Skoči na vsebino

Poraba goriva-Mazda 6 diesel


Priporočeno sporočilo

jaz mam ?e par let isto povpre?je, malo gor, malo dol, ampak to je to... po 50k km

 

http://www.poraba.com/usage_view.php?carid=4355

 

 

Povpre?na poraba avtomobila: 6,69 l/100km

Cena za prevo?enih 100 kilometrov: 7,34 ?

LP KAALman
post-11-0-20527300-1509737445.png

post-11-0-02591300-1509952290.gif

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

moja ?estica pa je o?itno pokvarjena, saj porabi premalo :blink:Poraba.com

V povpre?ju naredim po 1000km s tankom, natankam pa potem okoli 56-57 litrov, torej ?e malo ostane. Res je, da ne ti??im ?e ni to potrebno in imam 80% avtoceste, velik pa tudi uporabljam tempomat. (Pomeni da je velik dele? odvisen od na?ina vo?nje)

 

Mogo?e se bo poraba kaj dvignila, ko bo zamenjan vztrajnik :D

 

lp,g

miataviperfinal.png

"It's better to be a lion for a day, than a sheep all your life."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

to je res mal :bravo: , sam vprasanje je kaksen tempo mas na avtocesti?

ce bi jaz hotu tako porabo met, pol bi bil max 120km/h

 

SAMO V INFORMACIJO!

v soboto sem tankal polno na OMW-ju pa mi je vceraj in dans zjutraj spet za?elo kazati normalno porabo! 6-6,5 l!!!!???

Ne vem, ali je res mo?no, da bi blo kej z nafto??

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

ja tm nekje 100-120 se da ?e najlep?e(in najceneje :) ) vozit.

 

Sej zarad takih se niti po omejitvi ne more? peljat, res pa da tempomat lahko samo pri taki hitrosti uporabljamo

.

Js sem v soboto tankal na omw na celov?ki potem ?el na rakitno in nazaj domov in sem imel porabo 9,4 litra.

Ne vem a ja kaj narobe al pa se svinjsko pozna ?e se peljem 70 kilometrov dale? in nazaj, ker ko se peljem v slu?bo se vle?em-v koloni in mi porab takoj zraste na 9,7-9,8.

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

verjetno pri max 80 km/h..... :zvizga:

 

... neki se je hvalu, da je ?lo 140km/h... ampak po moje celo pot ziher ne, ker s tako gajbo zadi pa samo 7 litrov tud pod razno ne gre skupi pri brzini 140km/h

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ko smo ?e pri nem?ki var?nost;v?eraj smo?li na smu?anje z audijem A4, 2.0 quatro.Res,da smo ?li malo nad omejitvijo po avtocesti,a povpre?je-8,5 okroglih litr?kov na roke merjeno.Da ki ?parov?ek. :P

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

verjetno pri max 80 km/h..... :zvizga:

 

Kot prvo - 80 je omejitev po zakonu :)

Vozil sem 100, ampak od Rovinja je stalno pot gor....

 

boss 140 je bila pa CX-7, pa to zato, ker nisi ?util prikolice....

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 6 mesecev kasneje...

Pozdravljeni,

Sicer je tema ?e kar nekaj ?asa stara, pa bi vseeno rad malo podebatiral okrog porabe. Ker sem razmeroma nov na forumu nisem ?e kaj dosti pisal. Sem lastnik Mazde 6 SPC 143KM in zdi se mi da mi kuri zelo veliko. Poraba se mi giblje tam okrog 7,8-8,5l/100Km. Zdi se mi malo pretirana saj ne veliko pretiravam z gasi. Namre? po avtocesti furam povpre?je 130km/h, imam mestne in primestne vo?nje. Skratka nek normalen in povpre?en voznik omenjenega avta. AJa pa ?e to vedno gledam da ne pretiravam z obrati in furam da lepo te?e tam okrog 2000 obratov in manj. Hvala vam za odgovore. No upam da tema ni ?e prav usahnila in da, bo kaj odziva.

Lp,

Iztok

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pozdravljeni,

Sicer je tema ?e kar nekaj ?asa stara, pa bi vseeno rad malo podebatiral okrog porabe. Ker sem razmeroma nov na forumu nisem ?e kaj dosti pisal. Sem lastnik Mazde 6 SPC 143KM in zdi se mi da mi kuri zelo veliko. Poraba se mi giblje tam okrog 7,8-8,5l/100Km. Zdi se mi malo pretirana saj ne veliko pretiravam z gasi. Namre? po avtocesti furam povpre?je 130km/h, imam mestne in primestne vo?nje. Skratka nek normalen in povpre?en voznik omenjenega avta. AJa pa ?e to vedno gledam da ne pretiravam z obrati in furam da lepo te?e tam okrog 2000 obratov in manj. Hvala vam za odgovore. No upam da tema ni ?e prav usahnila in da, bo kaj odziva.

Lp,

Iztok

 

moj enak motor tezko spravim cez 7, res ti malo veliko zre, daj malo podatkov, km, letnik, kdaj servisirana in kaj narejeno...

 

V?eraj smo ?li 5 komadov z morja, 2/3 karavan prtljaznika polno, s prva-druga Unec -Lom zaradi nesre?e pa sem imel relacijo 6,5L

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pozdravljeni,

Sicer je tema ?e kar nekaj ?asa stara, pa bi vseeno rad malo podebatiral okrog porabe. Ker sem razmeroma nov na forumu nisem ?e kaj dosti pisal. Sem lastnik Mazde 6 SPC 143KM in zdi se mi da mi kuri zelo veliko. Poraba se mi giblje tam okrog 7,8-8,5l/100Km. Zdi se mi malo pretirana saj ne veliko pretiravam z gasi. Namre? po avtocesti furam povpre?je 130km/h, imam mestne in primestne vo?nje. Skratka nek normalen in povpre?en voznik omenjenega avta. AJa pa ?e to vedno gledam da ne pretiravam z obrati in furam da lepo te?e tam okrog 2000 obratov in manj. Hvala vam za odgovore. No upam da tema ni ?e prav usahnila in da, bo kaj odziva.

Lp,

Iztok

 

?ivijo,

tudi sam imam ?estico z enakim motorjem in podobno porabo poleti, ko imam 17'' feltne in ve? ali manj ves ?as klimo na auto. Sem pa kar dinami?en voznik, tako da se mi taka poraba ne zdi ni? nadpovpre?na.

?e grem na relacijo 100km + in vo?njo po omejitvah, imam porabo pribli?no 6,5l.

 

Lp, Matja?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Mazda 6, 143Km, letnik 2006, 138.000km. Filter DPF. Redno servisirana. Na vseh servisih menjano vse kar je bilo potrebno. Res se mi zdi zelo ?udno. Svak ima enak motor na M5 pa nu bere cca 6,5. Res ne vem kaj je razlog tako veliki porabi. Ali imate kake ideje? Sem bil zaradi tega tudi na swervisu, pa so priklopili na ra?., ugotovili pa itak ni? ne.

Lp,

Iztok

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Mazda 6, 143Km, letnik 2006, 138.000km. Filter DPF. Redno servisirana. Na vseh servisih menjano vse kar je bilo potrebno. Res se mi zdi zelo ?udno. Svak ima enak motor na M5 pa nu bere cca 6,5. Res ne vem kaj je razlog tako veliki porabi. Ali imate kake ideje? Sem bil zaradi tega tudi na swervisu, pa so priklopili na ra?., ugotovili pa itak ni? ne.

Lp,

Iztok

 

En glavnih razlogov je vedno vo?nja, jaz odlo?no pospe?ujem do potovalne hitrosti in potem hitro v prestavo in 'kruzat' po omejitvi - avta ne mu?im po?asi pri pospe?evanju.

 

Z avtom te?ko da je kaj narobe - edino kar lahko preveri? je nivo olja - ?e ga ni preve? proti oznaki X in s tem mogo?e ima problem regeneracij, pa predvidevam da redni servici dajejo C1 olje

 

Pri velikem servisu 120.000 so tudi ?istili cedilo? - sicer ne vem da bi se to ravno na porabi videlo, ampak prej na crknjeni ma?ini :blush:

 

Da ?e dodam, ne vem ?e si drugje razbral, ampak jaz uporabljam ?e powerbox na cca 170KM in motor se mu?i manj

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Evo to me tudi zanima. To je v bistvu ?ip ali nekaj podobnega. Ne me razumet narobe ?e napi?em kako oslarijo. Eni mi pravijo da se poraba zmanj?a eni da se zjeb...motor. Koliko pa ko?ta taka predelava? Ali je velik poseg? Kje to delajo? Ali mogo?e to naredi? lahko sam doma oz. nekdo ki ima ra?unalnik za to vozilo?

lp,

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Evo to me tudi zanima. To je v bistvu ?ip ali nekaj podobnega. Ne me razumet narobe ?e napi?em kako oslarijo. Eni mi pravijo da se poraba zmanj?a eni da se zjeb...motor. Koliko pa ko?ta taka predelava? Ali je velik poseg? Kje to delajo? Ali mogo?e to naredi? lahko sam doma oz. nekdo ki ima ra?unalnik za to vozilo?

lp,

 

ti dam na zs

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Za to se moram malo pozanimat pri kolegu ki je mazda? do zadnjega ?raufa (mehanik). A se poraba kaj zmanj?a al ne? Mene najbolj skrbi da se mi ne ma?ina zjeb....

 

ma?ina se ti ne mora zje....to dela vsak proizvajalec avtomobilov - mazdin cd121, cd136, cd143 so isti le tovarni?ko ?ipirani + nekaj sprememb na delih.

 

Poraba naj bi se zmanj?ala - men te?ko re?t, ker je bla to prva zadeva v avtu :)

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.