih 11l. Lahko da bo ?e kaj padlo. Katastrofa :angry2:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Mehanik mi je ??istil senzor za pretok zraka, ker je bil baje zamazan. Injektorje ?e nismo dali ven ker uni na diagnostiki nima ?asa. Videl sem, da imam ?e ve?jo porabo zdej ko je ??i??en senzor. Ne vem ve? kaj se dogaja. Sem resetiral povpre?no porabo in po ene 20km mi ka?e celih 11l. Lahko da bo ?e kaj padlo. Katastrofa :angry2:

 

da ni ta mehanik kaj narobe nazaj dal ali ga uni?il...

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

A nebi raje fural bencinarja ? :hudicek:

 

Po mestu bi mu potem pil 15. :P

 

ma ne more? re?t po 20 kilometrih koliko ti ?re. ?e je to mestna vo?ja je povsem realna pooraba, nekaj kri?i?? s ?tarti in to je to. Sem pri?el do iste ugotovitve.

 

Vseeno je ta malo prehuda,mesto gor ali dol.Edino,?e ga tera? samo v klanec vbi bilo toliko v redu. :whatever:

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Po mestu bi mu potem pil 15. :P

Vseeno je ta malo prehuda,mesto gor ali dol.Edino,?e ga tera? samo v klanec vbi bilo toliko v redu. :whatever:

 

Prosim ?e se prizemljite, in ne pretiravate, pri 260+ konjih po mestu niti pod razno ne pridem blizu zgoraj napisani ?tevilki, pa tudi ?e bi pri?el, me nebi jebale ?obe,tesnila na ?obah, IMV ventil, oljna pumpa, DPF lampa, spe?l olje,.....

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

@Ajvar, ti si eden redkih mazada?ev, ki so na svojo ko?ijo ?e bolj ponosni od mene (me morte razumet, z Galune na tacga stroja) in ob vsaki priliki pove? kolko ma? konjenice in kolko tro?i! :harhar:

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Danes sem ugotovil, kako se nastavi vrednost v test meniju, da tudi ostane -5,-10 itd

 

ko nastavite vrednost s tipko INFO, na primer -10, pritisnite tiko CLOCK da se izpi?e ura in dr?ite INFO da zapiska (resetirajo se minute ure)

 

vzame? kontakt.

 

Sedaj bo v meniju vedno -10 :bravo:

 

pri Cd143 dobi? ?e chkengine in TCS lu?ko a to je znani error - wehicle speed senzor ker smo ga ro?no zje*** jaz samo pobri?em napako.

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

BC res po?teno la?e. Ob BC porabi 6,8 l/100 km je dejanska poraba 7,2 l/100 km . Tako da predvidevam da imam porabo na moji Mazdi ob moji normlani vo?nji - zoom zoom :) - okoli 9 l/100 km. Mogo?e malenkost manj.

 

Me zanima kako je na drugih avtomobilih BC. Na Vectri je bil ?e kar to?en, prav tako na Hondi.

 

?parov?ek res ni :)

 

Bom meril na dalj?e obdobje in poro?am.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

BC res po?teno la?e. Ob BC porabi 6,8 l/100 km je dejanska poraba 7,2 l/100 km . Tako da predvidevam da imam porabo na moji Mazdi ob moji normlani vo?nji - zoom zoom :) - okoli 9 l/100 km. Mogo?e malenkost manj.

 

Me zanima kako je na drugih avtomobilih BC. Na Vectri je bil ?e kar to?en, prav tako na Hondi.

 

?parov?ek res ni :)

 

Bom meril na dalj?e obdobje in poro?am.

 

meni ?e la?e la?e kontra ka?e 6,8-7,0 pa je vedno 6,5-6,8

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Prosim ?e se prizemljite, in ne pretiravate, pri 260+ konjih po mestu niti pod razno ne pridem blizu zgoraj napisani ?tevilki, pa tudi ?e bi pri?el, me nebi jebale ?obe,tesnila na ?obah, IMV ventil, oljna pumpa, DPF lampa, spe?l olje,.....

 

Pa dobr no, sej ga ne rabi? spravljat v ?e slab?o voljo... dejmo ugotovit kaj je narobe, ker to ni normalno pa ne glede na to, da ti dieslov pa? ne mara?. Se pravi je nekje en vzrok sam ugotovit je treba kje.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

 

Me zanima kako je na drugih avtomobilih BC. Na Vectri je bil ?e kar to?en, prav tako na Hondi.

 

 

 

Na Laguni II.gen., 2002 letnik, mi ni lagal niti za deciliter, ne vem kje je zdej japonska preciznost (pregovorna)???

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Exeo je lagal vendar ga zlahka z Vag Sw popravis na tocno do decilitra. Tisti 0,1 vcasih je bilo odvisno ce si tankal do roba

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ta avto dela ?ude?e - Medvode - Meja - predzadnji tank,

meja - Rovinj - Medvode - Lenti (mad?arska meja) 90% avtocesta tempomat 140 po GPSu....zadnji tank

 

meja - Budimpe?ta BC ka?e 6.0 (sedaj skalibriran) in da bom naredu skupaj 1100km

:notworth:

http://www.poraba.com/usage_view.php?carid=11885

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ta avto dela ?ude?e - Medvode - Meja - predzadnji tank,

meja - Rovinj - Medvode - Lenti (mad?arska meja) 90% avtocesta tempomat 140 po GPSu....zadnji tank

 

meja - Budimpe?ta BC ka?e 6.0 (sedaj skalibriran) in da bom naredu skupaj 1100km

:notworth:

http://www.poraba.com/usage_view.php?carid=11885

 

po?akaj, da tanka?. Tisti remaining vedno la?e... :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Meni BC ka?e okoli 7,4 - 8l :pepsi: Trenutno sem naredil cca 400km, pa je ?e pod 1/2 mejo. Avta sicer nimam dovolj dolgo, da bi poro?al, kaka je dejanska poraba, verjetno pa se oglasim konec tedna (?e se spomnim). Vozim ga "normalno" (klasi?na cesta cca 90-100, AC med 130 in 150). Sem pa ?e ugotovil, da mu je AC precej bolj pisana na kolesa kot npr. lokalna cesta z naselji.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Meni BC ka?e okoli 7,4 - 8l :pepsi: Trenutno sem naredil cca 400km, pa je ?e pod 1/2 mejo. Avta sicer nimam dovolj dolgo, da bi poro?al, kaka je dejanska poraba, verjetno pa se oglasim konec tedna (?e se spomnim). Vozim ga "normalno" (klasi?na cesta cca 90-100, AC med 130 in 150). Sem pa ?e ugotovil, da mu je AC precej bolj pisana na kolesa kot npr. lokalna cesta z naselji.

 

...najmanj je pa ljubitelj mestne vo?nje.Te ne mara sploh. :P;)

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.