Skoči na vsebino

Mazda CX 7 (dizl) vs. BMW X3 2.0 d


glinik

Priporočeno sporočilo

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • Odgovori 102
  • Ustvarjeno
  • Zadnji odgovor

Najbolj aktivni uporabniki v tej temi

Najbolj aktivni uporabniki v tej temi

Zunaj zelo lepa avtomobila.

 

Ampak notranjost mi nikakor ne sede. Mi je Mazda precej bolj v?e?.

 

Sicer se mora priznat, da je nem?ka konkurenca (veliki trije) res izjemna "v kabini" in ?e kje. ?al to ?lahtnost precej drago pla?a?.

 

Seveda vsi i??emo nek kompromis, ker nakup avtomobila je "najslab?i mo?en posel". ?e bi se pisal Jankovi?, bi normalno nabavil kakega X5 ali X6 :)

 

Brez dvoma so to najbol?i avtomobili dokler ne hodi? z njimi na popravila.

 

Subjektivno mnenje.

 

Lp

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Zunaj zelo lepa avtomobila.

 

Ampak notranjost mi nikakor ne sede. Mi je Mazda precej bolj v?e?.

 

Sicer se mora priznat, da je nem?ka konkurenca (veliki trije) res izjemna "v kabini" in ?e kje. ?al to ?lahtnost precej drago pla?a?.

 

Seveda vsi i??emo nek kompromis, ker nakup avtomobila je "najslab?i mo?en posel". ?e bi se pisal Jankovi?, bi normalno nabavil kakega X5 ali X6 :)

 

Brez dvoma so to najbol?i avtomobili dokler ne hodi? z njimi na popravila.

 

Subjektivno mnenje.

 

Lp

 

kar se notranjosti ti?e pri Mitsubishiju sm tut sam razo?aran, npr. pri Lancerju EVO verziji bi pri?akoval kej bolj drznega, ?portnega. Morem pa pohvalit Hondo CR-Z kar se ti?e zunanjosti in notranjosti. No pa, da se nekako vrnemo nazaj na temo ?e en zlo v?e?en Korejski SUV

 

http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=4016206&show=1

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

?e je X3 tolk trdno narejen kot X5, pol stran od njega, ker ko je mene zahaklal X5 je ?el v dele jaz pa sem zamenjal blatnik,haubo, odbija?, ?aromet, samo tud brez tega je avto peljal, X5 pa je ?el v DELE ker je bil hin.

Pa vozim neko japonsko sranje. :hudicek:

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

CX, v prmerjavi s ?imerkoli, in glede na zunanje dimenzije prtlja?nika sploh nima, oziroma je tako majhen da je za zjokat.

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Velik teh (bencinskih) ima potem v kufru ?e rezervar za LPG (govorim prete?no za Cayenne in Touarege, ki jih sre?ujem na Verov?kovi - LPG scena)! :whatever::P

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Tile SUVji imajo dober prlja?nik za kake ?katle, vozeke itd ... Druga?e res niso nek volumenski ?ude?.

 

Ne si mislit, da ima kaki Audi Q7 ve?jega. Ga ima kolega in nad prtlja?nikom ni ravno navdu?en, prej nasprotno.

 

Lp

 

Itak tej suv?ki niso namenjeni ljudem,ki imajo veliko prtljage.Ve?inoma niti z kolesom ne zapeljejo nikoli v

blatno lu?o.ve?inoma so za razkazovanje po mestih,kjer ne rabi? prtlja?nika ve?jega od tega,da preva?a?

kak?no vre?ko iz butika.

? e rabi? prostor si kupi? pa? karavan.In ?e to ne vse. ;)

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ajvar, ma? mogo?e kako sliko od tega BMW-ja X5 ki je ?el pod ru?o, namre? vsakmu, ki je fan BMW-ja, ki mu povem to zgodbo mi ne vrjame :zvizga:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ajvar, ma? mogo?e kako sliko od tega BMW-ja X5 ki je ?el pod ru?o, namre? vsakmu, ki je fan BMW-ja, ki mu povem to zgodbo mi ne vrjame :zvizga:

 

Bom pobrskal, sej dejansko na zunaj je bil kukrtolk cel(zkrivljene felzne spredaj, zvite roke, malo mankalo odbija?a in malo spe?tan blatnik), znotraj pa kot bi bomba usekala, vse explodirano, elektrika skurjena,...

 

Preve? dnarja za popravilo(mislim da je bla cenitev 22-23k?), zavarovalnica rekla totalka

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Off topic, ampak ce grem jaz se na SUV nazaj, vzamem takoj Santa Fe, nov skorajda pravi terenec z 4WD lock opcijo, 775L prtljaznikom, 200KM dizel za 30.000......in manj

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Off topic, ampak ce grem jaz se na SUV nazaj, vzamem takoj Santa Fe, nov skorajda pravi terenec z 4WD lock opcijo, 775L prtljaznikom, 200KM dizel za 30.000......in manj

 

MENI osebno MORA avto v kabini tudi nekakor izgledati. Sem vozil prej starega Mercedesa in moram re?t, da je notrajnost precej dobra.

 

Kak?na honda CRV je znotraj obup. Enako velja za Kugo, ix30, Mitsubishi in podobne. CX 7 je znotraj ok :) Tukaj ?e bodo morali malo zavihali rokav?ke, da dohitijo kakega nemca. Ampak se napredek vidi, saj bo ... Honda CRZ npr. ka?e dobre smernice.

 

Lp

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ja sevesa tud 2 osebka nimata enakih emocij glede avta.

Ker sem imel SUVja CX7 vem da je to 1A avto ampak sem racionalen clovk, avto kupujem tud zarad upoirabe, pol leta je CXa vozila tud zena v mesto - obup, neuporabno....

Tako da samo zaradi izgleda me je ze minilo - leta pac :)

Za v sneg, prikolco in podobno pol vzamem nekaj dobrega ne sminkerskega, kar je bil tudi pri meni vzrok za cx7 pac pade v oci takoj.

Razocarala me pa je na zabavnem nivoju pozimi ker se z avtom ne da nic narediti, nic izklopiti....je samo in izkljucno za na cesto..

 

Sem v Franciji imel res dobro predavanje o samo kontroli in je navedel primer o avtomobilih. Avto kupujemo izkljucno na podlagi emocijskih custev - 80%. Ostalo je nekaj drobiza opreme, cene....

V 90% primerih ze vemo kaj bomo kupili preden gremo od doma :)

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

BMW X3 primerjaz z tucsonom, ne pa z CX-7.

 

Kot so ?e pisali, se strinjam, da je na zunaj mazda 10x lep?a. Tudi znotraj je meni bolj?a.

Prtlja?nik je pa? tak, kot je. Niti ni tako majhen, je pa dokaj visoko postavljen.

 

lp

R

 

sta kar isti razred...CX7 je sicer 6cm dalj?a...

 

X5 = CX-9...to pa je voz :jupiii: - ki je med drugim tud faceliftana

http://www.yosax.com/mazda-cx9-2010-unveiled

 

P.s. Sam CX Revolution je sedaj 40.000? po ceniku. Halooooooo? Jaz sem jo z dodatno opremo bluetooth, park senzorji spredi, zadi dobil za 30....

kam gre ta svet.....Boj? pocen si kupu :hudicek:

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

sta kar isti razred...CX7 je sicer 6cm dalj?a...

 

X5 = CX-9...to pa je voz :jupiii: - ki je med drugim tud faceliftana

http://www.yosax.com/mazda-cx9-2010-unveiled

 

P.s. Sam CX Revolution je sedaj 40.000? po ceniku. Halooooooo? Jaz sem jo z dodatno opremo bluetooth, park senzorji spredi, zadi dobil za 30....

kam gre ta svet.....Boj? pocen si kupu :hudicek:

 

Res so cene nekam visoke ... (Vir: Avtocenter ?erbinek MB)

 

Mazda CX-7 CD173 Emotion 127/173 7,5 199 32.390

Mazda CX-7 CD173 Challenge 127/173 7,5 199 34.290

Mazda CX-7 CD173 Challenge Navi 127/173 7,5 199 34.990

Mazda CX-7 2.3i Revolution 191/260 10,4 243 37.890

Mazda CX-7 CD173 Revolution 127/173 7,5 199 37.890

Mazda CX-7 2.3i Revolution Luxury 191/260 10,4 243 39.490

Mazda CX-7 CD173 Revolution Luxury 127/173 7,5 199 39.490

 

Ko se bli?a? 40000, potem ?e po?teno razmisli? za novo X3 ...

 

Znanec kupuje novo BMW serijo 3, trenutno dajajo neverjetne popuste, te kar zamika :) ?e se ne motim imajo ?e servise in ne vem kaj vse zastonj za dobo 3 ali 5 let ...

 

Lp

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Res so cene nekam visoke ... (Vir: Avtocenter ?erbinek MB)

 

Mazda CX-7 CD173 Emotion 127/173 7,5 199 32.390

Mazda CX-7 CD173 Challenge 127/173 7,5 199 34.290

Mazda CX-7 CD173 Challenge Navi 127/173 7,5 199 34.990

Mazda CX-7 2.3i Revolution 191/260 10,4 243 37.890

Mazda CX-7 CD173 Revolution 127/173 7,5 199 37.890

Mazda CX-7 2.3i Revolution Luxury 191/260 10,4 243 39.490

Mazda CX-7 CD173 Revolution Luxury 127/173 7,5 199 39.490

 

Ko se bli?a? 40000, potem ?e po?teno razmisli? za novo X3 ...

 

Znanec kupuje novo BMW serijo 3, trenutno dajajo neverjetne popuste, te kar zamika :) ?e se ne motim imajo ?e servise in ne vem kaj vse zastonj za dobo 3 ali 5 let ...

 

Lp

 

Cene na ceniku so ene, v salonu pa je ?isto vse nekaj drugega :bravo: . Posebno, ?e pride? do trgovca lepo oble?en mogo?e v srajci in reklcu in potem so cene kar hitro ene 4.000? ni?je pa veliko drugih todatkov ti ?e ponujajo (zimske gume, plati??a, senzorje,...). No, take izku?nje sem imel jaz v razli?nih salonih od mazde. In to res v?ge :D Toda nisem se ?e odlo?il, ker zdaj imam druge nujne investicije pri hi?i...

 

 

lp

Amper

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Cene na ceniku so ene, v salonu pa je ?isto vse nekaj drugega :bravo: . Posebno, ?e pride? do trgovca lepo oble?en mogo?e v srajci in reklcu in potem so cene kar hitro ene 4.000? ni?je pa veliko drugih todatkov ti ?e ponujajo (zimske gume, plati??a, senzorje,...). No, take izku?nje sem imel jaz v razli?nih salonih od mazde. In to res v?ge :D Toda nisem se ?e odlo?il, ker zdaj imam druge nujne investicije pri hi?i...

lp

Amper

 

?e pride? tak v bMW je cena + 4000? :harhar:

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

?e pride? tak v bMW je cena + 4000? :harhar:

 

Sam res... sem kr debel pogledal, ko je AmpeR napisal, da na lepo obleko spu??ajo cene... se prav, ?e pride? ?portno oble?en, po mo?nosti v kratke hla?e ti pa cene ne ni?ajo :ne vem: hmmmm :blink:

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

No, take izku?nje sem jaz do?ivel.

Enkrat pa sem pri?el oble?en kot en lolek in je bila zgodba ?isto nasprotna.

Trgovc: aja cx7 bi rad kupi :zvizga: ,... kaj ta oprema ti je fanj..., samo ta avto ni zate a ve?.... In na koncu je zgledalo, da avta sploh mi nebi rad prodal.

 

Kot je glinik napisal je res in z pravim nastopom se da marsikaj dose?i. Pri bmw-ju pa ?al to nisem poskusil.

 

LP,

A

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.