Skoči na vsebino

Avtomatski vklop lu?i


Priporočeno sporočilo

Pozdravljeni! Zanima me slede?e. Ko imam lu?i vklopljene podnevi na auto, mi ne gori ni?. V temi se pri?gejo. Zanima me, ?e se da kako vezati zadevo, da bi na auto funkciji gorele zraven pozicijske lu?i, da zadostim predpisom? Imam m6 spc letnik 2006, tx plus oprema, brez xenona, italijansko poreklo. Upam, da kdo zna to uredit? Lp janez

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • Odgovori 81
  • Ustvarjeno
  • Zadnji odgovor

Najbolj aktivni uporabniki v tej temi

Najbolj aktivni uporabniki v tej temi

Haha mene isto iritira z tem auto, pride pa prov po drzavah kjer luci niso obvezene, imas kak deci manjso porabo.

 

Ko sem jaz spraseval v BTCju so sicer rekli da je izvedljivo ampak da oni tega nebi poceli ker je treba nevem cist tocno kaj precvikat pa dodat oz. odstranit.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pomojem se najde se kdo, tudi tak ki je kaj ukrenil na to temo. Mogoce zamenjal lampe in dal LED za daylight ko je pa tema pa prizgat se zasencene al pa kej tazga :)

 

Provzaprov a kdo tocno ve kako je s temi LED daylighti? Namrec vse vec avtov se fura okol sam z ledicami nevem pa ce ni v zakonu zapisan da morajo bit zasencene, pozicijske niso dosti kolikor se mi sanja :ne vem:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

V zakonu prav lepo pi?e, da so za vo?njo podnevi dovolj dnevne lu?i samo na sprednjem delu vozila, ki morajo svetit z vsaj 80% svetilnosti zasen?nih lu?i. Tako, da ?e ima? to mo?nosti si na?timi LED-ice in jih ve??i tako, da se ti ugasnejo, ko funkcija auto preklopi na no?ni na?in. Zraven si pa lahko zelo hvale?en, da ima? tak sistem ne pa tako kot drugi, ki lu?i sploh ne moremo ugasniti pri pri?ganem avtomobilu.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Zraven si pa lahko zelo hvale?en, da ima? tak sistem ne pa tako kot drugi, ki lu?i sploh ne moremo ugasniti pri pri?ganem avtomobilu.

 

Jest sem cisto zadovoljen s tem, kar je sedaj... (da ne morem ugasnit luci) ... Mi ni treba pazit se na to, da jih prizgem. Sicer sem se sedaj, ko imam nadomestno Mazdo2 z zelo malo dodatne opreme (oprema CE plus), kar nekako navadil, da jih moram prizgati... Edino ugasnit jih pozabim... za to pa itak poskrbi buzzer, ko odprem vrata :) ...

 

Samo dnevne spredaj mi pa niso vsec... saj folk z njimi vozi potem tudi zvecer ali ob slabi vidljivosti in je zadaj popolnoma neosvetljen ... :angry2:

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Resitev je enostavna. Mam ze na drugi mazdi. Dodas led dnevne luci z relejem za izklop. Luci vezes na kontakt, rele za izklop pa na parkirne.

Ko mas Auto, delajo LED, ko gres v tunel oz ko senzor vklopi zasencene vklopi tudi parkirne s tem izklopi dnevne LED...

Enako ko rocno vklopis zasencene. S tem sistemom imas stikalo vedno na Auto in avto samo vzigas in ugasas, za luci je poskrjeno.

 

Kot pika na i pa sem zadevo se homologiral, komaj cakam da mi kak policaj zatezi da mu pomaham pod nos, ampak kontrol sploh ni, na meji me je samo vprasal ce so original, ker ko pod streho prehoda zapeljes se vklopijo zasencene in izklopijo LED in vedno vsakemu policaju v zivo demonstriram.

Sem mu rekel ne dodane, on pa meni lepo delajo....

 

Jest sem cisto zadovoljen s tem, kar je sedaj... (da ne morem ugasnit luci) ... Mi ni treba pazit se na to, da jih prizgem. Sicer sem se sedaj, ko imam nadomestno Mazdo2 z zelo malo dodatne opreme (oprema CE plus), kar nekako navadil, da jih moram prizgati... Edino ugasnit jih pozabim... za to pa itak poskrbi buzzer, ko odprem vrata :) ...

 

Samo dnevne spredaj mi pa niso vsec... saj folk z njimi vozi potem tudi zvecer ali ob slabi vidljivosti in je zadaj popolnoma neosvetljen ... :angry2:

 

Zato je v kombinaciji s senzorjem za svetlobo to toliko bolje, ker ne morws pozabiti, tisti samo led domaci dodatki so pa drugo...

 

Imajo pa dnevne luci brez zadnjih pomembno funkcijo zadaj - podnevi so zavorne luci veliko bolj vidne ko se prizgejo iz 'nic'

 

Vidis pa na cesti vse zive variante, najboljsa je ena opel omega, ki jo srecujem....ima zasencene vedno prizgane, modre led parkirne in se poleg led trak na odbijacu pod lucjo, tega res vidis. Po moje z lune

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Se vnaprej opravi?ujem za OT sramezljiv .

 

Saj mogo?e sem kje kaj kiksnil v cifrah, ampak naj mi nekdo razlo?i ta famozni ve?deciliterski prihranek zaradi LED lu?i.

 

- Zasen?ene ?arnice = 110 W

- Tablica + sprednje +zadnje pozicijske = 30W

skupaj torej 140 W porabe na ra?un pri?ganih lu?i.

 

?e ma ma?ina 100KW in ?e vozi? zelo var?no, recimo da tako zelo na oko uporabi? 15 KW mo?i v povpre?ju. 140W porabe lu?i je manj kot 1% od 15KW, kje hudi?a se skriva preostali obljubljeni prihranek?

The only aproved cure for too much fun is three much fun!

post-1420-0-86929800-1443681846.png

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Se vnaprej opravi?ujem za OT sramezljiv .

 

Saj mogo?e sem kje kaj kiksnil v cifrah, ampak naj mi nekdo razlo?i ta famozni ve?deciliterski prihranek zaradi LED lu?i.

 

- Zasen?ene ?arnice = 110 W

- Tablica + sprednje +zadnje pozicijske = 30W

skupaj torej 140 W porabe na ra?un pri?ganih lu?i.

 

?e ma ma?ina 100KW in ?e vozi? zelo var?no, recimo da tako zelo na oko uporabi? 15 KW mo?i v povpre?ju. 140W porabe lu?i je manj kot 1% od 15KW, kje hudi?a se skriva preostali obljubljeni prihranek?

 

Na kratko - bu?e.....so pa prihranek na podlagi dalj?e dobe ?arnic

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

mazdine auto luci so za en kurac

recimo tunel na avotcesti: prizgejo se luci, vse lepo in prav, ampak potem se ne ugasnejo...

tko da jaka automatika :whatever:

 

Meni se ugasnejo, ko pridem iz tunela... Edino zmede jih, ce recimo startas z voznjo v garazni hisi ali garazi... V tem primeru pa potem traja kar nekaj casa, da "opazi", da ni vec v temi ...

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

@jures: si sam montiral al je kak veseljak z foruma pomagal? :) jst namrec nisem tip k bi kej prevec saru po avtu :glare:

 

P.S. sredne me rajcajo angeleyes 3:) sam pomojem bom to mel k bom velik na bumflu :P ampak sm pa vidu neke 4 do celo 8 angel eyev (ja v obeh lampah skup). Pa sam $219 :hudicek:

Objavljena slika

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

mazdine auto luci so za en kurac

recimo tunel na avotcesti: prizgejo se luci, vse lepo in prav, ampak potem se ne ugasnejo...

tko da jaka automatika :whatever:

 

Pri meni dela to tip top sekundo v tunelu in sekundo iz tunela, vedno. Ta senzor je 'nem?ko' natan?en, na prej?nji je bil pa len

 

Jures, ti k si majstr za tole. Kje si to naredu oz. a si sam? Mam pa tako kot ti prej, se na tej tudi da to narest? Tnx in lp!

 

Vse sam, to sploh ni noben problem, Ledice z ebaya, na tej mazdi sem pa kupil orng lu?i s certifikatome, ker sem imel namen homologirati in sem res.

 

http://www.mimovrste.com/artikel/342000662...CFUJL3wod72vc_A

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ebay itak...

 

so pa res druga?ne od unih ki jih dobi? za 20?, svetijo mo?no in se ne rosijo, in ko jih enkrat da? v nosilec, jih zelo te?ko ven dobi?, nimajo tisti ?alabajzarski kotni pleh nosilec ampak orng zadevo....ukrade? jih lahko s pol odbija?a skupi

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Do zdej sm v 99.9% primerov mel same pozitivne izkusnje :)

 

ja tut jst...dokler mi niso poslal predn grill brez nosilcov-stiftkou (pac tm se zatakne na odbijac,mas tko ene 4 komade za zahaklat...)ce veste kaj mislm...drgac so pa ql ja :)

Insured by mazda mafia you hit me,we hit you ...

 

 

qxMGjr2.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Meni se ugasnejo, ko pridem iz tunela... Edino zmede jih, ce recimo startas z voznjo v garazni hisi ali garazi... V tem primeru pa potem traja kar nekaj casa, da "opazi", da ni vec v temi ...

 

pri meni pa ravno obratno :)

 

sam ok, ni to neka zarad cesa, bi sel na servis al pa da me moti...itak so bolj ali manj skoz prizgane...

It's all fun and games 'til someone loses an eye, then it's just fun you can't see

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

men se pa avtomatsko pri?gejo s ?tartom avta... :)

 

Saj meni tudi... v tunelu se samo zmanjsa svetilnost osvetlitve armature (gre na nocni nacin) ... ce je stikalo na AUTO seveda ...

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Saj meni tudi... v tunelu se samo zmanjsa svetilnost osvetlitve armature (gre na nocni nacin) ... ce je stikalo na AUTO seveda ...

 

 

Uuuu aja? To mij pa mogoce usec da bi avto sam vedu da mi ponoc ne svet armatura na polno ker me iritira in pol to vedno na roke stelam. Zanimivo, moram probat ce je pri meni isto.

 

Se kdo jav da mi montira daylightke ce jih narocim z eBaya? :blush:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Saj meni tudi... v tunelu se samo zmanjsa svetilnost osvetlitve armature (gre na nocni nacin) ... ce je stikalo na AUTO seveda ...

 

u bistvu armatura sploh ne sveti na tem na?inu... <_<

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Uuuu aja? To mij pa mogoce usec da bi avto sam vedu da mi ponoc ne svet armatura na polno ker me iritira in pol to vedno na roke stelam. Zanimivo, moram probat ce je pri meni isto.

 

Se kdo jav da mi montira daylightke ce jih narocim z eBaya? :blush:

 

Jest bi tut to mel :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.