Skoči na vsebino

PTFE dodatki, izku?nje in kaj svetujete?


Priporočeno sporočilo

Men je moja Mazdica vsak dan bolj v?e?. Ker jo mislim zrihtat in vozit ?e nekaj let sem pomislil tudi na motor, ki ima ?e 250kKm. Razmi?ljal sem o dodatkih Slick 50, QMI ali MotorUp. Zanima me, ?e ima kdo ?e izku?nje s temi dodatki na MAZDAH! Sem sli?al, da ti dodatki niso najbolj primerni za japonske (natan?ne) motorje, ki imajo do ventilov majhne prehodne luknjce (nevarnost zama?itve). Sli?al sem tudi, da enim ?a?ne nenormalno kurit-izginjat olje :ne vem: . Meni pokuri 1-1,5l olja na 10-15kKm. Hvala za vse nasvete ;) .

 

LP, Sishi

Sex, V6 and Rock 'N' Roll

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Men je moja Mazdica vsak dan bolj v?e?. Ker jo mislim zrihtat in vozit ?e nekaj let sem pomislil tudi na motor, ki ima ?e 250kKm. Razmi?ljal sem o dodatkih Slick 50, QMI ali MotorUp. Zanima me, ?e ima kdo ?e izku?nje s temi dodatki na MAZDAH! Sem sli?al, da ti dodatki niso najbolj primerni za japonske (natan?ne) motorje, ki imajo do ventilov majhne prehodne luknjce (nevarnost zama?itve). Sli?al sem tudi, da enim ?a?ne nenormalno kurit-izginjat olje :ne vem: . Meni pokuri 1-1,5l olja na 10-15kKm. Hvala za vse nasvete ;) .

 

LP, Sishi

Samo nekaj bom napisal QMI je zakon. Sem-smo to ?e ve?krat praktcirali in vedno je bil viden in ob?uten u?inek. Je pa res, da ?e se 100% ne dr?i? navodil, potem efekta ni. Zadnji preizkus je bil prej?nji vikend MAZDA MX3 1.8 V6 z 260 kkm, prej se je motor sli?al kot da je brez olja, na mestu je nemirno tekel, porabil je 1l na 1000 km-zadaj je bila dimna zavesa :o , po uporabi QMI ,a je motor tekel tiho in povsem mirno, razliko je obazila ?e mama lastnika tega avta, ki ni nek ekspert za avte. Za ostale proizvajalace teh in-ali podobnih zadev ne morem povedat so ali niso ok, ker vedno uporablajm samo QMI, ki ga ni potrebno dodajat pri vaski menjavi olja, ampak na vsakih 60 kkm.

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Off Topic:

Ej LabiGT ti si iz LJ, ?e se ne motim. Bi se lahko dobila na drinku...da vidva najine stroje...

Ni problema....naslednji teden bom v LJ. Lahk se pridruzi se Boss (on je tud iz LJ ce se ne motim) ;)

It's all fun and games 'til someone loses an eye, then it's just fun you can't see

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Off Topic:

Ej LabiGT ti si iz LJ, ?e se ne motim. Bi se lahko dobila na drinku...da vidva najine stroje...

Ni problema....naslednji teden bom v LJ. Lahk se pridruzi se Boss (on je tud iz LJ ce se ne motim) ;)
Sem prec za, samo se mormo vsaj en dan prej dogovort, da re?em moji naj gre s svojim avtom v slu?bo, da me ne bo ?akala (avti in razgovor o avtih jo ne zanimajo ;) )

 

 

 

 

back to topic: Tako razli?nih mnenj o teh dodatkih po moje ni nikjer. Eni so blazno navdu?eni, drugi pa kur***jo zadevo do amena, ker so baje imel po uporabi samo ?kodo na motorju. Kot ka?e pa ni nobenega pametnega odgovora, ki bi zadovoljil oba tabora tako, da je ?isto tvoja oodlo?itev, a bo? vlil notri ali ne.

 

Nekje pa se vsi strinjajo, da ta zadeva ne sodi v nove motorje ampak v tiste, ki imajo 80+kkm.

Druga?e imam pa doma na polici ?e eno fla?ko (750ml) QMI-ja, ki sem ga mislil vliti v KIO pa sem jo prej prodal.

Sem pa imel QMI neko? v Wartburgu pa nisem opazil nekih bistvenih izbolj?av. Mogo?e zaradi tega, ker je bil motor v odli?nem stanju ?e brez aditivov.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jaz osebno nism za te dodatke. sm 1x nalil ta dodatek u golfa-1 pa mi je sred italije ribnu :D:D tko da nepriporo?am ( delano je blo pa po navodilih).

 

Lp

Ne bom nobenega prepri?eval in mu trdil nekaj ?esar no?e sli?at. Jaz imam s tem same pozitivne izku?nje, tako da bom ostal kar pri tem kar sem sam preizkusil.Belive me or not, do what you wish it's your car. :ne vem:

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

TUdi jaz bom probal, ?ez 2000km mam menjavo olja, pa bom vsipal to ?udo... pa bomo videli...

 

zgubit nimam kaj, ?e rikne ma?ina, bomo dali drugo :P

?e pa bo bolj letel (beri: +50KM :D :D ) pa toliko bolj?e :D

LP KAALman
post-11-0-20527300-1509737445.png

post-11-0-02591300-1509952290.gif

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

zgubit nimam kaj, ?e rikne ma?ina, bomo dali drugo :P

 

A je to tok simpl pa poceni za dobit?

?e je, dam ta good V6 v 323F :whatever: !

 

P.S:Sanja svinja kukuruz, a kukuruza ...

Sex, V6 and Rock 'N' Roll

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

hmmm...moja bo QMI dobila v soboto...pa povem kasneje kasen je rezultat ;)

Luka se ni zmotil. Lahke padajo hitreje :)
106032985.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jaz ne morem zdr?at do naslednjega servisa. Sem ravno zamenjal olje. Ga bom vseeno spustu (za dolivat bo dobr ;) ) pa vliv novga s QMI-jem. Pa bom poro?al...

Sex, V6 and Rock 'N' Roll

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Brezveze delo, bolje da QMI zlije? stran, ker NE BO efekta !!! :blink::blink::blink:

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Brezveze delo, bolje da QMI zlije? stran, ker NE BO efekta !!! :blink::blink::blink:

?????'

LP KAALman
post-11-0-20527300-1509737445.png

post-11-0-02591300-1509952290.gif

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Se opravi?ujem, narobe sem prebral. :ph34r: ?e bo? zamenjal olje in dodal QMI pol je ok, samo dr?i se postopka, druga?e nebo pravega u?inka. :huh:

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Najprej sem res mislil, da lahko samo dolijem QMI. Po nasvetu YavarYe pa naj bi to storil ob naslednji menjavi olja. Samo jaz ne bom zdr?al do naslednje menjave. Zato bom sedanje olje zlil ven, ga zamenjal z novim in dodal QMI. To pa bi moralo imeti efekt - je tako YavarYe?

Sex, V6 and Rock 'N' Roll

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

:D

 

sem tudi jaz ?e razmi?ljal, pa da bi trenutni interval skraj?al za 2000km, pa potem pridem spet na okroglo cifro, pa naprej menjam

 

no, bomo videli...

 

samo olje ne vem kako naj dam not <_<:(

prej je blo Castrol TXT 5W40, trenutno je pa Valvolyne SynPower 5W50

 

sem razmi?ljal o RSu 10W60

 

samo, ?e mi ga bo pil, potem je to prevelik stro?ek za dolivati ...

LP KAALman
post-11-0-20527300-1509737445.png

post-11-0-02591300-1509952290.gif

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

ma meni je castrola pozrlo v 5k km...ne vem zakaj to...ampak motorcek ni bil zadovoljen :((

Luka se ni zmotil. Lahke padajo hitreje :)
106032985.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Najprej sem res mislil, da lahko samo dolijem QMI. Po nasvetu YavarYe pa naj bi to storil ob naslednji menjavi olja. Samo jaz ne bom zdr?al do naslednje menjave. Zato bom sedanje olje zlil ven, ga zamenjal z novim in dodal QMI. To pa bi moralo imeti efekt - je tako YavarYe?

To bo bolj pravilen postopek.

:)

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

...poseg opravljen...

 

Olje zamenjano, QMI dodan....priblizno tako miren motor je bil nazadnje takrat, ko sem mazdico sel iskat k yavarye...hihi...

Ventili se ne slisijo vec...sicer pa je avto se vedno glasen, ker mi je prebilo tri tesnila na izpusnem sistemu.

Enega smo ze zamenjali, med katalizatorjem in uno gibljivo cevjo, ki gre proti kolektorju (kompenzacijska????) se ne spomnem...

Se dve tesnili pa moram zamenjat...in sicer na obeh straneh kolektorja, proti motorju in proti izpusnem loncu...

Ta teden bom zadevo poiskal in narocil...pa sporocim kaksen rezultat smo dosegli ;)

Luka se ni zmotil. Lahke padajo hitreje :)
106032985.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.