Skoči na vsebino

Pedalo za sklopko se zatika


Priporočeno sporočilo

Po menjavi motorja, vztrajnika, sklopke, cevi za mazanje turbine, akumulatorja, podlo?k, stabilizatorjev, narejenem glavnem servisu, imam ?e problem z pedalom za sklopko.

 

Ta namre? po dalj?i vo?nji rata zelo mehka, v?asih mi tudi ostane v spodnji poziciji in jo moram med vo?njo z nogo dvigniti v zgornji polo?aj. Sicer sklopka prime tako kot mora in prestavlja se tudi normalno, le preve? je mehka in ne dvigne se normalno. Smo jo tudi prezra?ili in zadeva se ni popolnoma ni? izbolj?ala.

 

Kdo ve v ?em bi lahko bil problem? kak?en cilinder ?

 

LP, Doman

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Lahko je vzmet na pedalu. :ne vem:

 

Mo?no upam da je ?lo kaj takega in da ni kaj narobe z ustrajnikom, glede nato, da sem kupil rabljenega (zgledal je odli?no, ?e Pelko je rekel da je zelo dober), ?eprav se v 2000km od menjave ne more kar uni?iti.

 

Kako se pa da pogledati ali je hin vzmet na pedalu, cilindri?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Mo?no upam da je ?lo kaj takega in da ni kaj narobe z ustrajnikom, glede nato, da sem kupil rabljenega (zgledal je odli?no, ?e Pelko je rekel da je zelo dober), ?eprav se v 2000km od menjave ne more kar uni?iti.

 

Kako se pa da pogledati ali je hin vzmet na pedalu, cilindri?

 

Ma to je en feder, ki je pritrjen direkt na pedal.

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ma to je en feder, ki je pritrjen direkt na pedal.

 

Sem na hitro pogledal to vzmet pa mi deluje ?isto ok, ?eprav bi tako mo?na vzmet mogla pedalo potisniti do konca nazaj, tudi ?e bi bil cilinder sklopke proti koncu. Morda se motim?

Bo moja mazda zgleda pre?ivela ?e 4i teden pri pelkotu :(

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ta cilinder, ki je pri pedalu sem ?e namazal z mastjo pa ni ni? bolj?e. Kje se nahaja ?e en cilinder?

Kolikor vem je en glavni in pomo?ni cilinder sklopke?

 

En je na pedalu, drugi pa na menjalniku, kjer premika vzvod od sklopke.

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

En je na pedalu, drugi pa na menjalniku, kjer premika vzvod od sklopke.

 

Bom ?e to pogledal pa javim.

 

Upam samo, da ni kaj narobe z vztrajnikom, ker kolikor berem druge teme se je nekaterim to dogajalo ko je bil fu? vztrajnik. Je pa skoraj nemogo?e da bi po 2kkm ?el vztrajnik, glede na to, da je zgledal ?isto ok, kljub temu da je rabljen.

Kako se sploh vidi ali je z vztrajnikom vse ok? - ko sklopko stisnem z nogo ne ?utim nobenega tresenja, ko pa pedalo pritisnem z roko, se ob?uti res minimalno tresenje ampak to je najbr? da normalno...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Bom ?e to pogledal pa javim.

 

Upam samo, da ni kaj narobe z vztrajnikom, ker kolikor berem druge teme se je nekaterim to dogajalo ko je bil fu? vztrajnik. Je pa skoraj nemogo?e da bi po 2kkm ?el vztrajnik, glede na to, da je zgledal ?isto ok, kljub temu da je rabljen.

Kako se sploh vidi ali je z vztrajnikom vse ok? - ko sklopko stisnem z nogo ne ?utim nobenega tresenja, ko pa pedalo pritisnem z roko, se ob?uti res minimalno tresenje ampak to je najbr? da normalno...

 

Pelko ima zasedeno celih 10dni, tako da me zanima, koga v okolici lj mi priporo?ate da zadevo pogleda, ker je zadevo treba ?im prej zrihtat, da slu?ajno nebo ?lo ?e kaj v ...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 3 meseci kasneje...

kaj pa ko se motor segreje ,dela kaj bolje. Da bi teko?ina podlegla temp. je mo?no ampak prej pomoje kak batek ki potiska to teko?ino :ne vem:

20% mladih vidi svojo prihodnost zelo ro?nato-ostalih 80% pa nima denarja za nakup droge!!

attachmentzbg1.gif
FWD je za ?enske, RWD je za mo?ke, 4WD pa je za invalide

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Mah, ja, ko se spustim v dolino, kjer je pasje vro?ih 4°C nad nulo in imam za seboj ?e 30 km, se zadeva precej izbolj?a. Naslednje jutro pa avto poskrbi, da z mrzlim ne speljem prehitro... Problem nastane pri prestavljanju v hrib, ker se avto prej ustavi kot pa sklopka zagrabi. In potem ni druge kot v prvo in po?asi. Kdor je bil tu na pikniku, ve, koliko je teh vzponov tu naokoli.

 

Me pa malo bega, ker prej?njo zimo, ko je bilo pa mrzlo (se pravi okoli -18°C pa vse do - 22°C) tega nisem opazil. O?itno sem bil tudi sam bolj zmrznjen...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

kaj pa ko se motor segreje ,dela kaj bolje. Da bi teko?ina podlegla temp. je mo?no ampak prej pomoje kak batek ki potiska to teko?ino :ne vem:

 

na kar sem mislil, je da DOT teko?ina ve?e nase vlago, zato se jo z leti menja ker se red?i 'z vodo' ta pa.......

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

na kar sem mislil, je da DOT teko?ina ve?e nase vlago, zato se jo z leti menja ker se red?i 'z vodo' ta pa.......

 

:bravo:

 

se strinjam!!!

20% mladih vidi svojo prihodnost zelo ro?nato-ostalih 80% pa nima denarja za nakup droge!!

attachmentzbg1.gif
FWD je za ?enske, RWD je za mo?ke, 4WD pa je za invalide

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

teko?ino se menja na km ali leta - ne vem sicer kak je interval pri BT? ampak verjetno ni vzrok

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.