Skoči na vsebino

Aquaplanning in profil gume


jures

Priporočeno sporočilo

Pri aquaplaningu ne bo cela potopljena, ampak bo glisirala po povrsini vode, ce je vode prevec, da bi jo preko kanalo odvajalo... In pri tem sama visina gume nima prav nikakrsne zveze... Na teh linkih je vedno omenjena le globina vode... nikjer pa ni omenjeno, koliko je guma visoka ...

 

Profil oz. kanali itak ne gredo do roba feltne... ampak so samo po tekalni plasti in malo se po robu... ampak visja guma nima nic dalsjih kanalov kot nizja... Pri tem je najbolj mirodjna le sirina gume, kar pomeni, da je vecja povrsina, ki drsi po vodi in posledicno so tudi kanali, po kateri je treba vodo odvajati, daljsi ...

 

no evo prvi konkreten odgovor :)

Jaz sem mislil na de?ne profile kot na primer ki imajo kanale speljane na stran

http://i18.photobucket.com/albums/b135/mct...vision/r888.jpg

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

R888 nimajo ravno de?ni profil. Druga?e pa ja, saj pri aquaplaningu guma zaplava preko lu?e in se ne potopi. Vkolikor bi se potopila in se dotikala cesti??a to ne bi bil ve? aquaplaning.

 

Res je

pa slika je samo za vzor...

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Glede na to, da se v vpra?anju omenja, da je guma v ovinkih dobro dr?ala, te?ave pa so se pojavljale pri "zahojanju" v hrib, bi mogo?e bilo za pomislit tudi o stanju podlage. ?e je asfalt gladek, bo guma la?je zdrsnila. ?e je ?e moker, toliko la?je. ?e je na cesti ?e ostala umazanija, pa ?e la?je. In ko preko gum spusti? 85 konjev (saj res, koliko jih sploh ima?), guma res zavrti v prazno. Podobni primeri so tudi na cesti Solkan - Grgar. Pri rahlem de?ju se zgodi, da vla?ilci s polpriklopnikom obti?ijo, ker se pogonska kolesa vrtijo v prazno. Potem jim pridejo s kak?nim ?tiriosovincem pomagati, da jih zvle?ejo do novega asfalta, ki je bolj grob in kolesa dobijo ve? oprijema.

 

Ceste, po kateri si vozil, ne poznam. Samo ugibam, da je tam tudi ?e dotrajan in zglajen asfalt. Si bil mogo?e pozoren ?e na to?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Glede na to, da se v vpra?anju omenja, da je guma v ovinkih dobro dr?ala, te?ave pa so se pojavljale pri "zahojanju" v hrib, bi mogo?e bilo za pomislit tudi o stanju podlage. ?e je asfalt gladek, bo guma la?je zdrsnila. ?e je ?e moker, toliko la?je. ?e je na cesti ?e ostala umazanija, pa ?e la?je. In ko preko gum spusti? 85 konjev (saj res, koliko jih sploh ima?), guma res zavrti v prazno. Podobni primeri so tudi na cesti Solkan - Grgar. Pri rahlem de?ju se zgodi, da vla?ilci s polpriklopnikom obti?ijo, ker se pogonska kolesa vrtijo v prazno. Potem jim pridejo s kak?nim ?tiriosovincem pomagati, da jih zvle?ejo do novega asfalta, ki je bolj grob in kolesa dobijo ve? oprijema.

 

Ceste, po kateri si vozil, ne poznam. Samo ugibam, da je tam tudi ?e dotrajan in zglajen asfalt. Si bil mogo?e pozoren ?e na to?

 

Sem omenil to - stari klanec ?rni Kal mimo kamnoloma pa vse do vrha ko se cesta razcepi na dva pasova proti LJ, in ja so jame, kar konkretne, konji?ev je pa tam nekaj ?ez 160... :hudicek:

 

Ampak kot re?eno nisem mislil konkretno na moj primer, razmi?ljal sem o razlikah gum...to da je meni zdrsnilo je normalno ob teh razmerah in predvsem obratih, stanju ceste, nalivu...itd

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

. Podobni primeri so tudi na cesti Solkan - Grgar. Pri rahlem de?ju se zgodi, da vla?ilci s polpriklopnikom obti?ijo, ker se pogonska kolesa vrtijo v prazno. Potem jim pridejo s kak?nim ?tiriosovincem pomagati, da jih zvle?ejo do novega asfalta, ki je bolj grob in kolesa dobijo ve? oprijema.

 

 

Ja, pa si pozabil povedat, da je tam "apnenca" ki melje kamenje in je prahu kar ho?e?, ob prvem de?ju je pa prava "poledica"... :P
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
  • Zadnja sporočila

    • @godlike se moram opravičiti...nisem "zdržal" ...nisem se mogel upreti skušnjavi.....in naročil Metabo BS 18 LT BL SE v kompletu z kovčkom😁...tisti link na prejšnji strani.   Malo heca mora biti😉.   In za kaj to pišem?...ker sem ga narocil že več kot en teden nazaj,in ga še zmeraj nisrm dobil...in pokličem,in se pozanimam pri Vsegradu...in pravi,da jim jih je zmanjkalo,in,da je moral naročiti...pričakuje naslednji teden. Torej-zmanjkuje jih!!! Za ta cvenk oz. podoben,pa je na voljo le še pri Povše-tu....pa še tam dvomim,ker so bolj koncentrirani na Makito....mogoče tudi lahko naročijo,a vprašanje,koliko je tega pri uvozniku sploh še na voljo🤔.   Zame mi je stvar zanimiva,ker mi je obeh LTX-ov za kakšna umazana dela škoda,star LT,pa tudi ne jo več držal v nedogled....in ker je trenutno akcija,da dobiš poslan še en dvovrstični 18v/4Ah akumulator...velika skušnjava🤣    Za staregaLT-ja sem poizkušal naročiti motor (ker je še stari 14,4v sistem) pri Metabu,pa jih ni več na voljo kot rezervni del😟. Ima jih pa seveda en italijan na eBayu...pa sem naročil...samo ne me vprašati za ceno....cigani italijanski-točno vedo😡.   Če pogledaš pri Vsegradu Metabo Black Edition...vse zmanjkuje...torej če res potrebuješ...mogoče v setu z udarnim vijačnikom-je booomba👍...in vseeno je zelo lepa cena.   METABO COMBO SET 2.2.7 18 V BL SE (685221960) BATERIJSKI STROJI V KOMPLETU - Vsegrad WWW.VSEGRAD.SI 18V; METABOX 165 L; SB 18 LT BL SE + SSW 18 LTX 400 BL SE Baterijski udarni vrtalnik SB 18 LT BL SE: brez-krtačni...   Seveda,ko pride,bodo slike😉
    • Osnovna Šeško na vijak...
    • Če ti je všeč, v napad... 
    • Ima kdo kakšno vlečno kljuko za prodat za Mazdo 6 2010 oz. je kljuko kje kupoval kje v zadnjem času in ima kakšno priporočilo?   Kljuka ne rabi bit space shuttle, lahko je najbolj osnovna.   Hvala.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.