Skoči na vsebino

Računalništvo


Gustav

Priporočeno sporočilo

?e mi ga podari? ga ne vzamem, uporaben ?ele z pravim DDWRT-jem.

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Samo WRT54GL je router iz pamtiveka ... Resda je takrat bil spica ... Zadnje case, ko so linije postale hitrejse - sploh ce je recimo v igri optika - je na voljo precej boljsih alternativ ... Ze tapoceni TPLinki so cisto OK ... 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Optika gre mimo hi?e 30 m, a to je opti?ni kabel, ki gre prejo meje :ne vem:  in zna biti hudi? ko na MMP Gru?kovje ni linije :vesel: .

 

Jaz za doma ne rabim hitrosti ampak nekaj kaj dela in ga ni potrebno resetirati vsak dan. 

 

Vpra?anje je pa bilo bolj ali je bolje dodati en wifi router ali z podalj?evalnikom podalj?ati doseg modema?

Za vse vaše ideje urejanja okolice   www.gabioni.si

 

post-24-0-89526200-1520847770_thumb.png

 

 

  34419_1.png  33631_1.png 34319_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Samo WRT54GL je router iz pamtiveka ... Resda je takrat bil spica ... Zadnje case, ko so linije postale hitrejse - sploh ce je recimo v igri optika - je na voljo precej boljsih alternativ ... Ze tapoceni TPLinki so cisto OK ... 

 

o optiki lohk pri nas zaenkrat ?e sam sanjamo :D

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

o optiki lohk pri nas zaenkrat ?e sam sanjamo :D

 

 

Saj pri nas tudi... pa sem prakticno skoraj v Ljubljani... Vseeno pa raje dam za mrezno oremo malo vec evrov... pa nimam problemov z delovanjem... konec koncev je tudi hitrost med racunalniki v mrezi pri WRT54GL "omejena", ker se nima gigabitnih vhodov... Sicer za WiFi to nima pomena ... Poleg tega imajo sodobnejsi routerji tudi boljsi hardver in jih ni potrebno rebootati za vsako malenkost ... Jaz se ne spomnim, kdaj sem nazadnje rebootal router... System uptime ima trenutno dobrih 981 ur... Verjetno je bil takrat kaksen izpad elektrike :) ... 

 

Thomas-doma_DrayTek_Vigor2925_Series-201

 

Res pa je, da je malo drazji rang ... 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kjenpotem jaz zivim, ce tudi TK prikljucek ni mozen (seveda je ampak je to prevelik strosek za telekom)

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 3 tedne kasneje...

Jst mam pa en problem...

 

Imam tiskalnik HP Deskjet F-4180. Pred ?asom je zmanjkalo barvne kartu?e. Pred kratkim sem zamenjal obe, ker mi je zmanjkalo tudi ?rne, pa vseeno ni tiskal barv. Danes sem si vzel ?as in spro?il ?i??enje glav. ?rna dela odli?no (to je tudi prej), barvna ne da ?isto ni? od sebe. Pa sem ?e dvakrat spro?il ?i??enje glav, a barvna ?e vedno ne dela. Pa sem jo vzel ven, a ni videti, da bi bilo kaj narobe (nikjer nobene pozabljene nalepke). Montiral sem jo nazaj, pa ?e vedno ne dela. 

 

Ideje?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

da ni kaka butalska pa imas v nastavitvah tiskaj crno belo ....

 

Ker verjetno mas tak sistem, da se tiska direktno s stikom iz kartuse (pomeni da vmes ni moznosti da bi bilo kaj zasusenega)

 

Ni pa izkljuceno ce imas kako obnovljeno kartuso, da je tud ra v ku....

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sicer nisem ra?unalni?ki strokovnjak, toliko amaterja pa spet nisem. Te nastavitve sem prvo pregledal, vse so za barvne kopije.

 

V Wordu sem namerno naredil besedilo, ki je vseh mogo?ih barv, samo ?rne ni. In ko dam tiskat, pride ven popolnoma bel papir...

 

Kartu?a je nova, ni pa original od HPja ampak sta obe Clover.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Velikokrat je problem v neoriginalnih kartusah ... Sem imel enkrat pri stranki problem, da je vskoraj vsaka druga kartusa bila zanic ... In sem menjal toliko casa, da ni delovalo... ostale so poslali nazaj kot reklamacijo ... 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sicer nisem ra?unalni?ki strokovnjak, toliko amaterja pa spet nisem. Te nastavitve sem prvo pregledal, vse so za barvne kopije.

 

V Wordu sem namerno naredil besedilo, ki je vseh mogo?ih barv, samo ?rne ni. In ko dam tiskat, pride ven popolnoma bel papir...

 

Kartu?a je nova, ni pa original od HPja ampak sta obe Clover.

nisem rekel da si amater, a pri ra?unalniku je ponavadi veliko malih mo?nosti, potem se osredoto?i na kartu?o, pa poleg ?i??enja ponavadi tiskalniki zahtevajo ?e poravnanje kartu? - vsaj taki ki imajo tudi scanner (ne poznam tega modela)

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kakorkoli, stvar ne dela...

 

Ne pomaga ?i??enje glav, ne najdem, da bi bilo v nastavitvah kaj narobe, barvnega tiska pa ni...

 

?e kak?na ideja?

ammmm ?e enkrat....kartu?a

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kako bi med dvema hi?ama prena?al dvakrat signal iz lan kabla. En za tv drugi za internet.razdalja med hi?ama 5 do 6 m.

Za vse vaše ideje urejanja okolice   www.gabioni.si

 

post-24-0-89526200-1520847770_thumb.png

 

 

  34419_1.png  33631_1.png 34319_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kako bi med dvema hi?ama prena?al dvakrat signal iz lan kabla. En za tv drugi za internet.razdalja med hi?ama 5 do 6 m.

z dvema kabloma.....:)

Verjemi sem imel to eno leto res da na 1km od star?ev do mene, ampak to stalno nekaj moti....

Sicer pa ne rabi? prena?ati 2 signala en je dosti le 2 boxa mora? imeti iz katerega v vsaki bajti potem lo?i? lan/TV

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Box od siloa amisa itd

 

Drugace ma pa rocus wifi namenske zadeve za take situacije. Sam ce je samo 5m probaj kaka podstreha do podstreha varianta s kabli pa je :)

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Box od siloa amisa itd

 

Drugace ma pa rocus wifi namenske zadeve za take situacije. Sam ce je samo 5m probaj kaka podstreha do podstreha varianta s kabli pa je :)

 

 

Box mora biti na modemu prikljucen na pravi port... Zato pa on pravi verjetno, da bi moral imeti dva kabla :) ... Dodaten box bo potreboval v vsakem primeru, ce zeli imeti dva TVja ... 

 

Rukus je za brezzicno varianto... vseeno pa bi jaz raje potegnil kabel. Ce je ze povlecen en kabel, se da za silo tudi ponucat enega.. tako da stiri zile porabis za LAN druge stiri pa za drugi LAN, kjer gre cez multicast za Settop Box ... Treba je pa najti, katere stiri kontakte se uporabljajo za LAN... Pa max 100 mbps bo slo cez... tudi ce je gigabitni router ... 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ja modem je od amisa. Na drugi strani, bo pa tv box in en router, dol?ina med modemom in box je z kablom 20 - 30 m. Po zraku pa bi moral napeti kabel 6m kjer so pa potem zunanji vplivi, sneg, led, de?, pti?i, UV,...

 

Kako pametno speljati torej po zraku? V alkaten cev ali zajlo?

Za vse vaše ideje urejanja okolice   www.gabioni.si

 

post-24-0-89526200-1520847770_thumb.png

 

 

  34419_1.png  33631_1.png 34319_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.