Skoči na vsebino

Mazda CX 7 (dizl) vs. BMW X3 2.0 d


glinik

Priporočeno sporočilo

  • Odgovori 102
  • Ustvarjeno
  • Zadnji odgovor

Najbolj aktivni uporabniki v tej temi

Najbolj aktivni uporabniki v tej temi

Nisem prepri?an, da sta vozili povsem istega ranga (prostorsko mislim)! :ne vem:

 

Ali mazdo gleda? izklju?no dizel, al je tudi bencinska opcija?

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Da ?e dopolnim prej?nji post.

 

Ciljam na letnike cca. 2007, 2008 X3 modele. Motor naj bo 130 kw.

 

Dobro se zavedam, da je x3 vi?ji rang avtomobila. Do?im je Cx7 je precej novej?i izdelek, lep?i na oko :) Sedaj je vpra?anje kaj se skriva pod haubo oz. notranjost. Ne vem kako je z novimi mazdami, ampak pri na?i 3ki, letnik 2005 so ?e vrata "nabuhla" - ven ?iba rja ! BMW bi naj imel precej manji te?av s takimi stvarmi.

 

Lp

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Tudi jaz nekaj cincam med drugimi SUV-i tudi na bmw X3 2.0d. Tudi testiral sem ga, ma po mojih ob?utkih sta skoraj enaka. Mogo?e x3 sem la?je parkiral (bolj?a preglednost) v box kot cx7. Toda, ko se enkrat navadi? na cx7 mislim, da nebi smelo biti problemov. Samo pri videzu se pri meni vse kon?a. CX-7 je zame nekaj posebnega in ?portno-eleganten-atraktiven videz preka?a vse bmw-je in veliko drugih podobnih 4x4. Jaz sem se zaljubu… :ljubezen: Junija mi prete?e registracija pri moji Astri G in to takrat (upam), da bo moja…

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Tudi jaz nekaj cincam med drugimi SUV-i tudi na bmw X3 2.0d. Tudi testiral sem ga, ma po mojih ob?utkih sta skoraj enaka. Mogo?e x3 sem la?je parkiral (bolj?a preglednost) v box kot cx7. Toda, ko se enkrat navadi? na cx7 mislim, da nebi smelo biti problemov. Samo pri videzu se pri meni vse kon?a. CX-7 je zame nekaj posebnega in ?portno-eleganten-atraktiven videz preka?a vse bmw-je in veliko drugih podobnih 4x4. Jaz sem se zaljubu… :ljubezen: Junija mi prete?e registracija pri moji Astri G in to takrat (upam), da bo moja…

 

Kar se dizajna ti?e, se strinjam, da tukaj ni dileme kateri od teh dveh je lep?i! :danzoman::ljubezen:

 

Sicer je pa meni od SUV najlep?i X6, ampak ta je pa ?isto v drugem rangu! :blush:

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

AmpeR

 

Mi lahko pove? kak?en ob?utek si imel glede sedenja? Ena kritike glede te mazde je, da so sede?i (sedalni del) prekratki in to zna motit na dolgih turah. Druga, da se vozniku drsi po usnjenih sede?ih (levo, desno). Kvaliteta plastike pri enem in drugem?

 

Kako je kaj z zvo?no izolacjo pri teh dveh kandidatih? Npr. Mazda 3 je precej glasna, vsaka malenkost se sli?i v kabino (veter, motor, itd.).

 

Kako bi ti to komentiral?

 

Je nekdo prej omenil, da ni siguren, ?e je stari X3 vi?ji rang, kor CX 7, po ceni vsekakor je :)

 

Jaz tudi ne vem, kaj so delai pri BMWju, limuzine so lepe da dol pade?. Prvi seriji X5 in X3 sta kriminalno grdi !!! Tudi novi X3 ni nek lepotec, novi X5 mi pa je resni?no lep.

 

Lp

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

X3 ni bil na nobemu testu prav posebej pohvaljen - al je to zato, ker so ga bolj primerjali z ve?jim bratom al kej drugega sam po moje, da so anredili cenovno razliko do X5 so morali nekje vseeno var?evat.

 

Tko, da izbira med tema dvema bi bil definitivno CX7, ?e pa bi bil v igri X5 al pa X6 pa bi osebno vseeno vzel BMW-ja.

 

Hvala bogu se pa men vsaj ni treba odlo?at :hudicek:

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

?ivjo!

Udobje ne vem, meni je bilo prav cool (cx7); pri x3 pa kakor, da bi sedel v nekem 20 let starem avtomobilu (upam, da mi ne bo kak?en fan od bmw-ja zameril). Glede drsenja na sprednjih sede?ih pa pri obeh nisem ob?util. Zadaj pa nisem sedel. Ko sem testiral Ford Kugo sem tudi zadaj sedel in res, ?e nisi pripet se drsi? od vrat do vrat (?e je usnje).

Najbolj?a varianta je to, da oba sproba? na testni vo?nji. Cx7 je bil meni bolj trd kot x3 ma to verjetno zaradi gum (19 pri cx7 in menda 17 pri x3), je pa bolj ?lo skozi ovinke :hudicek: .

 

Za novega x5 alpa x6 pa zdaj se nebi nikoli odlo?il. Pri moji novi hi?ki za ta denar naredil vse zunajne kamnite zide, komplet okolico in 10x5 m velik bazen... Pa ?e kaj bi ostalo.

 

lp

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kar se ti?e notranjosti, kvalitete izdelave in ti?ine med vo?njo, je sigurno BMW v prednosti. Dejansko ima? ob?utek, da sedi? v nekem varnem, trdno zgrajenem nem?kem bunkerju.

 

Kar se ti?e samih performans noben ni ravno biser ... tukaj bi plus dal vseeno mazdi, ker se mi zdi da se kar solidno pelje skozi ovinke. Po snegu pa niti en niti drug nista ne vem kaj. (zdaj je pa? vpra?anje kaj od avta pri?akuje? in kaj sploh ho?e?)

Je pa sigurno BMW-jev diesel bolj?i. Sploh poraba goriva ...

Menjalnik je pri BMW-ju kot pri wartburgu - med prvo in drugo prestavo je en meter razlike, pa ?e tak gumijast je ...

 

Pri BMW-ju dobi? veliko opreme - za veliko denarja ;) Mazde so kar dobro opremljene.

 

Videz pa je itak ?ist objektivna stvar ... :) (?eprav je BMW nasplo?no grd) :harhar:

 

Jst ne bi vzel nobenga od teh dveh ... :glare:

I'm not trying to impress you ... but I have a tractor.
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

@Glinik, sicer smo na mazda forumu, tako da mal smo pristranski, ampak konec koncev si pra?al za mnanja, kon?na odlo?itev je tvoja in samo tvoja, tako da - veliko sre?e in potrpljena ob nakupu! :danzoman:

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Po?teno, po?teno :)

 

Mene ne briga kateri forum je itd. Bolj mi je va?na konstruktivna in argumentirana debata.

 

Ne bom rekel kateri forum, ampak tam so o?itno ljudje dobesedno zaljubljeni v svoje barve. In vedno bolj opa?am, da dr?i rek. Povej mi kateri avto vozi? in opisal bom tvoj karakter. ?AL ...

 

Lp

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Po?teno, po?teno :)

 

Mene ne briga kateri forum je itd. Bolj mi je va?na konstruktivna in argumentirana debata.

 

Ne bom rekel kateri forum, ampak tam so o?itno ljudje dobesedno zaljubljeni v svoje barve. In vedno bolj opa?am, da dr?i rek. Povej mi kateri avto vozi? in opisal bom tvoj karakter. ?AL ...

 

Lp

 

Upam da to ni letelo na BMW forum ... Mislim, da je en bolj?ih v Sloveniji. Je pa res da so izjeme ... :rolleyes:

I'm not trying to impress you ... but I have a tractor.
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Malo gledam tele CX7 in tale rabljena je pomoje kar terna, ?eprav nikoli ne ve?, ampak ?e na prvi pogled neki ?u?mar lastnik ?e ne more biti... http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=3605458&show=1

 

Druga?e pa ve? ali manj mislim da tukaj nismo neki zna?karji, meni je druga?e nenormalno v?el bmw 3, sploh remake...lepo ske?irat :) 320 xd karavana z M opremo pa gasa... :bravo:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Malo gledam tele CX7 in tale rabljena je pomoje kar terna, ?eprav nikoli ne ve?, ampak ?e na prvi pogled neki ?u?mar lastnik ?e ne more biti... http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=3605458&show=1

 

Druga?e pa ve? ali manj mislim da tukaj nismo neki zna?karji, meni je druga?e nenormalno v?el bmw 3, sploh remake...lepo ske?irat :) 320 xd karavana z M opremo pa gasa... :bravo:

 

Bmw 320 karavan ima proti Mazdi zelo majhen prtlja?nik.Je bil tudi pri meni v igri samo ni ?el skozi prav zaradi tega.

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Upam da to ni letelo na BMW forum ... Mislim, da je en bolj?ih v Sloveniji. Je pa res da so izjeme ... :rolleyes:

 

Saj nima veze. Amapk mi gredo resni?no na ?ivce ljudje ki so mnenja, ?e nisi z nami si proti nam. Saj forum je konec koncen, da podebatiramo, izmenjamo mnenja itd ...

 

Tukaj ste res normalni, racionalni foruma?i, ?e lahko tako re?em.

 

BMW 3 s pravo opremo je res nekaj izjemnega :) Ampak jaz in moja draga sva precej visoka, tako da serija 3 odpade. Serija 5 je ?e bolj za naju :) Sicer zadnje ?ase rad "?oham" robnike in vse ?ivo z mojo mazdico, zato tudi SUV, ki nudi ve?ji konfort v vo?nji, da ne omenjam natovarjanje vozeka in mal?ka iz in v avto.

 

Lp

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Tole glede BMW-ja in opreme se popolnoma strinjam s tabo. Raje ga nimam kot pa da imam tistega z osnovno opremo...sem peljal npr. trojko z "obi?no" opremo in npr. M paket, pa obvezno avtomatik :bravo: ....ma sploh ni primerjave, kot da si v drugem avtu. Samo se pa potem cena kar dvigne, ampak vsaj ve? zakaj. Je pa tudi res, da bo? npr. prej dobil dobro in preverjeno Mazdo kot pa 1A Bmw-ja, razen ?e novega kupi?, no sej ga dobi?, s kar nekaj truda.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

@glinik - osebno ful ne prena?am folka (posledi?no mi je ?edalje manj simpati?na ta fabrika), ki zanje obstaja samo takozvani Bavarc, vse ostalo pa je jajc od avta! :whatever::vesel:

 

Iz tega vidika mi je mazda nekak?en optimum (sam sem sicer imel v lasti starej?e serije), ker ni neka vzvi?ena, nastopa?ka firma, a hkrati hudi?evo kvalitetna roba - zame je to dobitna kombinacija! :danzoman::bravo:

 

Tiste, katere smo pa celo osnovno ?olo vsi pretepal in ustrahoval, pa na?eloma dans vozjo Bavario in so s tem postali glavni na selu ter v svojih glavah! :hudicek::harhar:

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

@glinik - osebno ful ne prena?am folka (posledi?no mi je ?edalje manj simpati?na ta fabrika), ki zanje obstaja samo takozvani Bavarc, vse ostalo pa je jajc od avta! :whatever::vesel:

 

Iz tega vidika mi je mazda nekak?en optimum (sam sem sicer imel v lasti starej?e serije), ker ni neka vzvi?ena, nastopa?ka firma, a hkrati hudi?evo kvalitetna roba - zame je to dobitna kombinacija! :danzoman::bravo:

 

Tiste, katere smo pa celo osnovno ?olo vsi pretepal in ustrahoval, pa na?eloma dans vozjo Bavario in so s tem postali glavni na selu ter v svojih glavah! :hudicek::harhar:

 

Le kaj naj re?em na to mnenje ? Samo to ... ?in, ?in (s kozarcom) :)

 

Saj Honda je tudi dober avtek, ko smo ?e pri Japon?kih. Ampak njihov CRV je glede izgleda ?e ve?ji podn kot stari x3.

 

Lp

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.